PDA

Zobacz pełną wersję : Składać wniosek o WZ już teraz czy czekać do Nowego Roku?



Crazy
26-11-2008, 17:13
Mam zamiar złożyć wniosek o WZ na zabudowę zagrodową (siedliskową). Zastanawiam się czy zrobić to już teraz, czy czekac na zmianę przepisów po 01.01.2009. Czy coś wogóle się zmieni w kwiestii zabudowy zagrodowej i czy będzie łatwiej czy trudniej uzyskać WZ?

oskar0259
26-11-2008, 18:48
Masz większą wiedzę (w sprawie zmian) niż sam rząd :lol: :lol: :lol:
Skąd ona?
P.S. Jeśli kiedyś (na pewno nie w styczniu) wejdzie w życie ustawa w takim brzmieniu jak projekt (obecnie poprawiany w ministerstwie infrastruktury, pewne jego wątki znajdują się też w projekcie "Przyjaznego Państwa") to będziesz musiał mieć gospodarstwo o sporym areale - powierzchnia gospodarstwa rolnego związanego z tą zabudową nie będzie mogła być mniejsza niż 4 ha.

Crazy
26-11-2008, 18:59
Moja wiedza w tym temacie jest znikoma, wiem tylko że rząd planuje jakieś zmainy, ale nie wiem jakie. Słyszałem i czytałem, że w 2009 ma się coś zmienić. Myślałem że może już od stycznia. To kiedy wg Ciebie jest szansa, że nowa ustawa wejdzie w życie? W mojej gminie pow. średnia gospodarstwa to 7ha, więc i tak już sporo.

oskar0259
26-11-2008, 19:29
Jeśli jest taka powierzchnia, to zyskasz :D
A kiedy? Nie wiem. Rząd ma przedstawić poprawiony projekt w grudniu, nad projektem "PP" pracuje już komisja sejmowa.
Moim zdaniem to zbyt poważny temat, aby załatwić go w miesiąc...