PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza-cena



woku25
21-11-2008, 17:19
Witam wszystkich, mam pytanie czy 45 zlotych za
ulozenie

15 cm welny między krokwie
stelaż
10 cm wełny mocowanej miedzy stalazem
folia, montaż regipsow, szpachel pod malowanie to dobra cena dach ma 120 m, jest troche "zabawy przy skosach"
aha..majster sprawdzony zna sie na rzeczy 8)

jacekp71
21-11-2008, 22:38
jeszcze mozna cos urwac z tej ceny .... albo niech np. pomaluja ze dwa razy na bialo,

kuba1r
22-11-2008, 12:13
Jak chcesz taniej to zrób sam a zaoszczędzisz czs innych na forum.
Ci co cenią się i są doceniani inaczej pracują.
Ps. Na przyszłość podawajcie rejony swego zapotrzebowania na fachowców.

woku25
22-11-2008, 15:55
Majster jest jak pisałem solidny, nigdy tego nie robilem wiec pytam...za sciany działowe tez krzyczeli 35 zl ..metr...a finalnie zrobili je inna ekipa za 15.

mart 3210
24-11-2008, 15:59
45 zł za skomplikowane poddasze to dobra cena dla obu stron.ściany działowe,ceny od 30 zł.15 zł za ściany na poddaszu gdzie więcej łaczeń,skosów i ościeżnic niż ścian?Może chodzi o okładzinę na kleju?

woku25
25-11-2008, 19:56
MOj majster to pan ktory wykancza mi dom...staneło na 40 zl od metra mysle ze to uczciwa stawka... 8)

armand77
25-11-2008, 22:51
jesli ktos sadzi ze to za drogo niech sam ociepli wata....
wtedy przekona sie ze wata "troszke" gryzie
ocieplam poddasza juz ladnych pare lat i jakos nie stac mnie
na nowy dom (nawet na raty) a jak mi sie psuje moj opel kadet
nawet nie mam czym dojechac z ekipa
TAK ZE NIE PRZESADZAJMY TWIERDZAC ZE 45 TO DROGO

woku25
26-11-2008, 17:36
Nie no 40zl z materiałem ??? to raczej w sferze marzen cena 40 zlotych obejmuje wykonanie ocieplenia 15cm+8cm wełny, folia, profil, plyta G-K, szpachlowanie z jednokrotnym malowaniem.

Powiechrznia okolo 90 metrow, dach dwuspadowy z dwoma balkonami i tam jest wiecej skosow.

Motyl35
26-11-2008, 18:40
Ceny, z jakimi spotkałem się w Szczecinie zaczynają się od 55 zł /za m2 bez szpachlowania !
Jeśli znajdę kogoś dobrego za mniej niż 60 zł , ale z robotą na gotowo (szpachlowanie x2 ,gruntowanie - gotowe pod malowanie) - biorę.

armand77
26-11-2008, 18:49
robocizna za 40 zeta, material tez dlugo szukany.. najtanszy!!!
tylko nie rozumie dlaczego domy sa takie drogie: )

ale hyba rozumie skad sie biora mercedesy w garazu...; )

mirado
28-11-2008, 09:00
:o " 45 pln to cena wyjściowa - podstawowa bez materiałów oczywiście"
Jeżeli chcesz mieć ocieplone poddasze fachowo , szybko i sprawnie to musisz liczyć koszta od 45 pln do 80 pln.
:D

mart 3210
29-11-2008, 13:14
robocizna za 40 zeta, material tez dlugo szukany.. najtanszy!!!
tylko nie rozumie dlaczego domy sa takie drogie: )

ale hyba rozumie skad sie biora mercedesy w garazu...; )

Bo między wykonawca a klientem jest długi łańcuch pokarmowy - dilerzy,przedstawiciele handlowi,deweloperzy,pośrednicy itp.Słyszałem opinie że 40 - 50 % ceny domu to marża dewelopera

mirado
29-11-2008, 13:26
kasa ? jaka kasa ? Jaki mercedes ?
ocieplanie poddasza to conajmniej 3 osoby.
Zus , podatek, księgowość , koszt i amortyzacja sprzętu , utrzymanie auta - dojazdowego na budowę , .......
No i pracownik też za darmo nie chce pracować ...
CZY KTOŚ LICZY TE KOSZTA
dopiero po nich zaczyna się zarabianie .
Rzeczywiście może deweloper przy swoich marżach ma na mercedesa , ale przeciętna firma Kowalskiego ??
to już duży problem

kuba1r
05-12-2008, 10:17
Porzedni post mówi prawdę ci co działają legalnie nie będą pracować poniżej kosztów. Reszta co wykonuje prace bo znależli Inwestora co gotów jest zapłacić 25zł/mkw lub 35zł/mkw też są zwarci i gotowi do prac ale będą szukać oszczędności poczynając od wykonania prac a kończąc na materiałach do tego potrzebnych, wszystko będzie niby się trzymać, choć wygląd też będzie prażał. Pozdrawiam Kuba.

malgosia0023
05-12-2008, 11:27
mój dach ma ok.150m płacę 15k za wszystko z materiałem-firma sprawdzona

ninjacorps
05-12-2008, 12:47
robota - 45 zł/m2 - może nie najtaniej ale uważam, że i tak uczciwie.

mirado
07-12-2008, 17:51
na cenę wykonania ocieplenia poddasza ma wpływ bardzo wiele czynników. Bez obejżenia poddasza trudno jest powiedzieć czy 15 tyś za 150 m do dobra cena. Również 45 pln za 1 m2 to może być i zamało i za dużo.

Jola z Melisy
07-12-2008, 19:31
A ile za samo szpachlowanie gips-kartonów?

mirado
07-12-2008, 19:41
wklejanie narożników, wklejanie siatki, drugie gipsowanie, i szlifowanie = to jest około 1/4 ceny za kompleksową usługe ocieplenia poddasza w stan surowy.
Jest to również uzależnione od ilości okien , belek i skosów, oraz typu poddasza.
Nie da się tego jednoznacznie wycenić.

Jola z Melisy
07-12-2008, 19:46
Czyli tak mniej więcej 10zł?

mirado
07-12-2008, 19:52
jeżeli 10pln jest to 1/4 ceny netto za poddasze to tak

Jola z Melisy
07-12-2008, 19:58
No tak piszą 35; 45 za mkw całość.

mirado
07-12-2008, 20:04
cena za profesjonalne ocieplenie poddasza od 35 do 80 pln
ocieplanie poddaszy z zabudową
- ułożenie wełny 2 x
- konstrukcja metalowa - profile
- folia - paroizolacyjna
- podwieszenie płytą gipsowo - kartonową
- zaszpachlowanie spoin

Raspi
10-12-2008, 20:36
Czy macie doswiadczenia z wykonaniem poddasza na wieszakach bezposrednich / kotwowych (bo roznie na nie mowia). Chodzi mi o skosy bo sufit to se wisi i juz. NIby sa przewidziane do takich prac ale wystajac za krokiem 14 cm i pod skosem a nie w pionie i przenoszac obciazenie 25 kg/m2 ( bo beda dwie plyty).... zastanawiam sie czy sie nie zloza? Co prawda es y na skosach sa jeszcze bardziej elastyczne bo akurat w ta strone sie zgionaja. Kotwowe sa przetloczone i bardzo sztywne (te lepszych firm) przy naprezeniu bocznym ale... jesli sie nie skreca, a nie bedac przymocowanym do profilu zawsze moze sie ruszyc, zgiac i pod obciazeniem skrecic.

Troche sie obawiam. Jak Panowie praktycy to widza?

pozdr

Magicos
05-01-2011, 16:15
Ceny, z jakimi spotkałem się w Szczecinie zaczynają się od 55 zł /za m2 bez szpachlowania !
Jeśli znajdę kogoś dobrego za mniej niż 60 zł , ale z robotą na gotowo (szpachlowanie x2 ,gruntowanie - gotowe pod malowanie) - biorę.


Ja mam dwie ekipy jedna jest 55zł/m2 pod malowanie(oczywiście do tego dwa razy wełna150mm i 50mm) jest to cena robocizny.Chłopaki dobrzy i sprawdzeni.
Ale druga ekipa mnie bardziej zastanawia gdyż zaoferowali mi 25zł/m2 pod malowanie i jak chcę malowanie to kolejne 3zł/m2 :o także sam nie wiem czy to nie jakaś ściema

ms1975
05-01-2011, 18:20
Ja mam dwie ekipy jedna jest 55zł/m2 pod malowanie(oczywiście do tego dwa razy wełna150mm i 50mm) jest to cena robocizny.Chłopaki dobrzy i sprawdzeni.
Ale druga ekipa mnie bardziej zastanawia gdyż zaoferowali mi 25zł/m2 pod malowanie i jak chcę malowanie to kolejne 3zł/m2 :o także sam nie wiem czy to nie jakaś ściema
Desperatów robiących poddasze na gotowo za 28 pln szczerze radzę omijac szerokim łukiem.Jeżeli ma Pan sprawdzoną ekipę to po co ryzykować

m4riusz123
06-01-2011, 22:26
Panowie myślę ze tutaj trzeba trochę rozgraniczyć. Dziwią mnie rzucane ceny za jedną z najważniejszych prac w domu bo jak wiadomo górą nam ciepełko ucieka :)
Co do rozgraniczenia cen chodzi mi tu o to czy bierzemy ekipę 5-6 osób. Można sie pokusić o słowo profesjonaliści, którzy dają nam na to gwarancje i pokusiłbym się też o powiedzenie że jak się coś wyjdzie w niedługim czasie to wrócą i poprawią. A całość robią nam to około 2 tygodnie 150m2. A ludzi którzy nie dają nam tych udogodnień co więcej czas pracy może się wydłużać i efekt nie koniecznie nam się podobać.
To tylko taki mój punkt widzenia.
:)

gr***ch
09-01-2011, 19:48
Mnie to w ogóle dziwią rzucane ceny szczególnie że nikt nie widzi poddasza a wycenia aż miło. Poza tym pośpiech przy pracach na poddaszu wychodzi zawsze bokiem to samo jeśli nie przestrzega się tzw parametrów pracy : temperatury, wilgotności jakości materiałów itp. My w Warszawie znamy takie widełki cenowe odnośnie każdego zakresu prac że nie raz głowa boli - znamy też takich co malują za 1,50zł i robią poddasza za 30 złm2. A tak naprawdę czy poddasze jest zrobione prawidłowo to pokaże następnych kilka lat.

gr***ch
09-01-2011, 19:54
Czy macie doswiadczenia z wykonaniem poddasza na wieszakach bezposrednich / kotwowych (bo roznie na nie mowia). Chodzi mi o skosy bo sufit to se wisi i juz. NIby sa przewidziane do takich prac ale wystajac za krokiem 14 cm i pod skosem a nie w pionie i przenoszac obciazenie 25 kg/m2 ( bo beda dwie plyty).... zastanawiam sie czy sie nie zloza? Co prawda es y na skosach sa jeszcze bardziej elastyczne bo akurat w ta strone sie zgionaja. Kotwowe sa przetloczone i bardzo sztywne (te lepszych firm) przy naprezeniu bocznym ale... jesli sie nie skreca, a nie bedac przymocowanym do profilu zawsze moze sie ruszyc, zgiac i pod obciazeniem skrecic.

Troche sie obawiam. Jak Panowie praktycy to widza?

pozdr

Ja osobiście wykonuję w większości na kotwowych lub siekierkach (różnie się nazywa) i prawie zawsze na podwójnej płycie - tak zalecamy Inwestorowi.
Nic się nie wygina i jak dla mnie lepiej niż na esach.Cd 3mb na esach trochę się buja szczególnie gdy np krokwie nie są w linii - mają duże odchyły.Na siekierkach są zdecydowanie sztywniejsze. Podkreślam że to moje zdanie.

wojgoc
09-01-2011, 23:11
Ja osobiście wykonuję w większości na kotwowych lub siekierkach (różnie się nazywa) i prawie zawsze na podwójnej płycie - tak zalecamy Inwestorowi.
Nic się nie wygina i jak dla mnie lepiej niż na esach.Cd 3mb na esach trochę się buja szczególnie gdy np krokwie nie są w linii - mają duże odchyły.Na siekierkach są zdecydowanie sztywniejsze. Podkreślam że to moje zdanie.
a jak taka siekierka wygląda? jakis link?