PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie działki



pirss
25-10-2003, 17:28
Czy orientujesz się jaki jest koszt mb ogrodzenia działki siatką parkanową?

25-10-2003, 17:45
Jasne, że się orientuję.

wlowik
25-10-2003, 18:25
...A co ile oczek będzie stała nowa parka ?
:D

Lits
26-10-2003, 20:34
Mam taki pomysł na ogrodzenie:
1. słupki betonowane w rurach PCV np. śr.200mm i głębokie na 70 cm
2. rozstaw słupków 2 lub 3 m pomiędzy nimi siatka powlekana
3. pomiędzy słupki wstawiam krawężniki takie jak do wykańczania kostek brukowych o dł 100 cm szer 8cm i wysokości 30cm (mają pióro i wpust)
4. krawężniki osadzan w połowie wyskości w suchym betonie tak, że wystaja ponad grunt na 15 cm

Czy to dobry pomysł na płot pomiędzy sąsiednimi działkami ( nie jest to strona frontowa) ?
Za Wasze porady w tej sprawie z góry dziękuję.

Piotruspan2000
08-11-2003, 11:40
Wydaje mi sie ze to dobry pomysl! A jaki jest koszt takich kraweznikow? ile kosztuje sztuka?
a moze dobrze byloby osoadzac slupki w betonie wystajace pod poziom tak jak kraweznik i formowac je w pioro/wpust tak aby dolaczajac krawzznik tworzyly calosc?

zrobienie formy pioro/wpust chyba nie jest super skomplikowane?

co ty na to?

musze o tym pomyslec bo wczoraj moj wykonawca wycenil mi ogrodzenie betonowe wylewane (140 mb - 3 strony dzialki), sama robocizna na 40pln za mb do tego moje materialy... wydaj mi sie ze super drogo!

Mam jeszcze pytanie, bo sam zupelnie sie nie orientuje: czy sa wyzsze krawezniki? np 40 cm aby 20 bylo zakopane i 20 wystawalo?

pozdr
PP

bilbo
08-11-2003, 16:30
My mamy takie ogrodzenie (między działkami sąsiednimi):
- słupki metalowe co 2m wkopane i zalane betonem w glebie
- pomiędzy słupkami krawężniki grube na 7cm i wysokie na 25cm (niewiele ich wystaje z ziemi), obmurowane prz słupkach i na łączeniach
- na to oczywiście siatka powlekana
Całość 80mb kosztowała nas 3 500pln, czyli jakieś 43,5pln/mb - wykonawca przywiózł swój materiał i wszytko poskładał do kupy.

Piotruspan2000
08-11-2003, 16:54
Justa i Robert wszedzie obecni!!

wlasnie sie zastanawiam nad takim ogrodzeniem i coraz bardziej sie do niego przekonuje!

mam 140 mb do ogrodzenia (od sasiadow) tj ok 140 sztuk kraweznikow 1000x300x150 po 20 pln sztuka (ok 2800) do tego ok 60 slupkow (1200pln) plus beton do osadzenia slupkow i robocizna. Mysle ze max 6 tys powinno wystarczyc. Do tego siatka i naciagniecie. widzialem taka ocynkowana i pakryta pcv za ok 6 pln za mb (150 cm). Ciekawe czy 7 tys pln starczy na to ogrodzenie...

PS dzis nie zaczalem kopac bo: a. albo operator koparki robi ze mnie wariata albo zle sie z nim dogadalem; b.kier. budowy sterdzil ze bedzie dobrze jak beda kopali caly wykop w obecnosci jego i szefa ekipy... wiec zaczynam w poniedzialek... mam nadzieje oczywiscie...

pozdr
PP

wlowik
08-11-2003, 18:21
Ja mam 200mb, w tym 45mb z fundamentem i słupkami (błee) na granicy, ale zamierzam się ogrodzić za jakieś 14oo zł. Słupki ze "stempli" po 2 zł/szt (100zł.), siatka "leśna" po 187zł/50mb (750zł.), drut napinający, więzałkowy i napinacze (ok.250zł), "dołownik" do kopania dziur, taczka, cement, rękawice, gwoździe skoblowe, impregnat Betondur i jakiś żywiczny (ok.300zł).
Co wy na to?

bilbo
08-11-2003, 19:34
Wlowik, cena HIT! ale czy to ma być ogrodzenie docelowe?

wwww
09-11-2003, 01:31
Wlowik- napisz coś o tej siatce więcej, gdzie można kupić i jak wygląda. Mam do ogrodzenia ponad 500mb.
Pozdrawiam

araman
09-11-2003, 09:24
mam ogrodzenia 250 mb za wylanie cokołu 20 cm szeroki i głęboki 50-60 cm oraz osadzenie słupków płaciłem 8-10 zł za metr nie liczę kosztu materiału ale największym był cement poszło tego chyba ze 3 tony ale dokładnie niepamiętam, siatke kupowałem po 4,5 zł za m2 1,5 wysoka do tego drut. Naciągnięcie siatki zajeło mi kilka popołudni razem z teściem lub z sąsiadem. do naciągania używałem pasów do mocowania ładunków na samochodach pozyczonych od znajomego kierowcy oraz własnego samochodu osobowego który stanowił punkt mocowania drugiego końca pasa-do haka holowniczego

Piotruspan2000
09-11-2003, 09:40
Arman.. skad pochodzisz?
jezeli za robocize placiles 8-10 pln to biore ekipe od Ciebie!!! daj namiary jesli mozesz! moze beda chetni zeby zrobic i u mnie!

pozdr
PP

bilbo
09-11-2003, 11:48
Ale czy w cenia Armana było kopanie rowków pod ten cokół i słupki? Czy tylko wlanie betonu i włożenie słupków? Pozostaje jeszcze koszt robocizny przy zakładaniu siatki. Betonu na taką solidną podmurówkę rzeczywiście idzie sporo - tu jakieś 15-20pln/mb, ale na pewno jest to mocniejsze niż krawężniki.

wlowik
09-11-2003, 18:38
Wlowik- napisz coś o tej siatce więcej, gdzie można kupić i jak wygląda. Mam do ogrodzenia ponad 500mb.
Pozdrawiam
Siatka leśna, to taka do grodzenia upraw leśnych. Na dole jest gęstsza, na górze rzadsza, wysoka na 162cm. Ocynkowana. Kiedyś zachwycałem się nią przy autostradach w RFN, potem słyszałem, że jest kosmicznie droga, teraz okazuje się najtańsza...
U mnie na granicy rosną świerki, w lesie tupią jeże, nie chcę się całkiem odseparować, więc siatka mniejsze oczka będzie miała na górze, a duże na dole... Siatkę widziałem w Castoramie.
Trwałość takiego ogrodzenia to ok.30 lat...(kolega kiedyś stawiał w NRD - dalej stoi...).

wwww
11-11-2003, 00:53
Dziekuje za informacje, dobre rozwiaznie - zastanawiam się tylko nad slupkami z metalu. Wspominasz o 30 latach, mnie to powinno wystarczyć - stary już jestem.
Pozdrawiam.

araman
12-11-2003, 09:56
Tak w cenie było kopanie. Wszystkie materiały to moja sprawa. Jeżeli chodzi o naciągnięcie siatki to za 50 mb zapłaciłem po 5 zł za godzinę dla 2 ludzi po 6 godzin na gotowo tj naciągnięcie przymocowanie pozaginanie u góry i na dole na drucie + moja pomoc a raczej nadzór nad pracami

Moira
12-11-2003, 13:31
Sorry, a przy okazji ogrodzenia nie wiecie może jaka jest cena siatki o wys. 1m (wszystko jedno jakiej)?

ryby
12-11-2003, 15:48
sprawdź ceny u producenta
www.siatki.com.pl
:)

bilbo
12-11-2003, 17:42
Araman, Twoje ceny są naprawdę hitowe! Określają chyba nieźle podstawę powyżej której zarabiają kierownicy przeróżnych ekip.

Moira
13-11-2003, 08:08
Ryby. Dzięki za adres.

araman
13-11-2003, 11:38
Bilbo piszesz chyba troche z nierdowierzaniem. Ale myślę że cena 5 zł za godzinę naciągania siatki to przyzwoita stawka.

bilbo
13-11-2003, 21:47
Nie araman, nie ma żadnych ukrytych intencji w mym pisaniu :-)
My po prostu umawiamy się z 'kierownikiem', który przywozi materiały i ludzi, którym pewnie płaci te 5pln albo mniej za godzinę. My płacimy (patrz wyżej) 43,5pln za gotowy metr ogrodzenia z siatki z krawężnikiem w roli podmurówki. Dlatego piszę, że cany które podajesz, są dobrą podstawą do określenia ile przepłacamy (czyt: zarabia kierownik).


...myślę że cena 5 zł za godzinę naciągania siatki to przyzwoita stawka.

ja też kiedyś naciągałem siatkę :-) stawka wynosiła 10 DM za godzinę i było to dobrych 10 lat temu :-) Dziś bym się nie dał namówić i za 10 EUR :-) Ale wtenczas było super. :-) świetnie się bawiliśmy
pozdrawiam
Robert

Jayer
13-11-2003, 23:08
Ogrodzenie robilismy juz ze 4 - 5 lat temu...
Ale na ten czas kosztowalo nas to w sumie ok. 5000 pln. Material i robocizna.
A plocik jest prosty. Co 2,5 m wkopane na 1 m slupki betonowe i rozciagnieta siatka. Dzialka ma 50x33 m. Co dalo jakies 60 slupkow i ok. 160 m siatki.
Dwoch gosci robilo to 3 dni. Do dzis nie widze zadnych odchylow od normy. Ot, stoi sobie plot.

Moira
14-11-2003, 07:18
Ostatnio nasz kolega dogadał się z naszą wylewkową ekipą i za zrobienie ogrodzenia bez siatki (cokolik i słupki) za działkę 3000 m2 krzyknęli sobie 1700 zł. Czyli wychodzi jakieś 7 zł za metr przygotowanego do naciągnięcia siatki ogrodzenia.

Snowdwarf
14-11-2003, 07:49
Wlowik- napisz coś o tej siatce więcej, gdzie można kupić i jak wygląda. Mam do ogrodzenia ponad 500mb.
Pozdrawiam
Siatka leśna, to taka do grodzenia upraw leśnych. Na dole jest gęstsza, na górze rzadsza, wysoka na 162cm. Ocynkowana. Kiedyś zachwycałem się nią przy autostradach w RFN, potem słyszałem, że jest kosmicznie droga, teraz okazuje się najtańsza...
U mnie na granicy rosną świerki, w lesie tupią jeże, nie chcę się całkiem odseparować, więc siatka mniejsze oczka będzie miała na górze, a duże na dole... Siatkę widziałem w Castoramie.
Trwałość takiego ogrodzenia to ok.30 lat...(kolega kiedyś stawiał w NRD - dalej stoi...).

a jaki jest sens dawania mniejszych oczek siatki akurat na górze???
nie wystarczy po prostu dać normalną siatkę z jednym rozmiarem oczek, skoro nie chcesz się odgradzać od drobnych zwierzątek tuptających po ziemi...???

Ryszard1
15-11-2003, 17:22
Przykladowe koszty mojego siatkowego plotu :
siatka powlekana PCV to 4,5 zl/m2,
slupki dalem z rur zlomowych po 1 zl/kg, ktore zabetonowalem na 50 cm dodajac troche gruzu.
Zamiast naciagaczy skrecilem poprostu calosc drutem.
Nie dawalem podmurowki, ale mozna dac krawezniki 50x20x6cm ktore sa po 2,70 zl/szt.
Robocizny nie jest duzo i mozna to zrobic i szybko, i samemu,

wlowik
15-11-2003, 18:07
a jaki jest sens dawania mniejszych oczek siatki akurat na górze???
nie wystarczy po prostu dać normalną siatkę z jednym rozmiarem oczek, skoro nie chcesz się odgradzać od drobnych zwierzątek tuptających po ziemi...???[/quote]
He He... Pewnie, że sensu nie ma, ale i siatki tak taniej nie ma. Ta, która jest za tą cenę, ma na dole oczka 5x6cm, na górze 15x20cm (około).