PDA

Zobacz pełną wersję : Dudnienie w bojlerze elektrycznym



geniusz2005
25-11-2008, 08:17
Witam od jakiegoś czasu mój bojler elektryczny wydaje dziwne dźwięki gdy spuszczam ciepłą wodę przypomina to dudnienie, pukanie. Gdy bojler był nowy wszystko było ok dodam że kupiłem go 10 miesięcy temu. Gdy woda się nagrzeje do odpowiedniej temperatury dźwięki ustają. Szukałem info na forum i wiem czym jest to spowodowane. Potrzebuje jednak informacji jak zneutralizować te dźwięki bo są bardzo irytujące.

zbigmor
25-11-2008, 10:34
Witam od jakiegoś czasu mój bojler elektryczny wydaje dziwne dźwięki gdy spuszczam ciepłą wodę przypomina to dudnienie, pukanie. Gdy bojler był nowy wszystko było ok dodam że kupiłem go 10 miesięcy temu. Gdy woda się nagrzeje do odpowiedniej temperatury dźwięki ustają. Szukałem info na forum i wiem czym jest to spowodowane. Potrzebuje jednak informacji jak zneutralizować te dźwięki bo są bardzo irytujące.

Nagrzewanie wiąże się z rozszerzaniem termicznym. Czyli jakieś elementy przesuwają się względem jakiś pod wpływem wzrostu temperatury wydając przy tym dźwięki. jak boiler był nowy to wszystkie mocowania były sztywniejsze, a po pewnym czasie pod wpływem sił się poluzowały. To jedna z możliwych przyczyn.

geniusz2005
25-11-2008, 16:26
ale jest na to jakaś rada lub ewentualnie sposób żeby go naprawić ?

zbigmor
28-11-2008, 13:05
ale jest na to jakaś rada lub ewentualnie sposób żeby go naprawić ?

Jak dojdziesz przyczyny to rozwiązanie pewnie samo się narzuci.

geniusz2005
29-11-2008, 08:59
Problem rozwiązany po przeczytaniu instrukcji okazało się że trzeba go od czasu do czasu przegrzać czyli ustawić na max temperaturę i poczekać aż bojler zagrzeje wodę :D Dzięki za pomoc

Trurl
01-12-2008, 00:06
Problem rozwiązany po przeczytaniu instrukcji ...
no widzisz jaki geniusz z Ciebie :)