PDA

Zobacz pełną wersję : parkiet dębowy



Opos
29-11-2008, 19:28
Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

klimaw
29-11-2008, 20:12
Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

To normalna cena.
Ja za Finishparkiet dałem około 170 ( dąb ) +35 zł m2 robocizna ( na klej ).

leon28
14-12-2008, 11:45
Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.

MSZ80
14-12-2008, 19:43
[quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

leon28
15-12-2008, 23:00
[quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

tak, a wszyscy ktorzy robia za mniej doplacaja do biznesu ;-/

MSZ80
16-12-2008, 19:59
[quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

tak, a wszyscy ktorzy robia za mniej doplacaja do biznesu ;-/

Nie bo robią bez zusów albo pracownik ma nędzne grosze pewnie jakieś 8 albo 9 zł do ręki.

emqwadrat
17-12-2008, 18:53
Panowie/Panie piszący, że pewnie ktoś bez ZUSu robi, że pewnie mało płaci pracownikom, że na pewno podatków nie płaci.....itp,itd

Szczerze..... współczuję...szczególnie tym mało zarabiającym pracownikom :evil:

ale nas/mnie inwestora interesuje nie to jak kto żyje, płaci ludziom/podatki etc, tylko ile ja zapłacę !!!!
Zrozumcie to w końcu... jeśli jakość roboty jest taka sama to wybieram tańszego i g.... mnie obchodzi dlaczego tak jest.

Pozdrawiam

leon28
17-12-2008, 19:52
[quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

tak, a wszyscy ktorzy robia za mniej doplacaja do biznesu ;-/

Nie bo robią bez zusów albo pracownik ma nędzne grosze pewnie jakieś 8 albo 9 zł do ręki.

wiec gdzie tkwi blad?! ja - bedac inwestorem chcialbym oczywiscie zaplacic jak najmniej, jednak te bandyckie, nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia stawki robocizny poszczegolnych specjalistow po prostu nie sa realne. i nie dam sobie wmowic, ze ponizej 100 pln / m2 ulozenia parkietu to sie nie oplaca i nie da sie za to wyzyc. a argumenty do nauczycieli, pracownikow biurowych itd. zeby sami zalozyli dzialalnosc i zajeli sie budowlanka sa po prostu zalosne. bez pracy tych ludzi, nauczycieli i innch wiekszosc naszego i tak niezbyt wyedukowanego spoleczenstwa w ogole znajdowala by sie gdzies na dnie.

ps. wiekszosc budowlancow robi bez zusow, podatkow itd. glupot. nagminnym jest dodawanie do ceny uslugi podatku vat w przypadku, kiedy inwestor poprosi o rachunek. oni nawet sie z tym zbytnio nie kryja. sam nagralem ostatnio moja rozmowe z wykonawca, w ktorej on wlasnie tak zareagowal na moja prosbe o rachunek za wykonana usluge.

MSZ80
17-12-2008, 22:44
[quote=leon28][quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

tak, a wszyscy ktorzy robia za mniej doplacaja do biznesu ;

Nie bo robią bez zusów albo pracownik ma nędzne grosze pewnie jakieś 8 albo 9 zł do ręki.

wiec gdzie tkwi blad?! ja - bedac inwestorem chcialbym oczywiscie zaplacic jak najmniej, jednak te bandyckie, nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia stawki robocizny poszczegolnych specjalistow po prostu nie sa realne. i nie dam sobie wmowic, ze ponizej 100 pln / m2 ulozenia parkietu to sie nie oplaca i nie da sie za to wyzyc. a argumenty do nauczycieli, pracownikow biurowych itd. zeby sami zalozyli dzialalnosc i zajeli sie budowlanka sa po prostu zalosne. bez pracy tych ludzi, nauczycieli i innch wiekszosc naszego i tak niezbyt wyedukowanego spoleczenstwa w ogole znajdowala by sie gdzies na dnie.

ps. wiekszosc budowlancow robi bez zusow, podatkow itd. glupot. nagminnym jest dodawanie do ceny uslugi podatku vat w przypadku, kiedy inwestor poprosi o rachunek. oni nawet sie z tym zbytnio nie kryja. sam nagralem ostatnio moja rozmowe z wykonawca, w ktorej on wlasnie tak zareagowal na moja prosbe o rachunek za wykonana usluge.




Powiedzmy że jest 20m parkietu sam parkiet kosztował 120 zl dębowy wychodzi 2400 zł.5 litrów lakieru np 3v3 za 140 zł papiery 60 ,80 ,120,po około 3 m koszt 80 zł.Razem jest 2620 zł.1 pracownik robi to na gotowo około 18 godz z listwowaniem to i tak ma co robić przy tym 18 godz to wychodzi 2 dni po 8 a te 2 godz zostawiam na lakierowanie.Pracownik ma przykładowo 9 zł na h co jest śmiszne bo u mnie nikt by za tyle nie robił.162 zł plus te 2620=2782 zostaje 1218 zł z czego pracodawca opłaca zus za pracownika koszty dojazdu zużycie maszyny podatki.No teraz widać jakie to bandyctwo naprawdę przesadzamy mamy za wielkie zyski. :evil: a te 18 godz to naprawdę ten co robi parkiety to wie że trzeba ostro zapiepszać żeby to zrobić w tym czasie.

ghost34
18-12-2008, 00:19
ten watek mnie bardzo smieszy..zarówno cena 200zł za metr jest cena raczej niewygórowana..jak i lakier 3v3 jest całkowita porażka..

jesli ktos twierdzi ze go g..o obchodzi ile kto bierze byle zapłacił najtaniej to powodzenia ilez miałem poprawek dzieki takiemu mysleniu róbcie na 3v3 ..i jak najtaniej na potege zawsze bede miał co robic..

Park maszyn dla parkieciarza to około 50tyś..zł..same urządzenia pomiarowe to od 5-10tys zł.szkolenia rocznie dla 8 pracowników..około 10tys..wynagrodzenia srednio 1,5-3,5 tyś na reke kazdemu .ciekawe jeden z drugim jak byście poprowadzili firme,..płacąc do tego ..podatki i ubezpieczenia..za 30zł z metra..a do tego leasing samochodów paliwo..i wszelkie inne koszta których jest niemało kazdy chce w tym kraju zarabiać minimum 3 tys..ale juz zapłacic za to to niee..kana galilejska..:o


ale ja wiem g..o was obchodzi..najlepiej stwierdzic ze wszyscy "fachowcy" to oszusci i zdziercy..

Prawda jest taka..że najprawdopodobniej wykonuja..rencisci emeryci tanio i" w miare" dobrze ale w życiu nie widzieli porzadnie i fachowo..zrobionej posadzki..jak i zwolennicy płacenia 30zł za metr kadrat ciekawe ile kafelkarzowi płaca..i coż on takie potrzebuje do układania..jakiż to lakierów..cykliniarek i tym podobnych uzywa..zejdzcie z marsa na ziemie..no ja WAS prosze....

kurna najłacniej liczy sie czyjąś..kase..ciekawe czy tak skorzy wszyscy jesteście w cholere swe usługi zaniżać..byle pracowac..i czy wam tak miło jak was na jakiejkolwiek płaszyżnie..nazwą..zdziercami czy tym podobnie..

leon28
18-12-2008, 06:52
[quote=leon28][quote=Opos]Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

chyba nienormalna

wszsytko zalezy o jaki parkiet chodzi. ale gdyby sie rozejzec parkiet, a nawet deski podglogowe debowe mozna dostac w granicach 80-120 pln. czy to normalne, ze robocizna + lakiery maja kosztowac 80-120? odpowiedz sobie sam.[/quot

To normalne policz sobie godz pracownika z zusami maszynę papiery to wyjdzie ci tyle .

tak, a wszyscy ktorzy robia za mniej doplacaja do biznesu ;

Nie bo robią bez zusów albo pracownik ma nędzne grosze pewnie jakieś 8 albo 9 zł do ręki.

wiec gdzie tkwi blad?! ja - bedac inwestorem chcialbym oczywiscie zaplacic jak najmniej, jednak te bandyckie, nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia stawki robocizny poszczegolnych specjalistow po prostu nie sa realne. i nie dam sobie wmowic, ze ponizej 100 pln / m2 ulozenia parkietu to sie nie oplaca i nie da sie za to wyzyc. a argumenty do nauczycieli, pracownikow biurowych itd. zeby sami zalozyli dzialalnosc i zajeli sie budowlanka sa po prostu zalosne. bez pracy tych ludzi, nauczycieli i innch wiekszosc naszego i tak niezbyt wyedukowanego spoleczenstwa w ogole znajdowala by sie gdzies na dnie.

ps. wiekszosc budowlancow robi bez zusow, podatkow itd. glupot. nagminnym jest dodawanie do ceny uslugi podatku vat w przypadku, kiedy inwestor poprosi o rachunek. oni nawet sie z tym zbytnio nie kryja. sam nagralem ostatnio moja rozmowe z wykonawca, w ktorej on wlasnie tak zareagowal na moja prosbe o rachunek za wykonana usluge.




Powiedzmy że jest 20m parkietu sam parkiet kosztował 120 zl dębowy wychodzi 2400 zł.5 litrów lakieru np 3v3 za 140 zł papiery 60 ,80 ,120,po około 3 m koszt 80 zł.Razem jest 2620 zł.1 pracownik robi to na gotowo około 18 godz z listwowaniem to i tak ma co robić przy tym 18 godz to wychodzi 2 dni po 8 a te 2 godz zostawiam na lakierowanie.Pracownik ma przykładowo 9 zł na h co jest śmiszne bo u mnie nikt by za tyle nie robił.162 zł plus te 2620=2782 zostaje 1218 zł z czego pracodawca opłaca zus za pracownika koszty dojazdu zużycie maszyny podatki.No teraz widać jakie to bandyctwo naprawdę przesadzamy mamy za wielkie zyski. :evil: a te 18 godz to naprawdę ten co robi parkiety to wie że trzeba ostro zapiepszać żeby to zrobić w tym czasie.

sorry, nie wiem czy sie zrozumielismy, chodzi mi o sama robocizne, nie robocizne + material.

po drugie, dlaczego nie uzaleznia sie ceny, a jesli juz to rzadko od ilosci polozenia parkietu? u nas mamy 200m2, wszystko w nowym domu, b. proste posadzki wylane maszynowo, wszystko suche i przyjemne, do polozenia sa deski parkietowe. jesli mozesz czy mozesz powiedziec, czy w takim przypadku pracownik polozy tez tylko 18m2 /dzien?

po trzecie o tym zapieprzainu - gdzie jest lekko, powiedz moze sie przebranzowie ;-)

emqwadrat
18-12-2008, 07:25
ten watek mnie bardzo smieszy..zarówno cena 200zł za metr jest cena raczej niewygórowana..jak i lakier 3v3 jest całkowita porażka..

jesli ktos twierdzi ze go g..o obchodzi ile kto bierze byle zapłacił najtaniej to powodzenia ilez miałem poprawek dzieki takiemu mysleniu róbcie na 3v3 ..i jak najtaniej na potege zawsze bede miał co robic..

Park maszyn dla parkieciarza to około 50tyś..zł..same urządzenia pomiarowe to od 5-10tys zł.szkolenia rocznie dla 8 pracowników..około 10tys..wynagrodzenia srednio 1,5-3,5 tyś na reke kazdemu .ciekawe jeden z drugim jak byście poprowadzili firme,..płacąc do tego ..podatki i ubezpieczenia..za 30zł z metra..a do tego leasing samochodów paliwo..i wszelkie inne koszta których jest niemało kazdy chce w tym kraju zarabiać minimum 3 tys..ale juz zapłacic za to to niee..kana galilejska..:o

ale ja wiem g..o was obchodzi..najlepiej stwierdzic ze wszyscy "fachowcy" to oszusci i zdziercy..

Prawda jest taka..że najprawdopodobniej wykonuja..rencisci emeryci tanio i" w miare" dobrze ale w życiu nie widzieli porzadnie i fachowo..zrobionej posadzki..jak i zwolennicy płacenia 30zł za metr kadrat ciekawe ile kafelkarzowi płaca..i coż on takie potrzebuje do układania..jakiż to lakierów..cykliniarek i tym podobnych uzywa..zejdzcie z marsa na ziemie..no ja WAS prosze....

kurna najłacniej liczy sie czyjąś..kase..ciekawe czy tak skorzy wszyscy jesteście w cholere swe usługi zaniżać..byle pracowac..i czy wam tak miło jak was na jakiejkolwiek płaszyżnie..nazwą..zdziercami czy tym podobnie..

JEŻELI CYTUJESZ TO CYTUJ CAŁOŚĆ.........

Napisałem, że jeżeli jakość roboty jest taka sama, a cena mniejsza to wybieram tańszego i g.... mnie obchodzi dlaczego tak jest!!! ..... oczywiście fragment o jakości pominąłeś.......

W "tańszych" czsach tj. pięć lat temu za 1 mkw położenia parkietu zapłaciłem 30zł..... większość fachowców pukała się w głowę, że niemożliwe, że bez ZUSu, że.......te same gadki co zwykle. Przyszedł pan w wieku ok 45 lat (więc sorki ale Twoja teoria o emerytach tu się nie sprawdza), nie pamietam jak szybko ale zrobił swoje, wziął kasę i poszedł. Minęło 5 lat parkiet pięknie leży, nie odkleja się nie skrzypi jestem bardzo zadowolony.

Czy nazywamy Was fachowców zdziercami jak napisałeś ???...... nie mogę znaleść takiego zdania w tym wątku.... albo rzeczywiście nie zauważyłem ( :oops: ) albo.... w sumie nie wiem co....... :wink:

Nie piekllij się ale większość ludzi budujących trafia co najmniej raz na własnie fachowców z Bożej łaski...... może faktycznie potem niesłusznie przekładają to na resztę......
Ja na razie chyba mam szczęście, czego sobie dalej i wszystkij pozostałym życzę :D .....także fachowcom (podkreślam:fachowcom a nie "fachowcom")przy znajdowaniu inwestorów

Pozdrawiam wszystkich

ghost34
18-12-2008, 11:44
polemizować nie bede.. :roll: :roll: :roll:

poniewaz..akurat moze ci sie trafiło a moze nie wiesz jak powinna wygladac posadzka..a moze wszystkie gadki o zusie w ustach innych ludzi oprócz ciebie sa..nie do przyjecia..itp itd..

kazdy ma wolna wolę..ale z mitami trza walczyc niewątpliwie..

nie sadze aby sie utrzymał na porzadnych maszynach..i chemii..za 30zł z metra nie da rady..jakies dwa lata temu to moze moze..

emqwadrat
18-12-2008, 12:41
polemizować nie bede.. :roll: :roll: :roll:

poniewaz..akurat moze ci sie trafiło a moze nie wiesz jak powinna wygladac posadzka..a moze wszystkie gadki o zusie w ustach innych ludzi oprócz ciebie sa..nie do przyjecia..itp itd..

kazdy ma wolna wolę..ale z mitami trza walczyc niewątpliwie..

nie sadze aby sie utrzymał na porzadnych maszynach..i chemii..za 309zł z metra nie da rady..jakies dwa lata temu to moze moze..

hehe... "polemizować nie będę..." ale :wink:

- może mi się trafiło....może...
- jak powinna wyglądać posadzka...tak żeby mi się podobała... no i nie skrzypiała :lol:
- gadki o ZUSie..... tu nie chodzi o gadki oZUSie czy inne wymagane dodatki... chcę powiedzieć, że jak ktoś mówi, że płaci to wszystko to dla mnie nie jest to żaden argument żeby zapłacić mu więcej..... gdzie kupisz dany telewizor???? tam gdzie taniej czy tam gdzie pracownikom płacą ZUS czy inną cholerę???? (oczywiście zakładając, że pozostałe elementy są identyczne)
- z mitami trzeba walczyć.... oczywiście a szczególnie jeżeli są .....głupie/nieprawdziwe.... nie wiem jak to nazwać
- 309zł z metra...chyba się pomyliłeś..... :D a przynajmniej mam taką nadzieję :lol: bo jak nie, to znaczy, że z parkietem mogę się pożegnać :cry:

Nie wiem ile bierzesz za metr robocizny, nie wiem czy Twoja robota jest tego warta i nie wypowiadam się na ten temat bo Cię nie znam....ale daj spokój z argumentami "ZUSowskimi"... 8)

Pozdrawiam i życzę dużo klientów...uczciwych

ghost34
18-12-2008, 18:28
masz poprawione a kupie zawsze tam gdzie jest taki jak chce i nie mam klopotów z serwisem..

emqwadrat
18-12-2008, 19:25
masz poprawione a kupie zawsze tam gdzie jest taki jak chce i nie mam klopotów z serwisem..

:cry: albo nie chcesz czytać albo..... :cry:

No i nie obrażaj się... ten "przytyk" do "309" miał być po to żeby troszkę rozładować napiętą atmosferę.... chyba mi się nie udało :wink:

.................................................. .................................................. ....

Własnie przeczytałem to co napisałem/-aliśmy.... dwóch "uparciuchów" spiera się o jakieś swoje racje a przecież nie o to chodziło w tym wątku ....przynajmniej tak mi się wydaje....
Sorki duchu jeżeli Ci podniosłem ciśnienie..... :oops: i jeszcze raz pozdrawiam.

Opos
18-12-2008, 19:46
Mam nadzieję, że nie będzie nie taktem, jeżeli wrócę do początku wątku i poproszę o informację, jeżeli czy 200 zł jest ok czy za mało/za dużo - do Świąt muszę podjąć decyzję :wink:

ghost34
18-12-2008, 19:53
jest ok ale...w jakiej klasie , wymiar klepki, stan wylewek, jaka chemia,...

napisz..cokolwiek..z sufitu mam ci powiedziec czy ok czy nie ok?>

Opos
20-12-2008, 07:22
Klepka 50 na 7 cm, lakier Bonna trafic - 200 zł/m2 z listwami 6 cm
lub
Klepka 57 na 6 cm, lakier Pafuki 2k-Pu - 180 zł/m2 z listwami 6 cm

Ceny są za całość, wylewka z miksokreta (w mojej ocenie stan idealny).
Klasa dębu II - bez sęków i wybieleń

ghost34
20-12-2008, 09:42
przy tej chemii stary wiecej niz ok to jakas matka teresa ci robi nie parkieciarz.. :wink:

jeszcze marka i rodzaj kleju by sie przydał gdzies tu musi byc pies pogrzebany cos za tanio..chyba bedzie dyspersja..

Opos
20-12-2008, 17:00
Klej arteli w przypadku tego tańszego wariantu, a wprzypadku droższego klej BONA D 705

ghost34
22-12-2008, 21:56
hmm który artelit?? rozpuszczalnikowy??..bona to dyspersja..jaki masz element?wymiar klepki..to ważne przy dyspersji..

Opos
23-12-2008, 05:58
Artelit - nie wiek, który dokładnie, ale ma być wodny.
Klepka miała być 50 na 7 cm

ghost34
23-12-2008, 08:17
hmmm 50tke o grubosci 22mm na dyspersji odradzam..ale nie ja to wykonuje i biore odpowiedzialność..chyba ze to 16stka wtedy ok ..moze byc..

leon28
07-01-2009, 22:59
hmmm 50tke o grubosci 22mm na dyspersji odradzam..ale nie ja to wykonuje i biore odpowiedzialność..chyba ze to 16stka wtedy ok ..moze byc..
tak btw mam pytanie, czy cos stanie sie z lakierem (straci swoje wlasciwosci/bedzie do wyrzucenia itd.) jesli chwilowo zamarznie, tj. zostawi sie go na mrozie np. -15 stopni, a pozniej wstawi do cieplego pomieszczenia?

nie chodzi mi o ciagle rozmrazanie i zamrazanie, ale jednorazowa sytuacje.

ghost34
08-01-2009, 10:40
wtedy klej jest przemrożony i nie nadaje sie do niczego traci swe własciwości..

i to obojtnie jaki to był klej..niektóre wytrzymuja wiecej inne mniej ale minus 15 to juz raczej zaden..jak długo to było?

dj80
08-01-2009, 19:25
ten watek mnie bardzo smieszy..zarówno cena 200zł za metr jest cena raczej niewygórowana..jak i lakier 3v3 jest całkowita porażka..

jesli ktos twierdzi ze go g..o obchodzi ile kto bierze byle zapłacił najtaniej to powodzenia ilez miałem poprawek dzieki takiemu mysleniu róbcie na 3v3 ..i jak najtaniej na potege zawsze bede miał co robic..

Park maszyn dla parkieciarza to około 50tyś..zł..same urządzenia pomiarowe to od 5-10tys zł.szkolenia rocznie dla 8 pracowników..około 10tys..wynagrodzenia srednio 1,5-3,5 tyś na reke kazdemu .ciekawe jeden z drugim jak byście poprowadzili firme,..płacąc do tego ..podatki i ubezpieczenia..za 30zł z metra..a do tego leasing samochodów paliwo..i wszelkie inne koszta których jest niemało kazdy chce w tym kraju zarabiać minimum 3 tys..ale juz zapłacic za to to niee..kana galilejska..:o


ale ja wiem g..o was obchodzi..najlepiej stwierdzic ze wszyscy "fachowcy" to oszusci i zdziercy..

Prawda jest taka..że najprawdopodobniej wykonuja..rencisci emeryci tanio i" w miare" dobrze ale w życiu nie widzieli porzadnie i fachowo..zrobionej posadzki..jak i zwolennicy płacenia 30zł za metr kadrat ciekawe ile kafelkarzowi płaca..i coż on takie potrzebuje do układania..jakiż to lakierów..cykliniarek i tym podobnych uzywa..zejdzcie z marsa na ziemie..no ja WAS prosze....

kurna najłacniej liczy sie czyjąś..kase..ciekawe czy tak skorzy wszyscy jesteście w cholere swe usługi zaniżać..byle pracowac..i czy wam tak miło jak was na jakiejkolwiek płaszyżnie..nazwą..zdziercami czy tym podobnie..

Ja tam nikomu nie wyliczam, ile zarabia, ale fakty są takie, że części "fachofcóf" woda sodowa uderzyła do głowy. Cyklinowało u mnie parkiet dwóch łepków na wiosnę. W gadce byli mocni, czego i gdzie to oni nie robili. Strona www też full wypas. Z robotą poszło znacznie gorzej. A dniówka wyszła im po 6 stówek na łapę spokojnie, po uwzglęnieniu kosztów. To samo cudak od płytek. Z wielką łaską położył mi 9 m2, niecały dzień roboty za 650 zł.

Wiesz, ja też coś w życiu potrafię robić, mam nienajgorszą robotę w nienajgorszej firmie, odpowiedzialność za kilkanaście osób i za spore pieniądze, ale o wynagrodzeniu rzędu 10.000 zł miesięcznie to mogę narazie tylko pomarzyć. A taki koleś od kładzenia płytek tyle miesięcznie wyciąga (ja swojego musiałem umawiać miesiąc do tyłu, roboty ma po maksie, a 500 zł to średnia dniówka). Więc jak słyszę ciągłe narzekania budowańców, to mnie krew zalewa.

Dom buduje mi człowiek, który za SSO bierze 40k PLN. Cena dla mnie uczciwa, średnia półka, koleś rozgarnięty, więc się dogadaliśmy. Ale widziałem podobny wiekościowo dom, który ten człowiek postawił w 2005 r. za ... 18.000. I pewnie do interesu nie dołożył. Ceny i pensje przez 3 lata wzrosły, no ale chyba nie o 120%, prawda? Problem polega na tym, że mieliśmy mały boom w budownictwie i popyt na wykwalifikowanych robotników wzrósł na tyle, że panowie zaczęli dyktować ceny z kosmosu, a rynek to zaakceptował. Ale teraz szykuje się dołek i ceny wrócą do normy.

I nie pisz mi, proszę, że sprzęt dla parkieciarza to 50.000 zł. Widziałem, czym cyklinowali moi fachowcy i to z pewnością było warte nie więcej niż 1/10 kwoty o której piszesz.



Pozdr
DJ

ghost34
09-01-2009, 09:20
Sprawdź sobie ile kosztuje lagler humme(mam dwa)l, flip, trio,dobra polerka,to juz jest około 40tys).
Ile kosztuje zacny odkurzacz przemysłowy, rotex firmy festool, ile kosztuje porzadna piła ukośna, i blatowa, frez, hebel,wiertarke udarowa , wkretarke, piłe festoo, atf..(jeśli chcesz cos wycinać robic wzór to niezbedna jest, sprzet do wylewek..mieszadła..raki lasrowe niwelatory..
l..dołoz do tego dwa -trzy komplety porzadnych narzedzi (młotki dłutka, katowniki, itp)..to tyle pobieznie jeśli chodzi o sprzet...


Teraz kup sobie presometr, cm-ke, i dobry miernik higroskopijności drewna(sa i za 6 tyś ja mam za 1300zł)

no i oczywiscie trzeba to czyms przewieść ..nieprawdaż..?

Nio ale widze ze wiesz lepiej ..prowadzisz cos podobnego na sprzecie sie znasz i koszta juz ponosiłeś nie ssasz z palca..na podstawie dwóch kolesi z betoniarka na własnej budowie.. :wink: Pozdrawiam

leon28
09-01-2009, 19:24
wtedy klej jest przemrożony i nie nadaje sie do niczego traci swe własciwości..

i to obojtnie jaki to był klej..niektóre wytrzymuja wiecej inne mniej ale minus 15 to juz raczej zaden..jak długo to było?
czasu nie znam, po prostu wykonawca "pochwalil" sie, ze schowal chemie do grzanego pomieszczenia, bo mrozy byly u nich spore. nie wiem wiec, jak dlugo to trwalo - zamrazanie -

Marrck
16-09-2010, 20:01
Czy 200 zł (robocizna + materiały) za położenie parkietu dębowego na gotowo do dużo czy mała ?

Ceny rynkowe parkietu z polozeniem są dosyć obszernie przeanalizowane na serwisie www RynekParkietu.pl
Ceny sa uzaleznione od wielkości klepki, klasy drewna, gatunku oraz miejsca zakupu...
na przyklad DAB w klasie II 22/60/300 (gr/dl/szer) to laczny koszt w granicach od 130 PLN / metr w gore nawet do 200 PLN