PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M37 BLISKO MARZEŃ



krzyzak74
25-02-2008, 22:00
Witajcie. Pojawił sie nowy projekt Bliżej marzeń o numerze M37. Nie ukrywam iż wydaje sie bardzo zajefajny. Proszę Was o pomoc i wyrażenie swoich opinii. Szukamy projektu na 4 osoby ok 150 m na wąską dziełkę. Ten wydaje nam się ok. A Wy co na to? :P [/list]

ms.
26-02-2008, 13:36
Blisko marzeń (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=550&IdKolekcji=)

Jeśli wąska działka i koniecznie garaż na dwa samochody - ten projekt jest OK. Nie wiem jak działka ma się do stron świata - czy chcesz żeby bryła garażu zacieniała wejście do domu? Może lepiej sprawdzi się odbicie lustrzane.

Mało projektów ma wyjście z kuchni na taras - jeśli pasują strony świata - warto zachować ten układ.

Łazienka i pokłój na parterze - coś nie pasuje mi ten mały korytarzyk. Drzwi do łazienki otwierają się na niewykorzystaną przestrzeń.

Generalnie w porządku, zwarta bryła. Ważne, żeby pasował do stron świata.

krzyzak74
05-03-2008, 21:54
moze ktos by przedstawil swoje spostrzezenie. z gory dziekuje

piotrulex
27-03-2008, 08:02
moze ktos by przedstawil swoje spostrzezenie. z gory dziekuje

Witam

Nam nie odpowiada:
- garaz na pierwszym planie,
- niskie poddasze (mozna podniesc ale domek juz nie bedzie tak ladny)
- nie za duza kuchnia
- duzo okien dachowych a w sypialni podczas ulewnego deszczu to nie wyobrazam sobie spania
- ladnie wygladaja te zadaszone wneki do siedzenie lecz czy to praktyczne to nie wiem - wszystko zalezy od usytuowania domu wzgledem kierunkow Pn i tak dalej

Generalnie domek ladny

Kolega pisze o waskiej dzialce - ile to wasko?

Nasza ma okolo 16,5 metra szerokosci i domek tez sie zmiescil :wink:

Jak by co to zapraszam do Wielkiej Nieszawki :D

kwaiken
15-04-2008, 19:20
Myśmy juz ten projekt kupili jakieś 2 tyg temu. Nam pasuje. Działka szer 22,5m
Raczej zmian nie będzie, przynajmniej nic mi do głowy nie przychodzi. Papiery kompletuje, jestem na etapie przyłączy), planuje budowe w przyszłym roku na wiosne.
Jak macie jakieś pomysły na zmiany to chętnie poczytam.
Dzięki i pozdrawiam

PODLASIE2
25-06-2008, 18:57
Co myślicie o tym projekcie, czy ktoś tski buduje? Pomóżcie!

kplewinska
04-08-2008, 10:45
Mam pytanie kto z Was jest w trakcie lub ma może juz wybudowany domek blisko marzeń? Dzięki za pomoc

kplewinska
04-08-2008, 10:48
cześć i co udało Ci sie już cos dowiedzieć na temat tego projektu blisko marzeń, jestem ciekawa bo zabieramy się za budowę i wybraliśmy go. Dzięki za pomoc.

sylwiap-w29
07-08-2008, 09:51
Witam :)
Mnie też bardzo podoba się ten projekt i zastanawiam się nad jego kupnem. Ale jeszcze wiele przemyślę zanim to zrobię. Bardzo się cieszę że jeszcze ktoś chce go budować. To jest pocieszające i mobilizujące :) Jednak pytań co do niego mam setki i może arichtek wyjaśni mi troszkę.

Pozdrawiam !!!

kwaiken
06-09-2008, 09:19
Mam pytanie kto z Was jest w trakcie lub ma może juz wybudowany domek blisko marzeń? Dzięki za pomoc

jestem na etapie adaptacji projektu, lada chwila składam dokumenty do wydziału budownictwa o pozwolenie na budowe, planowana budowa to początek marca jak podoga pozwoli. Świdnik koło Lublina
jacek

kwaiken
06-09-2008, 09:23
raczej mało prawdopodobne żeby ktoś ten domek już wybudował, projek jest świeży, uakazał się w tym roku ok lutego, papiery się załatwia kilka miesięcy, jak nie rok, więc najwcześniej stan surowy tych domków to połowa 2009.
Ale to tylko moje przemyślenia, może ktoś expresem papiery pozałatwiał i już stawia dom :)
jacek

kwaiken
06-09-2008, 09:29
Witam,
ja ruszam z budową w marcu 2009, jestem na etapie końcówki kompletowania dokumentów, zacząłem w marcu z dokumentami...
trzeba dużo cierpliwości
jacek

sylwiap-w29
06-09-2008, 14:11
Witam,
ja ruszam z budową w marcu 2009, jestem na etapie końcówki kompletowania dokumentów, zacząłem w marcu z dokumentami...
trzeba dużo cierpliwości
jacek


Witaj kwaiken!
Ja chciałam budować dom według projektu Blisko Marzeń. Podoba mi się nawet bardzo :) Ale już skłaniam się w kierunku innego. Powód to za wysoki koszt budowy jak na moją kieszeń 429.000 !!!. Co sądzisz o kosztach orientacyjnych podanych w muratorze? Masz już jakieś wstępne przemyślenia? Ale projekt ŚWIETNY!!!

Pozdrawiam

kwaiken
06-09-2008, 16:39
jak wybierałem dom to nie zwracałem uwagę na koszty, fakt trochę więcej niż planowałem 350 tys., ale z tego co pamiętam w marcu tego roku wyliczenia muratora były dużo niższe. Mogę się mylić, jak się wybuduję to będę wiedział.:)
jacek

kwaiken
06-09-2008, 16:58
Zmiany jakie wprowadziłem do projektu:
- poddasze podwyższyłem o 24 cm, nachylenia dachu nie ruszałem,
- w garażu będzie kratka odprowadzania wody,
- po tej stronie co są tarasy w dachu będzie lukarna podwójna zamiast okien połaciowych, nawet fajnie to na projekcie wyszło,
- okno w salonie zostanie niewiele przesunięte ok 10-15 cm
- w pomieszczeniu nad garażem dodałem dodatkowe okno, planuję tam pokój i wg mnie jedno to za mało,

więcej zmian nie będzie, z kilkunastu punktów jakie mi się nasunęły po konsultacji z projektantem te właśnie tylko zostały
dom nam pasuje w całości, rozmieszczenia pomieszczeń itp. nawet spiżarka pod schodami to fajne rozwiązanie
atutem jest duży salon, podpiwniczenia nie robię ponieważ jest garaż podwójny i to musi mi wystarczyć.
Obecnie mieszkam w 53m domu i się mieszczę to 140 m wydaje mi się wystarczająco. Działkę mam wąską ale za to długą szer 23m na 50 m.
lokalizacja jest dobra, szamba nie robię bo mam dostęp do kanalizacji miejskiej

sylwiap-w29
06-09-2008, 21:08
jak wybierałem dom to nie zwracałem uwagę na koszty, fakt trochę więcej niż planowałem 350 tys., ale z tego co pamiętam w marcu tego roku wyliczenia muratora były dużo niższe. Mogę się mylić, jak się wybuduję to będę wiedział.:)
jacek

Tak w marcu wiliczenia były niżesz 328 tys. :) ale pewnego lipcowego dnia murator zrobił korektę na 429 tys. :( Wtedy zaczęliśmy się wahać choć byliśmy już prawie zdecydowana na ten projkcik. No szkoda. Wiem że to orientacyjne koszty ale jednak jakiś wyznacznik który trzeba brać pod uwagę.


Zmiany jakie wprowadziłem do projektu:
- poddasze podwyższyłem o 24 cm, nachylenia dachu nie ruszałem,
- w garażu będzie kratka odprowadzania wody,
- po tej stronie co są tarasy w dachu będzie lukarna podwójna zamiast okien połaciowych, nawet fajnie to na projekcie wyszło,
- okno w salonie zostanie niewiele przesunięte ok 10-15 cm
- w pomieszczeniu nad garażem dodałem dodatkowe okno, planuję tam pokój i wg mnie jedno to za mało,

więcej zmian nie będzie, z kilkunastu punktów jakie mi się nasunęły po konsultacji z projektantem te właśnie tylko zostały
dom nam pasuje w całości, rozmieszczenia pomieszczeń itp. nawet spiżarka pod schodami to fajne rozwiązanie
atutem jest duży salon, podpiwniczenia nie robię ponieważ jest garaż podwójny i to musi mi wystarczyć.
Obecnie mieszkam w 53m domu i się mieszczę to 140 m wydaje mi się wystarczająco. Działkę mam wąską ale za to długą szer 23m na 50 m.
lokalizacja jest dobra, szamba nie robię bo mam dostęp do kanalizacji miejskiej

A czy podniesienie ścianki o 24 cm bez wydłużania okapu dachu nie zaburzy proporcji bryły? Może będzie ok bo to niewiele i pokoje u góry będą obszerniejsze :) Jeżeli chodzi o salon to prawda, jest ogromny (prawie 40m2) i dwa tarasy to walor tego projektu. Można np. jeść śniadania na tarasie od kuchni a wieczorem grilować od strony salonu :) I właściwie jest idealny, nie trzeba nic w nim zmieniać poza drobiazgami.

kwaiken
20-09-2008, 15:32
A czy podniesienie ścianki o 24 cm bez wydłużania okapu dachu nie zaburzy proporcji bryły?
Może będzie ok bo to niewiele i pokoje u góry będą obszerniejsze :) Jeżeli chodzi o salon to prawda, jest ogromny (prawie 40m2) i dwa tarasy to walor tego projektu. Można np. jeść śniadania na tarasie od kuchni a wieczorem grilować od strony salonu :) I właściwie jest idealny, nie trzeba nic w nim zmieniać poza drobiazgami.[/quote]
poniesienie ścian jest wg mnie konieczenie, ale każdy ma swoje zdanie, dom nie powiniem stracić swojego uroku. dach pozostaje taki jaki jest
Tak jak wcześcniej pisałem, komplet dolumentów złożyłem i czekam na pozwolenie na budowę :), jeżeli będą jeszcze jakiieś zmiany to podczas budowy. Planowane rozpoczęcie prac marzec'09.
Obecnie kręcę się za kredytem, raczej będzie to ING.

sylwiap-w29
23-09-2008, 13:36
...też chcemy ruszać z budową w marcu :)...tyle że inny projekt ale ten wątek będę śledziła bo Blisko Marzeń najzwyczajniej mi się podoba :)...może drugi dom to będzie właśnie ten heh...więc budujcie a ja mam nadzieję zobaczyć kiedyś jego realizację chociaż na zdjęciach :) Pozdrawiam i dopinguje!!!

kwaiken
30-11-2008, 10:18
mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy:D

kwaiken
30-11-2008, 10:34
budowę zaczynamy na wiosnę'09, ale może ktoś już ma zdjęcia ze swojej budowy i chciałby się podzielić wrażeniami z budowy?

sylwiap-w29
01-12-2008, 12:25
mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy:D
No to gratuluję, bo macie już to z głowy...my jeszcze sobie poczekamy, na razie sprawy w toku...nie wiem czy widziałeś ale na stronie muratora w pozycji: wkrótce w sprzedaży pojawił się następny wariant projektu Blisko marzeń...wygląda na ciut mniejszy, ale szczerze to dla mnie nie jest już taki fajny, http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1258&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=15 zupełnie inny układ, no i dwóch tarasów nie ma :( Co Ty na to?
Mam nadzieję że wreszczie znajdziecie kogoś kto buduje ten dom.
Pozdrawiam i będę podpatrywała postępy w budowie!!!

kwaiken
01-12-2008, 12:47
[quote=kwaiken]mam już pozwolenie na papierze, tylko czekać do wiosny i zaczynamy:D
właśnie czekam na uprawomocnienie się zezwolenia
umowę z wykonawcą na stan surowy i dach już podpisałem

zmieniłem jeszcze :
- zamiast okien na poddaszu od strony ogrodu wstawiłem lukarnę podwójną i od razu pomieszczenia te 2 zrobiły się ciut większe
- wstawiłem w pomieszczeniu nad garażem jeszcze jedno okno, bo prawdopodobnie będzie tam pokój

w tej chwili liczę kosztorys,harmonogram prac, zbieram komplet dokumentów do banku w celu otrzymania ofert na kredyt

u mnie jak zwykle pod górkę :cry:
jak kupowałem działkę to ceny były wyśrubowane
a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
ale damy rade :lol:

kwaiken
01-12-2008, 12:57
...nie wiem czy widziałeś ale na stronie muratora w pozycji: wkrótce w sprzedaży pojawił się następny wariant projektu Blisko marzeń...wygląda na ciut mniejszy, ale szczerze to dla mnie nie jest już taki fajny, http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1258&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=15 zupełnie inny układ, no i dwóch tarasów nie ma :( Co Ty na to?

widziałem ten projekt, napisane że I wariant to i pewnie II będzie kiedyś
projekt ciekawy ale ... nie pasuje mi
kuchnia od wejścia,
okno za małe przez co juz nie ma takiego samego uroku co tamten,
dzrzwi od garażu jakieś chyba niższe
za dużo okien połaciowych
jeden taras, chociaż jak by się zastanowić dłużej to i u mnie kuchnię można było powiększyć zamiast tarasu, tam sobie myślałem że ten taraz można by zabudować przeszkolonymi ściankami i mogła by być spiżarka lub coś podobnego
trzy kominy
ale fajnie w salonie jest to rozwiązanie łamanej ścianki gdzie stół jadalny stoi
całkowicie nie podoba mi się dachówka i elewacja wykończenie

kwaiken
19-04-2009, 18:11
No i zaczęliśmy budowę ...
w lutym kupiłem materiały belix i bloczki betonowe, po świętach wielkanocnych, geodeta wyznaczył osie i punkty domu, ściągnęliśmy humus, przed 2-3 dni wykonawca wykopał rowy pod ławy fundamentowe, przyjechała stal, piach, cegły na kominy, deski, tymczasowy załatwiłem prąd, woda w beczkach, ławy wylane wczoraj tj 18.04.09. Na razie tyle się udało, oczywiście porobiłem trochę zdjęć, jak się doczytam na jakiej zasadzie je umieszczać to powrzucam.

kwaiken
01-05-2009, 19:52
widzę że jesteśmy pionierami w budowie tego projektu M37, jeżeli się mylę to proszę o info na [email protected] czy ktoś jeszcze ten dom buduje?

kwaiken
01-05-2009, 20:07
a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
ale damy rade :lol:[/quote]

z tym kredytem to fakt, nie miałem różowo :roll: z powodu oczywiście tzw. "kryzysu", temat załatwiłem pozytywnie, teraz jak bym się starał to pewnie by nici były z tej budowy (przynajmniej na parę lat), bank to nie ING,
finanse też są dużo mniejsze niż planowałem, więc budowa potrwa trochę miesięcy, może lat ... :cry:

pozdrawiam wszystkich fanów i przyszłych właścicieli M37
:D :D

kwaiken
01-05-2009, 20:07
a jak teraz chce kredyt wziąść to mamy kryzys i banki utrudniają
ale damy rade :lol:[/quote]

z tym kredytem to fakt, nie miałem różowo :roll: z powodu oczywiście tzw. "kryzysu", temat załatwiłem pozytywnie, teraz jak bym się starał to pewnie by nici były z tej budowy (przynajmniej na parę lat), bank to nie ING,
finanse też są dużo mniejsze niż planowałem, więc budowa potrwa trochę miesięcy, może lat ... :cry:

pozdrawiam wszystkich fanów i przyszłych właścicieli M37
:D :D

sylwiap-w29
01-05-2009, 23:25
oczywiście porobiłem trochę zdjęć, jak się doczytam na jakiej zasadzie je umieszczać to powrzucam.

Witaj :)

...jeżeli chodzi o zdjęcia to najlepiej zalogowac sie na fotosiku i wklejać tutaj http://www.fotosik.pl/ ...

My dopiero ławy fundamentowe kopiemy :) ... także jesteś przed nami z robotą :) ale już powoli będziemy wychodzić z tej wielkiej dziury ...

Pozdrawiam !!!

kwaiken
09-05-2009, 20:59
w końcu znalazłem chwilę na zapis zdjęć
mamy już prawie stan zero :)

http://kwaiken.fotosik.pl/albumy/631509.html

Pozdrawiam

kwaiken
24-05-2009, 20:48
zmiany dalsze:
- większe okno w kuchni
- dłuższe nadproża w garażu, może w przyszłości będzie z tego pokój lub biuro
- w salonie obok komina dziura :) w ścianie, odsłonęliśmy schody, wizualizacja była w muratorze tej ściany i nam się spodobała
- tarasy nie będą betonowe, z czego to jeszcze nie wiem
- przesunięte jest okno w salonie ok 30 cm, po to by lukarna i to okno było w osi budynku
- zamiast okien dachowych w pokojach nad salnem, będzie lukarna

zdjącia na fotosiku, link podawałem wcześniej

sylwiap-w29
24-05-2009, 21:24
wow :D "Blisko Marzeń" rośnie w oczach :wink: ... z czego budujesz? silikaty czy beton komórkowy?

kwaiken
25-05-2009, 08:57
tradycyjnie: beton komórkowy z niemiec biały na klej, dachówka ceramiczna ruup ceramika syriusz, materiały proponowene w projekcie, raczej nie wymyślamy

robsi73
17-06-2009, 23:48
Zacząłem stawiać ten domek na początku maja,obecnie jestem na etapie stanu zerowego i od lipca pnę go w górę i właśnie zastanawiam się z czego?
może jakieś sugestie?
Jeżeli chodzi o sam projekt i zmiany powiększyliśmy salon kosztem lewego tarasu,(patrząc z góry od przodu) ok 50m2,a powiększyliśmy prawy taras.
Okno centralne od ogrodu w salonie zamienimy na drzwi , podwyższymy o 50 cm piętro.
Garaż i kotłownie podniosłem o 1 eMkę wyżej,działkę mam w lekkim dole.
Z tego co wiem na temat tego projektu są w nim drogie kominy które można zrobić o połowę taniej, stan zerowy wyniósł mnie ok 35tys(góra na 9 eMek, garaż na 7).
Wrzucę jakieś fotki jak się zacznie jazda w lipcu:)
pozdrawiam serdecznie
:wink:

kwaiken
18-06-2009, 08:38
super że nie jestem sam:)
ja już wieńce robie na więźbe dachową, gdzieś w przyszłym tygodniu zaczyamy dach

robsi73
18-06-2009, 20:34
:D no to jest nas 2. z czego budujesz i czy możesz wrzucić jakieś fotki,byłoby super może na mail [email protected]
trzymasz się sztywno projektu,bo wiem że są jaja z podłogami tzn: garaż wyżej,kotłownia niżej i pomieszczenia znów wyżej.r

kwaiken
19-06-2009, 07:45
belix biały na klej solbet też biały, dachówka ceramiczna syriusz 13 brąz
garaż i kotłownia są na tym samym poziomie, coś źle słyszałeś, zobacz zdjęcia
umieszczałem na fotosiku
pomiędzy poziomem garażu i samonem jest 45 cm, 2 schodki
wg nas jest ok
my trzymamy się projektu, małe, niewielkie zmiany oczywiście są

poczytaj jeszcze moje wcześniejsze posty będziesz wiedział więcej, zobacz też zdjęcia, posty znajdziesz po akronimie "kwaiken"

kwaiken
21-06-2009, 19:13
Z tego co wiem na temat tego projektu są w nim drogie kominy które można zrobić o połowę taniej,

o jestem ciekaw jaka jaet receptura na te kominy? bo właśnie jestem na tym etapie, jakie są koszty albo gdzie poczytać? jak taniej? zastanawiam się czy aby nie można ich skrócić, czy muszą mieć po 2,2m?

robsi73
23-06-2009, 21:28
Aby zmniejszyć koszt można zastosować kominy prefabrykowane zamiast murowanych wg projektu ( oszczędność około 8 tys. zł ).
taką propozycję dostałem od firmy budującej.widziałem piwnicę jestem ciekaw ile wyniesie stan do dachu bez 0 - same mury. [email protected]
poz..

anianiunia1
25-06-2009, 11:38
Kupilam projekt murator m37.mamy juz pozwolenie na budowe i jest juz uprawomocnione.dzisiaj jeszcze podbijali mi dziennik budowy i za 7 dni moge dzialac bez zastrzen zadnych.czyli 3 lipca moze juz koparka kopac :P
czy osoby ktore wybudowaly m37 jestescie zadowoleni? my z mezem ten projekt juz 3 lata temu wybralismy bo nam pod kazdym wzgledem pasowal no i stało sie kupilismy go i dzialamy dalej.ktos pisal ze zmienia co neico.ja tez mam zamiar zmienic tu i owdzie.w schowku nad garazem ma byc garderoba -zafy zabudowane i mąz wymyslil sobie ze postawi stól bilardowy i zrobi barek;-) napewno bedzie dodatkowe okno bo na tak duze pomieszczenie 1 velux to porazka. a na dole w salonie likwidujemy drzwi balkonowe na maly taras poniewaz z kuchni wyjscie na niego wystarczy.w miejsce likwidowanego balkonu bedzie okno zeby bylo widniej w salonie.nad wiekszym oknem w kuchni tez sie zastanawiam ale chyba dam sobie spokoj bo jest balkon wiec bedzie widno :wink:

anianiunia1
25-06-2009, 11:42
zmiany dalsze:
- większe okno w kuchni
- dłuższe nadproża w garażu, może w przyszłości będzie z tego pokój lub biuro
- w salonie obok komina dziura :) w ścianie, odsłonęliśmy schody, wizualizacja była w muratorze tej ściany i nam się spodobała
- tarasy nie będą betonowe, z czego to jeszcze nie wiem
- przesunięte jest okno w salonie ok 30 cm, po to by lukarna i to okno było w osi budynku
- zamiast okien dachowych w pokojach nad salnem, będzie lukarna

zdjącia na fotosiku, link podawałem wcześniej
Powiedz mi kwaiken ile cie kosztowal budynek od fundamentow do wiezby dachowej? i czy robiles/las strop z terivy?my zaczynamy bodowac z H+H a strop ma byc z teriwy.dach ma byc z blachodachowki poniewaz niechce ceramiki-jest za ciezka i slyszalam ze duzo jej pęka nawet podczas kladzenia.a tania wcale nie jest;-(

robsi73
19-07-2009, 22:06
witam.

Jaki zastosowałeś strop i wylewkę ,widzę że podniosłeś poddasze, o ile?? i czy naniosłeś to w projekcie,ja też mam zamiar podnieść, lecz w biurze projektów zalecali nie więcej jak 2 cegy,czyli 50cm. właśnie buduję parter,postaram się wrzucić parę fotek.pozdrawiam robert

kwaiken
20-07-2009, 07:53
strop teriva bis taki jaki w projekcie ale spokojnie można zwykłym
zalałem betonem b-20

dom podniesiony o 24cm czyli 1 pustak i tyle wystarczy
tak zmiany są w projekcie

[/img]

Darkol
15-09-2009, 16:00
Witam wszystkich forumowiczów. Jak w tytule, czy ktoś buduje wymarzony domek :-) wg projektu "Blisko marzeń M37"? Jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu, ww. bardzo nam się spodobał i chcielibyśmy poznać opinie osób, które już wybudowały lub budują taki domek.Pozdrawiam

dominia
15-09-2009, 17:49
http://img197.imageshack.us/img197/4273/dom55027.th.jpg (http://img197.imageshack.us/i/dom55027.jpg/)

http://img245.imageshack.us/img245/6640/dom55019.th.jpg (http://img245.imageshack.us/i/dom55019.jpg/)

http://img401.imageshack.us/img401/5280/dom55018.th.jpg (http://img401.imageshack.us/i/dom55018.jpg/)

http://img179.imageshack.us/img179/2675/dom5503500x0rozmiarnies.th.jpg (http://img179.imageshack.us/i/dom5503500x0rozmiarnies.jpg/)

http://img143.imageshack.us/img143/5502/dom5504500x0rozmiarnies.th.jpg (http://img143.imageshack.us/i/dom5504500x0rozmiarnies.jpg/)

Pozwoliłam sobie wkleić fotki, żeby się łatwiej oglądało :wink:

Piszę choć mamy w planach inny dom, ale układ na dole przypomina mój -więc podoba mi się. Jeśli chodzi o poddasze to pomyślałabym o garderobie, naprawdę przydaje się i to bardzo. Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!

Darkol
30-09-2009, 05:18
Temat zamykam. Zmieniłem projekt na Z56 GL2 ze studia Z500.Projekt już zakupiony i przygotowania do budowy ruszyły pełną para

kwaiken
22-10-2009, 19:58
Powiedz mi kwaiken ile cie kosztowal budynek od fundamentow do wiezby dachowej? i czy robiles/las strop z terivy?my zaczynamy bodowac z H+H a strop ma byc z teriwy.dach ma byc z blachodachowki poniewaz niechce ceramiki-jest za ciezka i slyszalam ze duzo jej pęka nawet podczas kladzenia.a tania wcale nie jest;-([/quote]


witam ponownie, skończyliśmy stan surowy otwarty, mamy prawie skończoy dach, okna dachowe, kominy, pozabijane dzury na zime i obecnie równam działkę
już wjechało ok 20 wywrotek i pewnie jeszcze ze 20 wjedzie ziemi

koszy na razie to ok 210 tys

odp.na pytanie to strop z terivy bis, cały dach 325m2, okna veluxy 10 szt + okno wyłazowe tez velux
izolacja fundamentów zrobiłem tym niebieskim styropianem co już nie trzeba siatki, folii itp. podobno ma być to dobre rozwiązanie, mam nadzieję bo poszło na sam steropian i klej ok 3500

kwaiken
22-10-2009, 20:04
moje podpowiedzi to róbcie wieźbę dachową cieńszą! jak składałem zamówienie na drzewo to gość oczy zrobił i powiedział że jak żyje to takich przekroi nie widział i nigdy nie robił

i spokojnie można nie montować tych 3 wsporników (każdy ok 1,5m )w każdym pokoju na poddaszu, belki są wsparte w dwóch miejscach i podobno ta belka jest zbędna. ja nie dawałem

napiszcie jak budowa, jaki już stan macie?

anianiunia1
22-10-2009, 20:36
Juz nasz dom stoi.Skonczylismy budowe we wrzesniu,Jest stan surowy otwarty.Na dach deski i pape polozylismy.Podnieslismy o jeden pustak do gory.Strop robilismy z terivy keramzytowej.Wiezbe dachowa zamowilismy taka jaka byla w projekcie i cieśla oczy zrobil bo przez 15lat jak robi w tym zawodzie pierwszy raz mial doczynienia z takimi krokwami grubymi.Dalismy dodatkowe wzmocnienia no i nigdzie w pokojach i co najwazniejsze nad garzem w pomieszczeniu nie bedzie słupow tylko te 4 głowne te najdłuzsze.Na ten rok to koniec budowy naszej dopiero na przyszly rok zaczniemy dalej dzialac;-)

anianiunia1
22-10-2009, 21:01
udalo mi sie dodac kilka fotek i podaje link.mam nadzieje ze da sie obejrzec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1764a7249d916dc2.html

anianiunia1
22-10-2009, 21:03
i jeszcze kilka innych
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/72fca3322d04e685.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b515df8e2005917.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/813010f2195a7096.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2114f7950615ce46.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a29319b1dc864db.html

kwaiken
18-11-2009, 20:35
nasz wygląda tak:

tylna lukarna
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffe3011805878c33.html

widok z frontu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/094c712a4b1b771f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cfeca0630936b75.html

a tak odsłoniliśmy schody
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6c45bbfb914d407.html

obecnie przerwa w pracach do wiosny

kwaiken
18-11-2009, 20:56
obecnie przerwa w pracach do wiosny

no może nie do końca bo pracuje nad podniesieniem działki i przyłączami prądem (już mam prawie), kanalizacją i wodą
nawiozłem już ze 25 wywrotek ziemi i końca nie widać...

anianiunia1
19-11-2009, 08:27
My niedługo ruszamy z wstawianiem okien na dole,robieniem dachu i okien na gorze i z wykonczeniowka.Kanalizacje mamy prad tymczasowy tez wode tez oczywiscie.Niedlugo tez rozprowadzamy elektryke w domu i jedziemy z wykonczeniowka....W projekcie nie cudowalismy z lukarna i innymi rzeczami bo to ma być typowa kanadyjka :) jakie bedą efekty pokaze napewno

Elfir
19-11-2009, 10:40
Przy takim ustawieniu mebli w salonie z kanapy widać cały rozgardiasz w kuchni.

kwaiken
19-11-2009, 11:19
Przy takim ustawieniu mebli w salonie z kanapy widać cały rozgardiasz w kuchni.

może i tak, jeżeli ktoś ma bałagan w kuchni i kanapę tak ustawioną

kwaiken
19-11-2009, 11:21
ja lukarnę zrobiłem, bo pokoje mają być dla dzieci
pokoje są większe i okno da więcej światła

anianiunia1
19-11-2009, 11:39
Nam pokoje wystarcza takie jakie są.Mamy narazie jedno dziecko ale planujemy drugie wiec takie jakie sa pokoje wystarcza na gorze.Pozatym podnosilismy do gory o 1,5 pustaka wiec jest ok.A co do swiatła w pokoju to wystarczy dac velux wiecej i bedzie ok jesli komus za mało to co jest;-)ale kazdy robi jak chce i jak mu sie podoba ;-)

anianiunia1
19-11-2009, 14:30
ja lukarnę zrobiłem, bo pokoje mają być dla dzieci
pokoje są większe i okno da więcej światła



Kwaiken powiedz mi ile cie kosztował dach? chcemy robic tez ceramike i tez brazowy kolor;-)

kwaiken
19-11-2009, 14:58
Kwaiken powiedz mi ile cie kosztował dach? chcemy robic tez ceramike i tez brazowy kolor;-)[/quote]
tak na szybko, bo bym musiał liczyć

23 tys robota
12 tys wieźba
25tys dachówka rupp ceramika syriusz 13 brąz
10 tys okna velux

ale z tego co pamiętam to ok 70 tys łącznie

z tego co się oriętuję to z dachówki i z okien trochę vatu zwróci US nie?

kwaiken
19-11-2009, 15:00
mała korekta wieźba kosztowała 13 tys

anianiunia1
19-11-2009, 19:25
Kwaiken powiedz mi ile cie kosztował dach? chcemy robic tez ceramike i tez brazowy kolor;-)
tak na szybko, bo bym musiał liczyć

23 tys robota
12 tys wieźba
25tys dachówka rupp ceramika syriusz 13 brąz
10 tys okna velux

ale z tego co pamiętam to ok 70 tys łącznie

z tego co się oriętuję to z dachówki i z okien trochę vatu zwróci US nie?[/quote]
My mamy pape i deski polozone juz.Interesuje mnei ile cie kosztowala dokladnie sama ceramika z robocizna?
Nas polozenie wiezby dachowej kosztowalo 7tysiecyrobota plus material 7500zł plus bicie desek 5tysiecy papa 2500zł i same deski z obrynnowka 3tysiace a i jeszcze gwozdzie itd.W sumie okolo 27tysiecy.Nie licze preparatow do impregnacji bo sami impregnowalismy. Ciekawa jestem ile wyjdzie nas ceramika bo dach jest naprawdy duży .

anianiunia1
19-11-2009, 19:28
I powiedz mi ile cie kosztowalo ocieplenie poddasza i folie? Musze wiedziec na jakie koszty sie przygotowac :-?

kwaiken
20-11-2009, 08:07
I powiedz mi ile cie kosztowalo ocieplenie poddasza i folie? Musze wiedziec na jakie koszty sie przygotowac :-?

no to inaczej
dach nam wyszedł 325 m2
policz to x 65zł za m2
i masz 21125 zł za robotę (położenie dachówki, obróbki drobne, zrobienie wieźby)
mam 10 okien velux po 200 zł montaż każdy to dodarkowe 2000 tys
razem robota 23 tys
mój majster nie rozdrabniał się za połażenie foli, dachówki, przybicie desek
zrobił komplet

z tym że u mnie nie ma papy ani desek, mam położoną folię paraprzepuszczalną i na to dachówka tak jak jest w projekcie

kwaiken
20-11-2009, 08:10
z tym że ja ceny za robotę ustalałem w marcu 2008 roku !!!!
i wtedy podpisywałem umowę, wtedy było dobrych fachmanów ze świeczką szukać, teraz jest trochę lepiej
ceny spadły i większy jest wybór w majstrach

kwaiken
20-11-2009, 08:11
325 m dachu u mnie bo jest lukarna

kwaiken
22-11-2009, 10:56
zaglądałem na stronę muratora z naszym projektem i widzę że cena spadła na 405 tys za postawienie M37, dopiero co było 429 tys
w tamtym roku w marcu koszt postawienie był ok 350 tys

kwaiken
02-05-2010, 14:00
cześć anianiunia1 , jak prace w tym roku, pochwalcie się trochę, chcielibyśmy zobaczyć trochę Waszych zdjęć,może być na email

olka_gru
27-05-2010, 20:24
Witam wszystkich
jestem nową fanką M37 i za niespełna miesiąc ruszamy z budową. Pozwolenie na budowę prawomocne już jest, w przyszłym tygodniu idę zgłosić rozpoczęcie robót i podbić dziennik i na koniec czerwca mam zaklepaną ekipę i ruszamy :) Chcielibyśmy do września/października zamknąć budynek i ogrzewać go przez zimę, jednocześnie kładąc w środku instalacje. Wykończenie zostawiamy na wiosnę.
Korzystając z okazji, pierwsze pytanie (a pewnie będzie ich jeszcze sporo) napiszcie, jakie wysokie fundamenty mieliście, ile bloczków na ściany fundamentowe Wam poszło i ile betonu z gruchy? Muszę powoli przygotować się do zamawiania, a chcę wiedzieć na jakiego rzędu koszty się przygotować, co by tylko z krzesła nie spaść, jak przyjdzie do płacenia.
Za każdą odpowiedź dziękuję i szczerze obiecuję, jak coś z ziemi zacznie rosnąć wrzucę fotki :)

robsi73
06-06-2010, 18:49
Mam pytanko odnośnie tynków na parterze jakie ponieśliscie koszty,u mnie za parter wyszło 498 m i zastanawiam się czy nia za dużo
x 18 złotych

kwaiken
03-07-2010, 21:31
projekt jak w temacie, stan surowy

kwaiken
03-07-2010, 22:08
jeszcze parę innych:

kwaiken
03-07-2010, 22:14
nasz obecny stan

jun_dymek
15-08-2010, 19:39
Witam. Mam pytanie o łazienkę w tym projekcie. Czy 5m wystarczy? W łazience na górze ma być wanna, prysznic, umywalka, wc. Z góry dziękuję za odpowiedź?

kwaiken
13-09-2010, 19:35
Witam. Mam pytanie o łazienkę w tym projekcie. Czy 5m wystarczy? W łazience na górze ma być wanna, prysznic, umywalka, wc. Z góry dziękuję za odpowiedź?

na prysznic nie wystarczy, ale jest miejsce na prysznic w łazience na dole

kwaiken
13-09-2010, 20:01
mam już zrobione:
- okna
-parapety
- tynki
- instalacje elektryczną
- instalację hydrauliczną
- przyłącza wody, kanalizacji
- równanie działki wjechało kolejne ze 20 wywrotek ziemi
- instalację alarmową

planuję w tym roku jeszcze:
- wylewki
- ocieplenie z zew.
- dalsze równanie działki

zastanawiam się czy nie przenieść tego tematu do dziennika

ktoś tu jeszcze w ogóle zagląda?

sylwiap-w29
23-10-2010, 22:02
hej :)

ja czasem zaglądam ;) kiedyś chciałam budować ten domek ale zmieniliśmy projekt. A tutaj widze ładnie się buduje. Blisko Marzeń wygląda na spory domek. A w środku też jest taki przestrzenny?

Pozdrawiam

Sylwia :)

Misiulki :)
29-10-2010, 19:20
Witamy,

W Niedługim czasie planujemy budowę M37 z projektów muratora.:) Czy ktoś buduje może ten domek?

kwaiken
11-11-2010, 18:48
na górze tylko umywalka, wc i wanna, apysznic będzie na dole w łazience wc i umywalka też

kwaiken
11-11-2010, 19:18
salon też jest :)

kwaiken
11-11-2010, 19:21
wylewki zrobione, ocieplenie zew zacząłem, trochę wyrównałem działkę
i przerwa do wiosny :)

marteczkaw
20-11-2010, 12:46
Właśnie interesujemy się projektem tego domu. Bardzo nam się podoba układ i elewacja. Mam pytanie do wszystkich budujących, co oznaczają te schodki na przekroju? Czy to znaczy, że jest różnica wysokości posadzki na 1 poziomie? I jak wygląda sprawa poddasza, jak nisko jest dach w pokojach?

Pozdrawiam
Marta

kwaiken
20-11-2010, 17:26
dom jest poziomowy, poddasze warto podnieść o 1 lub 1,5 pustaka, ja podniosłem o 1
na półpiętrze jest suszarnia i strych który u nas jest pokojem

jackuc
06-04-2011, 09:15
Kwaiken
jest od Ciebie szansa uzyskania na priva więcej zdjęć (oczywiście tylko i wyłącznie na własny użytek)
Np poprzez jakiś serwer, linki do zdjęć, które podawałeś nie działają niestety :-(

Możesz zdradzić w jakich kosztach się zamknąłeś ?

kwaiken
06-04-2011, 20:40
jaki email i jakie zdjęcia mam wysłać? tylko z zewnątrz czy środek też
co do kosztów to na razie poszło 3 stówy na sam dom

stan:
ocieplenie prawie skończone, brama właśnie wstawiona, drzwi zew też
instalacje są już wszytkie
zaczęliśmy ocieplenie poddasza i podłogę na strychu, belki i takie tam
niedługo pewnie będzie podbitka, rynny i tynk na gotowo

kwaiken
06-04-2011, 20:46
co do zdjęć to wszystkie linki usunąłem, z serwera też
nikt nie raczył wysłać swoich na forum to i ja się też nie będę wychylał w ich wystawianiem
jeżeli ktoś jest zainteresowany budową to mogę wysłać na prywatny email

jackuc
07-04-2011, 07:09
co do zdjęć to wszystkie linki usunąłem, z serwera też
nikt nie raczył wysłać swoich na forum to i ja się też nie będę wychylał w ich wystawianiem
jeżeli ktoś jest zainteresowany budową to mogę wysłać na prywatny email

Dzięki wielkie
Jeśli nie sprawi Ci problemu, głównie chodzi mi o zdjęcia po budowie (czyli z obecnego etapu) i wnętrza (oczywiście to co uznasz za stosowne, jak nie zechcesz to nie ma sprawy). Mogą być pomniejszone to więcej wejdzie :-)
300 tyś jak rozumiem do teraz (zobaczę fotki)
Mój mail [email protected]
My raczej weźmiemy M37a bo tak nam pasuje z działką, chociaż to też skomplikowana sprawa na razie więc tylko orientacyjnie się rozgldądam

Dziękuję serdecznie z góry

Pozdrawiam
Jacek

majda84
05-05-2011, 11:09
Witam czy buduje ktoś obecnie ten domek? mam zamiar go budować i miałabym kilka pytań i chętnie obejrzałabym zdjęcia wybudowanego już domku :)

angelisiak
10-01-2012, 14:35
Witam, czy ktoś z Was buduje ten dom?

angelisiak
10-01-2012, 15:29
Witam, Interesuje mnie ten projekt. Zamierzamy wprowadzić pewne modyfikacje, min. rezygnacja z małego tarasu na rzecz kuchni, a między kuchnią a powiększoną łazienką zmieścimy pomieszczenie gosp. (spiżarnia). Planujemy też pewne zmiany na górze - pom. gosp. będzie nad garażem, w jego miejscu WC (osobno obok łazienki).
Zastanawia mnie, czy ktoś wprowadzał podobne zmiany?

PrzemoFG
22-04-2012, 18:57
Witam,
Jesteśmy na etapie wyboru projektu.
Proszą o kontakt osoby które są w trakcie budowy na podstawie projektu M37, lub wybudowały już dom.
[email protected]

kwaiken
22-04-2012, 19:34
wysłałem zdjęcia na email

kwaiken
30-11-2012, 15:04
ja budowę M37 już zakończyłem, a przynajmniej już mieszkam rok i mam odbiór domu
zostały jeszcze pracje przydomowe ale z tym się mi nie śpieszy i powolutku będziemy robić
ciekawi mnie czy ktoś to buduje i na jakim jest etapie,
może byście się odezwali w wolnej chwili

kwaiken
03-05-2013, 18:44
czesć
my już mieszkamy drugi sezon w naszym M37, koszty budowy domu duże
jak macie zdjęcia swojego domu to proszę o kontakt

Jacek06
20-06-2013, 19:58
Witam!

Mam pytanie do tych, którzy wybudowali małego, bez zmian kąta nachylenia dachu oraz mają pokrycie dachówką.
Jakiej firmy i rodzaju dachówki używali?!

"Kąt dachu" małego w oryginale to 25 stopni. Znaczna część firm wykonuje dachówki dopuszczane do nachylenia połaci ok 22-30 st. Mi proponuje wykonawca firmę Creator - dachówka "futura". Obejrzałem na żywo - wygląda w angobie tak jak roben bez- czyli kiepsko. Dopuszcza się ją jednak od kąta nach. 10 st.. Mi podoba się "allegra 9" firmy Koramic. Dopuszczana od 15 stopni. Jednak widziałem ją tylko na stronie firmy
Proszę o odpowiedzi