PDA

Zobacz pełną wersję : jaki bedzie koszt budowy domku? dziekuje za odpowiedz



kjak
29-11-2008, 19:52
Witam serdecznie:)

Bardzo prosilabym aby ktos pomogl mi wycenic koszt budowy tego domku

http://pprojekt.pl/projekt207-bazant,opis.html

poniewaz nie jestem specjalista zapytam sie jak laik:

inetesuje mnie cena postawienia domku od podstaw do stanu w ktrowym brakowac juz tylko bedzie wyposazenia domu zeby sie wprowadzic, czyli taki etap na ktorym jeszcze nie ma paneli, kafelek, pomalowanych scian itd...

nie mam pojecia jaka to moze byc kwota wiec bardzo prosze o rzeczowe odpowiedzi

pozdrawiam

Nefer
29-11-2008, 20:09
kjak
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Wowka
29-11-2008, 20:28
kjak
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

I tak jej nie znajdzie.

Oczywiście, może zadowolić się odpowiedziami z zakresu 50 000 - 300 000 zł, gdyż takie spectrum wartości było wielokronie wymieniane.

kjak - na dzień dobry posiłkuj się tym co podaje autor projektu:


Koszt budowy stanu surowego zamkniętego wynosi 135 700 zł netto.

Cena podana w zestawieniu jest kwotą orientacyjną opartą na uśrednionych cenach. Zależy ona przede wszystkim od systemu budowy (samodzielnie czy na zlecenie), zastosowanych materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych. W rzeczywistości koszt budowy można obniżyć nawet o 20-30% stosując tańsze materiały. Zestawienie nie uwzględnia instalacji wewnętrznych.

Tutaj masz zestawienie materiałów:
http://pprojekt.pl/foto/kosztorysy/332kosztorys_materialybaz.pdf

Poszukaj w necie cen pomnóż przez ilości z zesztawienia i masz wynik cen materiałów.

Ceny robocizny to inna bajka. Nie wiadomo, co zrobisz sam lub przy pomocy rodziny. Nie wiadomo gdzie budujesz i jakie tam sa ceny robocizny. Itp, itp.....

Masz całą zimę dla przeprowadenia wyliczeń. Weż się do roboty sam i nie licz, że ktoś wyliczy to za Ciebie.
Najwyżej możesz dowiedzieć się ile taki domek kosztował innych forumowiczów. Lecz nie będą to miarodajne odpowiedzi. Inne były zakresy prac własnych, inny dobór materiałów, inne lata budowy. Ktoś pokrył dach dachówką ceramiczną a inny papą. Ktoś do ceny wlicza ogrodzenie i podjazdy a inny nie. Ktoś płacił za 300 metrów gazociągu a inny 20. Ktoś mial szambo, inny kanalizacje a inny oczyszczalnię. Itp, itp.

kjak
29-11-2008, 21:26
coz nefer jak na oswiecona na tym forum to slabo swiecisz... zadna gora olimpu sie za tym nie kryje raczej bicie liczby postow poprzez malo istotne odpowiedzi:D

mimo wszystko dzieki za druga odpwiedz pozdrawiam