PDA

Zobacz pełną wersję : podwieszany-skrzypi-czy to normalne



weronikaP
18-11-2008, 21:06
Mam zainstalowany wc podwieszany na konstrukcji geberit i po kilku mieisącach zaczął "skrzypieć" jak się z niego korzysta, jest to denerwujące.

Czy to normalne zjawisko? Nie wiem czy mam reklamować to hydraulikowi, podpowiedzcie czy u Was też to skrzypienie występuje.

Wczesniej miałam wolnostojący więc nie bylo tego problemu.

pozdrawiam

Trociu
19-11-2008, 09:56
W zależności co i kiedy skrzypi
Pierwsze co się nasuwa - czy jest pianka podkładowa pomiędzy kibelkiem a kaflami?

DAREK KARCZ
19-11-2008, 10:46
CZY SKRZYPI W CZASIE KORZYSTANIA CZY JUZ PO? :P

weronikaP
19-11-2008, 16:48
wiem że to jest dość dziwny a może i śmieszny problem... niemniej denerwujący

Między wc a kaflami oczywiscie że jest pianka.

A skrzypi/ trzeszczy jak się siada lub zmienia pozycję (o ludzie jak to brzmi :roll: )

Czy nikt na forum nie spotkał sie z czyms takim czy nie zwracacie na to uwagi?

pozdrawiam, W

Killer_su
19-11-2008, 16:54
Może za ciężki jesteś? :lol: :lol: :lol:

weronikaP
19-11-2008, 17:06
Killer_su ... ale śmieszne

nie wiedziałam że jestem facetem, a co do ciężaru to dwie takie jak ja mogłyby usiąść i nie powinno być skrzypieć

Killer_su
19-11-2008, 17:11
Killer_su ... ale śmieszne

nie wiedziałam że jestem facetem, a co do ciężaru to dwie takie jak ja mogłyby usiąść i nie powinno być skrzypieć
Oj... Tutaj często faceci piszą pod żeńskimi nickami, albo pary piszą na zmianę...
Sorry jeżeli uraziłem :oops:
Ale w takiej sytuacji faktycznie nie powinno skrzypieć. Płytu obudowy nie popękały?
Mi w pracy skrzypi, ale jestem dużym facetem no, a że w pracy to martwię się tylko o to czy pewnego dnia nie wyląduję na podłodze :lol:

weronikaP
19-11-2008, 17:35
ok Killer_su , obrażalska to ja nie jestem

wc nigdzie nie jest popękany, jak siadam na niego to mam wrażenie jakby kilka mm przesuwał się w dół, a skrzypienie wydobywa się jakby z tych metalowych śrub na których zawieszony jest wc

Dlatego zastanawiam się czy wezwać hydraulika do poprawy, bo tak jak zauważyłeś nie chciałabym wyladowac na podłodze, nie myśląc już o jakimś wycieku brr

Bigbeat
19-11-2008, 18:01
Może po prostu hydraulik słabo dokręcił nakrętki na szpilkach, bo bał się, że pęknie.
Albo nie dał plastikowych podkładek pomiędzy nakrętkami a ceramiką.
Jeśli nie masz faceta, który Ci to poprawi (5 minut roboty), to reklamuj u hydraulika, który Ci to (z)robił ;)

weronikaP
19-11-2008, 18:19
Bigbeat czy to dokręcenie wiąże się ze ściagnięciem wc czy też chodzi o dokręcenie "tego" co jest z boku wc zaślepione? Dzięki za podpowiedź

FlashBack ucieszyłabym się gdyby to była deska (wiem że to żart z Twojej strony) to byłoby po problemie (wc jest Duravita z deska wolnoopadajacą więc nic z tego)

pozdrawiam

wingerman
19-11-2008, 18:43
Bigbeat czy to dokręcenie wiąże się ze ściagnięciem wc czy też chodzi o dokręcenie "tego" co jest z boku wc zaślepione?

pozdrawiam
Dokladnie, chodzi o to co jes po obu stronach powinnas miec plastikowe zaslepki ktore trzeba zdjac, nastepnie kluczem 19mm (najlepiej plasko-oczkowym) dokrecic i powinno byc po sprawie.
Mozliwe ze hydraulik za lekko dokrecil miske WC, przekladka wygluszajaca ( a nie pianka ;) ) sie ulozyla i powstal niewielki luz. Jak go skasujesz wierze ze bedziesz miala spox.

Jednak gdyby sie okazalo ze skrzypi dalej to


FlashBack ucieszyłabym się gdyby to była deska (wiem że to żart z Twojej strony) to byłoby po problemie (wc jest Duravita z deska wolnoopadajacą więc nic z tego)

pozdrawiam
Zdiagnozuj wlasnie te deske, usiadz na WC bez deski - deska (obie jej czesci) w gore.

zezo
20-11-2008, 08:05
Mnie też skrzypi, ale jakoś nie chce mi się przykręcić, ale muszę się jednak zabrać za ten skrzypiący problem :wink: :wink:
wingerman napisał

powinnas miec plastikowe zaslepki ktore trzeba zdjac, nastepnie kluczem 19mm (najlepiej plasko-oczkowym) dokrecic i powinno byc po sprawie.
Dzięki Dobry Człowieku za radę, też tak myślałem że to jest przyczyną nawet już się zabierałem za tę pracę ale nie chciało mi się klucza szukać :wink:
Muszę się zabrać za tę pracę bezwarunkowo.
Pozdrawiam