PDA

Zobacz pełną wersję : Wzrost ciśnienia w CUW



antonof
05-12-2008, 09:13
Witam

Może ktoś z Was miał taki problem. Posiadam piec na ekogroszek pracujący w ukladzie otwartym. W czasie gdy następuje podgrzewanie wody CUW następuje wzrost ciśnienia w ukladzie, tak że na zamontowanych manometrach zaczyna brakować skali ponad 6bar. Wystarczy, że odkręcę kurek z ciepłą wodą następuje spadek ciśnienia, lecz po około 5-10min ciśnienie zaczyna powoli rosnąć (nie jest to zjawisko ciągłe). Chciałbym dodać, że obecnie temp na piecu mam ustawioną na 50C, natomiast temp podgrzania wody ok. 45C. Temperatura w domu sterowana przez regulator pokojowy - przez co temp w piecu spada czasami nawet do 20C i jeśli spadnie temp CUW poniżej zadanej to piec zawsze będzie podgrzewał wodę do 62C - aż do uzyskania temp zadanej CUW. Piec żeliwny Fakora KZR-25KW, sterownik ST-37. Zaobserwowałem, że wzrost ciśnienia następuje wtedy, gdy piec jest mocno wystudzony (20C) i ktoś z domowników brał kąpiel wylewając niemal całą ciepłą wodę. Nie jestem specem od tych spraw ale wydaje mi się, że za ten wzrost ciśnienia odpowiada powietrze. Dodam, żę mam cyrkulację CUW - na razie niepracującą z wyłączoną pompą (muszę dorobić sterowanie). Ostatnio w miejscach, gdzie ma stać prysznic i wanna na poddaszu zamontowałem kraniki w celu odpowietrzenia - ale to nie pomogło.

Pozdr.

1950
05-12-2008, 14:28
a czy masz grupę bezpieczeństwa?
z tego co piszesz to chyba nie :-?