PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Kasi i Michała:-) - tak mieszkamy



KBijan
24-11-2008, 10:33
To nasz projekt
http://farm1.static.flickr.com/204/474451368_29e3be7d49.jpg
http://farm1.static.flickr.com/188/474451360_b9d1dc4575.jpg
http://farm1.static.flickr.com/196/474451364_6779210a46.jpg

A tak wyglada teraz. Oczywiście zdjęcia jeszcze w scenerii jesiennej. Od kilku dni jest juz zimowo- dom i pole zasypane śniegiem. Fajnie:)
aaaa no i płot już dokończony:)

http://farm4.static.flickr.com/3193/2977548349_2f3719268d.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3070/2977548339_dfb31decc6.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3211/2977548331_daae4fa4ff.jpg

Po około 1,5 roku naszych wysiłków w końcu zamieszkaliśmy w naszym domu.
Jeszcze pozostało nam pare rzeczy do dokończenia ale wiecej już za nami:)

ZDJĘCIA USUNIETE

ed-mar
24-11-2008, 11:21
Hejka!!!!! To dom, czy katalog, jesli to Wasz dom to niesamowite, aż sie nie chce wierzyć, żeby tak wykończyc chałupę :o GRATULACJE

pati25
24-11-2008, 11:28
Dom piekny :)Architekt pomagał ?Jesli nie to pełen podziw!

foksi
24-11-2008, 11:33
:o CUDNY!!!

Choć wnętrza nie w moim stylu - ale baaardzo przytulny i przyjazny :D

Gratuluję - niecz Wam sie dobrze mieszka!

Roksi01
24-11-2008, 11:35
Dom jest rewelacyjny, wspaniale dobraliście kota do wnętrz, pasuje idealnie. Proszę o zdjęcia łazienki i sypialni :D

dorusia
24-11-2008, 11:39
Suuuuuuuuuper!!!!!!!!!!!!!Bardzo mi sie podoba..............GRATULUJE!!!!!!

KBijan
24-11-2008, 12:17
Dom jest rewelacyjny, wspaniale dobraliście kota do wnętrz, pasuje idealnie. Proszę o zdjęcia łazienki i sypialni :D

Dziekuję. Było odwrotnie.
Kot był pierwszy:)

olika
24-11-2008, 12:19
niezwykle gustowne wnetrze :D brawo za konsekwencje! piekna kuchnia!

nutka1
24-11-2008, 12:33
Zazwyczaj nie wypowiadam się na forum, ale Waszw wnętrza są tak piękne ze musiałam pochwalić. Super!!!

KBijan
24-11-2008, 12:50
{ZDJĘCIA USUNIĘTE}

chopinetka
24-11-2008, 13:44
Witam

No i piknie :D kolejny piękny domek - gratulacje. Jednak szarość jest piękna :roll: świetne połączenia kolorystyczne.

pozdrawiam

Aleksandra W.
24-11-2008, 13:52
ślicznie u Was :)
przecudna lampa w salonie-gdzie można ją kupić???

KBijan
24-11-2008, 14:21
Lampa jest belgijskiej firmy Lirio. Nazwa Amplus -kolor -transparentna. Nie jest łatwo ją kupić chociaż zdarza się, że jest w ofercie niektórych sklepów.Ja ze względu na cenę sprowadzałam ją z Belgii.

izabelina
24-11-2008, 14:22
Pięknie!!!!
Proszę o odpowiedź czy to tak sami z siebie (jeżeli tak to gratuluję gustu i wyobraźni) czy pomagał architekt.
:-)

askaaa
24-11-2008, 14:28
SUPER!!!!!!

dodatkowy plus za pięknie zrobione zdjęcia :wink:

KBijan
24-11-2008, 14:28
Dorzucam kolejne fotki. Tym razem łazienki

ZDJĘCIA USUNIĘTE

AMFI
24-11-2008, 14:33
Przepięknie, gratuluję !!! :D
super wyszły te szarości i brązy, dom jak z żurnala dla architektów!!!
Z ogromną ciekawością czekam na prezentacje fotek górnego pokładu :P
I ten fantastyczny taras, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jego zdjęcia latem :D
Pozdrawiam :P

KBijan
24-11-2008, 14:43
Druga łazienka

ZDJĘCIA USUNIĘTE

Nikola79
24-11-2008, 14:52
Piekne wnętrza gratuluje

KBijan
24-11-2008, 14:52
ZDJĘCIA USUNIĘTE

AAAW
24-11-2008, 14:54
Szacu dla Was,
i za wnętrza i za porządek.
PO PROSTU DECH MI ZAPARŁO!
A mnie jeszcze ciekawi jakie królestwo ma ten mały bąbel z fotek?

aha! już widzę! dzięki :)

KBijan
24-11-2008, 14:58
uff już chyba ostatnie

ZDJĘCIA USUNIĘTE

dankaf
24-11-2008, 15:13
PIĘKNIE
Stawiam na to: jesteście architektami!
Pozdrawiam.

KBijan
24-11-2008, 15:33
Nie jesteśmy architektami:) Projekty wnętrz powstawały we współpracy z biurem projektowym. W pojemowaniu kolejnych decyzji bardzo pomagała mi wizualizacja pomysłów. Biuro spisało się świetnie a ja na pochwałę usłyszałam, że nie często pracowli (pracowały- bo to kobiety) z klientem, który był tak zaangażowany i już na wstępie tak dobrze wiedział czego chce:)
Rzeczywiście rozpoczynając prace nad projektem miałam już ogólną wizję naszego domu. Chciałam aby wnetrza były nowoczesne ale nie zimne, laboratoryje. Przytulnosci naszym wnętrzom chciałam dodać poprzez dużą ilość drewna i to w zupełnie różnych odcieniach, miekkie, mile tkaniny i pojawiające się gdzie niegdzie kwiatowe lub biżuteryjne elementy dekoracyjne.
Sami oceńcie czy się udało.

tmx
24-11-2008, 15:43
udało sie udało!!
w salonie macie białe czy lekko szare ściany??

pati25
24-11-2008, 15:53
wow :o

AMFI
24-11-2008, 15:56
Sami oceńcie czy się udało.

Udało się na 6+ ! Na prawdę zachwycające wnętrze :-)

KBijan
24-11-2008, 15:57
Kolor w salonie jest trochę dziwny- złamany biały. W różnym swietle wyglada inaczej. W rzeczywistości jest raczej ciepły. To kolor z mieszlanika i miał w proporcjach trochę wiecej pigmentu ciepłego niż szarego. Proporcja 8/6.

KBijan
24-11-2008, 15:59
Kolor w salonie jest trochę dziwny- złamany biały. W różnym swietle wyglada inaczej. W rzeczywistości jest raczej ciepły. To kolor z mieszlanika i miał w proporcjach trochę wiecej pigmentu ciepłego niż szarego. Proporcja 8/6.

Zresztą cały dom (poza pokojem córki) jest pomalowany tym samym kolorem.

Edmar70
24-11-2008, 16:06
Ja już nie mogę na te foty patrzeć. :o
Takie obrazi dobre są dla ludzi o silnych nerwach. :roll: :lol:

Oczywiście to tylko żart. :lol: :wink: :wink:
Wnętrza są przepiękne. Dokładnie tak jak napisałaś.....nowoczesne, ale nie zimne. CUDO!!! :D

Mam pytanko odnośnie zlewu. Czy to Teka Aura? Jeśli tak, to czy musiałaś robić w nim otwór na baterię?
A podłoga w salonie, to co to za śliczności? :D

utek76
24-11-2008, 17:32
:o :o :o :o nie no takiego domu jeszcze tutaj na forum nie było :D Absolutnie idealny! Piękny!
Pozdrawiam

Amtla
24-11-2008, 18:06
GRATULUJĘ, GRATULUJĘ, GRATULUJĘ :D :D :D

Zaprawdę katalogowe wnętrza :o - to było pierwsze wrażenie.
Ale przy dokładnym obejrzeniu stwierdziłam, że tam można mieszkać i się mieszka :D Przemyślane, dopracowane i żywe....

Czy mógłbyś wrzucić jeszcze rzuty domu i metraż, żeby to wszystko przełożyć na realia?
Bardzo zachwycił mnie pokój córuni :D Poproszę o jeszcze :roll:

Roksi01
24-11-2008, 18:26
Łazienka i pokój dla dziecka są śliczne, po prostu cudo :)

Laurka
24-11-2008, 18:31
,,COŚ'' Przepięknościowego!!! Gratulację!!! :P

KBijan
24-11-2008, 18:48
GRATULUJĘ, GRATULUJĘ, GRATULUJĘ :D :D :D

Zaprawdę katalogowe wnętrza :o - to było pierwsze wrażenie.
Ale przy dokładnym obejrzeniu stwierdziłam, że tam można mieszkać i się mieszka :D Przemyślane, dopracowane i żywe....

Czy mógłbyś wrzucić jeszcze rzuty domu i metraż, żeby to wszystko przełożyć na realia?
Bardzo zachwycił mnie pokój córuni :D Poproszę o jeszcze :roll:

Bardzo dziękuję za miłe słowa:) Dom ma około 300m2. Ps. Jestem kobietą:) Mój mąż uczestniczył w pracach wykonawczych ale w kwestii projektu dał mi wolą ręke:)

kakusek
24-11-2008, 18:52
Przepiekne wnetrza stworzylas :D Chyba mialas tez szczescie do wykonawcow ze potrafili to wszystko tak pieknie zrealizowac :D .Mozesz podac co to za projekt wg ktorego budowaliscie dom?
Zycze wam wszystkiego dobrego w nowym domku !!!

Amtla
24-11-2008, 19:27
Ps. Jestem kobietą:)

:oops: :oops: :oops:

a rzutów nie widzę...

KBijan
24-11-2008, 19:33
Ps. Jestem kobietą:)

:oops: :oops: :oops:

a rzutów nie widzę...

Rzuty są zamieszczone pod wiadomością. U mnie się wyświetlają. Nie wiem jak inni użytkownicy. Czy też nie możecie ich zobaczyć?

KBijan
24-11-2008, 19:37
Przepiekne wnetrza stworzylas :D Chyba mialas tez szczescie do wykonawcow ze potrafili to wszystko tak pieknie zrealizowac :D .Mozesz podac co to za projekt wg ktorego budowaliscie dom?
Zycze wam wszystkiego dobrego w nowym domku !!!

To projekt indywidualny a wykonawcy trafiali sie różni. Niektórym podziękowaliśmy zanim jeszcze zaczęli pracować, z innych bylismy w 100% zadowoleni. Generalnie sprawdza się zasada "pańskie oko konia tuczy". Bylismy na budowie codziennie a czasem kilka razy dziennie. Kiedy inwestor patrzy na ręcę pracuje się pewnie gorzej ale za to dokładniej:)

bobowa budowniczowa
24-11-2008, 19:37
:o :o :o :o :o :o

No powtórzę za wszystkimi poprzednimi wypowiedziami CUDOWNIE :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie wiem co jeszcze napisać bo mi dech zaparło :roll: 8)

Ew-ka
24-11-2008, 19:42
Gratuluję i podziwiam :D śliczne :D

te wazony to własna robota czy kupione ? efekt koronki jest niesamowity :D

KBijan
24-11-2008, 19:55
Dziekuję. Wazony zostały wykone na zamówienie przez absolwentki krakowskiego ASP wydziału ceramiki. One tez wykonały za moją namową dekorację umywalki w łazience- element storczyka.

Ew-ka
24-11-2008, 20:09
Dziekuję. Wazony zostały wykone na zamówienie przez absolwentki krakowskiego ASP wydziału ceramiki. One tez wykonały za moją namową dekorację umywalki w łazience- element storczyka.
niezły pomysł z tym ASP :lol:

kurczę ...nie moge sie napatrzec na Twoj domek- Kasiu

:D własnie siedze z synową i Cie obgadujemy ...ale tak pozytywnie-oczywiście :wink:
To biuro architektoniczne to tez z Krk ?

Amtla
24-11-2008, 20:17
Czyli niech żyje ASP :D

KBijan, jeszcze jedno pytanko: jak duży jest salon i kuchnia?
Rzuty wczytują się przy przejściu do dziennika. A pamiętam, że kiedyś to już czytałam :roll:

kakusek
24-11-2008, 21:45
Kasia a mozesz napisac jeszcze cos wiecej o kominku?Jaki wklad z czego zrobiona jest ta "pólka" i ewentualnie dac namiary na wykonawce?Czy jest to jego projekt czy sami wymyslaliscie jego wyglad?Co prawda jeszcze nie zaczelam budowy :oops: ale twoj kominek bardzo mi sie spodobal wiec wole sobie zanotowac wykonawce :D
Czy jestes zadowolona z tego jasnego gresu ?Czy nie jest ciezki w utrzymaniu czystosci?Jezeli polecasz to tez poprosze o wiecej danych :D
Ogolnie to chyba mam tysiace pytan ale moze nie bede Cie zameczac juz w pierwszym dniu :wink:

kasiakp
25-11-2008, 07:38
Przepieknie!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o

aLien01
25-11-2008, 07:46
Witam

Po prostu brak słów...

jolariska
25-11-2008, 07:48
Z oczami jak pięciozłotówki oglądałam kolejne zdjęcia. I miałam wrażenie, że to katalog :oops: Ale macie piękny domek, urokliwe wnętrza. Podziwiam. Bardzo, bardzo mi się podoba u Ciebie.

jolariska
25-11-2008, 07:53
Co jest w doniczkach w kuchni na parapecie?

Leszek i Ewa
25-11-2008, 08:38
Pokój naszej córeczki
http://farm4.static.flickr.com/3004/3052717995_84771fe3f6.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3238/3052717985_25277d0b41.jpg

Przepiękne wnętrza , gratuluje dobrego smaku. Proszę napisz gdzie kupiliście lub kto wykonywał to żółte siedzisko w pokoju dziecięcym...

pozdrawiamy :D :D

KBijan
25-11-2008, 09:03
Ja już nie mogę na te foty patrzeć. :o
Takie obrazi dobre są dla ludzi o silnych nerwach. :roll: :lol:

Oczywiście to tylko żart. :lol: :wink: :wink:
Wnętrza są przepiękne. Dokładnie tak jak napisałaś.....nowoczesne, ale nie zimne. CUDO!!! :D

Mam pytanko odnośnie zlewu. Czy to Teka Aura? Jeśli tak, to czy musiałaś robić w nim otwór na baterię?
A podłoga w salonie, to co to za śliczności? :D

Tak. Zlewozmywak to dokładnie Aura z Teki. Otwory na baterię sa już wstępnie nawiercone w trzech miejscach. Widać to zaglądając od spodu. Nam pasowal otwór na środku i tam rozwierciliśmy go.

Podłoga w salonie to merbau- deska lita sortowana na jasno.

KBijan
25-11-2008, 09:06
Czyli niech żyje ASP :D

KBijan, jeszcze jedno pytanko: jak duży jest salon i kuchnia?
Rzuty wczytują się przy przejściu do dziennika. A pamiętam, że kiedyś to już czytałam :roll:

Całośc otwartej powierzchni na dole ma niecałe 70m2. Salon jakies 35, jadalnia 14, kuchnia 14 i holl ze schodami jakies 5.

KBijan
25-11-2008, 09:18
Kasia a mozesz napisac jeszcze cos wiecej o kominku?Jaki wklad z czego zrobiona jest ta "pulka" i ewentualnie dac namiary na wykonawce?Czy jest to jego projekt czy sami wymyslaliscie jego wyglad?Co prawda jeszcze nie zaczelam budowy :oops: ale twoj kominek bardzo mi sie spodobal wiec wole sobie zanotowac wykonawce :D
Czy jestes zadowolona z tego jasnego gresu ?Czy nie jest ciezki w utrzymaniu czystosci?Jezeli polecasz to tez poprosze o wiecej danych :D
Ogolnie to chyba mam tysiace pytan ale moze nie bede Cie zameczac juz w pierwszym dniu :wink:

Kominek to troche zmodyfikowany projekt firmy chyba Spartherm ale nie jestem pewna. Tak wyglądał na zdjęciu.
http://farm4.static.flickr.com/3043/3057761921_cc91379a99.jpg
Wkład to Vulcano D z Hajduka, półka i szara płyta obok wkładu to gres w kolorze antracytowym i brązowo-miodowym kupiony w kaflach wielkoformatowych 100x50cm. Wykonawca jest ze śląska. Dostał gotowy projekt do wykonania.

Gres na podłodze jest świetny. Jestem z niego w 100% zadowolona. Ma kolor jasno beżowy z delikatnie ciemniejszymi mazami. Nie ma kłopotu z utrzymaniem. Nie widac na nim plam i nie trzeba myć codziennie:) ale co kilka dni to już trzeba:)
Wybierając gres miałam kilka kryteriów wyboru. Miał być w formacie 30x60, rektyfikowany, lapatto i z niską powtarzalnością wzoru w serii. Ten jest dokładnie taki i jest nieskromnie mówiąc boski.

KBijan
25-11-2008, 09:21
Żółte siedzisko wykonała moja mama, za co jestem jej baaardzo wdzięczna:) Materac i materiał kupiłam w hurtownii tapicerskiej.

metis_ps
25-11-2008, 10:17
Dołączam do grona zachwyconych tym domkiem:).
Mam kilka pytań:
1. jakie wymiary, z jakiego drewna (czy jakies specjalnie impregnowane) jest wykonana podwieszana szafka w wiekszej lazience?Patrzac na gabaryty, jest dosc ciezka. W jakis sposob jest stabilnie przymocowana do sciany?Czy na priv moglabym dostac namiary na tego stolarza oraz poznac koszt wykonania tej szafki?Rozumiem, ze na dole posiada 1 wysuwana szuflade?

2. Gdzie udalo Ci sie kupic taka fantastyczna bielizne poscielowa (posciel, narzute i poszewki na jaski??). Uwielbiam fioletowy kolor:)

Z gory dzieki za odpowiedzi:)
Pzdr
Ala

Margoth*
25-11-2008, 11:02
Gratuluję takich pomysłów! Wnętrza są bardzo gustowne i wysmakowane. Tchnie z nich doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością.
Mam kilka pytań:
- z czego masz zrobione powierzchcnie schodów?
- co za materiał jest wokół wanny i przy wannie tuż nad podłogą?
- jak zrobiliście tak niewidoczne połączenie gresu i desek w salonie?
Dzięki za odpowiedzi!

vanilla
25-11-2008, 11:12
Powtórzę i tutaj - pięęęknie. Ja wiedziałam, że będzie pięknie ;-) I cieszę się, że w sobotę zobaczę te cudeńka na żywo :D

KBijan
25-11-2008, 11:27
Dołączam do grona zachwyconych tym domkiem:).
Mam kilka pytań:
1. jakie wymiary, z jakiego drewna (czy jakies specjalnie impregnowane) jest wykonana podwieszana szafka w wiekszej lazience?Patrzac na gabaryty, jest dosc ciezka. W jakis sposob jest stabilnie przymocowana do sciany?Czy na priv moglabym dostac namiary na tego stolarza oraz poznac koszt wykonania tej szafki?Rozumiem, ze na dole posiada 1 wysuwana szuflade?

2. Gdzie udalo Ci sie kupic taka fantastyczna bielizne poscielowa (posciel, narzute i poszewki na jaski??). Uwielbiam fioletowy kolor:)

Z gory dzieki za odpowiedzi:)
Pzdr
Ala

ad1. Szafka ma długosc 180cm. Głębokosc chyba około 50cm. Tak aby zmieściła się umywalka i bateria. Wysokości to odpowiednio 10cm górna i 20cm ta na dole. W tej dolnej są dwie szuflady odpowiednio pod każdą umywalką. Szafka wisi na trzech solidnych kątownikach, które ukryte są w konstrukcji mebla. Szuflady mają głębokość mniejszą niż 50cm i tym samym za nimi jest miejsce dla instalacji.Acha deska to limba czekoladowa.Nie jest impregnowana. Na razie nic sie nie dzieje.
Ad2 Home & you

KBijan
25-11-2008, 11:30
Gratuluję takich pomysłów! Wnętrza są bardzo gustowne i wysmakowane. Tchnie z nich doskonałe połączenie klasyki z nowoczesnością.
Mam kilka pytań:
- z czego masz zrobione powierzchcnie schodów?
- co za materiał jest wokół wanny i przy wannie tuż nad podłogą?
- jak zrobiliście tak niewidoczne połączenie gresu i desek w salonie?
Dzięki za odpowiedzi!

ad1. Schody to lita deska dębowa bejcowana i lakierowana
ad.2 ten sam z którego jest zrobiona szafka- limba czekoladowa
ad 3 gres i merbau połaczone sa na korku

fennel
25-11-2008, 11:31
Pieeekne... :o

Napisz prosze co to za sofa w salonie, wymiary i cene (jesli mozna)? Z tego co widze, ma regulowane oparcia?

Piątka
25-11-2008, 11:38
dołączam do głosów :D zachwytu :D
gratuluję pięknego domu i wyposażenia..
myślę o podobnych klimatach..a siedzisko u córeczki cuudne..podkupuję :)
będe zaglądać :wink: fajnie, że wstawiłaś te zdjęcia..są piękne :lol:
dobrego dnia

magpie101
25-11-2008, 12:08
Pieknie jest u Was! Mialam wrazenie, ze ogladam zdjecia z gazety, bo tak pieknie wszystko dobrane!
Naroznik Wasz jest bardzo podobny ksztaltem do naroznika zaba_gonia.

aha26
25-11-2008, 12:32
no ja takze sie do ochow i achow dolacze bo wnetrza sa sliczne :D

Edmar70
25-11-2008, 12:36
Tak. Zlewozmywak to dokładnie Aura z Teki. Otwory na baterię sa już wstępnie nawiercone w trzech miejscach. Widać to zaglądając od spodu. Nam pasowal otwór na środku i tam rozwierciliśmy go.

Podłoga w salonie to merbau- deska lita sortowana na jasno.

Wielkie dzięki za odpowiedź. :D
Zlew Teki mam kupiony, ale nie przyszło mi do głowy zaglądać pod spód. :roll: :lol: Muszę to dziś sprawdzić.
Ja też mam zamiar mieć merbau, ale co to znaczy deska sortowana na jasno?

KBijan
25-11-2008, 13:17
To oznacza, ze sposród desek jakie są dostępne w merbau zostały wybrane te, które są jaśniejsze. Merbau i tak z czasem ciemniej a mnie zależało na tym żeby jak najdłużej mial ten piękny miodowy odcień. :)
Pozdrawiam

Edmar70
25-11-2008, 13:22
To oznacza, ze sposród desek jakie są dostępne w merbau zostały wybrane te, które są jaśniejsze. Merbau i tak z czasem ciemniej a mnie zależało na tym żeby jak najdłużej mial ten piękny miodowy odcień. :)
Pozdrawiam

dziękaski :D
Jeszcze jedno, deski były lakierowane czy olejowane? I jaki to był specyfik?

Ew-ka
25-11-2008, 13:52
kwiatki dla Katarzynki na imieninki :D

WSZYSTKIEGO NAJPIEKNIEJSZEGO W NOWYM DOMKU-Kasiu :lol:

http://kotwwielkimmiescie.blox.pl/resource/zjadajaca_bukiet.JPG

kociak nie Twoj ...ale podobny :wink:

kasiaR
25-11-2008, 13:56
Przepiękny dom. Serdecznie gratuluję :D

pozdrawiam

fennel
25-11-2008, 14:14
To ja sie moze przypomne z pytaniem, ktore zostalo na 1-szej stronie.......:roll: Co to za sofa w salonie, wymiary i cena (jesli mozna)? Z tego co widze, ma regulowane oparcia? Z gory dziekuje bardzo.

KBijan
25-11-2008, 14:26
To ja sie moze przypomne z pytaniem, ktore zostalo na 1-szej stronie.......:roll: Co to za sofa w salonie, wymiary i cena (jesli mozna)? Z tego co widze, ma regulowane oparcia? Z gory dziekuje bardzo.

Sofa była robiona pod Wrocławiem na zamówienie. Tapicerowana szarą alkantarą. To model bardzo podobny do oferowanego przez De Velde - South End. Oparcia są regulowane. Nie znam dokładnej bo kupowalismy tam kilka mebli i rozmawialismy o cenie za całość.

KBijan
25-11-2008, 14:27
kwiatki dla Katarzynki na imieninki :D

WSZYSTKIEGO NAJPIEKNIEJSZEGO W NOWYM DOMKU-Kasiu :lol:

http://kotwwielkimmiescie.blox.pl/resource/zjadajaca_bukiet.JPG

kociak nie Twoj ...ale podobny :wink:

Bardzo dziekuję. Kotek jest śliczny:)

Piątka
25-11-2008, 14:29
to ja też gapa dołaczam do życzeń :D
Wszystkiego Najlepszego Kasiu
http://www.strykowski.net/kwiatypolne/Stokrotka_pospolita_-_kwiatki_polne_1731.jpg

kakusek
25-11-2008, 17:02
Kasia spelnienia kolejnych marzen i wiele wiele radosci :D

Mam nadzieje ze nie jestes jeszcze zmeczona tymi pytaniami i masz sile jeszcze troszke poodpowiadac :)
Wykonawca stanal na wysokosci zadania bo Twoj kominek wyglada faktycznie jak na przykladowej fotce.Mozesz mi pomierzyc na ile od sciany wystaje u Ciebie kominek i ile ma calej szerokosci?Jakiej szerokosci i grubosci jest pólka?Czy jest wystarczajacym zabezpieczeniem przed ewentualnym wypadnieciem "czegos" z kominka?Czy dobrze mysle ze wklad kominkowy podlaczyliscie obok ( a nie z przodu) murowanego komina?
Skoro jestes zadowolona z jasnego gresu to poprosze o jego nazwe-producenta.Nawet nie wiem co to znaczy lapatto :oops: wiec tylko mi powiedz czy jest on matowy czy z polyskiem i co z nim pozniej nalezy robic (impregrowac?)
Jezeli nie trzeba go myc codziennie to go juz lubie :-))

Joani
25-11-2008, 17:37
Kasiu,
dołączam się do życzeń, wszystkiego najlepszego i wielu miłych chwil w nowym domu.



.http://www.zgodzinski.com/galeria/i/maj2001/images/Kwiat-3.jpg


Wszystko pięęękne, a stół i krzesła w jadalni cudne, co to? jeśli mogę spytać

acca5
25-11-2008, 18:22
gratulacje , piękne wnętrza- konsekwencja super.
Mnie interesuje- podłoga na korytarzu na gorze- jesion? ale co?-panele? deska?
co to za drzwi wew.-firma
i bardzo -w zasadzie najbardziej mnie urzekło w łazience- to drewno pod kibelkiem, bidetem i umywalkami- co to jest?
A i jeszcze to cudo- co to za firma- gdzie to mozna kupić jest slicznehttp://farm4.static.flickr.com/3174/3054264998_88b1254aeb.jpg

piskosch
25-11-2008, 19:04
Kasiu,
na zdjęciach Wasz domek wygląda równie pieknie jak w realu.
Fotograf zrobił kawał dobrej roboty, szczególnie przy dziennych ujęciach ;).

qqrq5
25-11-2008, 19:23
az dech zapiera :D
cudownie :roll:

efilo
25-11-2008, 20:28
jestem załamana

za chińskiego boga nie dorównam :roll:

co do kanapy - byłam przekonana że to south end. czemu robiliście na zamówienie?


pytanko dot. drewna. co macie na podłodze oprócz merbau? macie pod drewnem podłogówkę?

efilo
25-11-2008, 20:30
jeszcze jedno pytanko

co masz na ścianie z kominkiem? to tynk strukturalny? możesz zrobić jakieś zblizenie? pliiiiizzzz

Piątka
25-11-2008, 22:28
Efilo, ale możemy tu zaglądnąć i pomarzyć..ja to mam jeszcze daleko do tego etapu..hihi..u mnie liście na pokojach.. :D

Margoth*
26-11-2008, 06:39
u mnie liście na pokojach.. :D
A u mnie śnieg w salonie :cry:

anjamen
26-11-2008, 07:03
tak chcialabym mieszkac!!!!!!!!!
PIEKNIE

efilo
26-11-2008, 07:17
u mnie liście na pokojach.. :D
A u mnie śnieg w salonie :cry:

hihi
ja mam dwa w jednym. ale jutro montaż okien 8) 8) 8)

dorusia
26-11-2008, 07:19
Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego domu. Podoba mi się bardzo.
Też chciałabym tak gustownie urządzić mój, ale chyba nie będę potrafiła.

POzdrawiam

Serdecznie

maryna
26-11-2008, 08:20
To i ja powtórzę za wszystkimi poprzednimi wypowiedziami jest CUDOWNIE
i WYTWORNIE. Trzeba miec kasę , ale tez wobraźnię i gust , a Wam tego nie zabrakło. Wielkie gratulacje.

Edmar70
26-11-2008, 08:25
Efilko wiedziałam, że tu zajrzysz :lol: :lol: :lol:

KBijan
26-11-2008, 08:44
To oznacza, ze sposród desek jakie są dostępne w merbau zostały wybrane te, które są jaśniejsze. Merbau i tak z czasem ciemniej a mnie zależało na tym żeby jak najdłużej mial ten piękny miodowy odcień. :)
Pozdrawiam

dziękaski :D
Jeszcze jedno, deski były lakierowane czy olejowane? I jaki to był specyfik?

Deski są lakierowane lakierem matowym VPA 204(2 warstwy) i IDRO 2K G60 (1 warstwa)

KBijan
26-11-2008, 09:14
Kasia spelnienia kolejnych marzen i wiele wiele radosci :D

Mam nadzieje ze nie jestes jeszcze zmeczona tymi pytaniami i masz sile jeszcze troszke poodpowiadac :)
Wykonawca stanal na wysokosci zadania bo Twoj kominek wyglada faktycznie jak na przykladowej fotce.Mozesz mi pomierzyc na ile od sciany wystaje u Ciebie kominek i ile ma calej szerokosci?Jakiej szerokosci i grubosci jest pólka?Czy jest wystarczajacym zabezpieczeniem przed ewentualnym wypadnieciem "czegos" z kominka?Czy dobrze mysle ze wklad kominkowy podlaczyliscie obok ( a nie z przodu) murowanego komina?
Skoro jestes zadowolona z jasnego gresu to poprosze o jego nazwe-producenta.Nawet nie wiem co to znaczy lapatto :oops: wiec tylko mi powiedz czy jest on matowy czy z polyskiem i co z nim pozniej nalezy robic (impregrowac?)
Jezeli nie trzeba go myc codziennie to go juz lubie :-))

Bardzo dziekuję wszystkim za życzenia imieninowe:)
Wymiary kominka mogę przesłać na priv albo lepiej na adres email bo mam całą jego specyfikację w jakims starym pliku. W rzeczywistosci pewnie i tak nie do końca będzie się dalo wykonać identyczny. W każdym domu wystepują specyficzne elementy, które trzeba wziąc pod uwagę i modyfikować projekt. U nas też tak było. Wkład rzeczywiście jest obok komina i mamy jeszcze rekuperator wiec jego instalacja musiała być ukryta pod czopuchem. Kuliśmy ścianę po to żeby wpuścić wklad jak najglębiej i żeby koninek nie wystawał zbyt dużo ze ściany. Ostatecznie wyszło chyba 51cm.

Jeśli chodzi o gres to chyba to była grespania ale kupowalismy te płytki już ponad rok temu i nie pamiętam dokładnej nazwy kolekcji. Lappato to rodzaj szkliwienia. Nie jest to mat ani też pełen połysk. To coś po środku- jak satyna. Drobinki delikatnie połyskujące zatopione w matowym kaflu. Kupowalismy je w Maxflizie w Krakowie.

metis_ps
26-11-2008, 09:29
Dziekuje za odpowiedz:)
Ta narzuta na łozko takze byla kupiona w Home&You? jaki ma wymiar?
Dzieki:)

Pzdr
Ala

wiolasz
26-11-2008, 09:38
za chińskiego boga nie dorównam :roll:


Ja nawet nie śmiałabym próbować.
Ślicznie, wnętrza jak z katalogu.

KBijan
26-11-2008, 09:45
Joani
Stół i krzesła w jadalni to meble w fornirze dębowym bejcowane potem na ciemny orzech. Charakterystyczne jest to że są zupełnie matowe. Nie mają żadnego połysku.

acca5
Podłoga na górze to jesion- klepka Finish Parkiet- Select.
Drzwi wykonane z litego drewna dębowego , bejcowane na ciemny orzech. Projekt własny. Lokalny wykonawca.
A toster i czajnik to produkty firmy Russel Hobbs

Pozdrawiam

KBijan
26-11-2008, 11:23
Dziekuję za Wasze komentarze. Ciesze się, że Wam się podoba. Miło jest przeczytać coś takiego po cieżkiej pracy :)
Odpowiedając na pozostałe pytania

Kanapę zamawialismy gdzie indziej zew zględu na cenę. De Velde wyceniło nasze zamówienie South End w alkantarze zdecydowanie drożej.

Na podłodze na dole mamy merbau i gres - kafle 30x60. Nie mamy podłogówki pod deskami. Szczerze mówiąc nie widzę sensu bo drewno jest izolatorem i jakaś część energii, za która płacisz zostanie zmarnowana. Mamy podłogówkę pod gresem i kaloryfery. Pewnie widać je gdzieś na zdjęciach.

Na kominku jest tynk strukturalny z firmy Fox. Nazywa się chyba Mika bo ma drobinki kamieni Miki w sobie. Barwnik "Ziemia kaselska" dodana według uznania (tak naprawdę to zwykły kolor szary ale ktos go tak ładniej nazwał więc niech ma:) Tynk nakladał własnoręcznie mój mąż:) niekt inny nie chciał się tej zabawy podjąć:)
Zbliżenia zrobię jak bedę miała chwilkę czasu.

Narzuta jest z Home&You. Rozmiaru nie pamiętam ale łózko mamy 180x200 i wystarcza:)

Mieczys
26-11-2008, 11:23
Ja bardzo proszę o oświecenie... Dlaczego nie widzę fotek.... Te ochy i achy tak mnie zaciekawiły, że już mnie niecierpliwość zżera...
Proszę o pomoc

małgosia2005
26-11-2008, 11:26
witaj Kasiu :D

wnętrza cudowne, dołaczam się do zachwytów Tych którzy juz "gościli" u Ciebie.
Bardzo podoba mi się umywalka w górnej łazience-ta srebrna gdzie ja nabyłaś?

pozdrawiam
Małgośka

glowac
26-11-2008, 11:37
Wspaniałe wnętrza - na pewno będa inspiracją dla wielu osób z forum :P
Mam pytanie co to za kinkiety na schodach? - czy ten sam kinkiet jest po prawej stronie kominka (we wnęce przy rzeźbie?).
Daje fantastyczne światło :P

nitubaga
26-11-2008, 13:43
Dołączam do grona zachwyconych tym domkiem:).
Mam kilka pytań:
1. jakie wymiary, z jakiego drewna (czy jakies specjalnie impregnowane) jest wykonana podwieszana szafka w wiekszej lazience?Patrzac na gabaryty, jest dosc ciezka. W jakis sposob jest stabilnie przymocowana do sciany?Czy na priv moglabym dostac namiary na tego stolarza oraz poznac koszt wykonania tej szafki?Rozumiem, ze na dole posiada 1 wysuwana szuflade?



ad1. Szafka ma długosc 180cm. Głębokosc chyba około 50cm. Tak aby zmieściła się umywalka i bateria. Wysokości to odpowiednio 10cm górna i 20cm ta na dole. W tej dolnej są dwie szuflady odpowiednio pod każdą umywalką. Szafka wisi na trzech solidnych kątownikach, które ukryte są w konstrukcji mebla. Szuflady mają głębokość mniejszą niż 50cm i tym samym za nimi jest miejsce dla instalacji.

witam.... o ochach i achach już się nie będę powtarzać, ale naprawdę chylę czoła...

pomęczę Cie jednak o tę szafkę.... napisałaś wisi więc to jest tylko konstrukcja z drewna (czy tam płyty) zawieszona na tych kątownikach, a nie zabudowa k-g? i jeśli tak, to jak te kątowniki są wbite :o w ścianę - tak by utrzymać taką szafkę?


i jak dla mnie to umywalka ze storczykiem to odlot - zdradź gdzie taką można kupić...

braza
26-11-2008, 14:07
Kasiu ... no zatkało mnie!!!!!! Ukłony, ukłony, ukłony!!!!! Pokoik Małej to majstersztyk!!!!

Gratuluję zamieszkania i życzę samych cudownych chwil !!!!!

I serdeczności imieninowe przesyłam!!!!

http://republika.pl/blog_so_4258295/6012753/tr/set56im.jpg

KBijan
26-11-2008, 14:36
nitubaga w tej zabudowie nie ma żadnego kartongipsu. Pólka i szafka z szufladami ( bo to osobne meble) wisi na 3 kątownikach, które są przykręcone śrubami do ściany. Dwa po obu stronach luster i jeden centralnie pomiędzy nimi. Kątowniki są potężne. Nie wiem nawet czy nazwa kątowniki jest właściwa bo wyglądało to jak stalowe trójkąty, pełne wewnątrz. Te stalowe konstrukcje były wykonane na zamowienie ze stali chyba trójki. Wszystko bylo obliczone tak aby utrzymać wagę szafki i umywalek stojących na nich.
Umywalki niestety albo stety takiej samej nie można kupić. To mój pomysł:) Umywalka jest z Villeroy&boch a storczyk był projektowany i wypalany na zamówienie:)

Lipowa Panienka
26-11-2008, 15:00
Serdeczne gratulacje! Bardzo chcialabym tak mieszkac... Gratuluje niesamowitych rozwiazan i takich pieknych pomyslow! To jednyny w swoim rodzaju domek na forum! Mam nadzieje, ze bedzie sie Wam cudownie mieszkalo!

ocia79
26-11-2008, 15:10
Pieknie,cudownie etc.etc.
Obudowe kominka mam baardzo podobna,tylko moja na razie w plytach K-G ;)

mario31
26-11-2008, 15:13
Witaj Kasiu!
Cudny domek udało Wam stworzyć - nowoczesny, a jednocześnie ciepły i przytulny! Wnętrza urządzone z dużym gustem, a dodatki dobrane ze smakiem i wyczuciem - gratuluję! 8) :wink:

Jestem na etapie szukania płytek podłogowych, dlatego mam do Ciebie Kasiu ogromną prośbę o zdjęcie ze zbliżeniem gresu podłogowego - z tego co doczytałam to Grespania, tak?!
I powiedz mi jeszcze proszę, jak Wam się korzysta z umywalki Loop&Friends w Waszej łazience, bo planuję taką w kibelku! 8) :wink:

ikson
26-11-2008, 16:10
poprostu cudnie :D a nie ma takiego maluteńkiego kąta :lol: nie będe przeszkadzać :lol:

a tak poważnie jestem pod :o wrażeniem i gratuluje
powiedz mi w łazience to jest okrągła wanna tak ( co to za firma i nazwa :wink: proszę ładnie)

markoto
26-11-2008, 18:21
No ze ja tu wczesniej nie dotalam :evil: Jest cudnie.


Czy moglabym niesmialo prosic o namiary na speca od kominkow jesli jestescie zadowoleni z wspolpracy :)
No i kilka pytan :) :
Co to za lampy na scianie przy schodach?
Gdzie kupowalicie lub szyliscie rolety rzymskie z salonu?

emma2008
26-11-2008, 19:29
Wspaniały dom, piękne wnętrza i zdjęcia.

Gratuluje!

Na jednym ze zdjęć zauważyłam, że ściana w kuchni ma jakąś strukturę, bardzo fajnie to wygląda. Co to takiego ?

nitubaga
26-11-2008, 19:47
Umywalki niestety albo stety takiej samej nie można kupić. To mój pomysł:) Umywalka jest z Villeroy&boch a storczyk był projektowany i wypalany na zamówienie:)

no to jeszcze pomęczę i Ciebie i temat... rozumiem, że umywalka jest zwykła biała, potem nakłada się malunek i co dalej? jak to się wypala? kto to robi?

rasia
26-11-2008, 20:00
Na początek spóźnione życzonka imieninkowe! :D
Oglądam, podziwiam i zachwycam się jak tu wszyscy :D
Gratulacje za styl, smak i niesamowite wyczucie barw i odcieni!
Nie jeden architekt wnętrz chętnie by się podpisał pod Twoimi wnętrzami.
:) :)
No i jeszcze pean na temat stolarza - szafki łazienkowe genialne w swojej prostocie, trudne do wykonania!
Czy drewno wokół wanny to samo, co szafki??
I jeszcze jedno pytanko natury technicznej: Czy umywalkę zakupiłaś szkliwioną, potem malowanie specjalnymi farbami i wypalanie? Czy już nie wypalałaś? Czy może inne rozwiązanie zastosowałaś by utrwalić rysunek?

Pozdrawiam serdecznie!
asia

A$IA
26-11-2008, 20:02
Siedze i niewiem co napisac???
Chyba tylko tyle- C.U.D.O!!!!!!!! :roll:

sure
26-11-2008, 20:11
Gratulacje! Wspaniale dobraliście wnętrze do kota!... :D

Oglądając fotki z tak pięknego wnętrza upewniam się co do swoich wyborów. Merbau jest rzeczywiście ładne na podłodze. To chyba jest klepka, a nie deska, tzn. dośc wąska?

Ech... chiałoby się być na tym etapie budowy! :wink:

pozdrawiam ciepło,

DorciaIQ
26-11-2008, 20:36
Efilka i Ty mi nie powiedziałaś o tym wątku? :evil: :lol:

Niech mnie kule biją (jakiś stary film ostatnio oglądałam, no co :oops: :wink: ) jeśli to nie są ABSOLUTNIE NAJPIĘKNIEJSZE wnętrza na forum!
Bo że najoryginalniejsze umywalki (i to nie tylko to arcydzieło ze storczykiem) to już każdy widzi :)

Nelli Sza
26-11-2008, 20:41
Wyrazy uznania dla Pani domu i wszystkich pomocników!

Jacki
26-11-2008, 21:29
wyrazy uznania dla włożonej pracy i pomysłowości. Też bym chciała tak mieszkać :)
Kasiu pokaż blisko na czym wiszą rolety (sposób mocowania) i napisz coś więcej o tym proszę.
Wszystkiego najlepszego z okazji imienin i ukończenia domu, powodzenia :)

dardurdka
26-11-2008, 21:31
O mój Boże! Marzę, żeby choć po części mieszkać tak jak Wy :o
Aż brak mi słów z wrażenia!!!

olaczek
26-11-2008, 21:47
wnętrza cuuuudne :)
bardzo spójne i kolorystyka super. Czy mogę prosić na priv o informację na temat kuchni (kto robił i jaka była przyblizona cena). Z góry dziękuję

pasie
26-11-2008, 22:17
Twoje wnętrza są wręcz idealne :lol: :lol: :lol: :lol: i będą moim natchnieniem i inspiracją - mega gratuluje za smak styl i gust :lol:

yuka
26-11-2008, 23:00
bossko!!!
wszystko: kuchnia (marzę o takich szafkach częściowo schowanych w ścianach)
łazienki (najbardziej podoba mi się szafka pod umywalkami)
kominek, pokój małej, sypialnia....
Gratuluję pięknego domku!!!

mayland
27-11-2008, 07:40
Bardzo ładne wnętrza.
Godne podziwiania.

Irma
27-11-2008, 07:50
bardzo pięknie!

mhk
27-11-2008, 08:24
Pierwsze zdjecia myslalam ze to wizualizacja a jak juz doszlo do mnie ze nie to oczy przez cala pierwsza strone mialam jak piec pieciozlotowek - CUDOWNIE!!!!

Maluszek
27-11-2008, 08:30
Kasia - nic odkrywczego nie powiem - pięknie jest u Ciebie :D

Pytanko donośnie tego fotela/szezlogna przy kominku? Gdzie go kupiłaś? I czy jest wygodny?

KBijan
27-11-2008, 09:40
witaj Kasiu :D

wnętrza cudowne, dołaczam się do zachwytów Tych którzy juz "gościli" u Ciebie.
Bardzo podoba mi się umywalka w górnej łazience-ta srebrna gdzie ja nabyłaś?

pozdrawiam
Małgośka

Srebrna umywalka jest akurat w łazience na dole, ale to nie ma znaczenia:)
To umywalka firmy DUNE. Na ścianie nad nią jest też dekor tej samej firmy z tego samego szkła co umywalka.
www.dune.es

KBijan
27-11-2008, 09:48
Wspaniałe wnętrza - na pewno będa inspiracją dla wielu osób z forum :P
Mam pytanie co to za kinkiety na schodach? - czy ten sam kinkiet jest po prawej stronie kominka (we wnęce przy rzeźbie?).
Daje fantastyczne światło :P

To kinkiety gipsowe. Można je kupić w sklepach i przez internet. Dostępne w róznych kształtach. Forma jest z gipsu. Na dole i górze są satynowe szybki. Ładnie rozpraszają światło. Polecam. Na schodach są obłożone tynkiem strukturalnym tym samym co kominek i pas na ścianie.
Pozdrawiam

KBijan
27-11-2008, 09:51
Witaj Kasiu!
Cudny domek udało Wam stworzyć - nowoczesny, a jednocześnie ciepły i przytulny! Wnętrza urządzone z dużym gustem, a dodatki dobrane ze smakiem i wyczuciem - gratuluję! 8) :wink:

Jestem na etapie szukania płytek podłogowych, dlatego mam do Ciebie Kasiu ogromną prośbę o zdjęcie ze zbliżeniem gresu podłogowego - z tego co doczytałam to Grespania, tak?!
I powiedz mi jeszcze proszę, jak Wam się korzysta z umywalki Loop&Friends w Waszej łazience, bo planuję taką w kibelku! 8) :wink:

Hej, nie obiecuje kiedy ale postaram się zdrobić jakieś zbliżenia płytek. Umywalka Loop&Friends jak dobrze rozpoznałaś:) sprawdza się świetnie. Polecam:)

KBijan
27-11-2008, 09:53
poprostu cudnie :D a nie ma takiego maluteńkiego kąta :lol: nie będe przeszkadzać :lol:

a tak poważnie jestem pod :o wrażeniem i gratuluje
powiedz mi w łazience to jest okrągła wanna tak ( co to za firma i nazwa :wink: proszę ładnie)

Wanna jest firmy Idroform model Rodi

izabelam78
27-11-2008, 10:52
Kolor w salonie jest trochę dziwny- złamany biały. W różnym swietle wyglada inaczej. W rzeczywistości jest raczej ciepły. To kolor z mieszlanika i miał w proporcjach trochę wiecej pigmentu ciepłego niż szarego. Proporcja 8/6.

Przepięknie urządzony dom, jestem pod ogromnym wrażeniem!!!
Mam ogromną prośbę, jeżeli pamiętasz jaka marka farby i jaki kod koloru- byłabym baaardzo wdzięczna:))
Dziekuję i pozdrawiam
im

oliwka2007
27-11-2008, 10:59
Ja również jestem pod ogromnym wrażeniem...............napisz proszę, jakiej firmy jest gres na kominku i ile kosztował?

KBijan
27-11-2008, 11:54
Witam, bardzo dziękuję za wszystkie pozytywne opinie na temat naszego domu. Ze względu jednak na fakt, iż zdjecia naszego domu zostały już wykorzystane bez naszej wiedzy i zgody podjeciliśmy decyzję, że usuwamy je z forum. Na przesłane wcześniej pytania oczywiście odpowiem.
Liczę na wasze zrozumienie.

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowaniu.

nitubaga
27-11-2008, 12:04
Kasia strasznie mi przykro..... Tola też tak miała, niestety.... jednak są ludzie, którzy tylko żerować na pracy innych potrafią.... :(

to tylko przypomnę prośbę.... Rasia też o to pytała i mam wrażenie, że lepiej sformułowała myśli.....



Na początek spóźnione życzonka imieninkowe! :D
Oglądam, podziwiam i zachwycam się jak tu wszyscy :D
Gratulacje za styl, smak i niesamowite wyczucie barw i odcieni!
Nie jeden architekt wnętrz chętnie by się podpisał pod Twoimi wnętrzami.
:) :)
No i jeszcze pean na temat stolarza - szafki łazienkowe genialne w swojej prostocie, trudne do wykonania!
Czy drewno wokół wanny to samo, co szafki??
I jeszcze jedno pytanko natury technicznej: Czy umywalkę zakupiłaś szkliwioną, potem malowanie specjalnymi farbami i wypalanie? Czy już nie wypalałaś? Czy może inne rozwiązanie zastosowałaś by utrwalić rysunek?

Pozdrawiam serdecznie!
asia

efilo
27-11-2008, 12:11
Witam, bardzo dziękuję za wszystkie pozytywne opinie na temat naszego domu. Ze względu jednak na fakt, iż zdjecia naszego domu zostały już wykorzystane bez naszej wiedzy i zgody podjeciliśmy decyzję, że usuwamy je z forum. Na przesłane wcześniej pytania oczywiście odpowiem.
Liczę na wasze zrozumienie.

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowaniu.

to przykre bo wasz domek mógł być inspiracją dla wielu forumowiczów - szkoda że tak mało zapamiętałam :(

mhk
27-11-2008, 12:14
Witam, bardzo dziękuję za wszystkie pozytywne opinie na temat naszego domu. Ze względu jednak na fakt, iż zdjecia naszego domu zostały już wykorzystane bez naszej wiedzy i zgody podjeciliśmy decyzję, że usuwamy je z forum. Na przesłane wcześniej pytania oczywiście odpowiem.
Liczę na wasze zrozumienie.

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowaniu.

to przykre bo wasz domek mógł być inspiracją dla wielu forumowiczów - szkoda że tak mało zapamiętałam :(

mi rowniez jest przykro - wlasxnie po raz nie wiem juz ktory weszlam sobie zeby poogladac - ale rozumiem decyzje!! pozdrawiam

efilo
27-11-2008, 12:26
ja najbardziej żałuję że zostawiłam sobie oglądanie na czas po spotkaniach w pracy i teraz zasiadłam a tu zobaczyłam tylko znikające okienka :(

KBijan
27-11-2008, 12:36
Kasia strasznie mi przykro..... Tola też tak miała, niestety.... jednak są ludzie, którzy tylko żerować na pracy innych potrafią.... :(

to tylko przypomnę prośbę.... Rasia też o to pytała i mam wrażenie, że lepiej sformułowała myśli.....



Na początek spóźnione życzonka imieninkowe! :D
Oglądam, podziwiam i zachwycam się jak tu wszyscy :D
Gratulacje za styl, smak i niesamowite wyczucie barw i odcieni!
Nie jeden architekt wnętrz chętnie by się podpisał pod Twoimi wnętrzami.
:) :)
No i jeszcze pean na temat stolarza - szafki łazienkowe genialne w swojej prostocie, trudne do wykonania!
Czy drewno wokół wanny to samo, co szafki??
I jeszcze jedno pytanko natury technicznej: Czy umywalkę zakupiłaś szkliwioną, potem malowanie specjalnymi farbami i wypalanie? Czy już nie wypalałaś? Czy może inne rozwiązanie zastosowałaś by utrwalić rysunek?

Pozdrawiam serdecznie!
asia

Szafki w łazience i drewno (płyta) wokół wanny jest dokładnie to samo - to limba czekoladowa.
Z umywalką sprawa nie jest taka prosta. Najpierw trzeba wybrać umywalkę, potem dotrzeć do firmy, która ją wyprodukowała a tam do technologa produkcji. Technolog jeśli bedzie miły i będzie miał ochote to zdradzi wam jaka jest temperatura topnienia szkliwa. Następnie trzeba znaleźć firmę, która wykona profesjonalny projekt kalki naszkliwnej i wykona samą kalkę. Kolejnym etapem jest znalezienie firmy, która tą kalke nałoży na waszą umywalkę i wypali w specjalnym piecu uwzgledniając oczywiście otrzymane wczesniej informacje o temperaturze topnienia szkliwa, krzywej wypału itd.
No i jak już to wszystko zrobicie możecie zamontować swoją umywalkę w domu i cieszyć się nią codziennie:)
Nie polecam wszystkich innych technik, typu malowanie farbami do ceramiki etc. Robiłam rozeznanie i wynika z niego, że takie rzeczy się nie sprawdzają. Farba schodzi i po czasie wygląda to paskudnie.

mario31
27-11-2008, 12:42
Witaj Kasiu!
Cudny domek udało Wam stworzyć - nowoczesny, a jednocześnie ciepły i przytulny! Wnętrza urządzone z dużym gustem, a dodatki dobrane ze smakiem i wyczuciem - gratuluję! 8) :wink:

Jestem na etapie szukania płytek podłogowych, dlatego mam do Ciebie Kasiu ogromną prośbę o zdjęcie ze zbliżeniem gresu podłogowego - z tego co doczytałam to Grespania, tak?!
I powiedz mi jeszcze proszę, jak Wam się korzysta z umywalki Loop&Friends w Waszej łazience, bo planuję taką w kibelku! 8) :wink:

Hej, nie obiecuje kiedy ale postaram się zdrobić jakieś zbliżenia płytek. Umywalka Loop&Friends jak dobrze rozpoznałaś:) sprawdza się świetnie. Polecam:)

Kasiu bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! 8) :wink:
Napisz mi tylko jeszcze proszę czy bateria, którą masz przy tej umywalce to nie jest przypadkiem Paffoni Berry? :roll:

efilo
27-11-2008, 12:42
podziwiam, że ci się chciało przejść te wszystkie etapy :o

iva_marti
27-11-2008, 12:54
Jaka była cena tego gresu Grespania? Czy kładliście go z fugami?

markoto
27-11-2008, 12:56
Jest mi strasznie przykro ze ktos wam wykradl zdjecia. Szkoda bo wracalam do nich zbye odkrywac coraz to nowe rzeczy.

Mam tylko prosbe o odpowiedz na moje pytania, moze byc na priv



Czy moglabym niesmialo prosic o namiary na speca od kominkow jesli jestescie zadowoleni z wspolpracy :)
No i kilka pytan :) :
Co to za lampy na scianie przy schodach?
Gdzie kupowalicie lub szyliscie rolety rzymskie z salonu?

KBijan
27-11-2008, 13:01
[

Kasiu bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! 8) :wink:
Napisz mi tylko jeszcze proszę czy bateria, którą masz przy tej umywalce to nie jest przypadkiem Paffoni Berry? :roll:[/quote]

Tak:)

iva_marti
27-11-2008, 13:02
Może ja odpowię na jedno pytanie. Lampy to kinkiety gipsowe, u góry i na dole szybki satynowe. Można je malowaćpod kolor ścian. Ostatnio siostra kupowała takie przez allegro. Długość 30 cm. Cena baardzo przystępne :lol:

mario31
27-11-2008, 13:02
Wielkie dzięki Kasiu! 8) :wink:

KBijan
27-11-2008, 13:03
Jest mi strasznie przykro ze ktos wam wykradl zdjecia. Szkoda bo wracalam do nich zbye odkrywac coraz to nowe rzeczy.

Mam tylko prosbe o odpowiedz na moje pytania, moze byc na priv



Czy moglabym niesmialo prosic o namiary na speca od kominkow jesli jestescie zadowoleni z wspolpracy :)
No i kilka pytan :) :
Co to za lampy na scianie przy schodach?
Gdzie kupowalicie lub szyliscie rolety rzymskie z salonu?

Hej, o lampach już komuś pisałam a rolety zamawialismy z zabrzu w sklepie Gardina

markoto
27-11-2008, 13:06
Juz znalalam kinkiety gipsowe :) a jeszcze o specu? :)
Zabrze mam za miedze, super, dzieki za namiary :)

nitubaga
27-11-2008, 13:10
Kasia strasznie mi przykro..... Tola też tak miała, niestety.... jednak są ludzie, którzy tylko żerować na pracy innych potrafią.... :(

to tylko przypomnę prośbę.... Rasia też o to pytała i mam wrażenie, że lepiej sformułowała myśli.....



Na początek spóźnione życzonka imieninkowe! :D
Oglądam, podziwiam i zachwycam się jak tu wszyscy :D
Gratulacje za styl, smak i niesamowite wyczucie barw i odcieni!
Nie jeden architekt wnętrz chętnie by się podpisał pod Twoimi wnętrzami.
:) :)
No i jeszcze pean na temat stolarza - szafki łazienkowe genialne w swojej prostocie, trudne do wykonania!
Czy drewno wokół wanny to samo, co szafki??
I jeszcze jedno pytanko natury technicznej: Czy umywalkę zakupiłaś szkliwioną, potem malowanie specjalnymi farbami i wypalanie? Czy już nie wypalałaś? Czy może inne rozwiązanie zastosowałaś by utrwalić rysunek?

Pozdrawiam serdecznie!
asia

Szafki w łazience i drewno (płyta) wokół wanny jest dokładnie to samo - to limba czekoladowa.
Z umywalką sprawa nie jest taka prosta. Najpierw trzeba wybrać umywalkę, potem dotrzeć do firmy, która ją wyprodukowała a tam do technologa produkcji. Technolog jeśli bedzie miły i będzie miał ochote to zdradzi wam jaka jest temperatura topnienia szkliwa. Następnie trzeba znaleźć firmę, która wykona profesjonalny projekt kalki naszkliwnej i wykona samą kalkę. Kolejnym etapem jest znalezienie firmy, która tą kalke nałoży na waszą umywalkę i wypali w specjalnym piecu uwzgledniając oczywiście otrzymane wczesniej informacje o temperaturze topnienia szkliwa, krzywej wypału itd.
No i jak już to wszystko zrobicie możecie zamontować swoją umywalkę w domu i cieszyć się nią codziennie:)
Nie polecam wszystkich innych technik, typu malowanie farbami do ceramiki etc. Robiłam rozeznanie i wynika z niego, że takie rzeczy się nie sprawdzają. Farba schodzi i po czasie wygląda to paskudnie.


ło matko i córko....
toż to cały elaborat

ręca opadły... ale nie poddam się. Wileki dzięki za odpowiedź.... :wink:

butterfly
27-11-2008, 13:13
PIĘKNE wnętrza.... Szkoda, że tylko raz je przejrzałam.

Właśnie przeczytałam, że macie wanne Rodi 150x150 - my zamontowaliśmy taka samą ale będziemy użytkować dopiero za jakieś 2 miesiące. Powiedz jak wam się sprawuje, jak wylewka (kaskada), dużo wody potrzebuje?

KBijan
27-11-2008, 14:00
PIĘKNE wnętrza.... Szkoda, że tylko raz je przejrzałam.

Właśnie przeczytałam, że macie wanne Rodi 150x150 - my zamontowaliśmy taka samą ale będziemy użytkować dopiero za jakieś 2 miesiące. Powiedz jak wam się sprawuje, jak wylewka (kaskada), dużo wody potrzebuje?

Wanna jest świetna. Spisuje się znakomicie. Nasza córka ją uwielbia a kaskada to dla niej największa frajda i nie potrzebuje zbyt dużo wody.

zbludzanka1
27-11-2008, 14:24
kurde.......... :( nic nie widzę a też chciałabym się pozachwycać... :( :( :(

monia77w1
27-11-2008, 17:48
Całe szczęście wczoraj udało mi się obejrzec zdjęcia :D
Piękny domek. Przebywanie w tak urządzonym wnętrzach to musi byc wspaniała przyjemność :D
Gratuluję smaku w urządzaniu wnętrz.

anjamen
27-11-2008, 19:08
Kasiu a ja mam goraco prosbe o fotke na priv tego kominka, to jest te zmoj typ i myslala ze to granit (ten ze spartherma) a Ty piszesz ze to kafle :roll:
prosze przeslij mi zdjecie i jak pamietasz jakie to plytki
bede wdzieczna

a co sie dokladnie stalo ze zdjecia zniknely, ktos skopiowal?

Edmar70
27-11-2008, 19:21
Kasiu, to przykre :(
A tak miło się oglądało. :(
Dziękuję za ostatnią odpowiedź.

dorusia
27-11-2008, 19:54
Kasiu, to bardzo przykre,a tak bardzo chciałam pokazać mężowi. Ale nie zdążyłam...........

Żelka
27-11-2008, 20:01
Bylam..., widzialam.., podziwialam.... :P
Szkoda, ze juz zdjec wnetrz nie ma..., zadko mozna zobaczyc tak doskonale urzadzony dom.
Gratuluje gustu :P
No i przyznam, ze po wygladzie domu z zewnatrz nie spodziewalam sie w srodku takiej nowoczesnosci. Jest tez piekny, ale nie ruzni sie tak bardzo od reszty pieknych domow.
Za to wnetrza sa zapierajace dach. Nie moglam uwierzyc, ze ktos tak mieszka. :P
Jesli jakis dom moze nosic nazwe - dom doskonaly - to na pewno Wasz. :P :wink:

renia i arek
27-11-2008, 20:12
KBijan - Bardzo proszę o możliwość obejrzenia zdjęć. Będę bardzo wdzięczna. Wysłałam wiadomość prywatnie. Nie wiem dlaczego zlikwidowalaś zdjęcia na forum jeśli były śliczne. Może bylaś zmęcona pytaniami. Zapewniam, że o nic nie bedę pytała, tylko będę podziwiała.

kaśka maciej
27-11-2008, 20:29
Bylam..., widzialam.., podziwialam.... :P
Szkoda, ze juz zdjec wnetrz nie ma..., zadko mozna zobaczyc tak doskonale urzadzony dom.
Gratuluje gustu :P
No i przyznam, ze po wygladzie domu z zewnatrz nie spodziewalam sie w srodku takiej nowoczesnosci. Jest tez piekny, ale nie ruzni sie tak bardzo od reszty pieknych domow.
Za to wnetrza sa zapierajace dach. Nie moglam uwierzyc, ze ktos tak mieszka. :P
Jesli jakis dom moze nosic nazwe - dom doskonaly - to na pewno Wasz. :P :wink: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: nie zdążyłam :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

oliwka2007
27-11-2008, 20:32
Ja również jestem pod ogromnym wrażeniem...............napisz proszę, jakiej firmy jest gres na kominku i ile kosztował?

tola
27-11-2008, 20:41
Ja też ogromnie żałuję, że wykasowałaś zdjęcia, Kasiu.
Nie zdążyłam obejrzeć nowego na forum i jak czytam pięknego domu.
Powody usunięcia zdjęć poniekąd rozumiem, z własnego, niemiłego doświadczenia.
Szkoda, bo piękna nigdy za wiele, piękna, które choć nie nasze, a cieszy, gdy go oglądamy. Niech Wam się szczęśliwie mieszka, pozdrawiam serdecznie.

aLien01
27-11-2008, 21:05
Całe szczęście, ze je sobie zapisałem będę miał inspiracje jak przyjdzie u mnie do wykończenia domu.
Jestem ciekaw jak zostały te zdjęcia wykorzystane, że aż tak bardzo Cię to wkurzyło.
Oczywiście nie zamierzam udostępniać tych zdjęć. Jeszcze raz dziękuje za pokazanie swoich wnętrz.

danap
27-11-2008, 21:16
nie widziałam
tylko te ochy i achy przeczytałam :cry: :cry: :cry:

ocia79
27-11-2008, 21:25
Kasiu, to bardzo przykre,a tak bardzo chciałam pokazać mężowi. Ale nie zdążyłam...........
ja rowniez :cry: :cry: :cry:

Mróweczka74
27-11-2008, 21:38
Witam, bardzo dziękuję za wszystkie pozytywne opinie na temat naszego domu. Ze względu jednak na fakt, iż zdjecia naszego domu zostały już wykorzystane bez naszej wiedzy i zgody podjeciliśmy decyzję, że usuwamy je z forum. Na przesłane wcześniej pytania oczywiście odpowiem.
Liczę na wasze zrozumienie.

Pozdrawiam i życze powodzenia w budowaniu.

Bardzo żałuję, gdyż tyle co zawitałam na Was post. Prawdę mówiąc nawet nie zdążyłam przejrzeć wszystkich fotek z Waszego wspaniałego domku :( :( . No ale mówi się trudno. Może będzie jeszcze okazja :wink:

ps.
Niektórzy ludzie to zwykłe hieny :evil: :evil:

Pozdrawiam
Mróweczka

Bianca
28-11-2008, 06:36
No i ja też się spóźniłam.... :cry: :cry:
Zanim po łańcuszku z innych wątków tu dotarłam nic już nie było do podziwiania..... :cry: :cry: :cry:
Teraz zazdroszczę tym co widzieli..... :roll: :wink: 8)

nutka1
28-11-2008, 08:39
Poproszę o wymiary komninka na priva. Jest piekny, należę do tych szczęsciarzy co mogli obejrzec Wasze piękne wnętrza.

wiolasz
28-11-2008, 09:27
a ja sie czuje skołowana :-?

kama&michał
28-11-2008, 09:29
przyszłam w odwiedzinki poczytac nowinki na temat waszego cudownego domku..a tutaj takie wieści..domek zrobił wrażenie na kazdym..szkoda że równiez na przebiegłych osobach..ja całe szczęście zapisalam sobie zdjatka..
Kasiu mam do łazieneczki kupione takie same płytki co wy(LUMINOR) tylko szare..czy macie je kładzione bez fugi?czy ten gres na dole też jest bez fugi?
ciesze się że trafiłam na wasz domek,jest idealny..
pozdrawiam serdecznie

alutka74
28-11-2008, 09:43
Witajcie!

Przyłączam się osobiście do wszystkich achów i echów i szczerze Wam dziękuję. Wreszcie oglądanie czegoś na tym forum sprawiło mi przyjemność!

Szanując gusta... niestety... my wciąż tkwimy w epoce ciężkiego komunizmu. Kiedy widzę kuchnie jak z niemieckich katalogów z lat 80-tych albo salony w których jedynym pomysłem aranżacyjnym było upchnięcie mebli pod każdym możliwym wolnym metrem ściany... aż cierpnie mi skóra brrrr.... Nie potrafimy łączyć materiałów nie mówiąc już o kolorach. Może to efekt tego, że urządzając robimy to na raty a przecież zaraz na początku trzeba zastanowić się nad całością. I to nie tylko sypialni, kuchni, czy salonu. Całości, całości!!!

Jeszcze raz gratuluję!!!! i pozdrawiam gorąco! alutka

qqrq5
28-11-2008, 11:26
Szanując gusta... niestety... my wciąż tkwimy w epoce ciężkiego komunizmu.
gorzej jak ktos nie coierpi nowoczesnosci :(

wiolasz
28-11-2008, 12:56
Szanując gusta... niestety... my wciąż tkwimy w epoce ciężkiego komunizmu.
gorzej jak ktos nie coierpi nowoczesnosci :(

Przyłączę sie do powyższej opinii.
Poza tym, weźmy pod uwagę, że dla wielu osób dom urządzony jak ten właśnie dom Autorki postu, bedzie poza zasięgiem z wiadomych powodów.
Nie sztuka zachwycać sie rzeczami, jeśli możemy sobie na wiele pozwolić. Sztuką jest prawidłowo dobrać do siebie poszczególne elementy wystroju wnętrza, by wzajemnie sie uzupełniały. I to niekoniecznie za tak wysoką cenę.

eska78
28-11-2008, 13:51
Szanując gusta... niestety... my wciąż tkwimy w epoce ciężkiego komunizmu.
gorzej jak ktos nie coierpi nowoczesnosci :(

Przyłączę sie do powyższej opinii.
Poza tym, weźmy pod uwagę, że dla wielu osób dom urządzony jak ten właśnie dom Autorki postu, bedzie poza zasięgiem z wiadomych powodów.
Nie sztuka zachwycać sie rzeczami, jeśli możemy sobie na wiele pozwolić. Sztuką jest prawidłowo dobrać do siebie poszczególne elementy wystroju wnętrza, by wzajemnie sie uzupełniały. I to niekoniecznie za tak wysoką cenę.

W 100% popieram:-)

KBijan
28-11-2008, 13:56
Jaka była cena tego gresu Grespania? Czy kładliście go z fugami?
Tak. Gres był układany w karo z fugą 1,5 mm.

KBijan
28-11-2008, 14:00
Kasiu a ja mam goraco prosbe o fotke na priv tego kominka, to jest te zmoj typ i myslala ze to granit (ten ze spartherma) a Ty piszesz ze to kafle :roll:
prosze przeslij mi zdjecie i jak pamietasz jakie to plytki
bede wdzieczna

a co sie dokladnie stalo ze zdjecia zniknely, ktos skopiowal?


Płytki były firmy KERABEN.
Na priv mogę przesłać ci stronę biura projektowego,z którym współpracowałam. Tam też są zdjęcia moich wnętrz ale tam juz są zabezpieczone przed kopiowaniem.
Pozdrawiam

KBijan
28-11-2008, 14:03
przyszłam w odwiedzinki poczytac nowinki na temat waszego cudownego domku..a tutaj takie wieści..domek zrobił wrażenie na kazdym..szkoda że równiez na przebiegłych osobach..ja całe szczęście zapisalam sobie zdjatka..
Kasiu mam do łazieneczki kupione takie same płytki co wy(LUMINOR) tylko szare..czy macie je kładzione bez fugi?czy ten gres na dole też jest bez fugi?
ciesze się że trafiłam na wasz domek,jest idealny..
pozdrawiam serdecznie

Kafle na ścianach były układane na 1mm fugach. Na podłodze 1,5mm

metis_ps
28-11-2008, 14:07
Witam ponownie!
Dziekuje za poprzednie odpowiedzi. Mam nadzieje, ze znajdziesz czas by mi odpowiedziec na kolejne;).
Napisz mi prosze w jaki sposob masz wykonczone szczeliny dylatacyjne pomiedzy pomieszczeniami (chyba na pietrze), bo rozumiem ze kazde pomieszczenie osobno bylo wykladane deska (czy panelami). Masz zastosowany jakis profil dylatacyjny, jesli tak to jaki?Dalabys rade cyknac zdjecie?chyba nikt go nie bedzie kopiowal, bo to przeciez tylko fragment podlogi ;)

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
Ala

zender
28-11-2008, 15:37
witam

no piekne wnetrz naprawde pozostaje tylko wierzyc innym , bo gdzies Ci koleznako tez zdjecia ucieklyyy ehhehehh

Apia
28-11-2008, 17:05
Kasiu a ja mam goraco prosbe o fotke na priv tego kominka, to jest te zmoj typ i myslala ze to granit (ten ze spartherma) a Ty piszesz ze to kafle :roll:
prosze przeslij mi zdjecie i jak pamietasz jakie to plytki
bede wdzieczna

a co sie dokladnie stalo ze zdjecia zniknely, ktos skopiowal?


Płytki były firmy KERABEN.
Na priv mogę przesłać ci stronę biura projektowego,z którym współpracowałam. Tam też są zdjęcia moich wnętrz ale tam juz są zabezpieczone przed kopiowaniem.
Pozdrawiam

Czy ja tez moglabym prosic o namiary na to biuro na priv?
Z gory dziekuje:)

nitubaga
28-11-2008, 17:20
Szanując gusta... niestety... my wciąż tkwimy w epoce ciężkiego komunizmu.
gorzej jak ktos nie coierpi nowoczesnosci :(

Przyłączę sie do powyższej opinii.
Poza tym, weźmy pod uwagę, że dla wielu osób dom urządzony jak ten właśnie dom Autorki postu, bedzie poza zasięgiem z wiadomych powodów.
Nie sztuka zachwycać sie rzeczami, jeśli możemy sobie na wiele pozwolić. Sztuką jest prawidłowo dobrać do siebie poszczególne elementy wystroju wnętrza, by wzajemnie sie uzupełniały. I to niekoniecznie za tak wysoką cenę.


ja myślę, że planowanie przestrzeni w domu jest wogóle sztuką....
jeśli ma się pomocną dłoń w osobie architekta, to sprawa się znacznie upraszcza... ale jeśli nie - bo kasa.... i trzeba liczyć wyłącznie na siebie, bo kasa... i do tego nie można wybierać tego co się podoba... - bo kasa - to wtedy to naprawdę jest wielkie wyzwanie...

podam bardzo prosty przykład....

Kasia w swojej łazience ma piękna umywalkę ręcznie malowaną w kwiaty... bardzo mi się spodobała, ale niestety jest to wzór autorski i oki... ale są takie, no może nie takie ale podobne robione seryjnie....

http://ewabymail.pl/images/14272WLY.jpg[/quote]

i stronka...

http://ewabymail.pl/product_info.php/cPath/199_90_268_254/products_id/14578

no ale przeciez nie zapłacę 3700 za umywalkę, nie? choćby nie wiem jak mi się podobała...

anjamen
28-11-2008, 17:29
Kasiu a ja mam goraco prosbe o fotke na priv tego kominka, to jest te zmoj typ i myslala ze to granit (ten ze spartherma) a Ty piszesz ze to kafle :roll:
prosze przeslij mi zdjecie i jak pamietasz jakie to plytki
bede wdzieczna

a co sie dokladnie stalo ze zdjecia zniknely, ktos skopiowal?


Płytki były firmy KERABEN.
Na priv mogę przesłać ci stronę biura projektowego,z którym współpracowałam. Tam też są zdjęcia moich wnętrz ale tam juz są zabezpieczone przed kopiowaniem.
Pozdrawiam

oj bylabym baaaardzo wdzieczna :wink:

juka11
28-11-2008, 20:41
Ja też sie nie załapałam na obejrzenie, a zwazywszy na ilość zamieszczonych w tym wątku ochów i achów na pewno było warto :cry:
Mogę prosić tego linka do strony biura, o którym piszesz powyżej? Ja nie dość, że nie zamierzam nic kopiować to w dodatku nie zamierzam ściągać pomysłów ani zadawać pytań, bo swoje mieszkanie urządziłam juz 2 lata temu i na razie nic zmieniać nie będę. Ale nadal uwielbiam oglądać piękne wnętrza, juz tak mi jakoś zostało :roll:

Żelka
28-11-2008, 22:04
W sumie..., strone biura mozna podac tutaj, czemu by nie... :P
Kazdy chetnie popatrzy na ich dziela, bo robota tego sie nazwac nie da... :D :wink:

kakusek
28-11-2008, 22:36
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.Mozesz jeszzce podac jaki masz wklad zamontowany?

vilemo
28-11-2008, 23:24
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.
przylaczam sie do prosby :)

acca5
29-11-2008, 08:19
ja tez proszę o adres biura projektowego na priv.

glowac
29-11-2008, 09:07
Proszę powiedz mi czy balt w kuchni jest zrobiony z granitu star galaxy?
Na jaką grubość był robiony gierunek?
Sama planuję taki blat z doklejką na 8cm grubości i ciekawa jestem jak się sprawuje granit w kuchni?
Czy zlew Teka jest "przyjazny" dla właściciela ;) ?
Czym go czyścisz, czy nie robią się zacieki itp?
Sama zastanawiam się nad zakupem kamiennego zlewu - ale mam sporo wątpliwości :roll:

Edybre
29-11-2008, 09:40
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.
przylaczam sie do prosby :)

Ja również :D

viborka
29-11-2008, 10:19
Witam. Z podziwem patrzę na zdjęcia Waszego domu. Obecnie z mężem jesteśmy na etapie wyszukiwania projektu. Na razie stanęło na Gracjanie. Oprócz strony wizualnej ważna jest dla nas funkcjonalność i przestrzeń, a jak wiadomo projekt to jedno a rzeczywistość to coś zupełnie innego. Dlatego wdzięczni bylibyśmy, gdybyście zechcieli podzielić się z nami pierwszymi wrażeniami.

acca5
29-11-2008, 13:17
Proszę powiedz mi czy balt w kuchni jest zrobiony z granitu star galaxy?
Na jaką grubość był robiony gierunek?
Sama planuję taki blat z doklejką na 8cm grubości i ciekawa jestem jak się sprawuje granit w kuchni?
Czy zlew Teka jest "przyjazny" dla właściciela ;) ?
Czym go czyścisz, czy nie robią się zacieki itp?
Sama zastanawiam się nad zakupem kamiennego zlewu - ale mam sporo wątpliwości :roll:

przepraszam że pytam w tym wątku- co to jest gierunek? :o
i ta doklejka- z przodu blatu na 8 cm -jak dobrze rozumiem? czy nie zasłania dolnych szafek lub szuflad i nie utrudnia ich otwarcia?

ocia79
29-11-2008, 14:10
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.
przylaczam sie do prosby :)

Ja również :D

i ja :oops: :oops: :oops:

zbludzanka1
29-11-2008, 15:00
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.
przylaczam sie do prosby :)

Ja również :D

i ja :oops: :oops: :oops: ja też poproszę!!!!! :D

Bianca
29-11-2008, 18:56
Kasia no wlasnie moze daj tutaj linka do tego biura :) Nie bedziemy Cie na priv zameczac.
przylaczam sie do prosby :)

Ja również :D

i ja :oops: :oops: :oops: ja też poproszę!!!!! :D

Moi aussi
I z góry merci beaucoup... :lol: :lol: :lol:

konmak
29-11-2008, 19:40
Czy ja też mogłabym poprosić na priv adres tego biura,wydaje mi się z opisów jakie czytam, że twój wystrój idealnie pokryje sie z moim gustem, a po tylu zachwytach ze strony innych , jestem niezmiernie ciekawa twoja wnetrza.
Z góry dziękuję.

dardurdka
30-11-2008, 21:44
To i ja poproszę :wink:

renia i arek
01-12-2008, 07:00
Bardzo proszę o stronę tego biura projektowego. Wysłałam też wiadomość prywatnie, ale nie mam odpowiedzi. Strona owych projektantow to chyba nie tajemnica. Biuro też zapewne będzie zadowolone, gdyż to czysta reklama. Jakby adres pojawił się na tym forum to ludzie przestaną Ciebie męczyć.
Zależy mi podobnie jak większości odwiedzających zerknąć na zdjęcia a nie wykorzystywać je. Z góry dziękuję.

nitubaga
01-12-2008, 08:51
nooo ja też bym ślicznie prosiła.... :)

KBijan
01-12-2008, 11:09
Bardzo proszę o stronę tego biura projektowego. Wysłałam też wiadomość prywatnie, ale nie mam odpowiedzi. Strona owych projektantow to chyba nie tajemnica. Biuro też zapewne będzie zadowolone, gdyż to czysta reklama. Jakby adres pojawił się na tym forum to ludzie przestaną Ciebie męczyć.
Zależy mi podobnie jak większości odwiedzających zerknąć na zdjęcia a nie wykorzystywać je. Z góry dziękuję.

Z pewnością biuro byłoby zadowolone z takiego rozwiązania, ale myślę, że i bez tej reklamy mają całkiem sporo klientów. Decydując się na usunięcie zdjęć miałam na względzie kilka aspektów. Fakt użycia moich zdjęć bez zgody, obawa przed włamaniem - mam nadzieję, że złodzeje nie zaglądaja na to forum ale musicie przyznać, że może to być dla nich skrabnica informacji. Jak było widać na zdjęciach oprócz w miarę estetycznego wykonania nie ma tam antyków, dzieł sztuki ani niczego o dużej wartości, no ale licho nie śpi :-? No i ostatni aspekt tej sprawy - to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego". Mam nadzieję, że rozumiecie :)

karolcia14m
01-12-2008, 11:25
Miałam szczęście obejrzeć ten piękny dom zanim ktoś "wykorzystał" Wasze wnętrza i podjeliście decyzje o usunięciu zdjęć. Rozumiem to, pewnie sama postąpiłabym podobnie. Ale właśnie zamieszczając swoją galerię na forum sami dokonaliście tego "upublicznienia", o którym piszesz.

idylliści
01-12-2008, 12:01
KBijan, nie chcę być upierdliwa, pewnie już jestem ;)
ale wciąż mnie intryguje Twoje stwierdzenie, że ktoś te zdjęcia Wam ukradł. Bo czy chodzi Ci o to, że ktoś je skopiował i użył gdzieś podpisując jako swoje dzieło?
czy też
Skopiował na swój domowy komputer, a z tego co widzę, to takich , którzy skopiowali było całe mnóstwo.
Pisząc, że masz teraz obawy. No cóż. to jest forum publiczne. Każdy, normalny i każdy o niecnych zamiarach tu może zaglądać. Czyż nie miałaś tej świadomości pisząc i zamieszczając swoje zdjęcia???
Czy nie przyszło Ci do głowy, logując się nazwiskiem, że można Was znaleźć na naszej-klasie, czy na innym portalu, gdzie można zobaczyć Wasze - Twój i Twojego męża stanowiska pracy, całe dotychczasowe życie. Miejsce zamieszkania, którego nazwę również zamiesciłaś, dla "świrusa" też jest proste dla odnalezienia.
Robiąc z tego teraz wielkie HALO, tym bardziej zachęcasz, żeby Was odszukano.
Mój post jest straszny??? Może...

ale decydując się na zamieszczanie fotek swojego domu, wnętrz, czasem i rodziny musisz mieć jakiś dystans do tego i świadomość. Nie dajmy się zwariować. Myśląc takimi katergoriami sąsiad czy pobliski przechodzień może być potencjalnym zagrożeniem.
Rozumiem Kasiu, że chęć zaspokojenia waszego dzieła, w postaci domu już Ci minęła. Zaspokoiłaś swoje ego ;) Emocje opadły i pojawiły się wątpliwości. I zarazem zaświeciła się lampka, dlaczego ktoś ma mieć pomysł jak na tacy, gdy Ty/Wy poświęciliście mnóstwo czasu i kasy.

Jeszcze jedno, po Twoim wpisie o biurze projektowym, w którym niepotrzebnie publicznie komuś zaoferowałaś pojawiły się kolejne prośby tu i na pw o linka do biura. Dla mnie sprawa jasna i tu kieruję sie do innych: skoro K. usunęła fotki znaczy, nie chce znów ich udostępniać wszystkim. Uszanujcie to, bo dla niej ciągle jesteście powodem dla którego to zrobiła.

Aczkolwiek jeśli ja się zdecyduję chwalić swoim domostwem to przemyślę to 100 x


ps. dla chcącego odszukać biuro też nie jest trudno

----
idylliści

aleksandar
01-12-2008, 13:49
Bardzo proszę o stronę tego biura projektowego. Wysłałam też wiadomość prywatnie, ale nie mam odpowiedzi. Strona owych projektantow to chyba nie tajemnica. Biuro też zapewne będzie zadowolone, gdyż to czysta reklama. Jakby adres pojawił się na tym forum to ludzie przestaną Ciebie męczyć.
Zależy mi podobnie jak większości odwiedzających zerknąć na zdjęcia a nie wykorzystywać je. Z góry dziękuję.

Z pewnością biuro byłoby zadowolone z takiego rozwiązania, ale myślę, że i bez tej reklamy mają całkiem sporo klientów. Decydując się na usunięcie zdjęć miałam na względzie kilka aspektów. Fakt użycia moich zdjęć bez zgody, obawa przed włamaniem - mam nadzieję, że złodzeje nie zaglądaja na to forum ale musicie przyznać, że może to być dla nich skrabnica informacji. Jak było widać na zdjęciach oprócz w miarę estetycznego wykonania nie ma tam antyków, dzieł sztuki ani niczego o dużej wartości, no ale licho nie śpi :-? No i ostatni aspekt tej sprawy - to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego". Mam nadzieję, że rozumiecie :)
nie nie rozumiem :roll: i śmieszy mnie takie postępowanie..i chciałabym i boję się :lol: Najpierw założyłaś galerię a teraz stwierdzasz:
to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego"
A nie lepiej było najpierw pomyśleć, to przecież Twoja druga galeria :wink:

Ludzie przestańcie błagać o to aby móc obejrzeć te piękne wnęcza :wink: widać , że ją to kręci :wink:

Apropos tego kto skopiował to podejrzewam, że chodziło tu o Nitubagę - skopiowała zdjęcie z umywalką i wszyscy przez to zostali ukarani
:wink:
nu nu nu :lol: :lol: :lol: Ja bym tą galerię zamknął
amen 8)

rasia
01-12-2008, 14:23
Bardzo proszę o stronę tego biura projektowego. Wysłałam też wiadomość prywatnie, ale nie mam odpowiedzi. Strona owych projektantow to chyba nie tajemnica. Biuro też zapewne będzie zadowolone, gdyż to czysta reklama. Jakby adres pojawił się na tym forum to ludzie przestaną Ciebie męczyć.
Zależy mi podobnie jak większości odwiedzających zerknąć na zdjęcia a nie wykorzystywać je. Z góry dziękuję.

Z pewnością biuro byłoby zadowolone z takiego rozwiązania, ale myślę, że i bez tej reklamy mają całkiem sporo klientów. Decydując się na usunięcie zdjęć miałam na względzie kilka aspektów. Fakt użycia moich zdjęć bez zgody, obawa przed włamaniem - mam nadzieję, że złodzeje nie zaglądaja na to forum ale musicie przyznać, że może to być dla nich skrabnica informacji. Jak było widać na zdjęciach oprócz w miarę estetycznego wykonania nie ma tam antyków, dzieł sztuki ani niczego o dużej wartości, no ale licho nie śpi :-? No i ostatni aspekt tej sprawy - to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego". Mam nadzieję, że rozumiecie :)
nie nie rozumiem :roll: i śmieszy mnie takie postępowanie..i chciałabym i boję się :lol: Najpierw założyłaś galerię a teraz stwierdzasz:
to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego"
A nie lepiej było najpierw pomyśleć, to przecież Twoja druga galeria :wink:

Ludzie przestańcie błagać o to aby móc obejrzeć te piękne wnęcza :wink: widać , że ją to kręci :wink:

Apropos tego kto skopiował to podejrzewam, że chodziło tu o Nitubagę - skopiowała zdjęcie z umywalką i wszyscy przez to zostali ukarani
:wink:
nu nu nu :lol: :lol: :lol: Ja bym tą galerię zamknął
amen 8)

aleksandar też zastanów zanim coś napiszesz, tak jak słusznie prawisz pani KBijan!
Nie zwalaj na Nitubagę "dziwnego" postępowania autorki strony, bo jak już ktoś wcześniej zauważył to forum jest publiczne, nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, do zamieszczania zdjęć tym bardziej, a zapożyczanie pięknych zdjęć, inspiracji, pomysłów jest na porządku dziennym i bardzo ożywia i urozmaica wszystkie wątki.
Myślę, że autorce strony oberwało się po prostu po uszach od tajemniczego biura projektowego i tyle, bo zdjęcia robił ich fotograf i to oni mają do nich prawa autorskie, jak i do całego swojego projektu!
A cała ta sprawa od pierwszego zachwytu przeszła w niesmak. :(

KBijan
01-12-2008, 14:38
No comment.

Myślcie co chcecie, ja stąd spadam bo rzeczywiście zrobiło się nimiło. Jak ktoś wcześniej zauważył to forum publiczne i tutaj nikt nic nie musi. Ja też nie muszę nikomu niczego tłumaczyć ani też czytać wiadomości w rodzicielskim tonie co powiinam była zrobić. No i ta wizja internetowej inwigilacji...:)

Oczywiście odpowiem chętnie na pytania, które otrzymam na priv.

Pozdrawiam, życzę powodzenia.
Kasia

aleksandar
01-12-2008, 14:46
Bardzo proszę o stronę tego biura projektowego. Wysłałam też wiadomość prywatnie, ale nie mam odpowiedzi. Strona owych projektantow to chyba nie tajemnica. Biuro też zapewne będzie zadowolone, gdyż to czysta reklama. Jakby adres pojawił się na tym forum to ludzie przestaną Ciebie męczyć.
Zależy mi podobnie jak większości odwiedzających zerknąć na zdjęcia a nie wykorzystywać je. Z góry dziękuję.

Z pewnością biuro byłoby zadowolone z takiego rozwiązania, ale myślę, że i bez tej reklamy mają całkiem sporo klientów. Decydując się na usunięcie zdjęć miałam na względzie kilka aspektów. Fakt użycia moich zdjęć bez zgody, obawa przed włamaniem - mam nadzieję, że złodzeje nie zaglądaja na to forum ale musicie przyznać, że może to być dla nich skrabnica informacji. Jak było widać na zdjęciach oprócz w miarę estetycznego wykonania nie ma tam antyków, dzieł sztuki ani niczego o dużej wartości, no ale licho nie śpi :-? No i ostatni aspekt tej sprawy - to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego". Mam nadzieję, że rozumiecie :)
nie nie rozumiem :roll: i śmieszy mnie takie postępowanie..i chciałabym i boję się :lol: Najpierw założyłaś galerię a teraz stwierdzasz:
to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego"
A nie lepiej było najpierw pomyśleć, to przecież Twoja druga galeria :wink:

Ludzie przestańcie błagać o to aby móc obejrzeć te piękne wnęcza :wink: widać , że ją to kręci :wink:

Apropos tego kto skopiował to podejrzewam, że chodziło tu o Nitubagę - skopiowała zdjęcie z umywalką i wszyscy przez to zostali ukarani
:wink:
nu nu nu :lol: :lol: :lol: Ja bym tą galerię zamknął
amen 8)

aleksandar też zastanów zanim coś napiszesz, tak jak słusznie prawisz pani KBijan!
Nie zwalaj na Nitubagę "dziwnego" postępowania autorki strony, bo jak już ktoś wcześniej zauważył to forum jest publiczne, nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, do zamieszczania zdjęć tym bardziej, a zapożyczanie pięknych zdjęć, inspiracji, pomysłów jest na porządku dziennym i bardzo ożywia i urozmaica wszystkie wątki.
Myślę, że autorce strony oberwało się po prostu po uszach od tajemniczego biura projektowego i tyle, bo zdjęcia robił ich fotograf i to oni mają do nich prawa autorskie, jak i do całego swojego projektu!
A cała ta sprawa od pierwszego zachwytu przeszła w niesmak. :(

:lol: :lol: na nikogo nie zwalam :lol: :lol: :lol: tylko piszę prawdę , przedstawiam fakty :roll: ale tak jak piszesz to jest właśnie forum publiczne i nikt do niczego nikogo nie zmusza i każdy może mieć swoje zdanie i ja je mam :lol: :lol: a co do wklejania zdjęć , inspiracji..to nie jest tak jak myślisz wielu mogłoby się wkurzyć , wklejanie czyichś zdjęć bez zgody jest karalne , z drugiej zaś strony publikowanie ich na forum publicznym...i tak w kółko 8)


idylliści zgadzam się z Tobą w 100%
bez odbioru ..nie mam czasu :wink: ciężko pracuję 8)

kama&michał
01-12-2008, 18:28
"iddylisci"również zgadzam sie z toba w 100%...dla mnie śmiech na sali-pani Kasia pochwaliła sie wnerzami,narobiła smaczka a teraz nie chce żeby jej dom stał sie domem "publicznym"..trzeba było wcześniej o tym pomyślec
pozdrawiam

Żelka
01-12-2008, 20:09
Oj, dajcie kobiecie spokoj. Pokazala bo chciala - wycofala - bo juz nie chce i co z tego.
Kazdy ma prawo zmieniac poglady i decyzje.
Jej dom - Jej decyzje.
Nam nic do tego.

kakusek
01-12-2008, 21:17
Ale o co Wam chodzi?Jak pisze Zeljka pokazala-wykasowala-jej sprawa.Wiele osob kasuje swoje fotki lub zmienia posty po kilka razy i co?Na wszystkich trzeba "siasc" i ich biczowac?
Aleksander jestes bardzo niesprawiedliwy w ocenie.Moze nie kazdy jest tak "przewidujacy" i bystry jak Ty? :lol:
Mysle ze gdyby Kasia chciala tylko dla szpanu powstawiac fotki nie odpowiadalaby tyle na pytania ktore sie pozniej polaly lawina.Widocznie w dobrej wierze zamiescial swioje wnetrza a teraz jej sie jeszcze od niektorych obrywa ze jest BE (jakby czlowiek nie mogl zmienic zdania )
Akurat te fotki widzialam ale jest wiele zdjec ktore zostaly usuniete zanim je zobaczylam a nawet do glowy mi nie przyszlo aby "obrazac" czy oceniac za to na ich autorow-ich decyzja i trzeba to uszanowac :D

olaczek
01-12-2008, 21:26
Ale o co Wam chodzi?Jak pisze Zeljka pokazala-wykasowala-jej sprawa.Wiele osob kasuje swoje fotki lub zmienia posty po kilka razy i co?

"święte słowa" :) skoncentrujmy się może na poszukiwaniu informacji, wymianie doświadczeń i konstruktywnej dyskusji ??? taki jest cel tego forum

kama&michał
01-12-2008, 21:36
wszystkim tylko i wyłacznie chodziło o strone biura projektowego by móc zobaczec zdjecia-Kasia pisała ze z tamtąd nie da sie ich skopiowac-sama zaproponowała ze poda,ja i tak sobie je skopiowałam ale nie mam zamiaru ich wykorzystac koniec kropka

acca5
02-12-2008, 06:48
A ja z chęcią dowiedziałabym się jak jest zrobiona ściana od kominka- ta z fakturą- nie widziałam tego zdjęcia z bliska- podobno było ale może Kasia udzielić takiej informacji. :)

anjamen
03-12-2008, 19:51
przypominam Kasiu ze obiecalas mi info nt kominka :wink:

ikson
05-12-2008, 21:08
A JA CHCIAŁABYM BARDZO PODZIĘKOWAĆ WAM ZA TO ŻE ODWAŻYLIŚCIE SIĘ CHOĆ NA CHWILĘ POKAZAĆ NAM KAWAŁEK WASZEGO ŚWIATA I ŻE JA MOGŁAM SPOJRZEĆ Z ZACHWYTEM NA FORMĘ , LEKKOŚĆ I ZAMYSŁ STWORZENIA NIETUZINKOWEGO WNĘTRZA

MAM NADZIEJĘ ŻE WRÓCISZ DO NAS Z POWROTEM NA FORUM PEŁNA OPTYMIZMU I CHĘCI ZAMIESZCZENIA CHOĆ NA CHWILĘ NOWYCH ZDJĘĆ , PODJAZDU , OGRODU ITP... NO I ŻE ZNALAZŁAŚ MIŁE DUSZĘ :) Z KTÓRYMI WARTO UTRZYMYWAĆ KONTAKT PW PRZEZ E-MAILA I PYTAĆ SIĘ GDY DOPADNĄ DYLEMATY .... :) WNĘTRZARSKIE 8)

Margoth*
06-12-2008, 09:30
A JA CHCIAŁABYM BARDZO PODZIĘKOWAĆ WAM ZA TO ŻE ODWAŻYLIŚCIE SIĘ CHOĆ NA CHWILĘ POKAZAĆ NAM KAWAŁEK WASZEGO ŚWIATA I ŻE JA MOGŁAM SPOJRZEĆ Z ZACHWYTEM NA FORMĘ , LEKKOŚĆ I ZAMYSŁ STWORZENIA NIETUZINKOWEGO WNĘTRZA

MAM NADZIEJĘ ŻE WRÓCISZ DO NAS Z POWROTEM NA FORUM PEŁNA OPTYMIZMU I CHĘCI ZAMIESZCZENIA CHOĆ NA CHWILĘ NOWYCH ZDJĘĆ , PODJAZDU , OGRODU ITP... NO I ŻE ZNALAZŁAŚ MIŁE DUSZĘ :) Z KTÓRYMI WARTO UTRZYMYWAĆ KONTAKT PW PRZEZ E-MAILA I PYTAĆ SIĘ GDY DOPADNĄ DYLEMATY .... :) WNĘTRZARSKIE 8)

Brawo, ikson! Pierwszy mądry post od kilkunastu dni.

nitubaga
10-12-2008, 14:56
Apropos tego kto skopiował to podejrzewam, że chodziło tu o Nitubagę - skopiowała zdjęcie z umywalką i wszyscy przez to zostali ukarani
:wink:
nu nu nu :lol: :lol: :lol:


oj to mi się zebrało.... :)

jeśli to ja byłam powodem całego tego rabanu - to sorrki....


ale uznałam, że jeśli ktoś upublicznia swoje prywatne alkowy, to że robi to dobrowolnie.... i liczy się z tym, że zdjęcia zostaną przez ludzi raz docenione, dwa - zaczerpnięte do natchnień na przyszłość... zdjęcie z umywalką, o którym mowa było w moim dzienniku, ale z wyraźnym zaznaczeniem czyje ono jest.... mało tego znaleźli się pomocni ludzie :) , którzy pomogli mi znaleźć podobne umywalki w produkcji seryjnej i link producenta zamieściłam również ....
ba nawet znaleźli się i tacy, którzy pomogli mi znależć pracownię plastyczną, która mi takie coś wykona.... i chwała im za to... przecież większość z nas jest tu po to właśnie by czegoś się nauczyć, poznać, dowiedzieć... a jeśli możemy sobie nawzajem pomagać, to czemu nie?

jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa.... o których pisała Kasia.... to każdy z nas musi sam podjąć decyzję czy jest chętny podjąć to ryzyko i pokazać obcym ludziom w całej Polsce swój dom.... Kasia to ryzyko podjęła.... i uznała, że to błąd i oki jest to jej decyzja....
:roll:

acca5
10-12-2008, 16:38
Boże ja tez skopiowałam jedno i pokazałam w burgundach-sofa, przepraszam :oops: resztę mam w swoim własnym katalogu,
zapytam nieśmiało co to jest w łazience pod umywalkami i pod kibelkiem i bidetem drewno ? czy płytka?

MonikaC
17-12-2008, 18:42
Ja widziałam, to co mnie zainspirowało skopiowałam i nikomu nie udostęnię.

Dom piękny i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Gratuluję gustu.

Poproszę na pw adres biura projektowego.

Pozdrawiam.

aha26
17-12-2008, 21:00
Ludziska jestem w szoku wypowiedziami niektorych forumowiczow.Autorka watku miala swiete prawo zlikwidowac zdjecia ze swojego watku i dajcie kobiecinie spokoj.

q-bis
18-12-2008, 13:02
Witam,
Osoba, która założyła ten wątek miała do tego prawo.
Tak samo jak miała prawo do usunięcia swoich wpisów czy zdjęć.
Nie musiała się tłumaczyć dlaczego to robi.
Wytłumaczyła jednak.
Należy to uszanować i nie pohukiwać na nią, że zrobiła co uważała za stosowne.
Osobiście czuję zażenowanie czytając posty w których pojawiają się reprymendy, moralizatorski ton oraz osobiste przytyki.
Świadczy to o małości ich autorów.
Pozdrawiam

nitubaga
18-12-2008, 13:46
hm.... pewnie wywołam wojnę, ale trudno...

czy obie panie powyżej dokładnie przeczytały wątek? bo mam wrażenie, że chyba nie.


Autorka watku miala swiete prawo zlikwidowac zdjecia ze swojego watku i dajcie kobiecinie spokoj.


Witam,
Osoba, która założyła ten wątek miała do tego prawo.
Tak samo jak miała prawo do usunięcia swoich wpisów czy zdjęć.



przecież nikt, nie suszy głowy Kasi, za to, że USUNĘŁA ZDJĘCIA - drogie panie, nie o to chodzi.... to był jej wątek, jej dom i jej decyzja.... pierwsza by go tu umieścić, druga by go usunąć. Proste.

Pewne zdenerwowanie, które tu miało miejsce wynikało z czegoś innego... myslę, że z tego...



No i ostatni aspekt tej sprawy - to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego". Mam nadzieję, że rozumiecie :)

nie nie rozumiem :roll: i śmieszy mnie takie postępowanie..i chciałabym i boję się :lol: Najpierw założyłaś galerię a teraz stwierdzasz:
to nasz dom, gdzie żyjemy, tam rośnie nasza córka, tam spędzimy święta i nastepnych wiele lat i chyba wolę aby pozostał tylko nasz nie robiąc z niego za pośrednictwem forum trochę domu (przepraszam za wyrażenie) "publicznego"

A nie lepiej było najpierw pomyśleć, to przecież Twoja druga galeria :wink:

Ludzie przestańcie błagać o to aby móc obejrzeć te piękne wnęcza :wink: widać , że ją to kręci :wink:




i może jeszcze to



Nie zwalaj na Nitubagę "dziwnego" postępowania autorki strony, bo jak już ktoś wcześniej zauważył to forum jest publiczne, nikt tu nikogo do niczego nie zmusza, do zamieszczania zdjęć tym bardziej, a zapożyczanie pięknych zdjęć, inspiracji, pomysłów jest na porządku dziennym i bardzo ożywia i urozmaica wszystkie wątki.
Myślę, że autorce strony oberwało się po prostu po uszach od tajemniczego biura projektowego i tyle, bo zdjęcia robił ich fotograf i to oni mają do nich prawa autorskie, jak i do całego swojego projektu!
A cała ta sprawa od pierwszego zachwytu przeszła w niesmak. :(


KBijan, nie chcę być upierdliwa, pewnie już jestem ;)


Rozumiem Kasiu, że chęć zaspokojenia waszego dzieła, w postaci domu już Ci minęła. Zaspokoiłaś swoje ego ;) Emocje opadły i pojawiły się wątpliwości. I zarazem zaświeciła się lampka, dlaczego ktoś ma mieć pomysł jak na tacy, gdy Ty/Wy poświęciliście mnóstwo czasu i kasy.



Aczkolwiek jeśli ja się zdecyduję chwalić swoim domostwem to przemyślę to 100 x


ps. dla chcącego odszukać biuro też nie jest trudno

q-bis
18-12-2008, 14:06
Jestem facetem :D.
Może to mi utrudnia zrozumienie, co chciałaś przekazać swoim postem.

nitubaga
18-12-2008, 17:50
Jestem facetem :D.
Może to mi utrudnia zrozumienie, co chciałaś przekazać swoim postem.

a to sorki :) po prostu nick nie bardzo wskazuje na płeć... ale myślę, ze to, że jesteś facetem, nie utrudnia Ci zrozumieć mojego postu....

a czego dokładnie nie rozumiesz? może napisze jaśniej... prościej...

aha26
18-12-2008, 17:56
hmm...wydaje mi sie,ze zrozumialam o co chodzi w watku.....mnie osobiscie chodzi o to,ze nie wazne sa powody dla ktorych usunela te zdjecia,miala prawo i zrobila to i tyle co ja mysle na ten temat :)

nitubaga
18-12-2008, 17:59
hmm...wydaje mi sie,ze zrozumialam o co chodzi w watku.....mnie osobiscie chodzi o to,ze nie wazne sa powody dla ktorych usunela te zdjecia,miala prawo i zrobila to i tyle co ja mysle na ten temat :)

no to tu się zgadzamy.... :lol:

natomiast burza była o tzw. pobudki....., bo z tym już były polemiki...

q-bis
19-12-2008, 07:37
Jestem facetem :D.
Może to mi utrudnia zrozumienie, co chciałaś przekazać swoim postem.

a to sorki :) po prostu nick nie bardzo wskazuje na płeć... ale myślę, ze to, że jesteś facetem, nie utrudnia Ci zrozumieć mojego postu....

a czego dokładnie nie rozumiesz? może napisze jaśniej... prościej...

No, próbuj...

nitubaga
19-12-2008, 08:01
hm....

skoro z Aha 26 żeśmy się zrozumiały.... a Ty nawet nie potrafisz napisać czego nie rozumiesz - to próby nie mają najmniejszego sensu.... bo i tak pewnie nie zrozumiesz...

.... ale żeby nie było, że jestem nieuprzejma, czy broń Boże uprzedzona do facetów to powtórzę, to co już było napisane.



hmm...wydaje mi sie,ze zrozumialam o co chodzi w watku.....mnie osobiscie chodzi o to,ze nie wazne sa powody dla ktorych usunela te zdjecia,miala prawo i zrobila to i tyle co ja mysle na ten temat :)

no to tu się zgadzamy.... :lol:

natomiast burza była o tzw. pobudki....., bo z tym już były polemiki...

jeśli to nie wystarczy... no to ja się poddaję... :lol: przecież nie będę komuś tłumaczyła na czym polega czytanie ze zrozumieniem... :wink:

q-bis
19-12-2008, 08:24
hm....

skoro z Aha 26 żeśmy się zrozumiały.... a Ty nawet nie potrafisz napisać czego nie rozumiesz - to próby nie mają najmniejszego sensu.... bo i tak pewnie nie zrozumiesz...

.... ale żeby nie było, że jestem nieuprzejma, czy broń Boże uprzedzona do facetów to powtórzę, to co już było napisane.



hmm...wydaje mi sie,ze zrozumialam o co chodzi w watku.....mnie osobiscie chodzi o to,ze nie wazne sa powody dla ktorych usunela te zdjecia,miala prawo i zrobila to i tyle co ja mysle na ten temat :)

no to tu się zgadzamy.... :lol:

natomiast burza była o tzw. pobudki....., bo z tym już były polemiki...

jeśli to nie wystarczy... no to ja się poddaję... :lol: przecież nie będę komuś tłumaczyła na czym polega czytanie ze zrozumieniem... :wink:

Dzięki za próbę

Nelli Sza
20-12-2008, 22:07
MIŁOŚCI na każdy dzień...
życzy Aleksandra z rodziną

http://www.otofotki.pl/img5/obrazki/uvwx404100700v.jpg

kakusek
21-12-2008, 19:31
W Bożego Narodzenia dni urocze,
Niechaj szczęściem serce gra,
Niech zdrowie dobre was otoczy,
I na dni przyszłości trwa.
Niech te święta przyniosą wam Boże łaski,
spokój, radość i dostatek wszelki,
A Nowy Rok niech spełni marzenia ukryte na samym dnie serca.

Sobek1
30-12-2008, 21:51
Witajcie Kasiu i Michale!!!
Wszyscy tak chwalą wasz domek a ja niestety nie widzę zdję:(. Czy mogłabym gdzieś je obejrzeć???
Pozdrawiam

Nelli Sza
30-12-2008, 23:57
Dla Ciebie i dla Twojej Rodziny...

http://www.otofotki.pl/img5/obrazki/mkfd1232103524q.gif

:D :D :D

ewa197020
27-01-2009, 11:32
Witam! Widziałm przez przypadek zdjęcia Waszego domu. Jest poprostu rewelacyjnie. Wiem że zdjęcia usunęliście i nie dziwię sie ja tez juz nie wstawiam. Jestem na etapie urządzania domu i sprawia mi to duży kłopot. Mam taką serdeczna prośbę czy wysłali byście mi kilka zdjęc na mojego meila : [email protected] Bardzo bym była wdzięczna. Pozdrawiam

zaderka
27-04-2009, 13:06
Na priv mogę przesłać ci stronę biura projektowego,z którym współpracowałam.
Witam, czy mogę prosić o namiar na biuro projektowe? dziękuję :)