PDA

Zobacz pełną wersję : Kto moze polecic oczyszczalnie biologiczna?



sliwaprz
01-12-2008, 23:59
Witam,

Mam zamiar miec na swojej dzialce oczyszczalnie biologiczna, nie taka w drenami polegajaca na gniciu,ale taka w ktorej mechanicznie dysk sie obraca i nastepije powietrzny rozklad nieczystosci. To sie nazywa oczyszczalnia biologiczna. Wlasnie, wydatek w sumie niemaly, tak wiec lepiej zapytam zanim wydam 10-20 tys PLN. Mam pytanie, czy ktos z szanownych forumowiczow moze polecic mi jakas firme? Mam na oku cos co sie nazywa Titan Eko, ale nie wiem czy to dobre. Gdzie wogole mozna znalesc taka firme? Czy macie jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?

Dzekuje serdecznie za porade

Pozdrawiam

pawciupag
02-12-2008, 11:46
a może rozglądnąć się za czymś tańszym. Np. http://www.bioeko.net.pl/oferta-oczyszczalnie.php, myślę że w 10 tys. z montażem się zmieścisz. Cennik jest na stronie.
Poszperaj pod hasłem oczyszczalnia biologiczna, bo na pewno jest tego więcej

Jurek_Z
02-12-2008, 14:59
w opcji "szukaj" wpisz poś i wybierz forum "wymiana doświadczeń"

klimaw
02-12-2008, 17:15
Mam Bioeko.Po 3 miechach na razie OK. :D

panda
02-12-2008, 18:47
Mam Aquamatic. Na Bioeko w kilku wątkach psy wieszano, na Aquamaticu jeszcze nie :)

klimaw
02-12-2008, 18:50
Mam Aquamatic. Na Bioeko w kilku wątkach psy wieszano, na Aquamaticu jeszcze nie :)

Na starym Bioeko.
Stare było takie-jedna komora,jedna pompka,jeden wąż-wszystko chodziło 24h na dobę metodą przepływową-istny cyrk. :lol:
W nowym są 3 komory,cztery węże i wszystkim steruje sterownik.
Całkiem inna oczyszczalnia. :P

sliwaprz
03-12-2008, 12:15
Mam Aquamatic. Na Bioeko w kilku wątkach psy wieszano, na Aquamaticu jeszcze nie :)

Ten Aquamatic wyglada dosc ciekawie. Daja nawet5-10 lat gwarancji na to, wiec przynajmnmiej jeden sezon pociagnie. Czy jest to calkowicie automatyczny system?

Dzieki za info

agnieszkakusi
03-12-2008, 13:17
ja mam roth i jest ok. Poszukaj w wymianie doświadczeń, bo dużo już na ten temat było :wink:

aqu
03-12-2008, 14:17
Mam Aquamatic. Na Bioeko w kilku wątkach psy wieszano, na Aquamaticu jeszcze nie :)

Ten Aquamatic wyglada dosc ciekawie. Daja nawet5-10 lat gwarancji na to, wiec przynajmnmiej jeden sezon pociagnie. Czy jest to calkowicie automatyczny system?

Dzieki za info

Witam!

Zapraszam do sklepu Aquamatic:
http://www.aquamatic.com.pl/sklep/index.php?p82,zimowa-promocja-stm-5-z-dostawa-i-montazem
sporo osób decyduje się teraz, a urządzenia montowane są w zależności od potrzeb i pogody.

Po tegorocznym szaleństwie (gł. cenowym) z instalatorami zewnętrznymi będziemy dążyć do montowania STM przez własną ekipę, w przystępnej dla Klientów cenie.

Pozdrawiam z Dolnego Śląska
Aqu

Miran
03-12-2008, 19:00
Mam Aquamatic. Na Bioeko w kilku wątkach psy wieszano, na Aquamaticu jeszcze nie :)

Na starym Bioeko.
Stare było takie-jedna komora,jedna pompka,jeden wąż-wszystko chodziło 24h na dobę metodą przepływową-istny cyrk. :lol:
W nowym są 3 komory,cztery węże i wszystkim steruje sterownik.
Całkiem inna oczyszczalnia. :P

Potwierdzam,również mam bioeko i na razie odpukać wszystko w porządku.
Zalecam tylko zwrócić uwagę gdzie się kupuje a najlepiej kupić oczyszczalnię bezpośrednio u słowaków ,dużo taniej i oni się bardziej poczuwają do serwisu i uruchomienia niż polskie firmy które to sprzedają.
Odradzam wszelkie firmy bioeko z sanoka czy rzeszowa ,firmy na zasadzie sprzedać a potem wal się .
Tak nawiasem mówiąc to oczyszczalnie jest firmy Bioires.

klimaw
03-12-2008, 20:13
Odradzam wszelkie firmy bioeko z sanoka czy rzeszowa ,firmy na zasadzie sprzedać a potem wal się .
Tak nawiasem mówiąc to oczyszczalnie jest firmy Bioires.

Coś chyba pokręciłeś? :o
Ja mam Bioeko montowaną przez firmę z Rzeszowa - Bioires!!! :o :o :o
Nie jest to firma produkująca oczyszczalnie , a produkują ją tak jak napisałeś Słowacy.

sliwaprz
04-12-2008, 11:37
Odradzam wszelkie firmy bioeko z sanoka czy rzeszowa ,firmy na zasadzie sprzedać a potem wal się .
Tak nawiasem mówiąc to oczyszczalnie jest firmy Bioires.

Coś chyba pokręciłeś? :o
Ja mam Bioeko montowaną przez firmę z Rzeszowa - Bioires!!! :o :o :o
Nie jest to firma produkująca oczyszczalnie , a produkują ją tak jak napisałeś Słowacy.

Niestety jestem z Wielkopolski, tak wiec serwis przez slowakow raczej nie wchodzi w rachube. Pytam o ekoTitan, bo doslownie 500m od mojego domu maja fabryke :)

ubek
04-12-2008, 11:45
Ja mam tą:
http://www.gmginstal.pl/
Od trzech lat - bez problemów. Osad wypompowuję co 7-9 miesięcy. Polecam również ze względu na serwis i kontakt z firmą - a to chyba najważniejsze.

klimaw
04-12-2008, 12:48
Ja mam tą:
http://www.gmginstal.pl/
Od trzech lat - bez problemów. Osad wypompowuję co 7-9 miesięcy. Polecam również ze względu na serwis i kontakt z firmą - a to chyba najważniejsze.

Tą oczyszczalnię oglądałem na Poleko i wychodziła - nie pamietam dokładnie jakaś kosmiczna cena. :o
Ile zapłaciłeś 3 lata temu?

klimaw
04-12-2008, 12:52
Niestety jestem z Wielkopolski, tak wiec serwis przez slowakow raczej nie wchodzi w rachube. Pytam o ekoTitan, bo doslownie 500m od mojego domu maja fabryke :)

Tylko co tam serwisować. :o
W samej oczyszczalni nie ma żadnych elementów mechanicznych,są tylko elementy napowietrzające.
Jedyną częścią która może się zapsuć jest zewnętrzny sterownik z pompką z którego ewentualną wymianą nie ma żadnego kłopotu.
Paczka kurierem i po sprawie. :lol:

ubek
04-12-2008, 13:28
Ja mam tą:
http://www.gmginstal.pl/
Od trzech lat - bez problemów. Osad wypompowuję co 7-9 miesięcy. Polecam również ze względu na serwis i kontakt z firmą - a to chyba najważniejsze.

Tą oczyszczalnię oglądałem na Poleko i wychodziła - nie pamietam dokładnie jakaś kosmiczna cena. :o
Ile zapłaciłeś 3 lata temu?

To znaczy jak a cena wychodzi teraz?
za samą oczyszczalnie coś koło 8,5 kpln.
Co do serwisowania - nie ma co serwisować - brak mechanicznych elementów - tylko rurki z powietrzem a właściwie to powietrze idzie w kształtownikach.

Pompa plus sterownik czasowy - jest w garażu - czyszczę filtry i jest ok

klimaw
04-12-2008, 13:38
To znaczy jak a cena wychodzi teraz?
za samą oczyszczalnie coś koło 8,5 kpln.
Co do serwisowania - nie ma co serwisować - brak mechanicznych elementów - tylko rurki z powietrzem a właściwie to powietrze idzie w kształtownikach.

Pompa plus sterownik czasowy - jest w garażu - czyszczę filtry i jest ok

Teraz to nie wiem ja oglądałem w zeszłym roku na tagrach w Poznaniu i była grubo ponad 10k. :cry: Dlatego zrezybnowałem i wziąłem Bioeko.
Najwazniejsze , że pracują i nie trzeba płacić haraczu za ścieki. :lol:
Aha-gdzie odprowadzasz oczyszczone ścieki?

ubek
04-12-2008, 13:41
mam operat wodno prawny - do strumyka. A faktycznie na działkę - mam tam posadzone wierzby. Nie ma z tym żadnego problemu

klimaw
04-12-2008, 13:48
mam operat wodno prawny - do strumyka. A faktycznie na działkę - mam tam posadzone wierzby. Nie ma z tym żadnego problemu

Ja też mam operat do rzeki -super. :lol: :lol: :lol:

sliwaprz
05-12-2008, 16:54
mam operat wodno prawny - do strumyka. A faktycznie na działkę - mam tam posadzone wierzby. Nie ma z tym żadnego problemu

Ja też mam operat do rzeki -super. :lol: :lol: :lol:

Witam Was,

Mozecie zdradzic ile kosztuje was operat?

bladyy78
05-12-2008, 17:04
W bielsku życzą sobie 1000-1200zł.
Ja znalazłem przez firmę od której mam kupić oczyszczalnię za 800zł.
Najlepiej podjedz sobie tam gdzie sprzedają oczyszczalnie oni maja swoich ludzi którzy mogą Ci to zrobić taniej.
Oprócz operatu będziesz musiał jeszcze złożyć opłatę 215zł a u mnie dodatkowo ze względu ze woda będzie szła do potoku mam zapłacić jeszcze 230zł w sumie 450zł opłat za złożenie operatu w urzędzie :evil:

klimaw
05-12-2008, 18:17
Mozecie zdradzic ile kosztuje was operat?

Do dziś jestem w szoku bo pani ze starostwa stwierdziła , że mogę zrobić to sam. :o
Pomogła mi , wytłumaczyła i napisałem. :D

0,0,0, złotych. :roll:

sliwaprz
06-12-2008, 18:22
Mozecie zdradzic ile kosztuje was operat?

Do dziś jestem w szoku bo pani ze starostwa stwierdziła , że mogę zrobić to sam. :o
Pomogła mi , wytłumaczyła i napisałem. :D

0,0,0, złotych. :roll:

Pomogla Ci napiasc operat?

sliwaprz
06-12-2008, 18:37
A czy dostaliscie moze jakas gwarancje na Wasze oczyszczalnie?

Dzieki i pozdrawiam

Przemek

klimaw
06-12-2008, 19:50
Pomogla Ci napiasc operat?

Dokładnie tak-wszystko wytłumaczyła , potem dałem jej na brudno i ostatecznie złożyłem po poprawkach.
Przeszło co chyba logiczne bez niczego.
I nic nie chciała. :o :o :o

klimaw
06-12-2008, 20:02
A czy dostaliscie moze jakas gwarancje na Wasze oczyszczalnie?
Przemek

Bodajże 3 lata ale nie mogę znaleźć kwitów. :evil:

ubek
07-12-2008, 13:01
A czy dostaliscie moze jakas gwarancje na Wasze oczyszczalnie?
Przemek

Bodajże 3 lata ale nie mogę znaleźć kwitów. :evil:

Tak, u mnie też 3 lata, właśnie minęły w czerwcu.

sliwaprz
07-12-2008, 23:52
A czy dostaliscie moze jakas gwarancje na Wasze oczyszczalnie?
Przemek

Bodajże 3 lata ale nie mogę znaleźć kwitów. :evil:

Tak, u mnie też 3 lata, właśnie minęły w czerwcu.

Kurde, tylko 3 lata za sprzecior wart kilkanascie tysiecy? Kupa plastiku, kilkanacie tysiakow i ylko 3 lata gwarancji?

klimaw
08-12-2008, 07:46
Kurde, tylko 3 lata za sprzecior wart kilkanascie tysiecy? Kupa plastiku, kilkanacie tysiakow i ylko 3 lata gwarancji?

Bo tak naprawdę to może zepsuć sie tylko zewnętrzny sterownik. :cry:
W samej oczyszczelni nie ma elementów mechanicznych. :lol:

ubek
08-12-2008, 08:36
A czy dostaliscie moze jakas gwarancje na Wasze oczyszczalnie?
Przemek

Bodajże 3 lata ale nie mogę znaleźć kwitów. :evil:

Tak, u mnie też 3 lata, właśnie minęły w czerwcu.

Kurde, tylko 3 lata za sprzecior wart kilkanascie tysiecy? Kupa plastiku, kilkanacie tysiakow i ylko 3 lata gwarancji?

No ja mam chromonikiel a nie plastik

ubek
08-12-2008, 08:37
Kurde, tylko 3 lata za sprzecior wart kilkanascie tysiecy? Kupa plastiku, kilkanacie tysiakow i ylko 3 lata gwarancji?

Bo tak naprawdę to może zepsuć sie tylko zewnętrzny sterownik. :cry:
W samej oczyszczelni nie ma elementów mechanicznych. :lol:

sterownik i pompa

aLien01
08-12-2008, 08:42
Witam

Ja planuje zakup POŚ firmy Poliplast. Jest ktoś może kto ma tą oczyszczalnie i może parę słów napisać

http://www.poliplast.pl/oczyszczalnie/home.php?my=2

klimaw
08-12-2008, 12:22
sterownik i pompa

Pompa jest wewnątrz skrzynki sterownika.

Jurek_Z
08-12-2008, 14:36
Witam

Ja planuje zakup POŚ firmy Poliplast. Jest ktoś może kto ma tą oczyszczalnie i może parę słów napisać

http://www.poliplast.pl/oczyszczalnie/home.php?my=2

Ja mam i działa :D
Podczas pracy słychać kompresor, ale u mnie stoi pod płotem i nikomu to nie przeszkadza.

piotruspan
08-12-2008, 23:54
mam poliplast ale jeszcze nie pracuje.wybrałem bo..serwis mam na miejscu,rozmowa dośc konkretna z serwisem i centralą.jak się sprawuje..zobaczymy jak uruchomię czyli jak się wprowadzę.

oleniek
15-10-2009, 19:30
podciągam

więcej , więcej 8) piszcie więcej :D

el-ka
15-10-2009, 23:59
Użytkujemy od ponad roku oczyszczalnię Halson - Śląsk. Bez większych problemów, coś tam było na początku z bakteriami i napowietrzaniem, ale dolali bakterii, przestawili napowietrzanie i jest OK. Jeśli chodzi o hałas, to w garażu jest mała pompka wydająca co pewien czas cichy mruczący dźwięk. W domu całkowicie niesłyszalne - nawet bezpośrednio przy drzwiach.

ludwikm
10-02-2011, 22:12
WItam też poszukuję oczyszczlni bilogicznej.
a co możecie powiedzieć na temat DELINA PRO 6?
mój instalator twierdzi że u mnie będzie najlpesza.. co możecie o niej powieddzieć
z góry dziekuję za rady.

chopinetka
15-02-2011, 23:20
WItam też poszukuję oczyszczlni bilogicznej.
a co możecie powiedzieć na temat DELINA PRO 6?
mój instalator twierdzi że u mnie będzie najlpesza.. co możecie o niej powieddzieć
z góry dziekuję za rady.

Witam
Każda oczyszczalnia na bazie osadu czynnego działa w podobny sposób. Ja użytkuję od 3 lat Bioeko na którą tu na tym forum wieszano psy. Na razie parę razy przytkał się pierwszy odpływ ale mój małż doskonale sobie z tym problemem radzi. Delfina nie znam wiem, .że ludziska chwalą sobie rotha i aquamatic. Trzeba patrzeć na jakość wykonania takiej oczyszczalni i czy blisko będziesz miał serwis jeżeli sam nie jesteś pomysłowym Dobromirem.

pozdrawiam

ludwikm
16-02-2011, 09:18
Chyba jednak zostanę przy Oczyszczalnia biologiczna Sotralentz SL BIO-DUO 6M

jakoś mnie przekonali..

kupnicki.p
16-02-2011, 11:25
Ja osobiście wybrałem oczyszczalnie aquamax basic. Jest to urządzenie, które nie jest na stałe połączone ze zbiornikiem i w każdej chwili daje mi możliwość rozbudowy mojej oczyszczalni. Dodatkowo ściek, który wypływa do studni chłonnej za każdym razem przepływa przez butelkę probierczą w, której jak co jakiś czas wykręcam i sprawdzam jest przejrzysta woda bez niemiłego zapachu. Ja sam montowałem sobie zbiorniki i studnie chłonną a urządzenie zamontowała i uruchomiła mi firma AquaEco ze Swarzędza, dzięki takiemu rozwiązaniu wydałem z wszystkim około 9000 zł. W 100 % polecam to rozwiązanie, bo u mnie działa niezawodnie co pokazuje mi estetyczny sterownik elektryczny, który mam umieszczony w garażu :)