PDA

Zobacz pełną wersję : POROTHERM w najlepszej cenie NOWY



himlaje
21-11-2008, 13:26
Szukam "wspólników" z okolic Warszawy (lub okolic)/Piaseczna/Góry Kalwarii do zakupu w grudniu Porothermu w dobrej cenie. Moga to być oferty na kilka palet (tak by wypełnic cały transport) jak również zakupy na cały dom - kilkadziesiąt palet. Ja kupuje ok 65 palet (25-tki i 11,5). Nie ma żadnych ogranczeń co do rodzaju Porothermu (może być 8; 11,5; 25; 30; 38; 44; itd). Chodzi tylko by była to pełna paleta.
Teraz zaczną się promcje i obnizone ceny. Już ceny porothermu spadły o ok 50gr/szt w stosunku do początku paździrnika. W marcu ceny napewno podskoczą bo zacznie się sezon budowlany i każdy ruszy na zakupy, więc naturalną rzeczą będzie podniesienie cen w stosunku do tych co będą ok połowy grudnia, kiedy jest zupełnie martwy sezon - a jak jeszcze trochę śnieżek popruszy, a tak zapowiadają... :D to tym bardziej sprzedaż stanie. Różnica w cenie między grudniem a marcem wyniesie nie mneij niż 1zł/szt (to taka moja prognoza)
Zasada jest taka, że teraz (tzn w grudniu) się kupuje a odbiór np. w marcu (sprzedawcy się na to zgadzają), gdy zacznie się rzeczywista budowa. Poza tym jak się ktos jeszcze dołaczy z zakupem na cały dom to można uzyskac jeszcze lepsza cene.

Jeżeli ktoś już sie nosi z takim zakupem to ja chętnie się przyłącze.

W jedności siła!!! :D :D :D

Pozdrawiam

groomek
21-11-2008, 19:04
Jestem zainteresowany wspólpracą w tym zakresie.
Też uważam, że grudzień to idealny moment na zakupy - koniec grudnia uściślając. Ja nawet byłbym w stanie od razu towar przyjąć gdyż liczę na łagodny styczeń i start budowy.

Będę potrzebował:
26 palet - Porotherm 25 P+W = 1560 szt
7 palet - Porotherm 11,5 P+W = 700 szt
Jestem z Tarczyna więc "rzut beretem" do Konstancina

Myślę, że jeśli uzbieramy co najmniej kilka transportów to warto się będzie udać bezpośrednio do producenta

Pzdr
groomek

mdzalewscy
23-11-2008, 19:23
Myślę, że jeśli uzbieramy co najmniej kilka transportów to warto się będzie udać bezpośrednio do producenta

z czym ? z 100 paletami ?

to naprawdę śmieszne ilości

producent bezpośrednio nie sprzedaje, trzeba przez hurtownię, wtedy jest szansa na jakieś prorozumienie inwestycyjne trójstronne.

groomek
23-11-2008, 19:51
Myślę, że jeśli uzbieramy co najmniej kilka transportów to warto się będzie udać bezpośrednio do producenta

z czym ? z 100 paletami ?

to naprawdę śmieszne ilości

producent bezpośrednio nie sprzedaje, trzeba przez hurtownię, wtedy jest szansa na jakieś prorozumienie inwestycyjne trójstronne.

może,
pożyjemy zobaczymy,
rok 2007 sie raczej nie powtórzy prędko więc nawet klienta ze 100 paletami trzeba będze znowu szanować

himlaje
27-11-2008, 15:49
z czym ? z 100 paletami ?

to naprawdę śmieszne ilości

producent bezpośrednio nie sprzedaje, trzeba przez hurtownię, wtedy jest szansa na jakieś prorozumienie inwestycyjne trójstronne.

śmieszne - nie śmieszne. Już się odezwało pięciu chętnych, czyli już ok 250-300 palet, a na taką ilość hurtownia (jak się nie da u producenta) obojętnie nie spojrzy, zwłaszcza w martwym sezonie. Będzie można negocjować... i to mocno negocjować.
Pozdrawiam i zapraszam

mado1980
27-11-2008, 21:08
dobry pomysł, moze ktos chętny na zakupy ze sląska a konkretnie z Tych?

[email protected]

Tomfrel
28-11-2008, 00:13
U producenta ciężko o taki kontakt. Znacznie łatwiej u dystrybutorów. Co do pomysłu, myślę że dobry, na wiosnę rynek powinien się odbić.

Ja mogę zaoferować Porotherm 25 P+W, z dostawą na budowę HDS w cenie,
po 5,95 zł. brutto.

Polecam się:) i
Pozdrawiam,

Tomasz Frelek
HURTMANN

korek_kk
28-11-2008, 08:57
Witam uważam, że można spróbować u producenta, ja właśnie chcę kupić towar na ścianę osłonową k-3 lub dz nie jest tego dużo ok 20 palet, dzwoniłem do plecewic i cena nie jest zła lepszą mają tylko w Radzyminie, ale tam są problemy z jakością, więc nie tylko cena, ale również jakość
Poza tym, jeśli ktoś decyduje się na zakup w zimie to proponuję mimo wszystko z odbiorem nie czekać tylko odebrać zapłacić i mieć z głowy. Właśnie w takiej kolejności powinno się to robić, wiem z własnego doświadczenia tym bardziej, iż sytuacja na rynku materiałów jest ciekawsza niż rok temu (dla kupujących). Dodatkowo na wiosnę niektórzy mogą mieć problem z wjazdem na działkę ciężkim sprzętem

himlaje
28-11-2008, 11:54
proponuję mimo wszystko z odbiorem nie czekać tylko odebrać zapłacić i mieć z głowy.
Najlepiej tak właśnie bym zrobił ale mam nie za bardzo zabezpieczoną budowę i boje się że może mi ta cegła "wyparować" przez te 3 m-ce, a to jednak jest kawałek pieniądza...

groomek
28-11-2008, 12:57
Wszyscy są skupieni na pustakach ale chciałbym też powiedzieć, że w grę wchodzi też stal na budowe.
mam już pierwszą ofertę z mojej dawnej okolicy.
- drut żebrowany fi 12: cena brutto 2,16 zł za kg
- drut fi 6: około 2,65 za kg (piszę około bo nie pamiętam w tej chwili ceny co do grosza ale wiczorem zmienie. Transport w cenie.
Zapraszam chętnych lub posiadających do sprzedaży taniej.

himlaje
01-12-2008, 11:50
Grunt to zebrać ekipe budującą w +/- tym samym czasie i tej samej okolicy. Wtedy można zawsze zewrzeć szeregi i coś razem "ugrać" u sprzedawców.
Temat cegieł nadal aktualny więc zapraszam. W ciągu 1-2 tygodni myśle, że zakup będziemy realizować

Tymbark1132
02-12-2008, 12:27
Witam

Jestem dystrybutorem firmy Wienerberger
proponuje Państwu pustak wienerberger w następującej cenie
Porotherm 25 p+w kl.15 w cenie 5,85zł
cena brutto z transportem i rozładunkiem hds
w razie pytań proszę o kontakt
email :[email protected]

himlaje
05-12-2008, 15:14
Może jeszcze ktoś złoży jakąś ciekawą oferte na PTH...
Zapraszam

himlaje
08-12-2008, 15:08
Ostatnia szansa załapac się na Porotherm w super cenie. W ciągu tygodnia "nasza grupa" bedzie realizować zakup. Zapraszam

raydenstream
29-12-2008, 09:59
pochwalcie sie póxniej w jakiej cenie udalo wam sie kupic.

Ja juz mam budynek postawiony ale z czystej ciekawości :)

ja kupywałem portherm wienerberger 44 P+W - pierwsze auto po 7.39 brutto
a póxniej po 6.90 ( wrzesien październik)

qboos
04-02-2009, 12:01
Na dzien dzisiejszy mam ustalona cene w Krupiej Wolce na 5.30 - platne do reki bez faktury. Jak z faktura to zaczynamy od 5.60 i jak wszyscy krzykniemy ze bierzemy to jeszcze zejdzie z ceny.
Ja kupuje pierwsza partie w przyszlym tygodniu (pon, wtorek). Nie trzeba brac wszystkiego naraz byle by sie zdecydowac i koles bedzie dowozil ile trzeba na budowe.

justkaaa
23-02-2009, 17:10
Zakupy sie udaly? Gdybyscie mieli jakieś namiary na ciekawe ceny to podzielcie sie

himlaje
24-02-2009, 10:48
Zakupy się udały, a raczej nie tyle zakupy co negocjacje bo mam zagwarantowane "develooperskie" ceny z grudnia '08 do końca marca br :lol: Jak co jakis czas sprawdzam różnych dostawców to nikt nie przebił oferty (i duzo im brakuje do przebicia) a nawet skłonnosc hurtowni do obniżek/rabatów jakby mniejsza niz w grudniu. Cóż idzie wiosna... 8)

bombel79
24-02-2009, 14:03
ja tam chetnie kupie kolo 2600 PTH 25 P+W kl.15 z transportem i rozladunkiem w podwarszawskich Markach do tego bedzie potrzebne jeszcze kolo 600 PTH 11,5 P+W kl. 15

himlaje
03-03-2009, 08:58
Jakby ktos był zainteresowany zakupem na budowe domu POROTHERMU 25 P+W kl 15 z dostawą i rozladunkiem na działce w Warszawie i okolicach to moge zaoferować w dobrej cenie. Zainteresowanych proszę o info na PW