PDA

Zobacz pełną wersję : Przewidywany koszt budowy?



adamso
19-11-2008, 12:04
Witam,
Na wiosnę ruszamy z budową śnieżynki z archipelagu

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/sniezynka-iii-g2/?Kind=1&Name=%C5%9Bnie%C5%BCynka&SearchForm=1

W naszym projekcie jest kilka zmian ale myślę że raczej nie wpływających znacząco na koszt.
Mam pytanie do osób które są w trakcie albo już wybudowały ten lub podobny projekt jaki jest realny koszt budowy?
Zakładam spory udział pracy własnej w wykończeniówce (płytki, panele, G-K, szpachlowanie, malowanie) i nie ukrywam że chcielibyśmy zmieścić sie w 300 tyś zł, jest to możliwe? Działka oczywiście już jest. Planujemy wprowadzić się do domu częściwo wykończonego (parter) a górę kończyć juz tam mieszkając.
Z góry dziękuję za wszelki wskazówki i opinie.
Pozdrawiam

Trociu
19-11-2008, 12:12
Widać, że mało jeszcze bywasz na forum i nie wiesz, że na tak postawione pytanie bardzo ciężko będzie Ci otrzymać "poprawną" odpowiedź.
Każdy kto buduje ten projekt może mieć zupełnie inne finalne wartości.
Wszystko zależy od rodzaju użytego materiału i cen robocizny zlecanej oraz finalnych rozwiązań instalacji.
Ty możesz zrobić sobie prostą hydraulikę za 30tyś całość, a ktoś może mieć za 50 czy 70tyś. I co wtedy - różnica nawet 40tyś.
Do tego Ty możesz mieć w planach płytki za 30-40zł/m2 a ktoś może mieć włoskie za 150....

adamso
19-11-2008, 18:26
Dziękuję za tą odpowiedź ale wydaje mi sie że nie zrozumiałeś mojego pytania...

Skoro piszę, że chcę dużo rzeczy sam zrobić to chyba logiczne ze mówimy raczej o kosztach minimum a nie max. Dlatego też nie rozumiem tego po co ta uwaga o możliwości wyboru płytek za 150 zł/m2, wiem że wtedy koszty bedą wyższe.
Odkrywcza Twoja uwaga nie jest, każdy o tym wie że można wybudać ten dom i za 700 tyś zł i powiedzieć że ledwo starczyło.
Jeśli zadaje pytanie sformułowane w ten sposób myśle że z mozna wywniskować ze chodzii mi wykończenie domu w średnim standardzie i celem nie jest osiągniecie maksymalnej ceny.
Dlatego pytanie kierowałem do osób które w podobny sposób budują podobnej wielkości dom i wiedzą już jak wygląda sprawa kosztów, także tych wcześniej nieprzewidywanych i niechcianych ale koniecznych. Jednym słowem czy suma o jakiej pisałem (300 tyś) jest realna, czy raczej od razu należy wziąć poprawkę że nie wystarczy.
Jeszcze raz z góry dziekuję za wszystkie naprawdę pomocne i trafne uwagi[/quote]

Trociu
20-11-2008, 12:57
To , że piszesz, że dużo chcesz zrobić sam nie oznacza jak myślisz, że wszyscy budujący sami wybierają najniższą lub średnią półkę cenową.
Ja mam w skosach TopRocka a nie zwykłego SuperRocka. Na podłodze zamiast jednej warstwy OSB 22mm mam dodatkowo 10mm. Profile na suficie nie co 40cm ale gęściej co 30. I na tych prostych 3 przykładach masz pewnie z jakieś 5tyś oszczędności na samych materiałach.

zibi465
20-11-2008, 19:41
To , że piszesz, że dużo chcesz zrobić sam nie oznacza jak myślisz, że wszyscy budujący sami wybierają najniższą lub średnią półkę cenową.
Ja mam w skosach TopRocka a nie zwykłego SuperRocka. Na podłodze zamiast jednej warstwy OSB 22mm mam dodatkowo 10mm. Profile na suficie nie co 40cm ale gęściej co 30. I na tych prostych 3 przykładach masz pewnie z jakieś 5tyś oszczędności na samych materiałach.

Czemu tylko 10mm OSB a nie 22mm dodatkowo.Czemu profile nie co 20 cm tylko co 30 cm... Facet chce wiedzieć orientacyjnie czy będzie to 200,300 ,400 tyś a ty odrazy się przechwalasz ile to Ty materiału nie dałeś .

adamso
22-11-2008, 11:45
Facet chce wiedzieć orientacyjnie czy będzie to 200,300 ,400 tyś a ty odrazy się przechwalasz ile to Ty materiału nie dałeś .

Dokładnie chodzi mi o orientacyjny ale realny koszt budowy takiego domku bo myslę że jest on dosyć standardowy. Uwagi typu dołożenie dodatkowych stelaży, warstw posadzki, a może i przezbrojenia fundamentów, jak już zauważył zibi465 naprawde mało wnoszą...
Pozdrawiam

arktyk
25-11-2008, 09:34
Jest to prawdopodobne. Jeśli wykończysz tylko dół i większośc robocizny przy wykończeniówce zrobisz sam, to tym bardziej prawdopodone. Ale na jakieś duże oszczędności poniżej tych założonych 300.000 zł to bym nie liczył.

Pozdr.

seba_x
25-11-2008, 11:05
+/- 300 tyś , z doświadczenia : co byś nie liczył dodaj tak ze 20%