PDA

Zobacz pełną wersję : stukanie w domu- cóż to może być???



mjc2
03-12-2008, 13:03
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

Nefer
03-12-2008, 13:11
Korniki ? Nawet byście ich nie usłyszeli :):) Koniki nie mają młotków :)Chyba, że opierniczyły już pół wieźby i właśnie się załamuje :):)

cienki66
03-12-2008, 13:15
Dzięcioł :o

majki
03-12-2008, 13:16
... http://pl.wikipedia.org/wiki/Poltergeist ... ?

pozdrawiam, majki

kubek2002
03-12-2008, 13:20
KOŁATEK DOMOWY?

piterazim
03-12-2008, 13:20
może jakiś majster na strychu został ?

jako fan Sapkowskiego powiedział bym że pukacz, ale one żyją w jaskiniach

q-bis
03-12-2008, 13:22
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

To jest zapomniany fachowiec... :D :D :D
Proszę, wypuście go albo dokarmiajcie to się uspokoi :wink:

BOHO
03-12-2008, 13:22
może koledzy zamknęli kogoś w zabudowie z karton-gipsu ? i gość walczy o życie na poddaszu.....

BOHO
03-12-2008, 13:25
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

To jest zapomniany fachowiec... :D :D :D
Proszę, wypuście go albo dokarmiajcie to się uspokoi :wink:

piątka! mieliśmy ten sam pomysł w tym samym czasie ! :D
nie jesteś zodiakalnym Bykiem ?

dziubek25077
03-12-2008, 13:27
Po tytule tematu myślałem ze coś zbereźnego :lol: :lol: :lol:
Miałem napisać, że jak słychać "stukanie" to znaczy ze jest zdrowie :) :lol: :D
Pozdro !!!

kubek2002
03-12-2008, 13:28
Po tytule tematu myślałem ze coś zbereźnego :lol: :lol: :lol:
Miałem napisać, że jak słychać "stukanie" to znaczy ze jest zdrowie :) :lol: :D
Pozdro !!!


hhahahhahahhaha to chyba pukanie :D :D :D :D

carpedijem
03-12-2008, 13:37
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

u nas stuka troszkę ogrzewanie. nie wiem dlaczego, ale gdy piec sie w nocy wyłącza to słychać takie równomierne dźwięki. Na początku myśleliśmy że to kaloryfery (bo te zwykłe w momencie zmiany temperatury - czyli ochładzania gdy wszystko inne cichnie) bo takowe sobie postukują, ale mamy takie co mają nie stukać. Po dokładnym obejściu chałupy okazało się że gdy piec zasypia to zaczyna sobie w ten sposób pochrapywać. I to się niesie w nocy po całej chałupie. Reasumując:
1) może to wcale nie na poddaszu
2) jak stuka to trzeba wtedy zrobić dokładny obchód, osłuchać wszelkie instalacje, itp, itd.
3) jak nic nie działa to olać lub wezwać egzorcystę :D

daggulka
03-12-2008, 13:45
dach osiada ... u nas też stuka, trzeszczy ...full wypas- duuuużo dźwięków :lol:

remekb
03-12-2008, 13:53
Na terenie Lubina czuc/slychac w domach prace przygotowujace wyrobisko w kopalni. Odpala sie wtedy kilkanascie-kilkadziesiat ladunkow w odstepach ok 1 sekundy. Czasami masz wrazenie ze slyszysz wlasnei jakies bardzo regularne stukanie.

Tylko raczej nie trwa to okolo godziny :(

03-12-2008, 13:55
... Proszę o jakieś podpowiedzi. :)


duchiiii ...?! :o

Nefer
03-12-2008, 13:55
Kto obejrzał "Sierociniec" to wie co tam puka...

daggulka
03-12-2008, 13:57
zamierzałam, ale to teraz już nie obejrze, bo bede sie sama bała w nocy do łazienki iść :roll:

mikolayi
03-12-2008, 14:09
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)
a słyszysz głosy ? bo ja razem ze stukaniem słyszę głosy...mnóstwo głosów...

Nefer
03-12-2008, 14:10
zamierzałam, ale to teraz już nie obejrze, bo bede sie sama bała w nocy do łazienki iść :roll:

Nic z tego - nie powiem CI o co chodzi, ale obejrzyj koniecznie - od kilku lat nie widziałam tak dobrego filmu. NIe będziesz sie bać :)

Nefer
03-12-2008, 14:11
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)
a słyszysz głosy ? bo ja razem ze stukaniem słyszę głosy...mnóstwo głosów...
Najgorzej jak sie ma spragnionych znajomych w okolicy, co ? :):)

daggulka
03-12-2008, 14:18
zamierzałam, ale to teraz już nie obejrze, bo bede sie sama bała w nocy do łazienki iść :roll:

Nic z tego - nie powiem CI o co chodzi, ale obejrzyj koniecznie - od kilku lat nie widziałam tak dobrego filmu. NIe będziesz sie bać :)

dzieki, se zamówię na sobotę :D

XX
03-12-2008, 14:24
widzę, że więźbe kladłeś w lipcu.sierpniu...jesli drzewo było z serii takich co to na nich jeszcze pięc minut temu ptaszki spiewaly to strzelaja pewnie krokwie i uklada sie dach
chociaz piszesz...
"My również budujemy na działce podlegającej ochronie archeologicznej..."
to teraz pytanie czy to nie duchi ...?:)

pati25
03-12-2008, 14:32
widzę, że więźbe kladłeś w lipcu.sierpniu...jesli drzewo było z serii takich co to na nich jeszcze pięc minut temu ptaszki spiewaly to strzelaja pewnie krokwie i uklada sie dach
chociaz piszesz...
"My również budujemy na działce podlegającej ochronie archeologicznej..."
to teraz pytanie czy to nie duchi ...?:)
Ja również na ścisłej strefie konserwatora buduje i u nas też coś puka :D :D ..
Ja obczaiłam ze to w rynnie ,ze o rynne coś udeża i delikatnie puka .Ale u nas słychac jak sie stoi na dworze a nie w domu ...
Ale co tam stuka to nie wiem ,musze drabinę jakas znależ i sprawdzić .

mikolayi
03-12-2008, 14:33
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)
a słyszysz głosy ? bo ja razem ze stukaniem słyszę głosy...mnóstwo głosów...
Najgorzej jak sie ma spragnionych znajomych w okolicy, co ? :):)

moi żywi znajomi wtedy śpią... 8)

XX
03-12-2008, 14:34
moze wrobelek? a rynny masz klejone czy na złaczki

pati25
03-12-2008, 14:37
chyba złaczki.......hmm...raczej złączki :-?

XX
03-12-2008, 14:48
a dzieje sie to w sloneczne popoludnia?:)

03-12-2008, 15:42
jak w słoneczne popołudnia, dzięcioł - ani chybi ... :-?

Last Rico
03-12-2008, 17:31
Tutaj też coś stukało - trzeba się dobrze wpatrzyć bo jakość jest słaba.

http://www.youtube.com/watch?v=GHOsQOe3VLQ

pati25
03-12-2008, 20:30
a dzieje sie to w sloneczne popoludnia?:)


Mozliwe :o ...ale ostatnio nie było słońca i coś delikatnie stukało ..ej coś masz na myśli?

XX
03-12-2008, 20:34
plastikowa złączka:) ?

co do stukania - mam drewniany strop i w pierwszym sezonie mikrogrzewczym (kozą) odbywaly sie normalnie zawody w trzaskaniu drewna (oczywiscie bylo mokre) trzaskalo czasem cicho czasem jak trzasnelo to az sie czlowiek na rowne nogi zerwal...na wiosne poskrecałam dach i strop i juz nic nie trzaska:)

helixwroclaw2005
03-12-2008, 20:52
XX trafnie wskazał przyczyny "stukania". Tak dzieje się z "młodą" więźbą.

Swoja drogą to gratuluję pomysłowości pozostałym forumowiczom. Bez problemu radzą sobie z płynnym przejściem z tematu trzasku krokwi, jętek na sprawy ..... :D

klimaw
03-12-2008, 21:00
XX trafnie wskazał przyczyny "stukania". Tak dzieje się z "młodą" więźbą.


Też mi sie tak zdaje.
A watek wyjątkowy-jak przeczytałem żonie to się uśmiała. :lol: :lol: :lol:

mjc2
04-12-2008, 05:30
Kochani!!!
Poprawiliści mi humor. Przeczytanie Waszych wypowiedzi o tej porze to dobrze rozpoczęty dzień. :lol: Sprawdzę wszystkie możliwości i obejrzę "Sierociniec". Co do prawdopodobnych koncepcji, to raczej nie więźba (była zrobiona rok temu) bo zbyt regularne stukanie i zbyt długie, odgłosy kopalniane też nie (małż jest górnikiem strzałowym, zna się więc chyba :-? ) Pozostają duchy albo piec.
Niemniej dzięki za twórczy wkład w rozwiązanie problemu :) . Muszę tylko powstrzymać mężą przed próbą rozbiórki poddasza, bo zamierza do tego przystąpić :o

XX
04-12-2008, 06:58
to moze to rury /grzejnik... (zjawisko kawitacji w rurach)...?z czego masz instalacje i czy nie stuka w poblizu zakretu rur?

sierociniec fajny ale tam nie stukali tak super miarowo tylko raz dwa trzy a potem akcja....

q-bis
04-12-2008, 07:19
Od 3 tyg. (mieszkamy od 20.09.08) coś dziwnego wdaje dźwięki podobne do wbijania młotkiem gwoździ w ścianę. Dzieje się to na poddaszu. Są to dość głośne dźwięki, które mnie niepokoją. Jedna seria trwa ok. 1h. i są to rytmiczne uderzenia. Mąż podejrzewa korniki, ale dom jest nowy :cry: Proszę o jakieś podpowiedzi. :)

To jest zapomniany fachowiec... :D :D :D
Proszę, wypuście go albo dokarmiajcie to się uspokoi :wink:

piątka! mieliśmy ten sam pomysł w tym samym czasie ! :D
nie jesteś zodiakalnym Bykiem ?

Piątka!Też to zauważyłem :D :D
Nie - jestem rakiem.
Pozdrawiam

stukpuk
04-12-2008, 07:36
To nie ja stukam :roll: [/b]

pati25
04-12-2008, 08:02
plastikowa złączka:) ?


co do stukania - mam drewniany strop i w pierwszym sezonie mikrogrzewczym (kozą) odbywaly sie normalnie zawody w trzaskaniu drewna (oczywiscie bylo mokre) trzaskalo czasem cicho czasem jak trzasnelo to az sie czlowiek na rowne nogi zerwal...na wiosne poskrecałam dach i strop i juz nic nie trzaska:)

tak złączka plastikowa

Marcin1978
04-12-2008, 08:36
Wg mnie bedzie to rura od c.o. Sprawdz czy czasem stukanie nie pojawia sie w momencie gdy rusza piec i zaczyna grzac wode w ukladzie.

krzycha16a
04-12-2008, 12:21
:wink: :wink:
http://tygodnik.onet.pl/32,0,17924,8222wyklinam_cie_iwypedzam8221,artykul. html
:wink: :wink:

Tomkii
04-12-2008, 12:30
jak w słoneczne popołudnia, dzięcioł - ani chybi ... :-?
U mnie stukaja ptaki na dachu. Rozbijają orzechy włoskie. Zjawisko ustaje (widocznie kończą się możliwości znalezienia orzechów).

barzuc
04-12-2008, 12:59
jak w słoneczne popołudnia, dzięcioł - ani chybi ... :-?
U mnie stukaja ptaki na dachu. Rozbijają orzechy włoskie. Zjawisko ustaje (widocznie kończą się możliwości znalezienia orzechów).

Zjawisko powróci - za rok. Ptaszyska wbrew pozorom (czasem "niestety") to inteligentne bestie i jak raz czegoś się nauczą to będą powtarzały :)

revalidon
04-12-2008, 13:32
Czy wszyscy słysza to stukanie..? Jesli pojedyncza osoba moze to też świadczyć o patologii narządu słuchu... Spowodowane jest to często nadciśnieniem i tzw. słyszalne stukanie powodowane jest pulsem serca. Najczęściej objawia się w pozycji leżącej i często jest zjawiskiem jednostronnym...

wingerman
04-12-2008, 14:40
Kurcze a moze to komornik sie dobija do was... nie ignorujcie go ;) :D ;)

Mirek_Lewandowski
04-12-2008, 16:08
Dowcip z taaaaaką brodą mi sie przypomniał..

U szewca. Synek: mamusiu, co tak stuka?
Mama: a nic, synku, tatuś kopyta wyciąga...

wingerman
04-12-2008, 16:12
U szewca. Synek: mamusiu, co tak stuka?
Mama: a nic, synku, tatuś kopyta wyciąga...
No Mirek teraz to pojechales. Kurde ale sie usmialem :D :D :D

robinoc
04-12-2008, 20:05
No ja też cały dom zwiedziłem kiedyś ,stukało i stukało, no i wyczaiłem "poltergeista" :wink: Kawki znoszą orzechy na betonową czapkę komina i stukaja, a dźwięk niesie sie przewodami wentylacyjnymi po całym domu. Jak mam gosci to z doskonale obojetną mina stwierdzam: O! dziadek przyszedł i stuka, nie lubi obcych w domu :o ( dziadkowi odeszło sie 15 lat temu).

mjc2
04-12-2008, 20:15
Nie tylko ja to słyszę... :D Dziś rano kumpel męża i m. zlokalizowali źródło. Niestety rozczaruję Was. Trywialnie... rura z gorąca wodą. M. nie ma czasu, (DZień Górnika dziś!) ale weźmie się do to. :D

Nefer
04-12-2008, 20:16
Kochani!!!
Poprawiliści mi humor. Przeczytanie Waszych wypowiedzi o tej porze to dobrze rozpoczęty dzień. :lol: Sprawdzę wszystkie możliwości i obejrzę "Sierociniec". Co do prawdopodobnych koncepcji, to raczej nie więźba (była zrobiona rok temu) bo zbyt regularne stukanie i zbyt długie, odgłosy kopalniane też nie (małż jest górnikiem strzałowym, zna się więc chyba :-? ) Pozostają duchy albo piec.
Niemniej dzięki za twórczy wkład w rozwiązanie problemu :) . Muszę tylko powstrzymać mężą przed próbą rozbiórki poddasza, bo zamierza do tego przystąpić :o
Stukać nie przestanie, ale będzie weselej :):)

XX
07-12-2008, 16:39
mowilam :)!

daggulka
07-12-2008, 18:36
Kto obejrzał "Sierociniec" to wie co tam puka...

obejrzałam ...już wiem, co mu tam puka :roll:
a przy okazji ... polecam obejrzeć - fajny :wink: :D

XX
07-12-2008, 19:44
un dos tres -toca la pared...

Nefer
07-12-2008, 19:46
Kto obejrzał "Sierociniec" to wie co tam puka...

obejrzałam ...już wiem, co mu tam puka :roll:
a przy okazji ... polecam obejrzeć - fajny :wink: :D
A widziałam pani ? :):):)