PDA

Zobacz pełną wersję : Do budujących z BK Biały SOLBET- klej czy zwykla zaprawa?



ifka13
04-12-2008, 10:59
Otrzymałem dzis wycene białych pustaków SOLBET KOlbuszowa 590x240x240-650-TLMA 6,52 netto plus klej do tego- w sumie ok 400PLN/ok tonę- ale nie w tym rzecz. Cena z transportem przystępna.
Proszę o opinie tych którzy mieli do czynienia z tymi pustakami czy robili na klej czy na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną- powiem szczerze, że cena za ten klej (pod warunkiem, że go wystarczy) jest ok w porównaniu do tego że bedzie trzeba kupic cement, piach, to bardziej opłacalne- pisze to jako osoba która miala do czynienia tylko ze zwykłą zaprawą i wiem jak to wygląda.
POnaddto nie wiem jak sie mają spoiny na klej do nadproży, wieńca murowanych tradycyjnie (lanych z betonu+ocieplenie- takie miałem pierwotnie robic)
Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane

jacekot
04-12-2008, 12:58
tak jakieś dwa dni temu ktoś dokładnie pytała tutaj o to samo ,
były opinie za i przeciw obu technologii
proponuje poszukać

pozdr :)

maro74
04-12-2008, 13:53
U mnie robili na klej. czysto szybko i przyjemnie. Wystarczy wiaderko i wiertarka z mieszadłem. Odpada cała zabawa z betoniarką i całym syfem z tym związanym. Osobiście nie mam nic przeciwko murowaniu na zaprawę ale wygoda maetody na klej jest nieporównywalna. Warunek musi być taki, że bloczki muszą być równe bo spiona na klej to ok 2-3 mm i jak bloczki nie trzymaja wymiarów to wtedy jest kaszana i trzeba dużo wtedy szlifować kolejne warstwy. W takim przypadku bezpieczniej na zaprawę.

vadiol
04-12-2008, 16:38
Rob na klej . Szybciej , rowniej , ladniej .

cienki66
04-12-2008, 20:28
Otrzymałem dzis wycene białych pustaków SOLBET KOlbuszowa 590x240x240-650-TLMA 6,52 netto plus klej do tego- w sumie ok 400PLN/ok tonę- ale nie w tym rzecz. Cena z transportem przystępna.
Proszę o opinie tych którzy mieli do czynienia z tymi pustakami czy robili na klej czy na zwykłą zaprawę cementowo-wapienną- powiem szczerze, że cena za ten klej (pod warunkiem, że go wystarczy) jest ok w porównaniu do tego że bedzie trzeba kupic cement, piach, to bardziej opłacalne- pisze to jako osoba która miala do czynienia tylko ze zwykłą zaprawą i wiem jak to wygląda.
POnaddto nie wiem jak sie mają spoiny na klej do nadproży, wieńca murowanych tradycyjnie (lanych z betonu+ocieplenie- takie miałem pierwotnie robic)
Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane

Witaj
Cena tych pustaków to chyba bez transportu?

Pozdro

klimaw
05-12-2008, 12:36
Rob na klej . Szybciej , rowniej , ladniej .

Potwierdzam też tak robiłem. :lol:

Barbossa
05-12-2008, 12:46
Rob na klej . Szybciej , rowniej , ladniej .

Potwierdzam też tak robiłem. :lol:

szczególnie te ładniej - pod warunkiem, że nie otynkujesz...

ifka13
05-12-2008, 16:38
cena bez transportu- za transport policzyli dodatkowo 800 za auto/ koniecnze dwa zestawy i rozladunek po mojej stronie
jak orientowalem sie to najblizej oferowany pustak SIWY 8,02(Ecobet oświęcim) ok 8,5 Prefabet BB- do obydwóch jeszcze koszty transportu- a solbet to jednak pustak biały

pblochu
05-12-2008, 17:17
Napiszę tak
Miałem kleić jednak kiedy zacząłem mierzyć bloczki (szczególniej tolerancje płaskości) - zwyciężyła stara technologia
Miałem 140 bloczków 240 i 800 120 poszło na to 900kg wapna + 600 kg cementu - piach ciężko oszacować - Wziąłem po prostu Tatrę
Plusy rozwiązania - nie trzeba było szlifować tych bloczków
Minusy - nie widzę bo niestety nie mam porównania

klimaw
05-12-2008, 17:21
Miałem kleić jednak kiedy zacząłem mierzyć bloczki (szczególniej tolerancje płaskości) - zwyciężyła stara technologia


Co to były za bloczki , czy aby nie zwykły BK? :o

pblochu
05-12-2008, 17:34
"600" made in Solbet Podnieśno z uchwytem
Wyglądało to tak jakby drut tnący bloczek miał za duże rozciągnięcie - widocznie się chłopakom śpieszyło
Ale w tej cenie co kupiłem - pies i małe pieski - mi to nie przeszkadza

klimaw
05-12-2008, 17:38
"600" made in Solbet Podnieśno z uchwytem
Wyglądało to tak jakby drut tnący bloczek miał za duże rozciągnięcie - widocznie się chłopakom śpieszyło
Ale w tej cenie co kupiłem - pies i małe pieski - mi to nie przeszkadza

Ja miałem Solbet Śniadowo i były super. :lol:

pblochu
05-12-2008, 17:49
No widzisz
Ja też się nie czepiam a wręcz dodam że polecam
I spoinkę pionową mam - i to do tego z zamkiem :D
i mieszkanko wyższe :D
i się nie namęczyłem :D :lol:

klimaw
05-12-2008, 17:53
No widzisz
Ja też się nie czepiam a wręcz dodam że polecam
I spoinkę pionową mam - i to do tego z zamkiem :D
i mieszkanko wyższe :D
i się nie namęczyłem :D :lol:

No to niech się dobrze mieszka. :lol:

pblochu
05-12-2008, 17:57
Dzięki
Na razie dom mnie wykańcza i to bez wzajemności

edde
05-12-2008, 21:54
"600" made in Solbet Podnieśno z uchwytem
Wyglądało to tak jakby drut tnący bloczek miał za duże rozciągnięcie - widocznie się chłopakom śpieszyło
Ale w tej cenie co kupiłem - pies i małe pieski - mi to nie przeszkadza

Ja miałem Solbet Śniadowo i były super. :lol:

oj chyba raczej Prefbet Sniadowo ;)