PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie elewacji raz jeszcze



Zenon X
22-11-2008, 13:00
Witam,
Mam pytanie do ludzi znających temat:
1.Jak wam liczono metry kwadratowe ścian, wliczano wnęki okienne czy nie?
2.Jaka jest przybliżona cena materiału gotowego ocieplenia tzn. styropian 12, tynk krzemianowy KABE.
Mam do ocieplenia około 360m kw. ścian. Jedna ekipa zaśpiewała mi 120 za m kw. Wydaje mi się to troche przesadzone. Budowa znajduje się w Katowicach. Mam jedną ofertę 90 za m kw. na gotowo ekipa jest sprawdzona. Zastanawiam się skąd niektórzy maja ekipy z cenami 60 za m kw. na gotowo, różnica jest ogromna. Nie wydaje mi się żeby jedni robili za 120 za metr a drudzy za 60. Jak to wyjaśnicie?
Pozdrawiam

leszeq
22-11-2008, 14:36
Mam do ocieplenia około 360m kw. ścian. Jedna ekipa zaśpiewała mi 120 za m kw. Wydaje mi się to troche przesadzone. Budowa znajduje się w Katowicach. Mam jedną ofertę 90 za m kw. na gotowo ekipa jest sprawdzona. Zastanawiam się skąd niektórzy maja ekipy z cenami 60 za m kw. na gotowo, różnica jest ogromna. Nie wydaje mi się żeby jedni robili za 120 za metr a drudzy za 60. Jak to wyjaśnicie?
Pozdrawiam

Mówisz o cenach za robociznę czy robociznę z materiałem? Za 60 zł z materiałem to raczej nikt ocieplenia nie zrobi :o

Zenon X
22-11-2008, 15:14
Post Mariusza z 4 Października 2008

U mnie na domu było 240m2 docieplenia. Ocieplone styropianem Styrmann 15cm + 2 kołki na płytę + 2 x klej i 1x siatka i raz zagruntowane.

Całość ( materiał + robocizna ) 55PLN/m2

Fotka domu gdzieś na forum.
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny

Jest to cena bez tynku, ale gdzie tam 120 PLN/m2[/quote]