PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong - prawdziwy, czy podróbka?



Smigly99
22-11-2008, 12:04
Cześć

Zbudowałem dom z Ytonga (stan surowy zamkniety).
Odwiedził mnie dziś wykonawca z innej budowy i zwrócił uwagę na bloczki. Stwierdził że Ytong oprócz uchwytów bocznych do przenoszenia bloczka, ma również nad nimi takie mniejsze wcięcia na palce, które pozwalają po ułożeniu bloczka na zaprawie, na przesuwanie do aby się dobrze ułożył.
Moje bloczki tego nie maja, a raczej częśc nie ma, a część ma takie malutkie wcięcie, ale nie jest one wystarczające na włożenie palców.

I tak mnie to troszkę zastanowiło. Czy jest mozliwe, żebym kupił oryginalny Ytong w dużej polecanej przez Ytong hurtowni i zeby towar przyszedł na paletach z żółtą folia z napisami Ytong, a w rzeczywistości jest to jakiś tańszy, a podrobiony materiał?

jareko
22-11-2008, 12:15
o raaaaaany :lol:
99,9999999% informacji jakie masz wskazują na to, że masz Ytonga

jajmar
22-11-2008, 12:29
chińska podróbka :)

Nie masz większych problemów ?

edde
22-11-2008, 12:34
nie, no, masz chłopie bardzo poważny problem
proponuje udać się z tym do specjalisty :D

Bigbeat
22-11-2008, 15:40
/.../ i zeby towar przyszedł na paletach z żółtą folia z napisami Ytong, a w rzeczywistości jest to jakiś tańszy, a podrobiony materiał?
A, że tak zapytam, co to za różnica?

andre59
22-11-2008, 16:09
Ten wykonawca z innej budowy jakieś bujdy opowiada. Bloczków Ytong ani żadnych innych murowanych bez spoiny pionowej nie przesuwa się poziomo po położeniu na mur. Należy je tylko w odpowiedni sposób pionowo opuszczać na warstwę zaprawy (kleju) i dobić gumowym młotkiem.