PDA

Zobacz pełną wersję : BERKER - jaki osprzęt elektryczny?



Wito2008
22-11-2008, 18:44
Co wybrać B.KWADRAT czy coś z serii MODUL??

Lookita
22-11-2008, 18:47
ja mam B.kwadrat w calym domu,w lazienkach dokupilem serie glass i alu....Super.....

Wito2008
22-11-2008, 18:51
ja mam B.kwadrat w calym domu,w lazienkach dokupilem serie glass i alu....Super.....

kremowe czy białe, które są bardziej uniwersalne?

CoolaTT
22-11-2008, 18:55
A może Legrand. Ja będę w większości miał Sistenę. Ale będzie też kilka z Valeny.

Wito2008
22-11-2008, 18:59
A może Legrand. Ja będę w większości miał Sistenę. Ale będzie też kilka z Valeny.

Legrand chyba nie ma ramek 5 krotnych , a ja mam kilka takich punktów.

CoolaTT
22-11-2008, 19:01
Ma jak najbardziej, tylko w skórze nie ma.

Jola z Melisy
22-11-2008, 22:08
Ja miałam w poprzednim mieszkaniu Berker Modul i w wykańczanym teraz domu będą takie same, bo są super i świetnie wyglądają. Kolor kremowy. :wink:

coulignon
22-11-2008, 22:11
Ej, o czym Wy gadacie? :-?

Nefer
22-11-2008, 22:12
B. Kwadrat, białe. Tak będzie :)

Jola z Melisy
22-11-2008, 22:19
Ej, o czym Wy gadacie? :-?
A o czym byś chciał pogadać?

coulignon
22-11-2008, 22:28
Ej, o czym Wy gadacie? :-?
A o czym byś chciał pogadać?

zaraz gadać... po prostu pierwszy temat którego nie rozumiem i się nie domyślam.

Nefer
22-11-2008, 22:29
Włączniki i kontakty Berker :)B.KWADRAT i MODUL to nazwy serii tego producenta :)
tu B.Kwadrat :



i modul :

Nefer
22-11-2008, 22:35
a tu Glass :

coulignon
22-11-2008, 22:39
aaaaaaa...

wybaczcie...

To przez mój stan...

surowy... tu i ówdzie otwarty :wink:

Nefer
22-11-2008, 22:40
aaaaaaa...

wybaczcie...

To przez mój stan...

surowy... tu i ówdzie otwarty :wink:
NIe bój - niebawem CIę dorwie :):)

Lookita
22-11-2008, 23:00
glass-y sa sliczne,aluminium takze...mam beige b.kwadraty...uwazam,ze jakosc super,Legrandy sa ciut gorsze a za podobne pieniadze....Gira i Merten...juz jakosciowo bez roznicy,ale cenowo porazka....nie warto,takie moje zdanie w te powyzej Berkera....

CoolaTT
22-11-2008, 23:30
beige b.kwadraty...uwazam,ze jakosc super,

Legrandy sa ciut gorsze

b.kwadrat gorszy od Sisteny??

No to chyba nawet nie ta sama klasa.

Wito2008
23-11-2008, 00:32
a przy okazji czy wszystkie gniazdka robicie z bolcem czy nie?

jacekp71
23-11-2008, 00:43
a przy okazji czy wszystkie gniazdka robicie z bolcem czy nie?

a w nowych domach mozna miec bez ?

Bigbeat
23-11-2008, 02:12
Nie można mieć bez bolca.

Sasha
23-11-2008, 02:14
ja mam B.kwadrat w calym domu,w lazienkach dokupilem serie glass i alu....Super.....

właśnie założyłem b.kwadrat

super jakoś za te cenę
bardzo łatwy montaż

generalnie polecam

listek
23-11-2008, 10:25
Nie można mieć bez bolca.

Zgodzę się, że w stefach mokrych (łazienka, wc, kuchnia) jest konieczne.
Jaki przepis mówi, że muszą być z bolcem?

Lookita
23-11-2008, 10:30
mam wszedzie z bolcem,wybralem Berkera bo zawsze wierzylem,co doswiadczylem,ze niemieckie jest dobre...Legrand.....podobno niezly,nie znam go,ale polecano mi B......wizualnie troche odstaje od B.....jakas tez hiszpanska firma sie pokazala w sklepach...tez dobra,ale zapomnialem nazwe....na S....

CoolaTT
23-11-2008, 11:30
mam wszedzie z bolcem,wybralem Berkera

Twój wybór podobał Ci się i chwała Ci za to, bo to chyba najważniejsze kryterium - estetyczne, a jak mi się wydaje wyczucie etstetyki każdy ma swoje



bo zawsze wierzylem,co doswiadczylem,ze niemieckie jest dobre...

Wolałbym żebyś wierzył, co Polskie to dobre, bo dla mnie czy to produkt niemiecki (Berker), czy francuski (Legrand) nie ma większego znaczenia.


Legrand.....podobno niezly,nie znam go,

Skoro nie znasz, to dlaczego mówisz, że gorszy..... co ma gorszego? Analizowałeś(aś) terię styku? ilość cykli łączeniowych?


ale polecano mi B......wizualnie troche odstaje od B.....

Handlowiec zawsze będzie polecał to co ma na półce, a jeżeli będzie miał dwa produkty to poleci ten, z którego będzie miał większą marżę, chociaż często jego wiedz i doświadczenie są mizerne.


jakas tez hiszpanska firma sie pokazala w sklepach...tez dobra,ale zapomnialem nazwe....na S....

A na S to może być Simon-Kontakt, albo Schneider Electric

Lookita
23-11-2008, 13:28
łoł....ale mnie zjechales.....;-)
tak ,okiem ocenilem,stykow-cykli-nie sprawdzilem....ale czesto rozmawiam z uzytkownikami,fachowcami,maja jakies pojecie,wiedze...wiec co,mam sam na sobie testowac?wole troche posluchac praktycznych opini....to nic zlego....
firma na ''s'' zapomnialem,serio....
a sprzedawca..szczerze odradzal mi,czysto ze wzgledow finansowych duzo drozsza Gire,Mertena,majac na pewno wyzsza marze...to tez wg. Ciebie zle?jak Ty zyjesz posrod ludzi?zero zaufania?;-)
wyluzuuuuj......jak bede budowac nastepny dom,zakladam,ze Berker wytrzyma moje uzytkowanie,to poradze sie CIEBIE :-) przy wyborze innego producenta
ale od siebie powiem takze,ze lubie niemieckie i japonskie sprzety....polskie chcialbym,zeby byly tak dobre i dopracowane,francuskich nie uznaje...sa duuuzo gorsze od polskich-wybrane produkty-samochody akurat nie ;-)aha-nie mow tylko mi,ze przez takich jak ja,co nie kupuja i nie uznaja polskich sprzetow,nie ma juz polskich fabryk,samochodow...bo bzdury wypiszesz,uprzedzam :-)

OGC
23-11-2008, 20:57
Ja będę brał LEGRANDA
Chciałem Sistenę, tylko że chyba wycofują się z tej serii.
W zamian jest Sistena Life.

zetkalk488
23-11-2008, 21:51
ja załozyłam Berkera Modul w kremie i w pierwszej hurtowni patrzyli na mnie jak na wariatke że taki drogi sprzet chce zamiast Polo albo Legranda. Osobiscie bardziej podoba mi sie Berkera kolorystyka i wykonczenie niz w Legrandzie. Nie powiem że wyszło mnie taniei, ale cóz takie wybrałam, teraz dobijaja mnie jedynie pojedyncze dokupiki typu dzwonek :evil: :evil:

Wito2008
23-11-2008, 22:19
Ma jak najbardziej, tylko w skórze nie ma.zy napewno bo w katalogu są tylko poczwórne

c

Jola z Melisy
23-11-2008, 22:47
ja załozyłam Berkera Modul w kremie i w pierwszej hurtowni patrzyli na mnie jak na wariatke że taki drogi sprzet chce zamiast Polo albo Legranda. Osobiscie bardziej podoba mi sie Berkera kolorystyka i wykonczenie niz w Legrandzie. Nie powiem że wyszło mnie taniei, ale cóz takie wybrałam, teraz dobijaja mnie jedynie pojedyncze dokupiki typu dzwonek :evil: :evil:
Jak pisałam wcześniej też chcę kupić Modul kremowy. Czy cena jest taka sama jak Berker kwadrat?

CoolaTT
23-11-2008, 22:54
Ma jak najbardziej, tylko w skórze nie ma.zy napewno bo w katalogu są tylko poczwórne

c

W katalogu 2008-2009 Legranda na stronie 439 właśnie sprawdziłem. Ramka pięciokrotna zarówno pozioma jak i pionowa dostępne są we wszystkich kolorach i odmianach oprócz wersji skórzane.


A i dla jasności nie pracuję w Legrandzie, ani nie sprzedaję Legranda.

edi1977
23-11-2008, 22:55
Ja mam w mieszkaniu Legranda Suno zamontowanego 5 lat temu. Do najtanszych nie nalezaly. Sa bez zarzutu. Teraz do domu wszyscy polecaja Berkera... A mnie sie wlasnie bardziej podoba Legrand Sistena Life. I chyba wlasnie sie bede kierowal wygladem. Jakosc Legranda juz znam. Dlatego polecam kazdemu - wezcie to co sie wam bardziej podoba. Zarowno Legrand jak i Berker to dobry wybor.

krzysiekewa
09-02-2011, 14:25
JEŚLI chodzi o BOLCE to podstawa. żona mówi ze niema jak dobry bolec. A tak poważnie to muszę kupić i nie wiem na co się zdecydować. Dom duży trochę tego pójdzie

budowa2011
04-11-2012, 20:21
ja chcę założyć Berker K1 czarne, czy ktoś z was ma taki system?

marcin.nowicki
21-04-2016, 20:53
b2 zajefajny, ale wstrzymaj sie z zakupem (2016) bo zmieniają mechanizmy na nowsze. Jak coś to bierz simonkontakt. polski osprzęt i za pół ceny berkera

marcin.nowicki
22-04-2016, 18:55
masz rację. Legrand to bardzo dobra jakość ale tylko w serii Sistena (suno już nieprodukowane) Pozostałe typu cariva lub niloe to szajs jakich mało. Ludzie montują bo Legrand a potem żałują. Ja montuję klientom berkera albo simonkontakt z wyzszych modeli i jest ok. Zanim ktoś kupi legranda niloe albo nie daj Boże jeszcze niloe eko niech dobrze sobie obejrzy jak zrobiony jest ten osprzęt.

cactus
06-03-2017, 20:26
Własnie miałem kupować serie Niloe. Co z nią nie tak? Rozmawiałem z elektrykiem i użytkownikiem u którego montowana była ta seria i obaj bardzo zachwalali. Pierwszy głównie za szybkość i łatwość montażu, drugi za estetyke i jak na razie zero problemów i jak to ujął "wyczuwalne kliki przy łącznikach" Mi rzuciło się w oczy to że są całe zrobione z tworzywa bez metalowej ramki do montażu. Elektryk mówił że to zaleta ale ja boje sie troche czy nie poluzują się mocowania skoro są wkręty opierają się tylko na tworzywie.
Plusem jest też to że są bardzo płytkie i łatwo upchać kable przy montażu.
Uzytkuje ktoś dłużej tą serie i może sie wypowiedzieć ?