PDA

Zobacz pełną wersję : Kapie sobie woda - jak ugryzc temat



zorba128
25-11-2008, 20:00
Mieszkanie na parterze, kilkuletnie, beton+cegła. Od paru dni z nieduzego pekniecia w stropie w piwnicy kapie sobie powolutku woda. Na razie nie mam dokladnych planów, ale z orientacyjnych pomiarow wychodzi ze to jest pod moja kuchnia; przy czym raczej na środku, niż przy ścianie.

W mieszkaniu jest wyplytkowana lazienka, korytarz i kuchnia; w pozostalych pomieszczeniach drewniane panele. Mebli na razie sie zbyt wiele sie nie dorobilem, wiec widac wszystkie sciany - nigdzie nie ma sladu zawilgocenia.

W wylewkach idzie co, oraz (zapewne - nie wiem na 100%) woda do kuchni. Od dluższego czasu (2 miesiace) nie byly juz robione zadne ciezsze prace - wiec raczej malo prawdopodobne ze cos naruszylem prz remoncie. Inna sprawa ze instalacje co/woda/kanalizacja wogole nie byly przerabiane (poza drobnymi rzeczami typu wymiana baterii, zdjecie grzejnikow do malowania, etc).

I teraz pytanie do budowlancow:
- na ile miejsce takiego kapania ma cos wspolnego z miejscem nieszczelnosci? na moje oko woda po grubym stropie moze sobie przesiaknac o kilka/kilkanascie metrow bez problemu...

i drugie pytanie do bardziej doswiadczonych w bojach z administracja/spoldzielniami/etc - jak wogole podejsc do tematu? Wolalbym uniknac skuwania podlogi po to, zeby sie okazalo ze to jednak nie u mnie. Mam nadzieje że to pesymistyczny scenariusz - dopiero jutro mam nadzieje porozmawiać z kimś z działu technicznego i pokazać mu mieszkanie.

pocieszy ktos? :)

marcin

miHoo79
18-01-2009, 14:54
Woda zawsze znajduje sobie najkrotsza droge ujscia u Ciebie jest to szczelina ale ta szczeline wlasnie mogla zrobic woda ktora wydostaje sie z nieszczelnej rury..
Moze tez byc tak ze woda ta szczelina sobie cieknie ale wyciek moze byc kilka metrow od niej, poprostu woda tam znalazla ujscie...

batko lenin
14-03-2009, 16:56
jak nie ma wilgoci, to nic nie robić( wmyśl zasady " nie ruszaj g..... bo zacznie śmierdzieć"). Skuć posadzkę zawsze zdąż :wink: ysz

zbigmor
16-03-2009, 11:24
Woda zawsze znajduje sobie najkrotsza droge ujscia u Ciebie jest to szczelina ale ta szczeline wlasnie mogla zrobic woda ktora wydostaje sie z nieszczelnej rury..
Moze tez byc tak ze woda ta szczelina sobie cieknie ale wyciek moze byc kilka metrow od niej, poprostu woda tam znalazla ujscie...


No to cała moja wiedza z fizyki została podważona. Dla mnie woda znajduje sobie zawsze najłatwiejszą drogę, a nie najkrótszą choć i tak bywa. :D
Co do tematu to też uważam, że źródłem może być wszystko w tym mieszkaniu (WU i CO) oraz poza nim.
Jeśli autor miał zrobione wszystko legalnie to nie ma się czym przejmować. Zgłosić do zarządcy i czekać na działania. Są sposoby na znalezienie przecieku bez brutalnej ingerencji.