PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie ściany trójwarstwowej



PiotrekS
18-09-2001, 06:14
Mam ściany trójwarstwowe zbudowane z cegły Max 19cm, 10 cm styropianu i cegła kratówka 12cm na zewnątrz. Chcę otynkować dom z zewnątrz stosując tynk akrylowy z dodatkowym ociepleniem 5cm. Niewiem czy stosować wełne czy też styropian? Czy w ten sposób docieplona ściana nie spowoduje zawilgocenia ścian?

miron1
24-10-2001, 00:05
W jakim celu te dodatkowe 5cm? Nakłady jakie poniesiesz na te dodatkowe docieplenie , nie mają uzasadnienia . Zwiększasz wprawdzie opór cieplny przegrody ( maleje wspólczynnik przenikania ciepła ) , wydajesz dodatkowo pieniądze - napisz co chcesz uzyskać w zamian.
ps
Z mojego pobieznego wyliczenia wynika że przesuniesz krzywą skraplania gdzieś w strefę cegły kratówki/ styku kratówka - nowy styropian.

Pacul
28-12-2001, 11:47
Te zamierzenia rzeczywiście nie mają sensu. Tynk mineralny na kratówkę i koniec.

10-01-2002, 06:35
Ten styropian ma być dla szpanu [chcesz zaimponować sąsiadom?],, czy cię ktoś wpuszcza w maliny?
Stan

Herne
10-01-2002, 14:33
(do PIOTRA S)
Cześć, zadowolony jesteś z MAXów położonych na 19 cm? Mam tak w swoim projekcie (+ 15 cm styropian), ale zastanawiam się nad pustakami U na 25 cm. Słyszałem, że są problemy z dyblowaniem kołków w ścianach?

11-01-2002, 13:17
Do Piotra S.
Mam ściany zewnętrzne identyczne jak twoje. Po co ten styropian na zewnątrz. Z mojego projektu wynika, że na zewnątrz przychodzi tylko tynk.

ketiso
11-01-2002, 20:05
takie rozwiązanie jest niepoprawne.Tak bez wyliczenia trudno powiedzieć ale może zaistnieć sytuacja , októrej wspomniał Miron. Jeżeli zaś zdarzy się tak,że mur zewnętrzny będzie `zimny` to w okresie zimowym może dojść nawet do uszkodzeń konstrukcjnych cegły na wskutek jej rozsadzania, mało prawdopodobne ale możliwe. Takie rozwiązanie to tak jakbyś miał założony na siebie kożuch i postanowiłbyś jeszcze założyć na to kurteczkę.Moja propozycja to zadbaj o dobry `kożuch` i nie zakładaj kurteczki.

zugajm
14-01-2002, 07:01
Proponuję przeczytanie Muratora 12/2001 "Ściany trójwarstwowe docieplać czy nie?"

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: zugajm dnia 2002-01-14 08:02 ]</font>