PDA

Zobacz pełną wersję : Strop



kkasper
29-11-2008, 19:37
Mam położone belki stropowe 12x15 co 60cm, na górę planuje dać OSB o grubości 22m. Moje pytanie dotyczy czy od spodu również mogę przykręcić OSB 8 lub 10mm czy jednak to zbędny wydatek??? Na OSB od spodu pójdą płyty gk

kkasper
30-11-2008, 20:44
W sumie racja, po co OSB od spodu.
Na górę OSB 22mm a na dół do belek wieszaki, profile i płyty g-k a do środka oczywiście wełna.

Trociu
01-12-2008, 08:41
W sumie racja, po co OSB od spodu.
Na górę OSB 22mm a na dół do belek wieszaki, profile i płyty g-k a do środka oczywiście wełna.Ja bym tak zrobił

kkasper
01-12-2008, 12:25
A jak wełna do środka, może być taka sama jak między krokwie do ocieplania poddasza?

Trociu
01-12-2008, 12:28
A jak wełna do środka, może być taka sama jak między krokwie do ocieplania poddasza?tak - może być taka sama. Ja taką mam w swoim stropie drewnianym.

Piczman
01-12-2008, 14:20
Wtrącę swoje pytanie odnośnie tej wełny w stropie!

Czy można wysypać wełnę w granulacie bezpośrednio na płyty KG przykręcone do rusztu aluminiowego ?

Trociu
01-12-2008, 14:33
Wtrącę swoje pytanie odnośnie tej wełny w stropie!

Czy można wysypać wełnę w granulacie bezpośrednio na płyty KG przykręcone do rusztu aluminiowego ?można rozważyć jeszcze użycie folii paroizolacyjnej pomiędzy płyty a wełnę.

Piczman
01-12-2008, 14:48
Dokładnie!

Do stelaża przykleić tasmą 2-stronną folię i przykrecić płyty, od góry też pójdzie folia ,,,

Tylko czy tak można po prostu wysypać ta wełnę, będę miał ok. 50 cm przestrzeni między płytami a podłogą na strychu :o

Granulat lub ekofiber mi pasuje jak cholera tam !
I tak planowałem 40 cm wełny w stropie ,,,

anjas
01-12-2008, 20:47
a ja zapytam czy można łączyć wełnę i styropian?np.5cm styropianu i 20 cm wełny?

salam1
01-12-2008, 21:53
Witam . A ja mam pytanie co na płytę OSB na podłodze pod kafelki .
Planuję również matę grzejną .

02-12-2008, 05:19
a ja zapytam czy można łączyć wełnę i styropian?np.5cm styropianu i 20 cm wełny?
mozna

zbigmor
02-12-2008, 07:58
Wtrącę swoje pytanie odnośnie tej wełny w stropie!

Czy można wysypać wełnę w granulacie bezpośrednio na płyty KG przykręcone do rusztu aluminiowego ?

Ja tak zrobiłem dla grubości 20 kilka centymetrów. Przy twojej grubości będzie to dość ciężkie. Może daj profile dwa razy gęściej?
Folii nie dawałem.

Piczman
02-12-2008, 11:13
No myślę że jak dam gęściej to będzie ok, w końcu w granulacie wysypywanym jest sporo powietrza,przez to ta sama grubość wełny i granulatu swobodnie wysypanego może się różnić, lżejszy będzie granulat :roll:

A jak sie maja kable i halogeny w takim granulacie?
Zabezpieczałeś czymś ?

Pozdr.

zbigmor
02-12-2008, 11:16
No myślę że jak dam gęściej to będzie ok, w końcu w granulacie wysypywanym jest sporo powietrza,przez to ta sama grubość wełny i granulatu swobodnie wysypanego może się różnić, lżejszy będzie granulat :roll:

A jak sie maja kable i halogeny w takim granulacie?
Zabezpieczałeś czymś ?

Pozdr.

Granulat nie będzie lżejszy, a cięższy.
Kable mam i nie widzę czemu miałby być problem? Granulat wełny skalnej do ponad 1000 deg C zabezpiecza wystarczająco.

klimaw
02-12-2008, 18:15
Wtrącę swoje pytanie odnośnie tej wełny w stropie!

Czy można wysypać wełnę w granulacie bezpośrednio na płyty KG przykręcone do rusztu aluminiowego ?

Chciałem dodać do tego jako , że mam Ekofiber , że spoko u mnie leży na płytach KG.
Waga około 7kg/m2 przy 25 cm grubości.
I najwazniejsze. :o
Przekrój od dołu to płyta KG , Ekofiber i nic więcej.
Nie ma foli paroizolacyjnej , ktora wymagana jest przy wełnie.Brak jakichkolwiek wykropleń itp.
Całość sobie ładnie oddycha. :lol:

zbigmor
03-12-2008, 09:36
Wtrącę swoje pytanie odnośnie tej wełny w stropie!

Czy można wysypać wełnę w granulacie bezpośrednio na płyty KG przykręcone do rusztu aluminiowego ?

Chciałem dodać do tego jako , że mam Ekofiber , że spoko u mnie leży na płytach KG.
Waga około 7kg/m2 przy 25 cm grubości.
I najwazniejsze. :o
Przekrój od dołu to płyta KG , Ekofiber i nic więcej.
Nie ma foli paroizolacyjnej , ktora wymagana jest przy wełnie.Brak jakichkolwiek wykropleń itp.
Całość sobie ładnie oddycha. :lol:

Jeśli strop jest pomiędzy poziomami ogrzewanymi to izolacja ma za zadanie (głównie) zabezpieczyć przed przenikaniem dźwięku przez strop. Folia wtedy nigdzie nie jest potrzebna.

klimaw
03-12-2008, 12:41
Jeśli strop jest pomiędzy poziomami ogrzewanymi to izolacja ma za zadanie (głównie) zabezpieczyć przed przenikaniem dźwięku przez strop. Folia wtedy nigdzie nie jest potrzebna.

U mnie strop jest pomiędzy pomieszczniami nieogrzewanymi. :o
Folia w poziomie nad płytą KG ma niedopuścić wilgoci do wełny( jesli ktoś ma wełnę ).

zbigmor
03-12-2008, 12:45
Jeśli strop jest pomiędzy poziomami ogrzewanymi to izolacja ma za zadanie (głównie) zabezpieczyć przed przenikaniem dźwięku przez strop. Folia wtedy nigdzie nie jest potrzebna.

U mnie strop jest pomiędzy pomieszczniami nieogrzewanymi. :o
Folia w poziomie nad płytą KG ma niedopuścić wilgoci do wełny( jesli ktoś ma wełnę ).

Pomiędzy pomieszczeniami nieogrzewanymi folia też jest bez sensu.
Należy ją stosować pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi. bez znaczenia na rodzaj izolacji.

klimaw
03-12-2008, 13:02
U mnie strop jest pomiędzy pomieszczniami nieogrzewanymi. :o
Folia w poziomie nad płytą KG ma niedopuścić wilgoci do wełny( jesli ktoś ma wełnę ).

oooops-pomyliłem się oczywiście. 8)
Strop jest pomiędzy parterem ogrzewanym , a poddaszem nieogrzewanym
Tak jakoś się omskło. :D

klimaw
03-12-2008, 13:04
Należy ją stosować pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi. bez znaczenia na rodzaj izolacji.

Własnie , że rodzaj izolacji ma znaczenie.
Dla ekofibru folii nie stosuje się.

brachol
03-12-2008, 13:31
Chciałem dodać do tego jako , że mam Ekofiber , że spoko u mnie leży na płytach KG.
Waga około 7kg/m2 przy 25 cm grubości.
I najwazniejsze. :o
Przekrój od dołu to płyta KG , Ekofiber i nic więcej.
Nie ma foli paroizolacyjnej , ktora wymagana jest przy wełnie.Brak jakichkolwiek wykropleń itp.
Całość sobie ładnie oddycha. :lol:
a jaki koszt ekofibru?

zbigmor
03-12-2008, 13:57
Należy ją stosować pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi. bez znaczenia na rodzaj izolacji.

Własnie , że rodzaj izolacji ma znaczenie.
Dla ekofibru folii nie stosuje się.

Na ekofibrze się nie znam, ale czy to oznacza, że on chroni belki stropu przed wilgocią? W jaki sposób?

Piczman
03-12-2008, 14:22
Myślałem o granulacie wełny :roll:
Ale ekofiber tez by był oki, tylko czy można to kupić w workach i sobie powsypywać ?
W sumie to nie rozumiem dlaczego ekofiber nie chłonie wilgoci, a może :roll:

klimaw
03-12-2008, 14:47
zbigmor,Piczman
opis jest tu:
http://ekofiber.com.pl/strona.php?psz=tresc&subaction=showfull&id=1195758073&ucat=3
Ekofiber reguluje wilgoć.
Jak dasz folię to masz termos , a tu odwrotnie. :lol:

Nie znalazłem tylko ekofibru i musiałem zamówić z usługą , ale wyszło taniej niż wełna i wdmuchnęli tak , że wełny bym tak nie ułożył, ( krzyżowe stelaże płyt KG). :lol: