PDA

Zobacz pełną wersję : problem z impregnacja kamienia



kopron3
26-11-2008, 08:20
Witam
Mam solidny problem z kamieniem. Po impregnacji jasnoszarego granitu powstały bardzo ciemne nierówne plamy. Wydaje mi sie że zwiazane z nierównomiernym wchłanianiem impregnatu. Robiłem oczywiście próbke 50x50cm na płycie która została z układania i jest idealna.
Czy są szanse na wyciągnięcie impregnatu, dodam że teraz kamień już nie przyjmuje impregnatu gdyż tamten wysechł i nie pozwala na wchłanianie nowego czyli nie ma szans na wyciemnienie jaśniejszych miejsc.
prosze o pomoc!!

prawus
26-11-2008, 11:22
udało się ?? bo mam podobny problem

AgataSS
27-11-2008, 14:13
napisz jaki to jest kamień (nazwa i rodzaj obróbki: poler czy płomień?) i nazwę impregnatu jaki został zastosowany.

revalidon
27-11-2008, 22:16
Nie napisałeś gdzie masz ten kamień... Od kamieniarza słyszałem, że impregnat nie jest trwały i w przypadku kamnienia na zewnątrz wystarczy jeden sezon, a zwłaszcza zima, i po impregnacie i jego efekcie... tak więc może wystaw ten kamień teraz na zime na zewnątrz..?

kopron3
30-11-2008, 16:11
kamien jest w kuchni, chiński padang dark, impregnowany środkiem seal blu (najprawdopodobniej na bazie siloksanów). Zrobiłem ponowną impregnacje, troche przyciemniło jaśniejsze miejsca, jest lepiej ale nadal są czarne plamy. Próbowałem też impregnować betawaxem - jest dużo gorzej. Podobno masa tego kamienia przyszła do polski, i na pewno wielu go impregnowało i ma podobny problem - jak to rozwiazać? - czy są środki wywabiające impregnat na bazie silloksanów??

kopron3
30-11-2008, 16:12
zapomniałem dopisać że jest to kamień płomieniowany