PDA

Zobacz pełną wersję : Czy zakup odśnieżarki to dobry pomysł w dobie globalnego oci



Wowka
30-11-2008, 16:31
Cóż.... ocieplenie klimatu stało się faktem. Gdy wspomnę swoje dzieciństwo z śnieżnymi zaspami zza których nie było widać mojej czapki z pomponem ...... :P

Do rzeczy. Od 3 lat zastanawiam się nad zakupem odśnieżarki spalinowej. Mam do odśnieżenia jakieś 70 metrów od domu do ulicy, oraz kolejne 70 metrów wzdłuż chodników. Całkiem sporo.
Ale, gdy przed trzema laty wpadłem na pomysł zakupu odśnieżarki to zwlekałem z jej zakupem do stycznia, lutego by uzyskać ewentualnie lepszą cenę wysprzedaży. Czekanie na zakup przychodziło mi tym łatwiej, że śniegu było w tym okresie jak na lekarstwo. Gdy minął bezśnieżny marzec, to odłożyłem zakup na rok kolejny, gdyż wyszedłem z założenia, że szkoda by odśnieżarka traciła gwarancję stojąc bezużytecznie w garażu. Po roku było podobnie. Śniegu ni hu, hu ....
Kolejny rok moich rozterek. Kupować czy nie kupować.
Czy warto wydawać kwotę 2 -3 tyś zł na coś, co może być użyte 2-3 razy na sezon?
Nie mieszkam na terenach górskich. Ostatnimi laty obfitszy śnieg był rzadkością. Przeważnie naprószyło 2- 4 cm śniegu, z czym można było się uporać w godzinkę przy pomocy szufli lub zgoła miotły. Nie jestem przekonany, czy odśnieżarka zebrałaby cokolwiek z 2 cm warstwy śniegu.

Jakie jest Wasze stanowisko, a przede wszystkim doświadczenia, w tym temacie? :P :P

listek
30-11-2008, 16:45
Witam.
Może cos takiego?

http://www.bagazniki-sklep.pl/?menu=plugi

http://images48.fotosik.pl/35/d3b03d7e34945660.jpg (www.fotosik.pl)

:wink:


a tak na poważnie, to jak juz kupować to taki traktorek do koszenia trawy z możliwością dołożenia pługa.

..::M:D::..
30-11-2008, 17:09
a może coś TAKIEGO (http://moto.allegro.pl/item479760601_quad_110_sniper_f8_plug_wciagarka_od sniezanie.html) i latem byłby pożytek :wink:

..::M:D::..
30-11-2008, 17:09
a może coś TAKIEGO (http://moto.allegro.pl/item479760601_quad_110_sniper_f8_plug_wciagarka_od sniezanie.html) i latem byłby pożytek :wink:

Mirek_Lewandowski
30-11-2008, 17:26
Hmm.. trzy tysiaki.
Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat :wink:

MOLLAN
30-11-2008, 18:11
Chyba zależy z jakiego rejonu Polski , jesteś u nas na zachodzie od paru lat za dużo byś tą maszyną nie poszalał.

listek
30-11-2008, 18:13
Hmm.. trzy tysiaki.
Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat :wink:

To juz nie te czasy.
Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....

Wowka
30-11-2008, 18:27
Hmm.. trzy tysiaki.
Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat :wink:

To juz nie te czasy.
Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....

Hmmm..... na "moim" terenie takie usługi nie są praktykowane. Kto wie? Może wykonanie takiej pracy było by poniżej godności odśnieżającego?
Kradzież pokrywy z ulicznej kanalizacji burzowej to tak. Ale odśnieżać u kogoś? :evil:

Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.

listek
30-11-2008, 18:29
Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.

Tak, jak ze wszystkim. Spadnie trochę śniegu to popyt wzrośnie. Podobnie jest latem z klimatyzatorami.

Wowka
30-11-2008, 18:37
Tak na marginesie . Na Allegro oferta odśnieżarek obejmuje 9 stron. Zainteresowanie zakupem minimalne.

Tak, jak ze wszystkim. Spadnie trochę śniegu to popyt wzrośnie. Podobnie jest latem z klimatyzatorami.

W ubiegłym sezonie przegladałem oferty na Allegro zarówno w listopadzie jak i w grudniu, styczniu, lutym.....Odzew kupujących podobny.
Już wówczas odnosiłem wrażenie, że ktoś kto oferuje do sprzedaży 20 -30 sztuk odśnieżarek po prostu nie trafił z asortymentem.

dziubek25077
30-11-2008, 18:40
Ja bym doradził: kupić :)
Bo lubie takie gadżety. Zresztą ciekawa propozycja jest z tym quadem.
Dla mnie bomba, masz super pług, wyciągarke, a i z nudów będziesz mugł poszleć po błotku :D
Co do odśnieżarki i warstw śniegu po 2-4 cm, to nie będzie ci sie chciało na cośtakiego jej odpalać.
Kiedyś pracowałem w firmie X i mieliśmy odśnieżarke samojezdną. Przy małej ilości śniegi ta takie pipcenie a nie odśnieżanie.
Do tego miała strasznie mały wyżut śniegu.
Pług w tym przypadku byłby mi sie wydaje bardziej uniwersalny.
Później kupiliśmy traktorek i spisywał się bez porownania lepiej.
Pozdro !!!

Mirek_Lewandowski
30-11-2008, 18:58
Hmm.. trzy tysiaki.
Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie. Przy obecnych zimach 5 x na rok. Stówa. Czyli to starczy na 30 lat :wink:

To juz nie te czasy.
Kiedyś za parę złotych kopali lepiej fundamenty, niż koparki, a teraz....

No to trzeba ze cztery mózgotrzepy zakopać w śniegu na końcu drogi do odśnieżania :D

Broda79
01-12-2008, 11:02
Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma. Od 30 lat średnia temperatura na ziemi spadła o kilka stopni. Cieplej było w latach 30-tych niż teraz. Te dane pochodzą od naukowców a nie od szaleńców z Greenpeace, pseudoekologów i wszystkich, którzy na straszeniu nas kataklizmem ekologicznym (którego człowiek nie jest w stanie spowodować) zarabiają grube pieniądze.

trochę faktów:
- 98 % CO2 w atmosferze pochodzi z wody
- CO2 jest niezbędny dla rozwoju roślin
- w ostatnich latach nastąpił kilkuprotentowy przyrost masy roślinności na świecie (głównie w puszczy amazońskiej)
- straszenie globalnym ociepleniem jest świetnym sposobem na wzrost ceny ropy naftowej
- człowiek emituje do atmosfery 0,25% całości CO2

Wnisek? Jeżeli chcemy walczyć z globalnym ociepleniem, (kórego w zasadzie nie ma)wysuszmy wszystkie morza. Jak widać człowiek tak na prawde nie my jako ludzie niewiele pomożemy, nawet jeżeli ograniczymy emisję CO2 dozera.

Wowka
01-12-2008, 11:14
Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma......

Broda79 - Kiedy po raz ostatni ulepiłeś takiego bałwana ze śniegu, na którego mogłeś spogladać przez 3-4 tygodnie?

listek
01-12-2008, 11:30
Tylko, że zadnego ocieplenia globalnego nie ma......

Broda79 - Kiedy po raz ostatni ulepiłeś takiego bałwana ze śniegu, na którego mogłeś spogladać przez 3-4 tygodnie?

Tutaj jest kilka artykułów rzucających trochę inne światło na sprawę.

http://forum.muratordom.pl/ocieplanie-sie-klimatu-wielkie-klamstwo,t128921.htm

panda
01-12-2008, 11:34
Hmm.. trzy tysiaki.
Zatrudniasz okolicznego amatora tanich win. Za, powiedzmy, dwie dychy odgarnie.
Jakiś rok temu, przed wiejskim sklepem niedaleko mnie, grupa amatorów degustuje i dyskutuje :)
- Panowie, jest mała robótka do zrobienia.....
- Eeeee, panie, nie opłaca się ..........
(a nawet nie powiedziałem co jest do zrobienia i za ile)

ZŁoty Róg
01-12-2008, 14:34
Witam.
Mam około 80 mb asfaltu do odśnieżenia (pod górkę) i placyk ze szlaki 150 m2. Dokupiłem dwa lata temu pług do mojego traktorka koszącego Murray i jak dla mnie jest to po prostu rewelacja. Pierwszej zimy najeździłem się dosyć sporo i bo często sypało. Natomiast ubiegłej zimy bolid raczej odpoczywał bo jak wiemy opadów było znacznie mniej. Odśnieżenie samej drogi z 15- 25 cm śniegu zajmuje mi 10-15 minut. A czesem jeszcze krócej bo wystarczy że zrobie tylko dwa kursy i z powrotem. Wiem że odśnieżarką trwa to o wiele dłużej, a i tak jak jest mało śniegu to nie udaje się zbierać wszystkiego. Jestem zadowolony i dla potrzebujących polecam moje rozwiązanie, ale z zaznaczeniem że jesli mieszkałbym na płaskim terenie to wogóle nie bawiłbym się w odsnieżanie.

JEDNA WADA TRAKTORKA: Jak ktoś ma płytki w garażu albo jakieś kruche podłoże to przed wjazdem traktorkeim trzeba coś podłożyć bo łańcuchy które są niezbędne na koła( bez nich ani rusz) moga nieżle porysować powierzchnię. Ja przerobiłem sobie taki stary podnośnik z Fiata 125P tzn. dospawałem siodło i 3 gumowe kułka i po lekkim uniesieniu traktorka przeciągam go w dogodne miejsce. Taki oto mały mankamencik. Pozdrawiam i oby śniegu jak najmniej :-).

gawel
03-12-2008, 13:21
Odśnieżarka nie musi być aż tak droga
http://www.allegro.pl/item491768537_plug_odsniezarka_asgatec_sf_1600_ide alna_gwar.html#gallery.

Poza tym jak sie kupi to sie zapeszy i nie będzie śniegu ale przynajmniej tanio :lol:

Broda79
03-12-2008, 13:39
listek a kiedy ostatnio mogłeś spokojnie w lato przez 32 miesiące chodzić po dworze w slipach i sie pocić. To nie sa moje wymysły. Ja się opieram na danych naukowych, które mówią, że w latach 30-tych ubiegłego wieku średnia temperatura była o 2 stopnie wyższa niż teraz. Poza tym poziom mórz w ostatnich 30 latach spadł o 20 cm...

Wowka
03-12-2008, 13:58
Odśnieżarka nie musi być aż tak droga
http://www.allegro.pl/item491768537_plug_odsniezarka_asgatec_sf_1600_ide alna_gwar.html#gallery.

Poza tym jak sie kupi to sie zapeszy i nie będzie śniegu ale przynajmniej tanio :lol:

To co pokazałeś to jest właściwie zabawką nieprzydatną w moich warunkach.
Nie mam możliwości ciągniecia za soba 140 metrów przewodu elektrycznego :wink:

pozdrawiam

gawel
03-12-2008, 14:18
no faktycznie u ciebie to najlepszy byłby sprzęt jeżdżący ale to kosztuje z 20 0000, fajny jest ale cena :cry:

listek
03-12-2008, 16:02
Odśnieżarka nie musi być aż tak droga
http://www.allegro.pl/item491768537_plug_odsniezarka_asgatec_sf_1600_ide alna_gwar.html#gallery.

Poza tym jak sie kupi to sie zapeszy i nie będzie śniegu ale przynajmniej tanio :lol:

Nie myślałem, że może tylko tyle kosztować.
Nawet jak raz do roku śnieg spadnie to nie będzie żal.

gawel
03-12-2008, 18:58
Ten sprzedawca z linku bardzo porządny i uczciwy. Brałem u nich wertkulator 205 zł + tylko 16 zł przesyłka i był w 24 h :o :wink:

sky4
07-12-2008, 20:36
A w sumie to dlaczego ten wątek pod ekologią, może to globalne ocieplenie?

Wowka
09-12-2008, 05:22
A w sumie to dlaczego ten wątek pod ekologią, może to globalne ocieplenie?

Dlaczego pod ekologią?

Także i ja zadaję sobie takie pytanie. Co kierowało moderatorem, który przesunął ten wątek akurat do tego działu?
Być może działaniem proekologicznym jest zamiar odśnieżania zamiast posypywania chodnika solą?
Innego wytłumaczenia motywu działania moderatora nie potrafię sobie uzmysłowić.
Bo przecież, gdyby chodziło o sam fakt sprzątania, to w wątku ekologicznym winny znaleźć się , jakże liczne polemiki, dotyczace odkurzacza centralnego :wink: :P

Pozdrawiam

Wowka
12-12-2008, 18:24
A śniegu nadal brak :wink:

Wowka
02-01-2009, 15:31
Rozpoczął się Nowy Rok, a śniegu nadal brak.
To znaczy śladowe ilości są, lecz nie dla tej ilosci wystarczy miotła. Szufla nie zbiera lecz przygniata :wink:

Czyżbym utwierdzał się w przekonaniu, że zakup odśnieżarki jest kaprysem*, szpanem* czymś nieuzasadnionym ekonomicznie* ?

*- właściwe podkreślić

gawel
03-01-2009, 17:17
TAK :lol:

Wowka
05-01-2009, 21:59
Dzisiaj odśnieżałem po raz pierwszy tej zimy (kiedyś pozamiatałem tu i ówdzie śnieg miotłą)
Odśnieżałem metodą szufla-ramiona-wyrzut oczywiście :wink:

Nie ukrywam, że łatwiej byłoby odśnieżarką.
Najbliższy tydzień zapowiadany jest jako mroźny i bezśnieżny.

Wowka
10-01-2009, 16:57
Oferta z gazetki pewnego marketu:

Marka nieznana (przynajmniej ja nic o tej firmie nie wiem)
- odśnieżarka spalinowa 4 KM - 400 zł.
- odśnieżarka spalinowa 5,5 KM - 700 zł.

Hmm... kuszące

Niemniej tej zimy, jak dotąd, była by użyta tylko jeden raz.

Nefer
10-01-2009, 17:00
Lubie takie gadżety, ale dla 17 metrów chodnika raczej nie kupię :)

Wowka
16-01-2009, 18:38
Gdybym miał odśnieżarkę, to w tym tygodniu bym ją użył dwukrotnie.

Suma od poczatku sezonu - 3 odśnieżania

HenoK
17-01-2009, 09:31
Gdybym miał odśnieżarkę, to w tym tygodniu bym ją użył dwukrotnie.

Suma od poczatku sezonu - 3 odśnieżaniaU mnie podobnie :).

Wowka
31-01-2009, 13:22
Dzisiaj troszkę prószy ...
Ale to jest ilość na miotłę, nie na odśnieżarkę.

--------
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki, w dalszym ciągu -3

Wowka
05-02-2009, 22:34
Najbliższy tydzień zapowiada się jako ciepły i bezśnieżny.

--------
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - w dalszym ciągu -3.

listek
06-02-2009, 06:07
Najbliższy tydzień zapowiada się jako ciepły i bezśnieżny.

--------
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - w dalszym ciągu -3.

Spokojnie, może da sie przerobic odśnieżarke na kosiarkę :wink:

Wowka
14-02-2009, 08:58
Śniegu nieźle "dowaliło" :evil:
Zarówno wczoraj jak i dzisiaj odśnieżarka miała by co robić ....


--------
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 5.

HenoK
14-02-2009, 10:30
Śniegu nieźle "dowaliło" :evil:
Zarówno wczoraj jak i dzisiaj odśnieżarka miała by co robić ....
U mnie by się nie napracowała. Trochę śniegu jest, ale wystarczy łopata :).

Wowka
14-02-2009, 18:01
Zdenerwowałem się :evil:
Nawet bardzo zdenerwowałem :evil: :evil: :evil:

Rano odśnieżyłem chodnik wzdłuż ogrodzenia.
Nie muszę tego robić. Między chodnikiem a ogrodzeniem jest 1,5m pas zieleni, który jest własnością miasta.
Niemniej nigdy dotąd nie zdarzyło się, by miasto odśnieżało chodniki. Każdy z nas robi to sam wzdłuż swojej posesji. Nie ma problemu. Odśnieżam, by ktoś mógł przejść wygodniej. I ja sam także wygodniej chodzę chodnikami obok innych domów. Moja ulica jest położona niedaleko szkoły. Wolę by dzieci chodziły chodnikiem a nie drogą.

Dlaczego się zdenerwowałem?
Mniej więcej po godzinie, gdy już skończyłem odśnieżać chodnik, z dużą prędkością przejechał moją ulicą ciężarówka z pługiem. Pług „odwalił” śnieg z jezdni na oczyszczone chodniki :evil:
Na chodniki wyszli ponownie sąsiedzi z łopatami. Ja też.

Rozmawiałem z sąsiadami. Zakiełkował pomysł by wystąpić do UM o dofinansowanie zakupu odśnieżarki. :wink:

Wowka
21-02-2009, 13:14
Po 14 lutego kolejne dwa odśniezania :evil:
Tegoroczny luty jest wyjątkowo śnieżny :evil: :evil:

--------
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 7.

Włodek.B
21-02-2009, 17:02
Opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 7.
A u mnie: Opady śniegu od początku lutego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 2 ...dziennie

ZŁoty Róg
23-02-2009, 10:57
Ja mknę moim pojazdem czaasem nawet 2 razy dziennie(inaczej bym nie wyjechał) .Po odśnieżeniu kopy śniegu sięgają około 0,60-1,2 m. Oj dzieje się tej zimy.

HenoK
23-02-2009, 12:03
Przyszła odwilż (+3 st. C w dzień, +1 st. C w nocy). Śniegu ubywa :).

Wowka
23-02-2009, 18:46
Wychodząc "skoro świt" do pracy, byłem przekonany, że po powrocie będę musiał ponownie pomachać szuflą przy odśniezaniu.

Po powrocie okazało się, że śniegu ubyło. Desnie znakomicie poradził sobie z zaspami śniegu i znacznie zmniejszył ich objetość.
Zamiast odśnieżarki bardziej uzyteczna mogła by być pompa z duuuużą cysterną

w związku z powyższym
W dalszym ciagu - opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 7.

Wowka
23-02-2009, 18:50
Ja mknę moim pojazdem czaasem nawet 2 razy dziennie(inaczej bym nie wyjechał) .Po odśnieżeniu kopy śniegu sięgają około 0,60-1,2 m. Oj dzieje się tej zimy.

A w ankiecie nie pochwaliłeś się, że posiadasz to "ustrojstwo" i efektywnie z niego korzystasz :(

Opcja ankiety - Tak, jak najbardziej. Mam i używam odpowiedzi - w dalszym ciągu - 0[/b]

ZŁoty Róg
24-02-2009, 10:39
Ja mknę moim pojazdem czaasem nawet 2 razy dziennie(inaczej bym nie wyjechał) .Po odśnieżeniu kopy śniegu sięgają około 0,60-1,2 m. Oj dzieje się tej zimy.

A w ankiecie nie pochwaliłeś się, że posiadasz to "ustrojstwo" i efektywnie z niego korzystasz :(

Opcja ankiety - Tak, jak najbardziej. Mam i używam odpowiedzi - w dalszym ciągu - 0[/b]

Bo widzisz, uważam że podpadam pod paragraf jako "terenowiec górski". I tak jak wcześniej pisałem gdyby nie mój stromy podjazd to nawet bym nie spojrzał na odśnieżarkę( w moim przypadku pług traktorkowy). A tak to np dzisiaj w nocy znów dosypało z 10 cm. Zjechać się oczywiście da ale jestem prawie pewien ze nie dam rady wyjechać z powrotem bez odpalenia bolidu spychowego.

HenoK
05-03-2009, 06:48
Resztki śniegu znikły. Ciekawe, czy jeszcze popada tej zimy ?
Jako przerywnik proponuję zajrzeć do wątku :
http://forum.muratordom.pl/post3033353.htm#3033353 ;).
Dzisiaj temperatura w ciągu dnia przekroczyła 10 st. C.
Przyleciały już skowronki.
Wczoraj widziałem klucz dzikich gęsi.
Czyżby to już początek wiosny :).

Wowka
07-03-2009, 19:53
Dzisiaj popadało trochę mokrego śniegu.
Nie jest to jednak ilość dla odśnieżarki.

-----------------------------------------------------------------------
W dalszym ciagu - opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 7.

cieszynianka
08-01-2010, 17:52
Dzisiaj popadało trochę mokrego śniegu.
Nie jest to jednak ilość dla odśnieżarki.

-----------------------------------------------------------------------
W dalszym ciagu - opady śniegu od początku sezonu zimowego "usprawiedliwiające" użycie odśnieżarki - 7.

Wowka kupiłeś ten sprzęcior :roll:

ZŁoty Róg
16-02-2010, 08:51
Ja w tym roku bez mojego "dzikuna" (traktorka z pługiem) bym sobie chyba nie poradził. Na placu przed domem kopy odśnieżonego śniegu mają prawie po 1.4 m. Najgorsze jest to że jakby teraz ostro popadało to na odśnieżany śnieg z dojazdu do domu, nie ma już miejsca po bokach drogi. Zrobił się taki jakby półmetrowy tunelik na auto.
A Wy jak sobie radzicie?

Mirek_Lewandowski
16-02-2010, 15:26
Prawdy Ci nie opiszę, bo mnie zbanują :wink:

cieszynianka
16-02-2010, 17:32
Nasze doznania można sparafrazować tak: urwał nać :evil:

Mirek_Lewandowski
16-02-2010, 17:43
O to, to... :lol:

boratom
16-02-2010, 18:56
Ha! Ha! Ha! Sposób w jaki rozwinęła się dyskusja na temat zakupu odśnieżarki jest niesamowicie zabawny :lol:
Uwielbiam tę zimę! Za jej poczucie humoru :wink:

cieszynianka
17-02-2010, 21:40
Ha! Ha! Ha! Sposób w jaki rozwinęła się dyskusja na temat zakupu odśnieżarki jest niesamowicie zabawny :lol:
Uwielbiam tę zimę! Za jej poczucie humoru :wink:

Chyba Cię przemroziło 8) :evil: :roll:

Wiosno przyjdź !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Piwoslaw
28-02-2010, 19:04
A w sumie to dlaczego ten wątek pod ekologią, może to globalne ocieplenie?
No właśnie. Dlaczego narzekania na śnieg i chwalenie się swoim sprzętem nie są w innym dziale? Tytułowy problem globalnego ocieplenia ledwie został poruszony. Nikt nie zwrócił uwagi na zanieczyszczenie spalinami (o hałasie nie wspomnę), ani tym bardziej na 'ekologicznie uciążliwy' proces wydobycia, przetworzenia i transportowania ropy/paliwa.

Nikt z użytkowników nie podał ile pali jego 'sprzęcior', czyli jak często (w przeliczeniu na czas lub odległość) musi ile zatankować. Dla kogoś, kto rozważa kupno spalinowej odśnieżarki, koszty użytkowania też się liczą.

Ja odśnieżam u siebie (30m podjazdu) i u babci (30m podjazdu plus niecałe 100m chodnika - dom narożny). W każdym z domów mam drewnianą łopatę. Koszt obsługi: Jedna sklejka 50x50cm raz na 3-5 lat oraz szklanka wody po większym odśnieżeniu (dla odśnieżającego). Zalety: 'Sprzęt' jest lekki i nie zajmuje miejsca w garażu i kosztuje tyle co nic, plus kondycja fizyczna - bezcenna:)

BTW: Globalne ocieplenie nie objawia się tym, że z każdym rokiem zima lub lato jest o kilka stopni cieplejsza od poprzedniej. Z roku na rok są wahania, czasem całkiem spore. Chodzi o wieloletnią tendencję globalną (jak nazwa sama wskazuje). To że za oknem pada śnieg, czy że w lato nie opaliliśmy się, wcale nie oznacza że reszta świata się nie ociepla. Wg większości teorii, globalne ocieplenie obniży średnią temperaturę niektórych części świata. Tylko bliskowzroczni myślą że cały świat to tu i teraz.

cieszynianka
20-09-2010, 21:27
Kochani zima się zbliża, co słychać w sprawie odśnieżarek, ktoś coś kupił :rolleyes:

Lookita
16-10-2010, 15:49
Witajcie.Temacik samodzielnie trawilem ubieglej zimy,gdyz zaspy mialem ogromne.Teraz,gdy brukmany robia kostke,mysle,ze wokol domku sprawa moze ze sniegiem i odsniezarka nabrac znaczenia.Czekam na Wasze opinie,gdyz one mnie czesto uswiadamilay ,co warto,czego nie.

wierzch
16-10-2010, 16:45
Jesli nie w tym roku, to w przyszlym, planujemy zakup odsniezarki. Na razie naszym faworytem jest Snow Frost ES (http://www.multikarcher.pl/product/id/1198,snow-frost-es) firmy Stiga.
Czy moze ktos posiada ten model ?

Pozdrawiam

Lookita
16-10-2010, 16:48
A dlaczego jest faworytem?A ile to kosztuje?

wierzch
16-10-2010, 17:05
Lookita, kosztuje ok. PLN 2000,-
Ma zaplon elektryczny - jest to wazne, poniewaz mnie czesto nie ma w domu i wtedy odsniezac musi zona, a manualnie chyba nie dalaby rady jej odpalic (przynajmniej tak bylo w przypadku naszej poprzedniej kosiarki). Poza tym nie potrzebujemy super wydajnego sprzetu mogacego godzinami odsniezac polmetrowa pokrywe sniezna, bo nie mieszkamy w okolicach gorskich. Dlatego ten niepozorny sprzet wydaje sie dosc dobrze pasowac do naszych wymagan/oczekiwan.
Aha, no i jest to sprzet markowy - jestesmy za biedni, zeby kupowac "wynalazki".

Pozdrawiam

Lookita
16-10-2010, 17:15
Pytanie bylo celowe,gdyz istotne sa jakies parametry i walory uzytkowe ,ktore w rzeczywistosci decyduja o uzytecznosci sprzetu.A wierzysz w jakosc wyrzutu?Ja akurat filmiku nie obejrzalem,ale slyszalem od kilku osob,ze nie jest regula,ze wyrzut jest efektywny.Nigdy nie bawilem sie takim sprzetem,wiec nie wiem,co jest istotne w pracy tego sprzetu.Musze poczytac o specyfikacji.Jaki i jak napedza sie ?

wierzch
16-10-2010, 17:27
Parametry sa podane na zalinkowanej przeze mnie stronie.
Ja rowniez mam wiecej pytan niz odpowiedzi w temacie odsniezarek. Wydaje mi sie tylko, ze w moim przypadku nie ma sensu kupowania modelu z wyzszej polki za PLN 5000 - 6000,- jesli nie jestem mieszkancem Podhala tylko okolic Czestochowy :)
Dlatego rowniez zalezaloby mi na opiniach uzytkownikow tego sprzetu. Ewentualnie bede musial zorientowac sie, co sie mowi o nim na forach niemieckojezycznych.

Pozdrawiam

Lookita
16-10-2010, 17:32
Cena chyba dobra.Ja wierze w Husqvarne,choc cena ich odsniezarki na pewno mnie odepchnie,Honda miala w tamtym roku jakies mile ceny,ale wyzsze od tej.Stigi nie znam,ale znana jest .Ja pochwale sie Tobie,ze wlasnie zakupilem szufle do sniegu Fiskarsa,z aluminiowym trzonkiem.W tamtym roku,jak chcialem,to w szczycie sezonu ich nie bylo.Trzeba bylo czekac 3-4 tyg.Wiec odpuscilem,a poniewaz w tym roku mam wreszcie kostke,totez porobie na lopacie.U mnie,zakup odsniezarki jest bardziej oplacalny,gdyz bedzie sluzyc w obrebie 3 domow,zatem cena na 3.Zwrociles uwage na fakt,ze skoro Zona ma sie tym czasem zajmowac-odsniezaniem-to czy naped nie bylby wart uwagi-doplaty?Ja mam dosc duza kosiarke,nie wyobrazam sobie zakupu mniejszej kosiary,nie wspomne,bez napedu.

wierzch
16-10-2010, 17:51
Masz racje, w tym przypadku naped bylby wskazany. Jesli zostane przy tej firmie, to chyba model SNOW CRISTAL ES (http://www.multikarcher.pl/product/id/1340,snow-cristal-es) by sie nadawal, ale on kosztuje juz ok. PLN 3500,-.

Pozdrawiam

Lookita
16-10-2010, 17:53
Szukaj chetnych do zrzutki,moze tesciowa?;-)Naped jedne maja-odsniezarki-na kola,inne samym ruchem wirnika.To chyba dosc niewygodne i rujnuje podloze.

wierzch
16-10-2010, 18:00
Mam dopiero od roku kostke granitowa i juz mialbym rujnowac podjazdy i chodniki :)
Widze, ze jest wiele cech/parametrow, na ktore koniecznie nalezy zwrocic uwage.
Dzieki za pozyteczne informacje.

Pozdrawiam