PDA

Zobacz pełną wersję : Czym ocieplic scianki dzialowe na poddaszu?



bolej1
18-11-2008, 20:47
Witam czy najlepiej ocieplic scianki na poddaszu? Cegła pustak gr 240, wchodzi w grę tylko ocieplenie od wewnatrz poniewaz od strony zewnetrznej jest dach (skos) i nie ma tam dostepu. prosze o pomoc

Trociu
19-11-2008, 09:58
Czekaj czekaj - ścianki działowe, czy zewnętrzne??

MarcinIKS
19-11-2008, 10:09
Czekaj czekaj - ścianki działowe, czy zewnętrzne??

Pewnie zewnętrzne ścianki "działowe" - w sensie że nie konstrukcyjne :)
Ja tak mam, na poddaszu mam wszyskie ściany z pustaka 12tki i zewnętrzne ściany pomieszczeń muszę ocieplić (są pod skosami dachu). Nie mam ścianki kolankowej ani szczytowej. Z tym, że ja jednak będę ocieplał od zewnątrz pomieszczeń - inaczej w zasadzie nie ma możliwości utrzymania ciągłości izolacji.
U mnie ścianki będą dopiero stawiane i myślę, że równocześnie będzie kładziona izolacja.
Jeżeli nie ma możliwości zaizolowania ścian od zewnątrz, to pozostaje pewnie albo styropian na kleju albo wełna i k-g.

bolej1
19-11-2008, 13:20
dokladnie tak jak pisze kolega nie ma do nich dostepu z zewnatrz myslalem o plycie gipsowje + welna sa takie profile kapeluszowe do konstrukcji k-g ale za mapo sa odsadzone tylko 2.5cm moze dac typowy profil sufitowy C60 i przykrecic go bokirm a pomedzy dac welne + fopie paroszczelna?

MarcinIKS
19-11-2008, 13:40
dokladnie tak jak pisze kolega nie ma do nich dostepu z zewnatrz myslalem o plycie gipsowje + welna sa takie profile kapeluszowe do konstrukcji k-g ale za mapo sa odsadzone tylko 2.5cm moze dac typowy profil sufitowy C60 i przykrecic go bokirm a pomedzy dac welne + fopie paroszczelna?

To normalnie na standardowych wieszakach do profili montujesz profile CD60, tylko że w pionie zamiast w poziomie i wypełniasz przestrzeń wełną. Wieszaki masz różnej długości, więc możesz dowolnie regulować grubość ocieplenia pod wełnę. Wełna tylko na grubość profilu (jeśli dobrze zrozumiałem drugie rozwiązanie) to będzie stanowczo za mało moim zdaniem. Rozwiązanie z ociepleniem od wewnątrz ma niestety dwie wady - brak ciągłości ocieplenia i zmnieszenie przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. No i trudniej potem coś na takiej ścianie powiesić, ale domyślam się, że i tak są to niskie ścianki i wieszanie czegokolwiek na nich Ci nie grozi :D