PDA

Zobacz pełną wersję : sterowanie podłogówką w układzie mieszanym



Jakub Wilkoński
27-11-2008, 14:09
Układ c.o. podłogówka na dole 60 m2 na górze grzejniki.
Piec kondensacyjny Buderusa GB152 sterowanie według temp zewnętrznej i wewnętrznej - czujnik temp w pokoju nad garażem.
Temperatura w domu jest ustalana wg wskaźnika w pomieszczeniu z grzejnikami czyli temp na dole od podłogówki jest pochodną tych nastaw.

W jaki sposób zrobić regulacje podłogówki według temperatury pomieszczenia na dole, chodzi mi głownie o uwzględnienie palenia w kominku.
Czy temperatura w pomieszczeniach z podłogówką, w systemach z mieszaczem, jest ustawiana wyłącznie na instalacji bez uwzględniania temperatury pomieszczenia ?

Kuba

R.A.F.
27-11-2008, 17:39
Podsyłam link, który może coś pomoże
http://pl.heating.danfoss.com/PCMPDF/Instalatorzy_Poradnik_PL20.pdf

pblochu
27-11-2008, 17:44
Czy temperatura w pomieszczeniach z podłogówką, w systemach z mieszaczem, jest ustawiana wyłącznie na instalacji bez uwzględniania temperatury pomieszczenia ?
Nie -
Możesz ustalać temperaturę w każdym pomieszczeniu indywidualnie np. termostatami pokojowymi sterującymi pracą siłowników odcinających medium w rozdzielaczu
Nie wiem jaki masz sterownik ale w moim G124X sterownik mimo że już archaiczny (Ecomatik 4000 ) ma możliwość sterowania drugim obiegiem -sprawdź może warto wykorzystać

R.A.F.
27-11-2008, 17:51
Jestem przed wykonaniem instalacji c.o., wod-kan. Narazie się zastanawiam nad możliwościami wykonania ogrzewania w układzie mieszanym. Miałem 5 instalatorów na budowie i każdy z nich własne rozwiązania zachwala a inne krytykuje, więc zgłębiam temat samemu