PDA

Zobacz pełną wersję : dylemat



najanaja
22-11-2008, 00:17
Witam Wszystkich,
wkrótce przymierzam się do budowy małego domu.
Od kilku lat prenumeruję Muratora i zawsze ceniłam to pismo.
Podobało mi się (i nadal podoba) kilka gotowych projektów.
Obecnie zasięgam już bardziej konkretnych rad ,i cóż się okazuje - są zwolennicy gotowych projektów,jak tez zajadli przeciwnicy (zwłaszcza architekci)-którzy wręcz straszą jaki mogę wielki błąd popełnić nie wykonując indywidualnego projektu-a już przed Muratoremm szczególnie przestrzegają.
Proszę-podzielcie się własnymi, dobrymi i złymi doświadczeniami.
Mam zamęt w głowie a przyznaję że specyficzne słownictwo architektów tylko sprawę pogarsza.
Pozdrawiam serdecznie

mcmagda
06-12-2008, 16:08
Ja się zdecydowałam na proejkt indywidualny, bo nie byłam nic w stanie znaleźć dla nas i jestem jak na razie zadowolona (ale zapytaj mnie raz jeszcze jak wyjdę z fazy projektowej :) ), ale jakbym znalzała idealny dom gotowy to bym się nie zastanawiała i brała gotowy, bo po prostu taniej. Mam wejście od zachodu, chciałam 2 garaże i gustuję w domach nowoczesnych. Przez rok nic nie znalazłam co mi się podobało, ale może mam mało wyobraźni co do możliwości twórczych przeróbek. Inni znajomi za to kupuli projekt gotowy i teraz są wścieki, bo wybudowali stan surowy zamknięty i im się nie podoba. Inni są znowu zadowoleni. Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Zależy chyba co chcesz dostać.

dream
08-12-2008, 00:39
Ja się zdecydowałam na proejkt indywidualny, bo nie byłam nic w stanie znaleźć dla nas i jestem jak na razie zadowolona
A mogłabyś napisać jaki metraż domu i jaka mniej więcej cena takiego projektu? Bo ja oglądam gotowe projekty od ponad roku i takie "mniej więcej" to by się znalazły, ale takiego akuratnego jeszcze nie znalazłam i marna nadzieja, że znajdę bo działkę mam trochę nietypową.

Trociu
08-12-2008, 11:51
gotowe projekty nie tylko Murator ma. Ja przed swoją budową studiowałem wiele katalogów. W każdym projekcie coś innego mi się podobało.
Suma sumarum kupiłem SSO z gotowym projektem, w którym mam chyba tylko jedno duże ale - garaż jednostanowiskowy. Reszta spełnia nasze wymagania. Tak wiec myślę, że nie każdy jest skazany na projekt indywidualny.

A gdyby tak było, że projekty gotowe są do chrzanu, to tak dużo osób by nie budowało według nich.

mcmagda
12-12-2008, 18:03
Oj pytasz o ceny, naprawdę zakres jest przeróżny. Odpowiem tak - najdroższa oferta na jaką się natknęłam kosztowała ponad 350 zł za metr netto. Na forach ludzie podają cen poniżej 10 tys. za projekt - ja się nie natknęłam na takie, ale wierzę, że jest to możliwe. Pewnie też zależy od miasta, pewnie zależy od projektu, czy jest budowalny czy wykonawczy, czy zawiera branże, itp.