PDA

Zobacz pełną wersję : Do załatwienia po budowie, a przed wprowadzeniem...Koszty...



Coobah
20-11-2008, 19:54
Witam,

powiedzcie mi proszę, kto z Was ma już jakieś pojęcie: jakie są koszty pozałatwiania wszystkich formalności po wybudowaniu domu, a przed wprowadzeniem...??
Mam na myśli: geodetę i robioną przez niego "inwentaryzację na działce", odbiór przez kominiarza, zgłoszenie w energetyce i wod-kan, pomiary elektryczne...

Jaka to kasa, ile to wszystko trwa i dlaczego tak długo i drogo :)?

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

EZS
20-11-2008, 21:44
Geodeta zależy od miejsca zamieszkania. Ode mnie wziął bodajże 800 ale w tym robil też inwentaryzację wody i prądu na działce (jakbym miała wykonawcę, on by zrobił, a że kładlismy sami to ktos musial).
Podpisanie umów nie jest płatne, odbiór domu też nie. Kominiarz u nas 200 (dwa kominy). Pomiary elektryczne robi wykonawca elektryki albo ktoś, wtedy to coś koło 450 zł. Zależy od miejsca.
trwa... a co tu trwa? Kominarz jak wezwiesz, odbiór - zgłosisz i mają terminy ustawowe, może wcale nie przyjdą, elektryk jak kominiarz, płacisz- masz. Umowy - jak masz przyłącza odebrane to idziesz i podpisujesz, u nas trwało niedługo, a przeciez możesz sobie mieszkać i załatwiać..