PDA

Zobacz pełną wersję : Dachówka ceramiczna? Jaką macie? Jaką polecacie?



Aga_I_Przemek_WCH
20-11-2008, 20:05
Witamy,

Jaką dachówkę ceramiczną polecacie?

Czy Robenowski produkt to dobry wybór?

Co polecicie?

Z góry dzięki za podpowiedzi:)

Aga

ersste
20-11-2008, 22:05
tylko koramik i tylko z niemiec na całum dachu zaoszczedisz min 10000 zł w porównaniu z polsa oferta

klimaw
05-12-2008, 13:18
tylko koramik i tylko z niemiec na całum dachu zaoszczedisz min 10000 zł w porównaniu z polsa oferta

Tylko nie Koramic z Polski. :cry:
Tylko Bogen z Niemiec. :lol:
Mam obie.
Koramic na gospodarczym i Bogena na chałupie.
Po prostu niebo a ziemia.Jakość nieporównywalna.

klimaw
05-12-2008, 13:19
Tylko Bogen z Niemiec. :lol:
Mam obie.
Koramic na gospodarczym i Bogena na chałupie.
Po prostu niebo a ziemia.Jakość nieporównywalna.

Zapomniałem dodać.To ten Bogen na zdjęciu obok.

sky4
06-12-2008, 19:39
Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi dachówkami. Róznica jest między cer. a cem. poza tym kupuj taką, która ci się podoba. Nie ma róznic w użytkowaniu dachówek, a jedynie w walorach estetycznych.

klimaw
06-12-2008, 19:44
Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi dachówkami. Róznica jest między cer. a cem. poza tym kupuj taką, która ci się podoba. Nie ma róznic w użytkowaniu dachówek, a jedynie w walorach estetycznych.

Poczytaj na tym forum czy nie ma żadnych różnic w dachówkach.
Piszesz nieprawdę. :evil:

pawlok
06-12-2008, 20:37
Witamy,

Jaką dachówkę ceramiczną polecacie?

Czy Robenowski produkt to dobry wybór?


Aga

Wybierzcie to co wam sie spodoba na okolicznych dachach plus będzie w dobrej cenie tzn wycena całego dachu będzie dla was akceptowalna.
U nas wybór padł na sredzką robena plus.
A czy byl to dobry wybór pewnie okaże się za 30 lat :-)
Pawlok

monter2
07-12-2008, 07:14
z niemiec juz sie nie opłaca bo euro juz 4zł,bierz robena monze plus najlepsza cena ładny wygląd i nie ma problemu ze zwrotami jak ci zaduzo zostanie

klimaw
07-12-2008, 07:15
z niemiec juz sie nie opłaca bo euro juz 4zł,bierz robena monze plus najlepsza cena ładny wygląd i nie ma problemu ze zwrotami jak ci zaduzo zostanie

Masz kosztorys z Niemiec na dzisiaj , że tak piszesz? :o

monter2
07-12-2008, 07:59
z niemiec juz sie nie opłaca bo euro juz 4zł,bierz robena monze plus najlepsza cena ładny wygląd i nie ma problemu ze zwrotami jak ci zaduzo zostanie

Masz kosztorys z Niemiec na dzisiaj , że tak piszesz? :o

roben duzo tanszy !i niepodniecaj sie tak myslisz ze szwabskie to lepsze takie same a nawet gorsze od naszych tylko ze kupujac w niemczech to ich gospodarke napedzasz a nie naszą

klimaw
07-12-2008, 08:06
roben duzo tanszy !i niepodniecaj sie tak myslisz ze szwabskie to lepsze takie same a nawet gorsze od naszych tylko ze kupujac w niemczech to ich gospodarke napedzasz a nie naszą

Głupoty piszesz..... :o :o :o
Mam dwa budynki.
Na jednym Polski Koramic a na drugim Niemiecki Bogen.
Coś wiem więc na ten temat.
Nastepne głupoty o gospodarce.... :o :o :o
A Wineberger,Roben,Xella to niby Polskie firmy???? :o :o :o
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

mxxxx
07-12-2008, 08:15
Mam dwa budynki.
Na jednym Polski Koramic a na drugim Niemiecki Bogen.
Coś wiem więc na ten temat
potwierdzam mam koramika L-15 z kunic, ale przed zakupem miałem okazje popatrzeć sobie na koramika z Niemiec, nawet paletowany był o niebo lepiej

LAMP
07-12-2008, 15:36
Mam karpiówkę Creatona. Dwóch dekarzy chwaliło i zdecydowałem się. Nie żałuję. Dekarz dobrze się o niej wypowiadał podczas układania. Prosta, równiutka, zero odpadów. Czerwona angoba - pięknie się prezentuje.
Pozdrawiam
Lech

monter2
07-12-2008, 15:54
roben duzo tanszy !i niepodniecaj sie tak myslisz ze szwabskie to lepsze takie same a nawet gorsze od naszych tylko ze kupujac w niemczech to ich gospodarke napedzasz a nie naszą

Głupoty piszesz..... :o :o :o
Mam dwa budynki.
Na jednym Polski Koramic a na drugim Niemiecki Bogen.
Coś wiem więc na ten temat.
Nastepne głupoty o gospodarce.... :o :o :o
A Wineberger,Roben,Xella to niby Polskie firmy???? :o :o :o
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

roben lokalizacja sroda slaska-polscy pracownicy,wydajacy kase w polskich sklepach,placacy polskie podatki.....

Hagis
07-12-2008, 17:43
Ja własnie zamówiłem Robena średzką zwykłą w kasztanie... Co będzie to będzie... wyszła nas 2500 drożej niż cementowa z euronitu... a wygląda deko lepiej...

klimaw
07-12-2008, 19:04
[
roben lokalizacja sroda slaska-polscy pracownicy,wydajacy kase w polskich sklepach,placacy polskie podatki.....

Ale zyski jadą do Niemiec bo właściciel z Niemiec. :evil:
I zobacz jak Niemiec im płaci-pewnie nie podskakują z zachwytu nad wysokością wypłaty. :cry:

jacekp71
07-12-2008, 20:08
roben sredzka plus (teraz to monza zdaje sie) ... na dachu od lutego 2007, i jest ladniutka jak pierwszego dnia ;-)
wg mnie o wyborze powinny decydowac zasoby i estetyka,

klimaw
07-12-2008, 20:12
wg mnie o wyborze powinny decydowac zasoby i estetyka,

Jakość nie? :o

jacekp71
07-12-2008, 20:26
zalozylem, ze jakosc u kazdego z uznanych producentow jest wystarczajaca, wiec nie byla pierwszorzednym kryterium,

klimaw
07-12-2008, 20:32
zalozylem, ze jakosc u kazdego z uznanych producentow jest wystarczajaca, wiec nie byla pierwszorzednym kryterium,

Pogląd wielce dyskusyjny biorąc pod uwagę chćby tylko doświadczenia ludzi (z róznymi dachówkami ) z tego forum. :cry:
Wystarczy poszperać i się wczytać by to twierdzenie obalić. :D

jacekp71
07-12-2008, 20:41
a widziales gdzies na tym forum jakies bezdyskusyjne poglady ?
ja tu nie wypisuje prawd objawionych, tylko wlasne uwagi, poparte wlasnymi obserwacjami,
i wiem, ze gdybym kiedys kupil creatona, to dzisiaj byl zalowal,

sky4
07-12-2008, 20:46
Nadal nie rozumiem co ma być lepsze w koramiku, niż w robenie lub na odwrót, w polskim czy niemieckim.
Dach Ci będzie przeciekał?
Obejrzałem wszystkie dachy w mojej okolicy i nie widzę zasadniczych różnic, poza tym, że któryś jest trochę ładniejszy, a inny brzydszy, co jest wyłącznie kwestią gustu. (oczywiście porównując ceramikę)
klimaw skoro jesteś taki napalony to napisz, a najlepiej wklej zdjęcia, żebym zobaczył co jest w tych twoich szwabskich dachówkach.

klimaw
07-12-2008, 20:47
i wiem, ze gdybym kiedys kupil creatona, to dzisiaj byl zalowal,

No to chyba zaprzeczyłeś sam sobie:


zalozylem, ze jakosc u kazdego z uznanych producentow jest wystarczajaca, wiec nie byla pierwszorzednym kryterium,

I o to chodziło. :lol:
Ja też miałem go kupić a trudno powiedzieć , że to nie jest uznany producent.

Moim zadaniem:
1.Jakość ( dach ma przetrwać wiele lat ).
2.Estetyka ( wolnoamerykanka )
3.Cena ( lepiej trochę dołożyć i mieć święty spokój ). :D

klimaw
07-12-2008, 20:51
klimaw skoro jesteś taki napalony to napisz, a najlepiej wklej zdjęcia, żebym zobaczył co jest w tych twoich szwabskich dachówkach.

Napalony to ja bylem jak kupowałem. :D
Tak jak napisałem mam dwa dachy więc obrócę głowę o 180 stopni i widzę.
Jak chcesz to przyjedź i zobaczysz.
Nie masz szans zobaczyć na zdjęciu różnic tak jak nie zobaczysz na zdjęciu różnic w jakości ( estetyce ) samochodów.

jacekp71
07-12-2008, 21:04
i wiem, ze gdybym kiedys kupil creatona, to dzisiaj byl zalowal,

No to chyba zaprzeczyłeś sam sobie:


zalozylem, ze jakosc u kazdego z uznanych producentow jest wystarczajaca, wiec nie byla pierwszorzednym kryterium,

I o to chodziło. :lol:
Ja też miałem go kupić a trudno powiedzieć , że to nie jest uznany producent.

Moim zadaniem:
1.Jakość ( dach ma przetrwać wiele lat ).
2.Estetyka ( wolnoamerykanka )
3.Cena ( lepiej trochę dołożyć i mieć święty spokój ). :D

gdzie sobie zaprzeczylem ?
moglem kupic creatona za cene o 50% wyzsza niz roben, i nie widzialbym tez roznicy poza kwota na fakturze.... to po co mialbym to robic ?

wg mnie roben spelnia twoje trzy kryteria,

monter2
08-12-2008, 17:50
kupuj robena!!!!i wez sprawdzona i doswiadczona firme do układania i nie bedziesz zalował

ifka13
08-12-2008, 19:02
wlasnie oglądalem dziś Robena Antracytową - jest piękna i na obecną chwilę jesteśmy na nią zdecydowani

brzyskikr
10-12-2008, 07:58
u mnie wlasnie koncza klasc robena sredzka kolor miedziany, wyglada super, dekarze chwala, wiec wszystko jest kwesta gustu i moze szczescia, mercedes tez sie moze psuc a oplem mozna zrobic milion kilometrow bez problemow -

krzysiek.s
10-12-2008, 09:12
Na moim dachu od 5 lat leży creaton, u sąsiada jesli sie nie myle raben albo braas cement. Na początku roku mieliśmy niezłe podmuchy wiatru, i mnie i jemu kika sztuk pospadało. Musiałem wymienić około 6-8 dachówek, tyle że różnicy nie ma sąsiad za to ma śmieszny ciemniejszy kwadracik, a przy okazji że od północy jego 4 dachówki wymienione nie porosły jeszcze "zielonym dachem", ja mam gdzie nie gdzie delikatnie krawędzie tylko. Czy materiał ma na to wpływ nie wiem, ale z doświadczenia powiem wolałem dołożyć do dachówki i mieć święty spokój

wydaje mi sie że to różnica taka jak budować z cegły a porothermu, i z tego można i z tego ale druga opcja to klasa sama w sobie

na czym komu zalezy, to wybierze

Asia i Robert
10-12-2008, 13:34
Radzę dużo ostrożności przy wyborze Creatona. :cry:

krzysiek.s
10-12-2008, 13:57
dlaczego?

grzechol
11-12-2008, 11:34
Ja mam Sirius - Ruppceramika - i jestem zadowolony:)

Asia i Robert
11-12-2008, 11:43
dlaczego?

cała masa przypadków złej jakości dachówki

wynikających bądź to z błędów przy produkcji bądź to z niewłaściwego zabezpieczenia podczas transportu

Creaton uważa, że dachówka ma spełniać określone funkcje ale nie oznacza to wcale że musi ładnie wyglądać na dachu np z odległości 5-6 metrów

może być w kropki i to nie zmienia jej "rewelacyjnych" cech za które płaci się wysoką cenę.

zawsze przeciez można czymś zasłonić dach :evil:
lub przez "kosmetykę" pozbyć się kilku tysięcy kropek

ot wyłazi traktowanie Polski jak 3 świata

kborekk
11-12-2008, 16:36
Ja mam robena od 9 lat! czasem sie pytaja czy ja co roku myje:) wiaterek czasem taki powieje ze na wiosne 2 sliwki zlamalo a dachoweczka nawet nie drgnie!
Mysle ze to ze spada od wiatru zalezy od tego kto ukladal
Pozdrawiam
Fotkami sluze na maila

cieszynianka
11-12-2008, 17:18
U nas też Roben. Leży już na dachu od kilku lat, nie zmienia swojego wyglądu i nic się z nim nie dzieje. Wygląda ładnie, polecam :wink:

sure
11-12-2008, 22:19
też mam Rupp Ceramika - Sirius 13. Ale dopiero położona, okaże sie za jakiś czas, jak się będzie sprawować...

Lesheck
12-12-2008, 20:59
Ja mam Koramica E32 kasztan. Dachówka leży dopiero 5 miesiąc więc trudno coś powiedzieć, (na pewno równa choć niejednolita jeśli chodzi o odcień) natomiast po przeniesieniu się z pracami do wewnątrz, kwestia wyglądu dachówki w moim przypadku nie odgrywa już takiej roli. Teraz jest mi dokładnie obojętne jakiego koloru byłby dach - ważniejsze aby nie przeciekał i nie zarastał mchem. Zwróćcie uwagę na ceny dodatków - szkoda przepłacać:(

Marcin Borys
12-12-2008, 22:13
Meyer-Holsen ceramika sa super :P Oczywiście to rzecz gustu

Emer
12-12-2008, 22:27
Mnie BARDZO podoba się Nelskamp Nibra R10. Technicznie i jakościowo bez zarzutu, a wygląd to już każdy musi sobie sam ocenić...

malgosia0023
13-12-2008, 07:27
Meyer-Holsen ceramika sa super :P Oczywiście to rzecz gustu
ja też mam Meyerka :wink:

arto72
16-04-2010, 12:03
Mnie BARDZO podoba się Nelskamp Nibra R10. Technicznie i jakościowo bez zarzutu, a wygląd to już każdy musi sobie sam ocenić...

popieram, będę taką kładł :)

alphatom79
16-04-2010, 19:31
Ja na moim dachu będę miał Brassa (już zamówiona)

jarett
16-04-2010, 21:51
Meyer Holsen to stosunkowo niewielka firma rodzinna. Niemiecka bo niemiecka, ale ponoć bardziej zależy im na jakości niż takiemu Creatonowi, który ma w nosie kilka palet spartaczonych dachówek. Ja ostatnio dostałem całkiem fajną wycenę na swój dach w Meyer Holsen Piano (płaska, podobna do Nibry G10) i jestem już prawie zdecydowany na nią. Zero porównania z Tegalitem (cementowym odpowiednikiem od Braasa)

mysza223
18-04-2010, 13:52
http://lh5.ggpht.com/_HEySQTpVUUY/S8NTVyXuQ9I/AAAAAAAAIYA/FFB6dQVtXdk/s640/HPIM2434.JPG

Dachówka Tondach - Figaro