PDA

Zobacz pełną wersję : komentarze do dziennika GRANAT-Claudii&Criss



Strony : 1 [2]

Clea
11-10-2010, 12:00
Toczekamy do 15.X :) Byliśmy na wakacjach wygrzać się na słoneczku, a korzystamy zamin kredyt nas nie przyciska :D a kiedy następne wakacje? hmm ....

Claudii
11-10-2010, 17:12
Clea
Foty wklejone w dzienniku. Zastanawiasz się czy salon nie jest za mały ? Jest mały ale nie za mały tzn. wszystko się w nim zmieści co potrzebne.Duża wygodna rogówka,dobrze się ogląda TV .Jadalnia niby mała ale w zupełności na nas 4 wystarczy.Impreza już była, goście pomieścili się spokojnie przy rozłożonym stole,szykuje się większa na 2 stoły i też da radę. Znowu tak często nie imprezujemy w takim gronie a na kameralne przyjęcia miejsca jest wystarczająco, nawet na tańce.
Swobodna komunikacja. Ktoś na forum napisał ,że ma salon 35m2 i gdyby budował jeszcze raz to zdecydowanie z mniejszym salonem -niewykorzystana powierzchnia.
W salonie zazwyczaj siedzimy wieczorem przy kominku i robimy sobie w wekendy maratony filmowe i miejsca jest naprawdę sporo.
P.S.
Jak będziecie przejeżdżać lub przelatywać w pobliżu to wpadnijcie pooglądać na żywo , zresztą wpadnijcie jak macie ochotę :D

Clea
11-10-2010, 20:12
Dzięki za zaproszenie, może skorzystamy przy jakiejś okazji przejazdu niedaleko Was, może wybierzemy się na jakiś jesienny lub zimowy spacer do pobliskiego parku...
Uspokoiłaś moje obawy czy da się pomieścić kilka osób na imprezę :) Dziękuję, bo to były moje największe obawy co do salonu. Masz rację przecież nie buduje się domu dla gości tylko dla siebie, ile w końcu można robić imprez na dużą skalę :D
U nas już klamka zapadła - od jakiegoś czasu jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Granata !! Nie zamierzamy go zamieniać na inny bo jest super.

Clea
11-10-2010, 20:40
Oglądam sobie na allegro fototapety i podobają mi się uliczki na wzór twojej tapety na schodach. Może sobie coś takiego kiedyś zafundujemy
http://allegro.pl/fototapety-fototapeta-weneckie-uliczki-wybor-i1253524615.html

Claudii
12-10-2010, 13:14
fajne fajne , mnie się bardzo podobają fototapety , wszystkie !!!: z wyborem jest trudniej , w zależności od kolorów we wnętrzu...

Clea
12-10-2010, 16:33
Dzieki za wklejenie zdjęć dopiero dziś je odnalazłam :D gapa ze mnie. W cale nie wygląda to źle, mimo małej ilości miejsca w salonie. Przynajmniej ma się wszystko pod ręką czy w zasięgu wzroku ) Te krzesełka tak mię wydaje że rozjaśniają trochę salon??

Claudii
12-10-2010, 17:51
Rozjaśniają. Fajnie by wyglądała biała rogówka ze skórki , niestety ceny są jak dla nas zbyt wysokie,mówię o takiej porządnej.

EWA 28
13-10-2010, 14:13
Gratuluję!!! Na pewno kupię 11 nr MURATORA
Czytanie Twojego dziennika to sama przyjemność!
Jak to powiedziałaś…” z motyką na słońce” – dodaje otuchy i wierze, że i nam się uda. Wiele było wątpliwości, zanim się zdecydowaliśmy, najwięcej wątpliwości miał mój mąż, ale udało mi się go przekonać.
Cały czas mu powtarzam …Jak nie skoczysz na głęboką wodę to nic nie będziesz mieć! Zawsze wierzyłam, że moje marzenia się spełniają i to też się spełni.!

Dziś mamy fundamenty!:wave:

Jeszcze raz Gratuluję! i mam nadzieję że jeszcze zobaczymy kilka fotek zanim na dobre zakończysz przygodę z GRANATOWYM DZIENNIKIEM

:)Salon prezentuje się znakomicie, :)piękne krzesła! :)W małym salonie zmieściłaś wszystko - extra

Clea
15-10-2010, 19:32
GRATULUJEMY, kupiliśmy Muratora i przeczytaliśmy, fotkę też widzieliśmy.....fajna przygoda :)

szoko
22-10-2010, 13:01
Być może nie wszystkim przypadnie taki styl do gustu , moda jest przecież na minimalizm,chociaż moje fiolety już odchodzą w cień.


A ja jestem tą sypialnią zachwycona! Jest piękna i bardzo oryginalna. Brawo!
No i oczywiście brawo za "Granatowy Dziennik" ;)

EWA 28
29-10-2010, 13:35
Gratuluję!!!:) Zameldowania!!!:)
Powiedz, starczyło Wam kredytu na ten Granacik! Jesteśmy przed trudnym wyborem BRAĆ / NIE BRAĆ i powiem Ci że strasznie się tego boję , przelecieliśmy wszystkie banki i mamy do wybory EURO z ratą ok 1450,- albo PLN ok 1650,- jeśli oczywiście dostaniemy tyle ile chcemy i nie powiedzą że to za mało bo i tak może być . Są to najniższe raty jakie nam zaproponowali! Bez kredytu możemy się budować 5, a może nawet 10 lat , a nie mamy na to czasu! Nie wytrzymam dłużej na 12 m2. Tylko z takim kredytem... to też nie bedzie za wesoło. A gdzie reszta oplat... a gdzie miejsce na drugie dziecko, bo i o tym trzeba pomyśleć, latka lecą. Co robić ! :bash:

Claudii
29-10-2010, 16:26
Ewa , nam nie starczyło kredytu ale to zależy ile go chcesz nabrać.Sprzedaliśmy mieszkanie i jeszcze mało.Domek udało nam się wyposażyć prawie na gotowo.Brakło kasy na górną łazienkę, zrobienie pomieszczenia nad garażem = gładzie,malowanie i garderoba,wypłytkowanie i pomalowanie piwnic,cokół w około domu z klinkiery+schody i taras,pomalowanie i zamontowanie podbitki,kostka,ogrodzenie . Bez tego da się żyć.Reszta powoli własnymi siłami i środkami.

Niestety tutaj musisz zagrać va bank, albo idziesz na całość albo się dręczysz.
Życie pisze swoje scenariusze ... mąż dostał wypowiedzenie z pracy , nic prostszego tylko się załamać i ryczeć... szybko znalazł nową pracę :)i tu się sprawdza powiedzenie "co nas nie zabije to nas wzmocni" .Teraz patrzę na to inaczej , strata pracy to nie koniec świata gorsza jest choroba albo ... śmierć.
Nasza rata nie jest katastroficzna ,niektórzy tyle płacą czynszu. Musisz policzyć Wasze dochody minus rata i to co zostanie czy starczy do gara i do kawy czy tylko do gara.Musisz mieć zapewnioną swobodną spłatę raty ,żeby się przy tym nie zarzynać , żeby starczyło na podstawy.
Nam jeszcze tyle brakuje ,będzie wolno szło ale jak już skończymy to będzie luzik , nie będę już ładować w dom , zostanie na szmatki :popcorn:

P.S nie bierz mnie cholera za przykład , jestem nienormalna i ciągle patrzę na świat przez różowe okulary , ciężko jest mnie złamać i załamać i być może tylko przez te bryle zbudowałam dom :lol: nie polecam jednak takiego sposobu innym....

Clea
30-10-2010, 20:23
Witam i od razu gratuluję zameldowania :) A jak sprawa z kuchnią i jej przyozdobieniem? Jakoś nie widzę gdzie chciała byś tą tapetę przykleić, czy na ścianie koło okna? Albo masz już jakiś inny pomysł?
A zdjęcie łazieni przepiękne, mi od razu wpadły w oko umywalki i taka fajna duża wanna, ale na to to już potrzeba dużej łazienki a raczej pokoju kąpielowego.

Claudii
30-10-2010, 21:16
Tak na tej ścianie koło okna po prawej str.
No ta wanna to marzenie .. mnie głównie chodzi o kolekcję płytek.

Clea
11-11-2010, 10:14
Stroiki przepiękne, aż mi się już święta zamarzyły....hmm wiem że do świąt jeszcze trochę czasu ale jak tylko w sklepach pojawiają się bombki, lampki itp to wydaj mi się że to już tuż tuż. Trzeba tylko mieszkanie posprzątać gruntownie i wieszać girlandy i inne ozdoby. Marzę tylko o naszym Granacie i mam nadzieje że w przyszłym roku na święta postawimny sobie dużą żywą choinkę a nie jak co roku w małym mieszkaniu :D W domu to jest dużo różnych zakątków na fajne ozdóbki....
A co z Twoją pustą ścianą w kuchni? Zawisło coś na niej ??

Claudii
11-11-2010, 17:11
U nas to pierwsze święta więc idę na ca całość i już robię świąteczne zakupy.Zaprosiłam rodziców i teściów na wigilię- muszę się wykazać:stirthepot:
Ozdoby i gadżety świąteczne kupione (bombki,lampki,sople,stroiki itp) , rolety rzymskie specjalnie na tą okazję się szyją.U nas będzie sztuczna choinka taka na 180cm.Wiem ,że to nie to co prawdziwa ale tą żywą trzeba kupić tuż przed świętami i jak dla mnie to już będzie przeterminowana.Poza tym co roku wydawać kasę na żywą ? ... i jeszcze sprzątać sypiące się igły ,to nie dla mnie.

Co do pustej ściany to czekam na paczkę z ów fototapetą.

fenix2
11-11-2010, 18:38
Witam,

Claudii takie pytanko. Nie mieliście problemów z głębokością wyprowadzenia rury kanalizacyjnej ? Chyba macie piwnicę dość płytko tak ?
Zastanawiam się nad tym problemem bo podobno niektóre bakterie nie lubią "pracować" na głębokości poniżej 1m i tak głęboko trzeba tą oczyszczalnie zakopać. :(
U mnie wypada wyjście pod ława to jest - 1,8m SIC!

Pozdrawiam.

Claudii
11-11-2010, 18:46
kurcze , nie wiem ... kanalizację robił nam dobry fachowiec więc nie byłam zainteresowana tematem
oczyszczalnię też robiła firma ... ale wiem ,że nie mam nic kopane pod ławą
zerknij do dziennika , tam mam foty kanalizacji i POŚ

fenix2
12-11-2010, 13:12
Oglądałem dziennik ale masz tylko 1 zdjęcie POŚ. I zabardzo nic z niego nie da się wywnioskować.
Możliwe że podłączenie masz zrobione ponad ławą.
A jakiej firmy POS i jak się spisuje w "praniu" ?
Mieliście pos w pozwoleniu czy załatwialiście później ?
Jak wyglądają formalności zgłoszeniowe ?

Claudii
12-11-2010, 14:20
POŚ jest wkopane na tyle ,że widać tylko otwór rewizyjny,będziemy jeszcze nadsypywać ziemią.
Sprawuje się jak na razie ok.Kupiłam w Castoramie- Family.
W pozwoleniu było szambo , zmieniliśmy podczas budowy na POŚ.W WZ musisz mieć wyraźnie napisane ,że dopuszcza się szambo lub POŚ.Wypełniasz wniosek,dołączasz dokumentację techniczną -taką książeczkę ,którą dostajesz podczas zakupu,mapkę zagospodarowania zrobioną przez architekta oraz WZ .
Co mają ławy z tym wspólnego , przecież oczyszczalnię montujesz w odległości chyba 2m od domu, a jeżeli chodzi ci o rurę wyprowadzoną z budynku do POŚ to nie była głęboko wkopywana , na pewno nie pod ławami .

fenix2
12-11-2010, 16:35
Chodzi o to że wyprowadzenie kanalizacji według projektu jest pod ławami czyli na głębokości 1.8m pod ziemią. Co powoduje że wejście do oczyszczalni musi się znajdować jeszcze głębiej bo spadek musi być. A sam oczyszczalnia wyjdzie bardzo głęboko!

Claudii
12-11-2010, 17:31
to olej projekt:D ,zrób tak jak ci pasuje np w piwnicy,ważne żeby zachować spady i po problemie. Szczerze mówiąc nie widziałam u kogoś odprowadzenia pod ławą , w bloczku fundamentowym owszem ale nie pod ławą.

fenix2
13-11-2010, 11:42
W piwnicy ma być pralnia. Umywalka przy C.O. i spust wody z pieca.
Więc wszystkie rury były by prawie na wierzchu i problem z zachowaniem spadków.
Chyba że 10cm styro i 5 wylewki to może bym zakrył cześć rur.

Clea
21-11-2010, 08:02
Cześć :) chciałam pytać jak tam nowa ozdoba do kuchni, oglądam dziennik a tam jakie moje zdziwienie, "kawa" już jest :)..... i to jak olbrzymia ! Aż by się chciało ją zmielić i wypić. Fajnie wygląda na fotce, no może teraz trochę okno wydaje się być małe, a jak to w rzeczywistości jest??
Mam pytanie jak widzisz kuchnię i salon gdyby ściana tam gdzie masz barek była aż do samej góry zamiast tego barku? Czy salon nie będzie wydawał się mniejszy? Myślimy o takim zabudowaniu ale nie wiemy czy to nie pomniejszy optycznie całości?

Claudii
21-11-2010, 09:41
Cześć , chyba takie złudzenie na foto z tym oknem ...uwielbiam kawę :)
Co do ścianki , to mnie osobiście nie bardzo takie rozwiązanie. Ale jeśli chcesz zamknąć kuchnię , to wiadomo robisz wg swojej wygody.Myślę ,że jak postawisz tam taką cienką
cieńszą od mojego barku to będzie ok , może i nawet trochę miejsca się zluzuje, a może szklaną ? albo ażurkową coś w rodzaju altany,można by na niej kwiaty w doniczkach zawiesić i byłaby ściana kwiatowa ,jak lubisz oczywiście. Mam jeszcze pomysł aby tą ściankę ubrać w fototapetę i będzie fajny kącik na jadalnię :yes:
Bo wiesz salon jest mały i nie ma miejsca na kwiaty i trochę trąci pustynią.... tzn mam jeszcze pokaźne parapety i chyba tam przemycę zieleń.

barto307cc
21-11-2010, 10:56
Claudi czytałam z początku,że zadowolona z elektryka byłaś swojego.Podaj namiar na niego ;-).

Claudii
21-11-2010, 14:25
podaję 692-479-013
ej ... po co Ci elektryk, Ty masz już willę wypicowaną:D
no chyba że teraz budujesz domek dla gości :jawdrop:

barto307cc
21-11-2010, 15:36
podaję 692-479-013
ej ... po co Ci elektryk, Ty masz już willę wypicowaną:D
no chyba że teraz budujesz domek dla gości :jawdrop:

Dzięki Claudii ;).No ja już elektryka nie potrzebuję....na szczęscie ;).Kuzynka szuka elektryka wiesz ;).
Jak się mieszka?

Claudii
21-11-2010, 17:00
mieszka się rewelka :wave:, wciąż czuję się jak na wczasach ,,, cholera chyba zostanę niewyspaną alkoholiczką.....masz pojęcie jak smakuje winko przy kominku , do tego dobry horror na dvd i tak co pt.i soboty do drugiej w nocy... więc jesienne długie wieczory bardzo mi służą

brakuje mi jeszcze górnej łazienki a zwłaszcza rano jak trzech chłopów wstaje i załatwia swoje potrzeby :mad:

Clea
26-11-2010, 09:55
Claudio może jeszcze pamiętasz ile was kosztowała jedna zmiana, którą naniósł architekt na projekt? I czy zmiana schodów z drewnianych na betonowe to też zmiana którą trzeba nanieść na projekt? Jesteśmy na etapie szukania osoby która nam to zrobi. Aaaa i się pochwalimy że od wczoraj jesteśmy prawnymi właścicielami działki :) Zamiana i odwrócenie działek trwała w urzędach prawie dwa lata ale się udało--- nareszcie :D

Claudii
26-11-2010, 23:07
no to gratulacje dla właścicielki :)
nas architekt nie kasował od ilości zmian, tylko jakby ryczałt:D w projekcie schody są drewniane wg własnego projektu czy tam stolarza i zamiana ich na betonowe to bardzo istotna zmiana,trzeba dokonać obliczeń itp.

Clea
29-11-2010, 12:37
Zamawiasz meble do garderoby w BRW? Mam znajomego który robi na zamowienie meble typu Komandor itp. Jak masz wymiary i pomysł co tam ma być to mogę zapytać ile by to kosztowało prywatnie a nie w sklepie takie cudo :) Mi osobiście też się taka wersja podoba. A co do Twojego niedzielnego spacerku to Granat ładnie się prezentuje na białym tle, nooo i nie ukrywając macie chyba w najbliższej okolicy największy dom :)

Claudii
29-11-2010, 13:44
dzięki Ola .... garderoba niestety będzie musiała jeszcze poczekać ważniejsza jest łazienka górna

barto307cc
01-12-2010, 14:29
Claudii a ja przychodzę do Ciebie po namiar u kogo zamawiałaś świadectwo energetyczne ;-).Bo się przymierzam do tego i szukam kogos ;).

Claudii
01-12-2010, 19:30
na allegro,szukaj po nazwie użytkownika "Chermanowski"

barto307cc
01-12-2010, 20:01
Ok dzięki,już znalazłam ;-)))

Clea
06-12-2010, 20:45
Claudio ja Cię co chwilkę męcze jakimiś pytaniami.......ale im bliżej budowy mamy różne pytania, czy zmieniać schody na betonowe czy zostawiać drewniane.... i moje pytanie ile kosztowały was schody? Mi podobają się drewniane ale pełne, czyli takie zabudowane. Te drewniane mają też swój urok, trzeszczą z biegiem lat :)

Claudii
07-12-2010, 10:45
Nie ma sprawy , pytaj ile chcesz :)
Clea- każde schody mają swój urok i te betonowe ładnie i z gustem wykończone i te drewniane, ceny podobne. Nasze drewniane dębowe ażurowe 9500zł.
Wiedziałam od razu ,że takie chcę jak zobaczyłam u znajomych.Jestem z nich zadowolona, klatka nie jest za wielka a schody jej nie przytłaczają.
Pełne drewniane będą droższe. Jak chcesz pełne to może postaw na betonowe i zamówisz sobie u stolarza drewniane wykończenia,balustrady i też będą ładnie wyglądać.
Plusem betonowych jest to ,że masz je od razu i nie trzeba kombinować jak wejść na górę , no i nie musisz zaraz wykańczać jak masz ograniczone fundusze.

Mogę Ci polecić mojego stolarza ,poradzisz się jego w sprawie pełnych.

Clea
08-12-2010, 19:43
Spoko, możesz podać namiar na stolarza :) Myślałam że schody drewniane trochę są tańsze a tu prawie 10 000 - szok. A my tu jak narazie żółtodzioby w tych sprawach.
Ceny które podajesz w kosztorysie to są oczywiście ceny btutto ??

Clea
08-12-2010, 19:45
Aaa nam w jednym z kosztorysów firma wyceniła schody betonowe zatarte na szorstko 4500 tyś, a ciekwe ile do tego trzeba jeszcze doliczyć resztę :D

Claudii
08-12-2010, 19:59
Ceny brutto. Te 4500 to sama robocizna ? do tego doliczysz drugie tyle za wykończenie - tak skromnie wg mnie, bo wiesz ja nie lubię przepłacać i ceny dla mnie są mocno przyziemne ale jak czytam forum to 130tys za kuchnię jest dla mnie szokiem ...a dla innych normalką. No i jeszcze zbrojenie,beton,
Jak robiłam rozeznanie w schodach to ładne gięte- 25tys co absolutnie nie wchodziło w rachubę.Potem znalazłam 12tys i to była cena taka przeciętna ale za niedębowe.
A potem znalazłam stolarza co zrobił moje.I chyba taniej się nie da a jak się da to uważnie sprawdź fachowca.Tel. 662-330-505.Jak masz wątpliwości to nic prostszego tylko zobaczyć moje na żywca i dogadać się ze stolarzem ,że chcesz pełne.

Clea
08-12-2010, 20:59
Dziękuję za namiar, no i za zaproszenie, cieszymy się z tego faktu bardzo... :). Myślę, że skorzystamy, tylko napisz kiedy najbardziej Wam pasuje (czy w tygodniu czy w weekend), a my się dostosujemy.

Clea
08-12-2010, 21:02
Zapomniałam napisać że te 4500 co cena z robocizną ale trzeba doliczyć 7% vat'u. Nam wyceniała firma do stanu developerskiego koszt wybudowania Granata.

Claudii
09-12-2010, 07:18
najbardziej pasuje nam w wekend ,może 18 lub 19.12 ? będę miała już posprzątane na święta hahahahah i pewnie choinkę postroję a wtedy zobaczysz jak w salonie zmieścić choinkę ;)

Clea
09-12-2010, 20:39
Hmm to może 19.12...z choinką to było by fajnie :) Ja już zaczęłam sprzątanie takie gruntowne przed świąteczne, bo pora juz stroic mieszkanie i zrobic ładny nastroj...jak ja lubie swieta

Clea
23-12-2010, 17:11
Dziękujemy za spotkanie :) Zdrowych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku....

marzena-m
03-01-2011, 10:37
Dzień dobry. My również zamierzamy się do budowy granata.Mam takie pytanko czy byłaby taka możliwość obejrzenia na żywo pani domku.Bardzo mi na tym zależy. Jeśli tak to proszę o przesłanie pani adresu na mój e-mail: [email protected] góry bardzo dziękuje.

marzena-m
03-01-2011, 10:38
Bardzo mi zalezy na osobie, która buduje granacika w województwie pomorskim lub kujawsko-pomorskim.Dziekuje.

ferdzicho
19-01-2011, 18:37
Rewelacja!!! Pozdrawiam z sąsiedniego Żyglina ;)

Clea
19-01-2011, 19:42
Z tą łazienką to jak piszesz można ograniczyć koszty i też będzie cacy :) i tak trzymać. Ładny "osprzęt". Pozdrawiamy....

wiktoria3420
21-01-2011, 14:51
Witam Pania serdecznie mam do Pani pytanie czy istnieje możliwość obejrzenia Pani domku? Jesteśmy z męzem bardzo ciekawi jak on wygląda w realu zastanawiamy sie nad zakupem tego projektu podam mój adres imeil [email protected]

diego215
21-01-2011, 22:40
Witam Pania serdecznie mam do Pani pytanie czy istnieje możliwość obejrzenia Pani domku? Jesteśmy z męzem bardzo ciekawi jak on wygląda w realu zastanawiamy sie nad zakupem tego projektu podam mój adres imeil [email protected]

Mam pytanie na temat stropu.Czy jestescie zadowoleni ze stropu Teriva I?
oto mój adres [email protected]
Pozdrawiam

diego215
21-01-2011, 22:43
Sorki za cytat

Clea
28-01-2011, 19:10
Byliśmy wczoraj u architekta "z polecenia" i też będzie zajmował się naszym projektem :) A piwnicę zrobimy taką jak Wasza :) Pamiętasz może ile skasował Was geodeta za usadowienie domu na działce? I za wykonanie mapki?

Claudii
28-01-2011, 21:05
wytyczenie 300,mapa do celów projektowych (6szt) 600

fenix2
28-01-2011, 22:22
wytyczenie 300,mapa do celów projektowych (6szt) 600

Czy można namiary na tego geodetę ? Bardzo tanio wam wziął (chyba że po znajomości był).

Claudii
29-01-2011, 08:24
fenix-poszło na priv

Clea
29-01-2011, 10:17
Dzięki, my w poniedziałek będziemy obdzwaniać geodetów to dobrze jest znać mniej więcej cenę żeby nas nie obskubali :) A ten Wasz to z jakiego miasta jest ?

Claudii
29-01-2011, 11:10
z Piekar Śl.

Clea
30-01-2011, 13:13
Aha dzięki :) Jak nic nie znajdziemy w rozsądnej cenie to poprosimy o nr telefonu..... buźka

dtamas
07-02-2011, 22:31
Witam serdecznie, nurtuje mnie jedna sprawa.
Czy dział "DOKUMENTACJA" obejmuje całkowity koszt przygotowania dokumentów do pozwolenia na budowę?
Jest tam bowiem ujęta adaptacja projektu, która zresztą z kosztami kierownika budowy i tak wydaje się niesamowicie niska. Zmian mieliście Państwo dużo w projekcie.
A gdzie są w takim bądź razie koszty:
- projektu zagospodarowania terenu?
- projektu zewnętrznych przyłączy mediów (prądu, wody, gazu)? bo rozumiem że podane koszty przyłączy to już fizyczne ich podłączanie a co z samymi projektami przyłączy (wymaganymi do ZUDP)?
Powyższych kosztów tu nie widzę. Jestem bardzo ciekawy ....
Pozdrawiam

Claudii
08-02-2011, 07:30
odp.dla dtamas
moja dokumentacja z kosztami jest bardzo skrupulatna ,wszystko wyśpiewane jak na spowiedzi :yes:
Cena adaptacji ,wszelkich zmian,zagospodarowanie terenu+kierownik budowy wyniosła nas dokładnie 2,5tys ,
po pierwsze :bo to znajomy znajomego,po drugie architekt jest na emeryturze :D
Przyłącza :
- woda - koszt 5tys ale kupiliśmy działkę z wodą
- prąd - jak w tabeli , cała usługa Vattenfala projekt+przyłącze

ewanz
13-02-2011, 18:52
Witaj Claudii :)
Z zaciekawieniem przeczytałam Twój Granatowy Dziennik, choć buduję całkiem inny projekt. Zetknęłam sie z Twoimi pstami na forum " pokarzcie swoje salony" i " co byś zmienił budując jeszcze raz". I to własciwie wpisy na tym drugim forum tak mnie zaintrygowały, że postanowiłam tutaj zajrzeć.
Hm.... ja to chciałaby Ci pogratulować super domku - wszystkomającego!!! Czego tu jeszcze chcieć? Masz piwnicę, podłogówkę, rekuperator, odkurzacz centralny, dach dwuspadowy, garaż dwustanowiskowy, fajnie wyposażone wnętrza.
Nic tylko pogratulować dokonanych wyborów i realizacji projektu.
Muszę się przyznać, że mnie też podobają się przeróżne projekty i uwielbiam przeglądać ich zdjęcia w sieci. Wybór okrutnie trudny, a wydatek nieporównywalny nawet z extra samochodem, który po czasie po prostu zmieniasz. My mamy jednak już projekt i zawsze wracam do niego, jako do tego własnego i przemyślanego dla naszej rodziny.

Ty swój super domek już masz, przede mną dopiero początki budowania. Zazdroszczę Ci, że te najtrudniejsze wybory masz już za sobą. Ja cały czas sie zastanawiam: czy rekuperator to naprawdę potrzebny, czy może nie zwiększać kosztów i pozostać przy wentylacji grawitacyjnej. A odkurzacz centralny? Czy naprawdę tak bardzo ułatwia sprzątanie? Przeciez nowoczesne odkurzacze są małe i lekkie i nie trzeba ciągnąć za sobą 9m rury. No i jeszcze rolety zewnętrzne.... Pytania mnożą mi się codziennie.
Może chciałabyś podzielić się doświadczeniem? :)

Claudii
14-02-2011, 10:37
Witaj :)
nie ma czego zazdrościć , czas szybko leci a okres budowy to niezapomniane chwile ,że czasami mi ich brakuje... u mnie nie wszystko jeszcze wykończone ,więc się pocieszam,że mam jeszcze trochę roboty i jest czym żyć :))

Rekuperator - mam złe doświadczenia w mieszkaniu w bloku ,gdzie była marna wentylacja , parowały okna ,pojawiała się pleśń...... nie jest niezbędny ,przy dobrej grawitacji
Odkurzacz centralny - wprawdzie nie mam jeszcze samej jednostki a odkurzacze domowe są teraz bardzo nowoczesne i czasami też się zastanawiam po co mi to - nie umiem odpowiedzieć nie użytkując jeszcze tego cuda :)
Rolety - to chyb trafny wybór ale użytkuję sporadycznie , bo na razie nie mam się przed kim zasłaniać a też nie lubię ciemnicy w dom :D
Także wszystko nagle może stać się zbędne lub niezbędne ...

Artmas
15-02-2011, 08:06
Witam Claudii,
Od 2 tygodni mieszkamy już w Granacie i nurtuje mnie pytanie dotyczące spkraplania sie okien dachowych. U nas w mróz leje się po oknach i płycie k-g, powstały zacieki.
Co robić, jak to jest u Ciebie? Przejżałem różne fora i fakt nie mam kaloryferów pod oknami, ale czy można temu zaradzić i czym pomalować wnęki okienne aby płyta nie nasiąkała wodą ?
Pozdrawiam
Artur

Claudii
15-02-2011, 08:28
Hej Artur , u mnie nie występuję takie dolegliwości .... też nie mam kaloryferów bezpośrednio nad oknami dachowymi
jakiej firmy masz okna ? a co z wentylacją ?

bdan
15-02-2011, 09:25
Witaj :)
nie ma czego zazdrościć , czas szybko leci a okres budowy to niezapomniane chwile ,że czasami mi ich brakuje... u mnie nie wszystko jeszcze wykończone ,więc się pocieszam,że mam jeszcze trochę roboty i jest czym żyć :))

Rekuperator - mam złe doświadczenia w mieszkaniu w bloku ,gdzie była marna wentylacja , parowały okna ,pojawiała się pleśń...... nie jest niezbędny ,przy dobrej grawitacji
Odkurzacz centralny - wprawdzie nie mam jeszcze samej jednostki a odkurzacze domowe są teraz bardzo nowoczesne i czasami też się zastanawiam po co mi to - nie umiem odpowiedzieć nie użytkując jeszcze tego cuda :)
Rolety - to chyb trafny wybór ale użytkuję sporadycznie , bo na razie nie mam się przed kim zasłaniać a też nie lubię ciemnicy w dom :D
Także wszystko nagle może stać się zbędne lub niezbędne ...


Claudi a masz juz zamontowany ten rekuperator, czy na razie jeszcze tylko same kanały

Claudii
15-02-2011, 09:33
same kanały , wloty i wyloty , rekuperator do zakupu jak trafię w RMF-ie:D

bdan
15-02-2011, 10:18
Czy tymi kanałami nawiewa ci powietrze i wyciąga, jest jakiś wentylator, zeby to chodziło, czy też je masz pozatykane. Bo tak sie zastanawiam, że duzo osób ma częściowo zrobiona wentylację, bez rekuperatora i co wtedy w takim domu? jest wentylacja, czy nie ma i w ślad za tym jakieś przykre konsekwencje - grzyb

Claudii
15-02-2011, 10:24
nie mam samej jednostki , nie mam niczym pozatykane wszystko drożne , wloty pewnie działają na zasadzie grawitacji , więc myślę ,że napływ powietrza jest , samoistnie pewnie nie funkcjonuje wyciąg . Nie mam grzyba ale mieszkam dopiero od maja więc chyba nie tak szybko wyłazi ? lubię wietrzyć pokoje :)

bdan
15-02-2011, 11:07
sorry że tak się dopytuję, ale sama mam dylemat, czy robic went. mechaniczną z rekuperatorem, bo gdybym nie czytała forum, to bym nawet nie wiedziała, że cos takiego jest;
Bo że zaoszczędzimy kase na ogrzewaniu to już wiem, że nie i wentylację robimy dla komfortu. W Twoim przypadku powietrze powinno nawiewać przez okna/nawiewniki i wylatywac grawitacyjnie, jako, że na chwilę obecna nie masz wen. mechanicznej- wymuszonej uruchomionej. I zastanawiam się, czy bardzo odczuwasz ten brak komfortu bo nie chciałaby później żałowac że dałam sie naciągnąć na coś bardzo drogiego bez czego zupełnie dałabym radę a nawet nie odczułabym byc może różnicy.

Claudii
15-02-2011, 11:29
Tego ponoć się nie odczuwa :no: koleżanka ma ale nie widzi żadnej namacalnej różnicy.
Jedynie dom to wyczuje po latach może grzyba nie będzie,wilgoci ,zarazków alergenów i oszczędność ogrzewaniu.
Na następną zimę kupuję reku.

bdan
15-02-2011, 11:31
mam nadzieje, że koleżanka chociaż na ogrzewaniu zauważyła; choć doliczając prąd - to nie wiadomo; och te dylematy i wybory

Claudii
15-02-2011, 11:52
nie zauważyła bo ma gazowe i jak dostała rachunek to doznała szoku ,pewnie gdyby nie miała reku dostałaby zawału:D

bdan
15-02-2011, 11:57
no nie dokońca, to tez zależy jaką wymiane powierza miała, bo wiadomo choć coś reku podgrzeje to powietrze to jednk wpada chłodniejsze, które trzeba podgrzać. niektórzy majacy rekuperator wyłanczają go w ciągu dnia/ nocy i robia wymiane przykładowo 0,2 kubatury. Jak sobie robiła 1 wymianę na godzine to przypuszczam ze zapłaciła więcej niz Ci z grawitacyjna, którzy maja przykładowo kartki higrosterowalne z blokada cofki. Inna rzecz jak sprawny to rekuperator i ile w rzczywistości odzyskuje

EWA 28
16-02-2011, 10:40
Claudii
mam pytanie do Ciebie , ostatnio na forum wspomniałaś że masz płytę indukcyjną i w związku z tym moje pytanie… zastanawiam się nad indukcyjną , a zwykłą ceramiczną elektryczną i nie bardzo wiem jaka jest różnica , oprócz tego że na indukcyjną potrzebne są super garnki:( i są droższe.:(
Do tej pory mam gazówkę, więc jestem zielona w tej sprawie, :confused:czy warto inwestować w indukcyjną? :confused:Czy indukcyjna zużywa, chociaż mniej prądu? :confused:Czy taką płytę masz podłączoną do zwykłego gniazdka, czy do siły?

Claudii
16-02-2011, 14:10
Ewa , polecam indukcję , jestem bardzo zadowolona.
Garnki owszem musisz mieć specjalne do indukcji ,koszt kompletu garnków np. z Berghoffa (nie narzekam ) to k ok 400zł -na allegro, patelnia też specjalna ok.50zł
ale są to ciężkie porządne rzeczy , na lata .Nie wyginają się ,nie śmierdzą podczas gotowania.
Płyta indukcyjna nie jest droga,poszukaj na allegro w zestawie z piekarnikiem,okapem,zmywarką (3,5-4tys za zestaw) , podłącza się ją do przewodu siłowego i jest energooszczędna.
Trzeba się jednak przyzwyczaić do płyty , ja o mało chałupy nie wypaliłam przy frytkach:o

EWA 28
17-02-2011, 07:56
...to faktycznie przyzwoita cena za taki zestaw:yes: Dzięki za podpowiedź, pogrzebie w necie!
A używałaś może " podkładek " (nie wiem jak to sie konkretnie nazywa ) na płytę indukcyjną , dzięki której możesz gotować w zwykłych garnkach :confused: Pytam , bo mam takie garnki , brytwanki , które używa się bardzo rzadko np na święta - są praktycznie jak nowe i nie chciałabym ich wymieniać :( widziałam takie podkładki w sklepie i zastanawiam się czy naprawdę zdają egzamin!

Claudii
17-02-2011, 08:29
niestety nie , pierwsze słyszę o takich podkładkach

EWA 28
17-02-2011, 13:45
niestety nie , pierwsze słyszę o takich podkładkach
...są napewno , ostatnio miałam takie w ręce (http://www.1002.pl/TALERZ_INDUKCYJNY_PODSTAWA_INDUKCYJNA_19CM_PL55_p6 002.html) :yes:
.... ale jak sie sprawują:confused:

Andre79
21-02-2011, 08:57
Witam, czy ktoś z Was drodzy granatowicze ma wentylację mechaniczną z GWC, jeśli tak to proszę o pochwalenie się tym rozwiązaniem w granacie.

Jestem obecnie na etapie rozpoznawania tego tematu, więc wszelkie informacje o rozwiązaniach praktycznych w granacie będą baaardzo pomocne.
Pozdrawiam.

dorana
28-02-2011, 09:44
Claudio, czy możesz mi powiedzieć (lub inni forumowicze) jak mieszka się w takim domu, kiedy dosyć szybko człowiek się wprowadza i za bardzo nie ma czasu na pozostawienie domku do "odstania"? Czy jest w nim zimniej, wilgotno itp? Bardzo zależy mi na odpowiedzi ponieważ sama szybko będę zmuszona się wprowadzić prawdopodobnie w zimie.

Claudii
28-02-2011, 13:16
dorana , nie stwierdziłam dolegliwości typu wilgoć i żadnych innych związanych z nieustaniem domu, jedynie trudne do zniesienia były dalsze prace remontowe,ekipy ,brud i kurz , poza tym sielanka :)

Natomiast dopiero teraz czyli po 10 m-cach domek się "usiada" o czym świadczą mikropęknięcia na tynkach , czasami dach zatrzeszczy , nie mam i nie miałam problemu z wilgotnością ale to może zasługa ogrzewania na eko-groszek i dobrej wentylacji

dorana
02-03-2011, 06:49
Claudii dziękuję Ci serdecznie za szybką odpowiedź. Murarz ostatnio wspominał mi, że mogą mury wytynkowane nierówno schnąć. Zaczynamy w tym roku na wiosnę (najchętniej już byśmy chcieli, tylko ta zima:() Czy jak mówisz o tych mikropęknięciach, to jest ich dużo i czy przede wszystkim widać je na glazurze i terakocie? A i jak zachowują się Wam płyty karton gipsowe na poddaszu. Też pękają? Ktoś kiedyś na innym forum pisał, że zauważył efekt usiadania podłogi - więc popękały płytki pomiędzy ścianą, a podłogą. Super:( Pewnie też dużo zależy od murarza i podłoża.
W ogóle to gratuluję domku!!!! PIĘKNY! Też chcieliśmy GRANATA, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na AMBROZJĘ I z tego powodu, że ciut większy. Budujemy pod Elblągiem. Trochę przeraża mnie ta budowa, ale Twój dziennik budowy dodaje otuchy i jakiejś siły:) Oby wszystko poszło bez grubszych przestojów i problemów.

Claudii
02-03-2011, 08:36
Mikropęknięć nie jest dużo , zauważyłam miejscami na ścianach i prawie na każdej ściance kolankowej.W pomieszczeniu nad garażem nie mamy jeszcze wykończone i tam widać najbardziej spękany tynk na kolankowej, w miejscu łączenia się kolankowej z dachem. Fachowiec mówi ,że to dobrze, że sobie pęka , niech spęka co ma teraz.
Co do płyt k/g jest ok ale też się znajdzie cieniutka niteczka w okolicach okna połaciowego. To chyba jest nieuniknione , widziałam w każdym nowo wybudowanym domku takie niteczki. Podłoga siada w piwnicy , tzn pojawiła się spękana krecha na wylewce , jeszcze nie mam tam płytek. W domu nic się z kafelkami nie dzieje.
Kiedyś robiło się fundamenty i tak to zostawiano na lata a teraz 3 m-ce i gotowe.
Uszy do góry , budowa to super okres , i nie przejmuj .... nie raz dojdzie do zgrzytów między lubym ... hihihihih

mr30
02-03-2011, 13:21
Witam. Jak zastanawiałam się nad wyborem projektu to brałam pod uwagę właśnie Granacika, jednak zdecydowaliśmy się na inny, jednak cały czas zaglądam na forum dot. Granata i zaglądam też do Twojego dziennka budowy ponieważ bardzo mi się podoba jak urządziłaś swój domek! Mam takie pytanko dotyczące tych półeczek na wino przy barku... z czego to jest wykonane? A i ta obudowa kominka i barku - co to jest?

Claudii
03-03-2011, 13:36
mr30- półeczki zrobione są z płyt k/g na stelażu obłożone marmuritem , obudowa kominka i barku to płyty kamienne takie w paczkach z marketu

Hoot
09-03-2011, 10:13
Claudii, wyczytałem gdzieś na początku że postawiliście Granata na działce ok 700 m kwadratowych, powiedz jakie wymiary ma twoja działka i jaką ma szerokość od frontu, mśslę też nad granatem z garażem dwu stanowiskowym, i zaciekawia mnie jakie działka powinna mieć minimalne wymiary aby się granat tam wpasował.
Pozdrawiam.

Claudii
09-03-2011, 11:02
Hoot , dokładnie 696m , moja działka jest chuda a długa ;) tzn na długość czyli od frontu domu ma 39m ,na szer./głębokość 17,8m a Granat to jedyny praktyczny projekt co nam się wcisnął na działkę , było bardzo ciężko coś dopasować no i od południa mam pokaźny ogródek tzn na razie pseudo ogródek:D

Hoot
09-03-2011, 17:26
CZy mogłabyś mi zdradzić jeszcze wymiary granata od frontu, tzn ile ma metrów z 2 stanowiskowym garażem ?

Claudii
09-03-2011, 20:35
17,5 metra

Ela04
14-03-2011, 14:27
Witaj Claudii!

Gratuluję ślicznego domku. Mam do Ciebie pytanie dotyczące pieca. Chcemy kupić taki piec jak ty Defro komfort eco. Macie już za sobą zimę. Czy mogłabyś mi napisać, jak się piec sprawuje, czy jesteście zadowoleni? Wiem, że macie kocioł 20. Jaką powierzchnie ogrzewacie? My mamy dom z piwnicami, częściowo piwnica będzie ogrzewana, garaż też ogrzewany. Zastanawiamy się czy wziąć 20 czy 25. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Claudii
15-03-2011, 11:37
Witaj ,ogrzewamy parter,poddasze u mnie to ok 160m2 + piwnicę -3 kaloryfery ok 70m2.
Piec jest ok , moc wystarczająca - pod warunkiem ,że spala prawdziwy ekogroszek tzn taki prosto z kopalni . Za cholerę nie chce palić groszku ze składu,marketu , brunatnego.
Trochę czasu pewnie wam zejdzie zanim go poustawiacie do własnych potrzeb ale to każdy przechodzi.

Ela04
15-03-2011, 20:00
dziękuję za szybką odpowiedź :) tyle jest tego na rynku, że mamy już mętlik w głowie... chyba zdecydujemy się na komfort eco 20, powinno styknąć...mamy do ogrzania ok.200m2, "za"przemawia jeszcze to , że możemy dostać dofinansowanie z urzędu do tego pieca...też mieliście?
:bye:

Claudii
16-03-2011, 11:06
nieee , było u nas dofinansowanie jak ktoś wymieniał stary piec na nowy ale mnie to chyba nie dotyczy bo od razu miałam nowy. Nie miałam czasu się temu dokładnie przyjrzeć ale poszperam o dofinansowaniach w naszej gminie.

Clea
29-03-2011, 11:28
Cześć Claudi :) Dawno mnie nie było ale nic nowego u nas nie słychać, toniemy w papierach, będziemy robić odwierty aby sprawdzić jak głęboko możemy osadzić piwnicę i jak na razie tylko tyle :( A co u Was, widać już początki wiosny w ogródku ?? Buźka

Claudii
29-03-2011, 11:50
Hejka , u nas cisza... zbieramy materiały na górną łazienkę i poluję na koparkę co mi zrobi porządek na ogródku z tą kupą ziemi,potem jakieś zielsko kupię ,wystawię zestaw ogrodowy, grill i można robić balangę ,najbliższa szykuje się majówka :wave:

ANECZKA Ł.
13-04-2011, 09:37
Mam pytanko czym ogrzewasz wode jak nie palisz w piecu? masz bojler?

Claudii
13-04-2011, 20:20
w okresie letnim mam ciepłą wodę z podgrzewacza wielopunktowego (Siemens,kupiony na allegro),na siłę.Jest zamontowany w dolnej łazience i obsługuje ciepłą wodę w całym domku.

tomcio838
15-04-2011, 12:20
Witam!
Gratuluję domku!!! Mam do Pani prośbę, mogłaby mi Pani podać namiar na fachowców którzy postawili to cudeńko:) Razem z żoncią myślimy o budowie Granata, i na pewno będziemy korzystać z Państwa doświadczeń. Dziękuję i pozdrawiam tomek

Claudii
15-04-2011, 18:38
Witaj tomcio,mój fachowiec czyli murarz już nie podejmuje się takich wyzwań,nasz domek był ostatni jaki zbudował a pomocników zbierałam z ulicy.
Co do pozostałych od elektryki,okien,hydruliki,wylewek to oczywiście mogę polecić .

tomcio838
15-04-2011, 21:22
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Clea
23-04-2011, 18:34
Zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa :) buziaki :)

mr30
03-06-2011, 13:37
Mam pytanie odnośnie barku. Chodzi mi o jego wymiary, jaka jest: długość, szerokość, wysokość.

Claudii
04-06-2011, 21:54
wysokość 99cm bez blatu , długość 155cm ,szerokość po obłożeniu kamieniem 19cm

mr30
04-07-2011, 14:08
No w końcu pojawiły się nowe zdjęcia i jest czym oko nacieszyć :) Wszystko wygląda pięknie a za kilka lat to już wogóle będzie... Mi szczególnie podoba się ta kompozycja na ostatnim zdjęciu. Z czego jest zrobiona jest ta palisada, z drewna czy plastiku?
A łazienka górna to juz gotowa? bo zdjęć to chyba nie było :(

Claudii
04-07-2011, 15:54
hej, palisady są drewniane, to są gotowe rollerbordery , łazienka nie jest zrobiona bo priorytetem jest kostka przed domem , na którą szporujemy i ciężko nam to idzie:mad:
a łazieneczka może zimą sie będzie robić :confused:

kkwiat
26-08-2011, 22:27
witam
mam takie pytanie co do koloru pokoju młodszego syna (ten niebieski ) jaki to kolor?
bardzo mi sie podoba taki żywy.

Claudii
27-08-2011, 10:10
to farba z dekorala z mieszalnika S1050

kkwiat
28-08-2011, 21:53
Dziękuje bardzo za odpowiedz

Clea
10-09-2011, 14:23
Cześć Claudii :) po długiej nieobecności wracamy z pozwoleniem na budowę w ręku! Czekamy tylko na uprawomocnienie, trochę to trwało ale jest :) Mamy nadzieję jeszcze w tym roku zrobić piwnicę :) Szukamy teraz firmy i robimy wyceny.
A jak wam się mieszka? Jak było w upalne dni w domu? Macie już zainstalowany rekuperator?
Buziaki

Claudii
11-09-2011, 12:13
Cześć Olu ,to super ,że macie pozwolenie.Teraz tylko włączyć powera i za niedługo będziecie u siebie.:yes:
Mieszka się oczywiście bosko ale jesczcze sporo do zrobienia mamy i to bardzo bardzo malutkimi kroczkami :(
Przymierzamy się do położenia kostki ,tzn kosta już jest na placu,teren przygotowany tylko brak funduszy na fachowca.... ah

Clea
11-09-2011, 12:29
Zawsze jakieś problemy :) Nam też przy pozwoleniu nie obyło się bez problemów. Ale chyba tak już musi być, za łatwo by było postawić dom...

nowy 1
21-10-2011, 19:00
Mam pytanie odnośnie okien dachowych. Jakiej firmy macie okno i czy zastosowaliscie jakąś opaske dociskową?

Claudii
21-10-2011, 21:52
Okna Fakro, nic mi nie wiadomo o opaskach dociskowych.Pozdrawiam

ata303
03-12-2011, 12:53
Wiataj Klaudio!!
Przyznam sie że bardzo często zaglądam do Twojego dziennika. Cudny macie ten domek!
Mam pytanie odnośnie kominka. Widzę że jest wykończony kamieniem. Też o czymś takim myśle i tylko jedna rzecz mnie martwi - jak się o czyści? Macie czymś zaimpregnowane? Myślałam też o farbie strukturalnej, niby się nadaje, ale na mokro czyścić nie można. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Marta

Claudii
03-12-2011, 20:54
Witaj,to są płytki kamienne i zaimpregnowałam je preparatem "żywy kamień" kupionym w Castoramie na stoisku obok tych kamieni.Jest to bardzo praktyczne bo się nie brudzi ,ja to tylko od czasu do czasu odkurzam no i może na święta jeszcze raz popsikam tym preparatem.

ata303
04-12-2011, 12:49
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.