PDA

Zobacz pełną wersję : beton kom. styro. + klinkier



evonation
21-11-2008, 18:09
w planie mam sciany zewnetrzne murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12 cm + tynk wewnętrzny. Chce zamienic tynk na cegle klinkierowa.

Czy jest to zmiana ktora wplynie negatywnie na cokolwiek, oprocz mojego portfela? Mam dosyc tykowania, malowania, znowu bable powietrza, znowu tynkowanie itd itp.

z gory dzieki za pomoc

piotr

pblochu
21-11-2008, 18:31
Chodzi Ci o płytki klinkierowe naklejane na ścianę - nic to nie zmieni
czy o ściankę z cegły klinkierowej - zmieni się konstrukcja ściany z 2W na 3W przybędzie na grubości ściany no i trzeba będzie nanieść to czerwonym cienkopisem na planach

evonation
21-11-2008, 21:06
witaj

nie chce sciane z klinkieru, zadnych plytek
co do projektu wiem, tylko myslalem ze to w negatywny sposob odbije sie na ogrzewaniu czy cos takiego. Sam pomysl jest ze wzgledow estetycznych i praktycznych. Nie duzo wiecej kosztuje a mniej zachodu w przyszlosci.

mdzalewscy
21-11-2008, 21:10
witaj

nie chce sciane z klinkieru, zadnych plytek
co do projektu wiem, tylko myslalem ze to w negatywny sposob odbije sie na ogrzewaniu czy cos takiego. Sam pomysl jest ze wzgledow estetycznych i praktycznych. Nie duzo wiecej kosztuje a mniej zachodu w przyszlosci.

na ogrzewaniu się nie odbije, nawet się poprawi, trzeba tylko pamiętać iż budujesz wtedy ściane 3 warstwową i warstwa klinkieru musi być oparta na ścianie fundamentowej, czyli większe koszty fundamentów, szersze ławy, szersza ściana fundamentowa, a nawet ściana fundamentowa 3 warstwowa.

Koszty wzrosną o sporą sumę, sama przyzwoita cegła klinkierowa to koszt ok. 2,5zł + zaprawa do klinkieru, barwnik + robocizna to może wyjśc z 5zł za sztukę cegły, na m2 wychodzi jakieś 110 cegieł + jakieś inne kształtki klinkierowe systemowe to trochę siana trzeba mieć, efekt to najlepsza z możliwych ścian

revalidon
21-11-2008, 21:40
Koszty wzrosną o sporą sumę, sama przyzwoita cegła klinkierowa to koszt ok. 2,5zł + zaprawa do klinkieru, barwnik + robocizna to może wyjśc z 5zł za sztukę cegły, na m2 wychodzi jakieś 110 cegieł + jakieś inne kształtki klinkierowe systemowe to trochę siana trzeba mieć, efekt to najlepsza z możliwych ścian

To fakt, koszty są spore, na szczęście na metr kw. wchodzi około 32 cegieł... :P

mdzalewscy
21-11-2008, 21:59
To fakt, koszty są spore, na szczęście na metr kw. wchodzi około 32 cegieł... :P
raczej około 60-ciu (52-65) + droższe kształtki systemowe to tak jakby było w kosztach 110 zwykłych :D (nie wiem skąd wziołem 110 :roll: )

evonation
21-11-2008, 22:42
dzieki za odpowiedz


wiem ze koszta sporo wzrosna ale za 5 lat nie bede musial malowac, czyli farba, malarz itd itp, po kilkunastu latach i tak sie wszystko zwroci.

Znajomy ostatnio malowal, kupil niemiecka farbe, droga jak cholera, po kilku dniach trzeba poprawiac bo cos nie tak itd itp

staram sie liczyc na teraz, bo nie wiadomo co bedzie za kilka lat :)

jacekp71
21-11-2008, 23:19
z murowaniem z cegly dalbym sobie spokoj,

kup cegly np recznie formowane, niech wykonawca potnie je na trzy czesci wzdluz, tak zeby po wywaleniu srodka otrzymac jak gdyby dwie plytki, ale grubsze niz normalna plytka,
to przyklej na styro i zafuguj,

koszt wiele nizszy niz z sciana z dziurawki, a efekt prawie ten sam,

evonation
22-11-2008, 09:05
ale tu znowu jem swoje odchody, bo plytki na 100% zaczna odpadac w kilka lat, i znowu podwykonawcy i koszta, nie wspomne o zmarnowanym materiale itd itp....


jak robic to robic dobrze

jacekp71
22-11-2008, 12:28
cos widze, ze ty taki budowlany hipochondryk jestes ;-) ....

albo tez dotad nie trafiles na dobrych wykonawcow, i stad obawy przed odpadaniem tynkow, plytek itp.

a wykwitow na klinkierowym murze sie nie boisz ;-) ???? albo odbarionej fugi ? ;-)

evonation
22-11-2008, 14:52
cos widze, ze ty taki budowlany hipochondryk jestes ;-) ....

albo tez dotad nie trafiles na dobrych wykonawcow, i stad obawy przed odpadaniem tynkow, plytek itp.

a wykwitow na klinkierowym murze sie nie boisz ;-) ???? albo odbarionej fugi ? ;-)

no jestem jestem :)

ale dom ma byc dla rodzicow, za piec lat nie chce miec znowu czegos na glowie, i tak bedzie duzo innych rzeczy. Ale z tynkami skonczylem..... ;)

monter2
22-11-2008, 16:17
mialem ten sam problem zamienilem sciane 2W na 3W ale sciane kostrukcyjna musialem cofnac do wewnątrz zeby nie zmieniac wym. zew. przyjetych juz na rysunku ale matematyka i przypilnowanie murarzy i jest ok.zamienilem tez styropian na wełne i mam teraz mur 24roben+10welna+3pustka powietrzna+12 cegła.jestem z tego zadowolony mam trwaly i oddychajacy mur a koszty ogrzewania beda napewno mniejsze niz w 2w

evonation
22-11-2008, 17:04
witam

no to ma byc na "lata" jak z tymi latami bywa to kazdy wie ;)

ja bede mial napewno steropian, moj architect zdecydowanie stwierdzil ze welna sie gorzej "starzeje", z wilgocia tez nie za bardzo gdy zapada desz zanim skonczysz dachy itd itp
powodzenia

monter2
23-11-2008, 15:58
moze masz racje ale wełne i klinkier robie dopiero po zadeskowaniu i opapowaniu dachu czyli nie zamoknie,a styropianu nie stosuje z powodu myszy które welny nie ruszą

edi1977
23-11-2008, 19:31
moze masz racje ale wełne i klinkier robie dopiero po zadeskowaniu i opapowaniu dachu czyli nie zamoknie,a styropianu nie stosuje z powodu myszy które welny nie ruszą

poza tym siporex i styropian, mimo ze czesto stosowane nie sa dobrym polaczeniem. stryropian mozna wykozrystywac przy ceramice, a przy betonie komorkowym lepiej welne mineralna.

msz1
14-09-2010, 09:40
Na 1m2 ściany wychodzi około 50szt cegieł a nie 110.