PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prawid?owo zamontowa? grzejnik?



szlawek
26-10-2003, 14:47
Słyszałem ze grzejnik powinien byc zamontowany tak aby byl lekki spadek w jedna strone, ale w ktora? Dlazcego moj grzejnik jest cieply tylko u góry? Czy to ze wisi calkiem poziomo?
Pozdrawiam

Wojtek_doktorek
26-10-2003, 21:00
Spadek grzejnika musi być taki, aby odpowietrznik (umieszczony z boku) był nieco wyżej.

A nie "bulgota" Ci ten grzejnik? (Na marginesie podaj, jaki masz typ i jakie podłączenia)

Pozdrawiam

szlawek
30-10-2003, 23:46
Typ mojego grzejnika Ghidini Radiatori, taki przynajmniej znalazlem na necie. TZn ma taki sam. Czasem cos w nim kapie. Jak sprawdzilem to wisi zupelnie poziomo (montowal fachowiec wysokiej klasy, ktory chcial zakleic dziure w rurze kanaizacyjnej poxilina)
Pozdrawiam

Wojtek_doktorek
01-11-2003, 22:14
Grzejnika nie znam - ale chyba to jest typ płytowego. Na temat zimnego grzejnika od dołu był nie tak dawno inny post: najprawdopodobniej masz zbyt małe prędkosci wody (winna pompa, instalacja) i woda się schładza w grzejniku do temperatury otoczenia.

To, że ci bulgota może swiadczyć, że nie jest do końca odpowietrzony, albo jest źle skryzowany

pozdrawiam

mzts
20-11-2003, 12:08
sam montowałem grzejniki jak zmieniałem kaloryfery bo były za małe i zamontowałem w poziomie przy wymuszonym obiegu wody, ale przy grawitacyjnym chyba muszą być bez poziomu, ale jest to stary i kosztowny sposób grzania