PDA

Zobacz pełną wersję : ile za podłączenie gniazdek?



Robak
28-11-2008, 20:55
majster zaproponował cenę 10 zł za gniazdko/ łącznik czyli punkt
chodzi oczywiście za biały montaż
w sumie ok. 200 punktów, może 250 będę liczył 8)
czy to dobra cena?

mikolayi
28-11-2008, 21:05
za te pieniądze to ja przyjadę Ci to pomontować... z Wielkopolski... i jeszcze sam sobie hotel wynajmę jak nie zdążę w jeden dzień...

Wowka
28-11-2008, 21:12
majster zaproponował cenę 10 zł za gniazdko/ łącznik czyli punkt
chodzi oczywiście za biały montaż
w sumie ok. 200 punktów, może 250 będę liczył 8)
czy to dobra cena?

A - Jako jedyny trafiłeś "6" w kumulacji w LOTTO
B - Masz obie "lewe ręce"
C - Robisz sobie jaja

Cena REWELACYJNA
(dla wykonawcy) :wink: :P

Robak
28-11-2008, 21:41
k..w.. czyli jak po znajomości to dużo :evil:
a jaka jest realna cena? 5 zł sztuka 6 czy jak?

Smok
28-11-2008, 23:13
8 PLN/szt
Wrocław

JanWerbinski
29-11-2008, 00:01
Zrobię za 7,50 na fakturę.

ptr2
04-12-2008, 16:33
k..w.. czyli jak po znajomości to dużo :evil:
a jaka jest realna cena? 5 zł sztuka 6 czy jak?
U mnie w zeszłym roku chciał 3 PLN teraz 5 PLN ( Mazowieckie )

rafcio3333
05-12-2008, 17:15
CZESC Twój majster to SUPER żdzierca powiedz kiedy i gdzie a jade podłanczać za 7 zeta punkt :P

Wowka
05-12-2008, 18:01
Tak czytam i przeliczam:
250 gniazdek x 10 zł = 2500 zł
250 gniazdek x 7 zł = 1750 zł
250 gniazdek x 5 zł = 1250 zł
250 gniazdek x 3 zł = 750zł

Tę robotę można wykonać w ciągu 2 dni.

A Ty ile zarabiasz w ciągu 2 dni?

Robak
05-12-2008, 20:32
ni eukrywam, że raczej mam 2 lewe ręce, jeden potrafi liczyć/ zarządzać a inny majsterkować
zdecydowanie szanuję swoje ciężko zarobione pieniądze, dlatego ten wątek
oczywiście zmieniam fachowca - szkoda tylko, że to kolega, który "po znajomości" chce 10 zł za punkt
jestem przekonany, że warto wziąć obcego, pewnie równie dobrego, tyle że tańszego

pozdrawiam

Wowka
05-12-2008, 20:58
ni eukrywam, że raczej mam 2 lewe ręce, jeden potrafi liczyć/ zarządzać a inny majsterkować
zdecydowanie szanuję swoje ciężko zarobione pieniądze, dlatego ten wątek
oczywiście zmieniam fachowca - szkoda tylko, że to kolega, który "po znajomości" chce 10 zł za punkt
jestem przekonany, że warto wziąć obcego, pewnie równie dobrego, tyle że tańszego

pozdrawiam

Słuszna decyzja.

Tym bardziej, iż odnoszę wrażenie, że co prawda ten "fachowiec" jest Twoim kolegą, lecz On jako kolegi wcale Ciebie nie postrzega.

Pozdrawiam

Robak
05-12-2008, 21:16
coś w tym jest :evil:
nawet nie zdawałem sobie sprawy, że może być aż tak duża różnica w cenie montażu między "życzliwym" kolegą a obcymi osobami, które po prostu pracują i chcę na tym zarobić

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc; fajnie że jest możliwość wymiany poglądów

pozdrawiam

Smok
08-12-2008, 16:20
Tak czytam i przeliczam:
250 gniazdek x 10 zł = 2500 zł
250 gniazdek x 7 zł = 1750 zł
250 gniazdek x 5 zł = 1250 zł
250 gniazdek x 3 zł = 750zł

Tę robotę można wykonać w ciągu 2 dni.

A Ty ile zarabiasz w ciągu 2 dni?
Wątpię, że uda Ci się podłączyć 250 gniazd w dwa dni, tym bardziej jeśli są w ramkach. Jeśli zdarzą się puszki źle osadzone, krzywo lub wystające poza tynk, to nie zamontujesz więcej niż 30 szt. przez 8 godzin pracy, a wtedy takie wyliczenia wyglądają inaczej.
Pozdrawiam

Wowka
08-12-2008, 16:53
....
Wątpię, że uda Ci się podłączyć 250 gniazd w dwa dni, tym bardziej jeśli są w ramkach. Jeśli zdarzą się puszki źle osadzone, krzywo lub wystające poza tynk, to nie zamontujesz więcej niż 30 szt. przez 8 godzin pracy, a wtedy takie wyliczenia wyglądają inaczej.
Pozdrawiam

Smoku - a gdież ja napisałem o dniówce 8- godzinnej? Napisałem o dwóch dniach pracy. Ten dzień pracy może śmiało trwać zarówno 10 jak i 12 godzin.
Często i gęsto tyle trwa moja "dniówka"

Puszki krzywo obsadzone lub wystające poza tynk?
Wybacz, ale to było zadanie i elektryka, który powinien wkuć w ścianę puszki a następnie tynkarza, który powinien te puszki zlicować.

I jeśli można przyjąć, że zapłacę elektrykowi za biały montaż 750 złotych za 2 noooo... ewentualnie 3 dniówki (wówczas ośmiogodzinne), to wypłata 2500 zł, czy też 1750 jest nieporozumieniem.
Zarówno nakład pracy jak i jej skomplikowanie nie uzasadnia tak wysokich roszczeń płacowych.

To tyle.

Wowka
08-12-2008, 16:54
....
Wątpię, że uda Ci się podłączyć 250 gniazd w dwa dni, tym bardziej jeśli są w ramkach. Jeśli zdarzą się puszki źle osadzone, krzywo lub wystające poza tynk, to nie zamontujesz więcej niż 30 szt. przez 8 godzin pracy, a wtedy takie wyliczenia wyglądają inaczej.
Pozdrawiam

Smoku - a gdzież ja napisałem o dniówce 8- godzinnej? Napisałem o dwóch dniach pracy. Ten dzień pracy może śmiało trwać zarówno 10 jak i 12 godzin.
Często i gęsto tyle trwa moja "dniówka"

Puszki krzywo obsadzone lub wystające poza tynk?
Wybacz, ale to było zadanie i elektryka, który powinien wkuć w ścianę puszki a następnie tynkarza, który powinien te puszki zlicować.

I jeśli można przyjąć, że zapłacę elektrykowi za biały montaż 750 złotych za 2 noooo... ewentualnie 3 dniówki (wówczas ośmiogodzinne), to wypłata 2500 zł, czy też 1750 jest nieporozumieniem.
Zarówno nakład pracy jak i jej skomplikowanie nie uzasadnia tak wysokich roszczeń płacowych.

To tyle.

wglenn
11-12-2008, 14:17
Ciekawe czy nadal byś montował za 3 zł.gniazda w puszkach nie pogłębianych instalacja 3x2,5mm minimum 2 puszki modułowe i więcej zasilanie z puszki do puszki czyli do każdego gniazda 3 wejścia 3 wyjścia wszystko przewodem 3x2,5mm ,z doświadczenia wiem że 200 szt. nie jest mozliwe zamontowanie w 2 dni i napewno nie za 3 zety/szt.

Wowka
11-12-2008, 18:23
Ciekawe czy nadal byś montował za 3 zł.gniazda w puszkach nie pogłębianych instalacja 3x2,5mm minimum 2 puszki modułowe i więcej zasilanie z puszki do puszki czyli do każdego gniazda 3 wejścia 3 wyjścia wszystko przewodem 3x2,5mm ,z doświadczenia wiem że 200 szt. nie jest mozliwe zamontowanie w 2 dni i napewno nie za 3 zety/szt.

Zbliżoną ilość montowałem w swoim domu. 100% gniazd z uziemieniem. Przewody w większości YDYp 3X1,5. ale było też 500 metrów YDYp 3X2,5. Gdzie trzeba było tam były puszki pogłębione. 21 gniazd modułowych w ramkach po 3 lub 4 gniazda. W łazienkach gniazda z koszulkami. 3 komplety wyłączników schodowych. Puszki obsadzone prosto i zlicowane z tynkiem.
Biały montaż to była moja robota. Zrobiłem to w przeciągu soboty i niedzieli.

W mojej opinii użyty materiał, ilość gniazd i przygotowanie pod biały montaż było typowe dla prawidłowo wykonanej instalacji elektrycznej.

W swoim przykładzie podałeś skrajne sytuacja.

Przyznaję, byłem zadowolony z osobiście wykonanej kolejnej pracy. Byłem zadowolony z poczynionych kilkusetzłotowych oszczędności. Niemniej nigdy nie podejrzewałem, że zaoszczedziłem tym samym kwote idącą w tysiące złotych :o :o :o :wink:

Pozdrawiam

inz.energetyk
06-01-2009, 16:51
daj ci boze zamontowac w dwa dni 250szt gniazd, nie wiesz co mowisz czlowieku i mozesz montowac nawet po 12godzin jak siedzisz za biurkiem na codzien i masz palce pianisty to na pewno zamontujesz... (Pozatym gratuluje gniazd wykonanych poltorowka... nic wiecej nie chce wiedziec pewnie po 25 lub 30zl/punkt z materialem) Co do idealnego zlicowania puszek z tynkiem to nawet jak jest dobrze to to ogrom gniazd po prostu nie chce idealnie dolegac i trzeba podskrobywac tynk i wtedy nad jednym gniazdkieim siedzisz 10-15minut. To ze w domu sam zamontowales to zaden wyczyn nie odbieral ci tego zaden inspektor wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej) to sam sobie machasz reka. Jestem za tym ze jak sie placi to trzeba wymagac chce 7zl za gniazdo to trzeba wymagac zeby bylo zamontowane jak nalezy, idealnie w pionie i rowno dolegalo do sciany bez najmniejszych szpar. Srednio bierze sie 5zl ale to w zaleznosci od ilosci jezeli jest 150szt to ryczaltem cena do umowienia nie wiecej jak 350-400zl. akurat jestem na biezaco bo montuje teraz w calym nowym bloku i palce odpadaja...

inz.energetyk
06-01-2009, 17:09
Ciekawe czy nadal byś montował za 3 zł.gniazda w puszkach nie pogłębianych instalacja 3x2,5mm minimum 2 puszki modułowe i więcej zasilanie z puszki do puszki czyli do każdego gniazda 3 wejścia 3 wyjścia wszystko przewodem 3x2,5mm ,z doświadczenia wiem że 200 szt. nie jest mozliwe zamontowanie w 2 dni i napewno nie za 3 zety/szt.


masz racje, nawet za 7zl nie jest mozliwe, jak jeszcze trzeba zarabiac kabel to na pewno namontuje. To jak rozmowa ze slepym o kolorach zero pojecia o robocie powiem wiecej jestem pewny ze nie zamontuje nawet 40 prawidlowo bo srednio tyle montuje dobry elektryk na dniowke i zadne wyliczenia do mnie nie przemawiaja po prostu praktyka i momentami glowa boli od tlumaczenia. Pozatym wychodze z zalozenia ze jesli jest za drogo to robcie sami i nienawidze takich ludzi i unikam jak ognia a najczesciej tacy sa ci ktorych stac zeby zaplacic normalna cene ale nie wiem co nimi kieruje. No coz wychodze z zalozenia ze kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje rowniez uslugi.

Wowka
06-01-2009, 18:07
Szanowny inżynierze energetyku.

Napisałem:

I jeśli można przyjąć, że zapłacę elektrykowi za biały montaż 750 złotych za 2 noooo... ewentualnie 3 dniówki (wówczas ośmiogodzinne), to wypłata 2500 zł, czy też 1750 jest nieporozumieniem.

Ty zaś napisałeś:

Srednio bierze sie 5zl ale to w zaleznosci od ilosci jezeli jest 150szt to ryczaltem cena do umowienia nie wiecej jak 350-400zl.

W czym widzisz rozbieżność?
Tym bardziej, że inicjator wątku pisał o 200 – 250 gniazdach po 10 zeta za szt.

Podałeś ponadto konkretną kalkulację 150 gniazd cena robocizny 400 zł.
Dokonaj działania matematycznego polegającego na podzieleniu 400 przez 150.
I co wychodzi? 2 złote 67 groszy za sztukę
Na studiach politechnicznych matematyki nie uczono, czy co?

Niemniej gratuluję. Zaproponowałeś zdecydowanie najniższą cenę w tym wątku :P :P :P

Napisałeś


daj ci boze zamontowac w dwa dni 250szt gniazd, nie wiesz co mowisz czlowieku i mozesz montowac nawet po 12godzin

Akurat wiem co piszę. Montowałem zbliżoną ilość gniazd. Na tą pracę poświęciłem sobotę i niedzielę. Czyli dni dwa.

Napisałeś:


. To ze w domu sam zamontowales to zaden wyczyn nie odbieral ci tego zaden inspektor wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej) to sam sobie machasz reka.

Tak, to prawda. Żaden inspektor tej roboty mi nie odbierał, a i laserowej poziomicy do tego nie używałem.

Napisałeś


Jestem za tym ze jak sie placi to trzeba wymagac

I to jest także prawda. Z racji tego, że tynków sam nie kładłem lecz wynająłem do tego fachowca to wymagałem by puszki były zlicowane z tynkiem. Postąpiłem dokładnie według Twojej zasady.

Napisałeś


wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej)

Może oświecisz mnie uprzejmie jak mogę skorygować do pionu lub poziomu gniazda osadzone w glazurze kuchni lub łazienki?
Nooo... chyba, że „korekta” dotyczy milimetra lub nawet dwóch? A może korekta polega demontażu i ponownym osadzeniu płytki?

Napisałeś

akurat jestem na biezaco bo montuje teraz w calym nowym bloku i palce odpadaja...

Miłej pracy przy wykorzystaniu poziomicy laserowej.
Jestem przekonany, że wysokość usytuowania każdego gniazda w stosunku do listwy przypodłogowej będzie jednakowa co do milimetra.
Biorąc pod uwagę, że w całym bloku gniazd do obsadzenia będzie zdecydowanie więcej niż 150 pracę tę wykonujesz (zgodnie z tym ca wyżej napisałeś) za nie więcej niż 2,67 zł od gniazda.
Nieprawdaż?

Pozdrawiam.

inz.energetyk
06-01-2009, 18:42
Podałeś ponadto konkretną kalkulację 150 gniazd cena robocizny 400 zł.
Dokonaj działania matematycznego polegającego na podzieleniu 400 przez 150.
I co wychodzi? 2 złote 67 groszy za sztukę
Na studiach politechnicznych matematyki nie uczono, czy co?

uczono i to na niezlym poziomie, napisalem ze ryczaltem bo ilosc jest duza to jak z cena w hurcie i detalu przy tej ilosci 4osoby maja po 100zl za dniowke i masz w jeden dzien zamontowane przy ilosci 50-70 jest to nieoplacalne bo nie wychodza pelne dniowki a wiec bardziej oplaca sie robic co innego, pozatym jeszcze nie montowalem gniazd u kogos u kogo nie wykonywalem calej instalacji bo zazwyczaj ku radosci obu stron robia to sami inwestorzy albo wykonywalem cala instalacje i wtedy jest to zwykle z poczucia obowiazku dlatego robi sie taniej bo zarobilo sie juz na instalacji

Napisałeś


daj ci boze zamontowac w dwa dni 250szt gniazd, nie wiesz co mowisz czlowieku i mozesz montowac nawet po 12godzin

Akurat wiem co piszę. Montowałem zbliżoną ilość gniazd. Na tą pracę poświęciłem sobotę i niedzielę. Czyli dni dwa.


chcialbym to widziec...

Napisałeś:


. To ze w domu sam zamontowales to zaden wyczyn nie odbieral ci tego zaden inspektor wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej) to sam sobie machasz reka.

Tak, to prawda. Żaden inspektor tej roboty mi nie odbierał, a i laserowej poziomicy do tego nie używałem.

w koncu nie mieszkasz w apartamencie za 25tys/m2 ;)


Napisałeś


Jestem za tym ze jak sie placi to trzeba wymagac

I to jest także prawda. Z racji tego, że tynków sam nie kładłem lecz wynająłem do tego fachowca to wymagałem by puszki były zlicowane z tynkiem. Postąpiłem dokładnie według Twojej zasady.

i to sie chwali :)

Napisałeś


wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej)

Może oświecisz mnie uprzejmie jak mogę skorygować do pionu lub poziomu gniazda osadzone w glazurze kuchni lub łazienki?
Nooo... chyba, że „korekta” dotyczy milimetra lub nawet dwóch? A może korekta polega demontażu i ponownym osadzeniu płytki?

tak jesli masz tak gniazda w plytkach to tak polega na ponownym osadzeniu plytki i to nie elektryk powinien sie tym zajac tylko fliziarz dlatego w miejscach w ktorych przewiduje sie plytki nie osadza sie puszek zostawia sie kabel w miejscu docelowym z zapasem 30cm i puszke dla fliziarza i tu znowu uklon w strone fachowcow od fliz, kazdy znajacy sie na rzeczy wie dobrze ze wygodniej jest wyciac otwor pod puszke w optymalnym dla siebie miejscu w plytce (czasem zdarza sie ze gniazdo wychodzi na polaczeniu dwoch plytek i co wtedy? ladnie wygryzione kleszczykami? pewnie tak.. eh rece opadaja a pozniej czyta sie skad taka a nie inna cena za m2 polozenia plytek czy za instalacje...) po prostu nie jest problemem przesuniecie gniazda o pare centymetrow byle wszystkie byly w jednej lini po to wlasnie by pozniej skorygowac ten milimietr czy nawet 4mm na krotkim odcinku nawet bez poziomicy blad rzuca sie to w oczy.


Napisałeś

akurat jestem na biezaco bo montuje teraz w calym nowym bloku i palce odpadaja...

Miłej pracy przy wykorzystaniu poziomicy laserowej.
Jestem przekonany, że wysokość usytuowania każdego gniazda w stosunku do listwy przypodłogowej będzie jednakowa co do milimetra.

to akurat blok nizszego standardu nie ma jak rozwinac skrzydel :( mozecie sie smiac z tej poziomicy laserowej ale to tylko oznaka tego jak malo w zyciu jeszcze widzieliscie.

a tak z ciekawosci plytki masz rozmierzane czy kladles jak leci zaczynajac od calej a konczac 5cm paskiem? bo podejrzewam ze tez wykonanie samodzielne w niedziele w wolnej chwili ;P

Pozdrawiam.[/quote]

ja rozwniez

inz.energetyk
06-01-2009, 18:42
Podałeś ponadto konkretną kalkulację 150 gniazd cena robocizny 400 zł.
Dokonaj działania matematycznego polegającego na podzieleniu 400 przez 150.
I co wychodzi? 2 złote 67 groszy za sztukę
Na studiach politechnicznych matematyki nie uczono, czy co?

uczono i to na niezlym poziomie, napisalem ze ryczaltem bo ilosc jest duza to jak z cena w hurcie i detalu przy tej ilosci 4osoby maja po 100zl za dniowke i masz w jeden dzien zamontowane przy ilosci 50-70 jest to nieoplacalne bo nie wychodza pelne dniowki a wiec bardziej oplaca sie robic co innego, pozatym jeszcze nie montowalem gniazd u kogos u kogo nie wykonywalem calej instalacji bo zazwyczaj ku radosci obu stron robia to sami inwestorzy albo wykonywalem cala instalacje i wtedy jest to zwykle z poczucia obowiazku dlatego robi sie taniej bo zarobilo sie juz na instalacji

Napisałeś


daj ci boze zamontowac w dwa dni 250szt gniazd, nie wiesz co mowisz czlowieku i mozesz montowac nawet po 12godzin

Akurat wiem co piszę. Montowałem zbliżoną ilość gniazd. Na tą pracę poświęciłem sobotę i niedzielę. Czyli dni dwa.


chcialbym to widziec...

Napisałeś:


. To ze w domu sam zamontowales to zaden wyczyn nie odbieral ci tego zaden inspektor wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej) to sam sobie machasz reka.

Tak, to prawda. Żaden inspektor tej roboty mi nie odbierał, a i laserowej poziomicy do tego nie używałem.

w koncu nie mieszkasz w apartamencie za 25tys/m2 ;)


Napisałeś


Jestem za tym ze jak sie placi to trzeba wymagac

I to jest także prawda. Z racji tego, że tynków sam nie kładłem lecz wynająłem do tego fachowca to wymagałem by puszki były zlicowane z tynkiem. Postąpiłem dokładnie według Twojej zasady.

i to sie chwali :)

Napisałeś


wiec jak gdzies odstaje czy nie jest w pionie czy idealnie w jednej lini (gniazda nad blatami lub lazienki do poziomicy laserowej)

Może oświecisz mnie uprzejmie jak mogę skorygować do pionu lub poziomu gniazda osadzone w glazurze kuchni lub łazienki?
Nooo... chyba, że „korekta” dotyczy milimetra lub nawet dwóch? A może korekta polega demontażu i ponownym osadzeniu płytki?

tak jesli masz tak gniazda w plytkach to tak polega na ponownym osadzeniu plytki i to nie elektryk powinien sie tym zajac tylko fliziarz dlatego w miejscach w ktorych przewiduje sie plytki nie osadza sie puszek zostawia sie kabel w miejscu docelowym z zapasem 30cm i puszke dla fliziarza i tu znowu uklon w strone fachowcow od fliz, kazdy znajacy sie na rzeczy wie dobrze ze wygodniej jest wyciac otwor pod puszke w optymalnym dla siebie miejscu w plytce (czasem zdarza sie ze gniazdo wychodzi na polaczeniu dwoch plytek i co wtedy? ladnie wygryzione kleszczykami? pewnie tak.. eh rece opadaja a pozniej czyta sie skad taka a nie inna cena za m2 polozenia plytek czy za instalacje...) po prostu nie jest problemem przesuniecie gniazda o pare centymetrow byle wszystkie byly w jednej lini po to wlasnie by pozniej skorygowac ten milimietr czy nawet 4mm na krotkim odcinku nawet bez poziomicy blad rzuca sie to w oczy.


Napisałeś

akurat jestem na biezaco bo montuje teraz w calym nowym bloku i palce odpadaja...

Miłej pracy przy wykorzystaniu poziomicy laserowej.
Jestem przekonany, że wysokość usytuowania każdego gniazda w stosunku do listwy przypodłogowej będzie jednakowa co do milimetra.

to akurat blok nizszego standardu nie ma jak rozwinac skrzydel :( mozecie sie smiac z tej poziomicy laserowej ale to tylko oznaka tego jak malo w zyciu jeszcze widzieliscie.

a tak z ciekawosci plytki masz rozmierzane czy kladles jak leci zaczynajac od calej a konczac 5cm paskiem? bo podejrzewam ze tez wykonanie samodzielne w niedziele w wolnej chwili ;P

Pozdrawiam.[/quote]

ja rozwniez

Wowka
06-01-2009, 19:06
I widzisz :wink: :P

Jesteśmy zgodni, że tę ilość gniazd mozna obsadzić za niewielkie pieniądze, a praca jest tak prosta, że przeważnie inwestorzy indywidualni z radością (zarówno swoją jak i elektryków) wykonują ją sami. :lol:

Dziękuję za informację jak wykonuje się montaż gniazd w apartamentowcu za 25 000 zł za metr.
Dziękuję również za informację, że w budynkach o obniżonym standardzie "nie rozwijasz skrzydeł". Zastanawia mnie tylko czy zleceniodawca tego zabrania, czy też tak od siebie gorzej to zlecenie traktujesz ..... ?

Napisałeś, że chciałbyś zobaczyć jak w dwa dni montuję gniazda w całym budynku?
Nie ma sprawy. Będę budował ponownie to zaproszenie masz jak w banku. Z Krakowa do Zagłębia kamieniem rzucić. A i piwo i karkówkę z grilla masz pewne.

Na koniec pisząc poniższe słowa bardzo mnie zmartwiłeś.


a tak z ciekawosci plytki masz rozmierzane czy kladles jak leci zaczynajac od calej a konczac 5cm paskiem? bo podejrzewam ze tez wykonanie samodzielne w niedziele w wolnej chwili

Wiem, że zarówno mój jak i Twój post są obszerne. Ale by zapomnieć, że przed chwilą, w tym samym poscie gratulowałeś mi roztropności gdy napisałem, że tynki i płytki kładli fachowcy od których wymagałem dokładności.? :o :o :o

Pozdrawiam

inz.energetyk
06-01-2009, 19:34
I widzisz :wink: :P

Jesteśmy zgodni, że tę ilość gniazd mozna obsadzić za niewielkie pieniądze, a praca jest tak prosta, że przeważnie inwestorzy indywidualni z radością (zarówno swoją jak i elektryków) wykonują ją sami. :lol:

zgadza sie to jest potocznie zwana drobnica i zaden elektryk chyba tego nie lubi :)

Dziękuję za informację jak wykonuje się montaż gniazd w apartamentowcu za 25 000 zł za metr.
Dziękuję również za informację, że w budynkach o obniżonym standardzie "nie rozwijasz skrzydeł". Zastanawia mnie tylko czy zleceniodawca tego zabrania, czy też tak od siebie gorzej to zlecenie traktujesz ..... ?

bloki sa bez duszy, robi sie byle szybko i byle przeszlo odbior pozniej lokator i tak wiekszosc zmienia rozumiesz wanna akrylowa za 300zl w obudowei ze styropianu i plytki na scianach w kolorze szpitalnobialym za 15zl/m2. Prywatne zlecenia zawsze traktuje z zaangazowaniem sa doglebnie przemyslane i starannie wykonane, powiem szczerze ze jestem pasjonatem pracuje na etacie a instalacje po godzinach to robie dla relaksu po czesci tez dla pieniedzy ale nie jestem z tych co wyliczaja co do punktu i cieszy mnie zrobienie ciekawszej instalacji nawet jak mam jej czesc wykonac za darmo niz takiej z ktorej wiem ze klient bedzie niezadowolony, bawi mnie tez podalczanie rozdzielni dlatego raczej nie doliczam ich do ceny jak robie cala instalacje. Nie lubie tylko dusigroszy i marudow ale czasem i z takimi trzeba wspolpacowac ale to nie prywatnie bo prywatnie omijam :)

Napisałeś, że chciałbyś zobaczyć jak w dwa dni montuję gniazda w całym budynku?
Nie ma sprawy. Będę budował ponownie to zaproszenie masz jak w banku. Z Krakowa do Zagłębia kamieniem rzucić. A i piwo i karkówkę z grilla masz pewne.

dziekuje za zaproszenie :)

Na koniec pisząc poniższe słowa bardzo mnie zmartwiłeś.


a tak z ciekawosci plytki masz rozmierzane czy kladles jak leci zaczynajac od calej a konczac 5cm paskiem? bo podejrzewam ze tez wykonanie samodzielne w niedziele w wolnej chwili

Wiem, że zarówno mój jak i Twój post są obszerne. Ale by zapomnieć, że przed chwilą, w tym samym poscie gratulowałeś mi roztropności gdy napisałem, że tynki i płytki kładli fachowcy od których wymagałem dokładności.? :o :o :o

o istotnie przeoczylem moj blad przepraszam :)

Pozdrawiam

sailor_ro
16-01-2009, 08:07
Witam

Województwo pomorskie,elektryk ze stażem powiedział mi 5 zł od gniazdka,przy czym osadza tylko osprzet i laczy instalacje,ramki i przyciski pozniej(po malowaniu).Gdzieniegdzie bedzie musial z puszeczkami sie pomeczyc (za gleboko,za płytko).

bunclik
20-01-2009, 19:07
Inowrocław

5 -6 zł zależy od ilości do zrobienia

rybkin
09-02-2009, 01:50
Pomorskie 5zl za punkt

wiaterwiater
11-02-2009, 13:35
Cena wyjściowa to od 4zł. netto za gniazdko, pod warunkiem, że sam kładłem instalację. Dlaczego od? Dlatego, że później okazuje się, że w kablach nie ma prądu, albo jest w trójfazowy, hihi, że puszki wystają poza tynk ( a tynkarze powiedzieli, że to robota tego od gniazdek, żeby sobie wyrównał, jak mu pasuje ), że do gniazd zespolonych ktoś wcześniej zamontował zwykłe puszki w rozstawie jak mu pasowało, bo inwestor właśnie kupił sobie poziomicę laserową :lol:, a wcześniej jej nie miał, bo nie chciałbym obrażać inwestora kwotą 4 zł za montaż gniazdka, kiedy koszt samego gniazdka to 100 lub więcej złotych. Po prostu nie wypada. I nie dziwi mnie kwota 10 zł. za gniazdko, bo niby czemu miałaby mnie dziwić. A tych wszystkich, którzy wykazali swoje oburzenie kwotą, zapraszam do współpracy. Płacę 4zł. od sztuki. I żadnych warunków oprócz zadowolenia inwestora. :lol: To i tak 1000zł dniówki jak niektórzy twierdzą. :lol: