PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tynk będzie pękał ?



cchannelii
27-10-2003, 08:28
Witam ponownie.
W tym roku już nie będzie kiedy ale na początku przyszłego będę chciał kłaść tynk zewnętrzny. Sciana to suporeks, 10 cm styropiany i 1/2 suporeks. Wydaje mi się że cieplej już nie trzeba powstał jednak problem tynku. Czy tynk powinienem kłaść na styropian i siatkę ? Podobno jak tego nie zrobię będzie pękał. Jeśli tozrobię koszt znacznie podskoczy. Co robić ??? Maci jakieś doświadczenia w tej kwestii ?

27-10-2003, 08:51
Położyłem na popękany BK, tynk "najzwyklejszy" (piasek, cement, wapno), w miejscach pęknięć BK położyłem pod tynk siatkę stalową, narazie nie pęka.

super gacek
29-10-2003, 23:09
przecież siatka nie jest taka droga

Bell
30-10-2003, 08:18
Uważam, że siatka absolutnie konieczna, a przynajmniej we wszystkich "podejrzanych" miejscach, z dużym marginesem. Koszt siatki jest bardzo niski w porównaniu z ewentualnym kosztem późniejszych napraw.

bimer
30-10-2003, 08:24
odnośnie tynków probonuje zastossowac tynk z przeznaczeniem na beton komórkowy i stosować go zgodnie z z kartą techniczną wyrobu
odnośnie siatki to wedle sztuki tynkarskiej powinno się ją dawać w narożach okiennych itp

am
30-10-2003, 08:54
W narożach okiennych siatkę powinno się dać dwa razy - diagonalnie (na ukos) i normalnie (poziomo). Dodatkowo siatka obowiązkowo przy naroznikach i na dole przy liście startowej (o ile jest). NIestety nie zawsze siatka pomoże. Sąsiad ma półkolisty balkon, który mu pękał przed położeniem tynku. PO położeniu siatki i tynku pęka dalej