PDA

Zobacz pełną wersję : Zniszczony parkiet



Keal
05-12-2008, 17:41
Witam, z powodu własnego debilizmu bardzo zniszczyłem parkiet, znajdują się na nim pokaźne rysy oraz dziury punktowe o głębokości około 1-2mm.

Znajduję się na to powierz hmm no góra 30-40 cm2.

Czy moglibyście mi Państwo doradzić do kogo się zgłosić (nie, nie wiem kto robił parkiet, ale na 100% żaden wielki specjalista;)) i o ile ktoś się orientuje jaki będzie koszt takiej zabawy? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? ; )

Poniżej linki do zdjęc w średniej jakości ; )

http://img177.imageshack.us/my.php?image=img0863ap9.jpg
http://images31.fotosik.pl/414/bf2c5e66d705b98bmed.jpg


pozdrawiam

ghost34
05-12-2008, 20:52
nic z tym nie zrobisz tylko szlif do żywego drewna i nałożenie lakieru może pomóc..

Keal
05-12-2008, 22:55
Okej to teraz pytanie, ile to tak orientacyjnie może kosztować i na jakiej powierzchni będzie ten szlif, żeby to jako tako wyglądało?

ghost34
05-12-2008, 22:58
Najlepiej całośc wtedy sladu nie bedzie, albo punktowo..ale ślad bedzie zawsze..

Keal
05-12-2008, 23:21
Okej, a orientujesz się do jakich puapów cenowych będę musiał zapłacić? Będe w stanie się zmieścić w 300-500zł?

Trociu
07-12-2008, 10:06
Okej, a orientujesz się do jakich puapów cenowych będę musiał zapłacić? Będe w stanie się zmieścić w 300-500zł?A chcesz to punktowo czy całościowo wykonane? Jeżeli całościowo, to podaj powierzchnię parkietu.

Dreikainnen
08-12-2008, 17:35
Jeśli na całej powierzchni to musiałoby być naprawdę małe pomieszczenie, żebyś wyrobił się w 600zł...

Keal
08-12-2008, 17:53
Hmm no całe pomieszczenie ma z 18m2, ale powiedzmy punktowo, już slad niech bedzie jakis, wtedy coz bedzie? : )

ghost34
08-12-2008, 18:03
nic nie bedzie taśma dookołoa 3 kółka papieru 36-60-80 wycyklinować polakierowa sciagnać tasmie koszt 30zł..

Trociu
09-12-2008, 08:18
nic nie bedzie taśma dookołoa 3 kółka papieru 36-60-80 wycyklinować polakierowa sciagnać tasmie koszt 30zł..A nie bedzie różnicy w wysokościach pomiedzy starym a nowym lakierem?

ghost34
09-12-2008, 08:24
jessu alez mi wysokość..ze 2metry bedzie nie..jeszcze sie potknie i nogi połamie.. i różnica na kolorze tez bedzie..przecie to stara buczyna..jest..ale co ma walic cały pokój..przecież przeżyje z jaśniejsza plamką..jeśli będzie przecierał lekko szmatka po obrysie przy taśme nie bedzie miał "różnic na ""wysokościach"hossanna normalnie.

Tak zupełnie poważnie jak nie chcesz całego pokoju drzeć, a z tym uszkodzeniem zyc nie mozesz zrób punktowo.
Jesli zas mozesz poczekać i masz troszke pieniazków zrób na wiosne całość..

około 50zł -80zł z metra musisz liczyc odnowienie..starego parkietu zalezy od skali zniszczen..uzytej chemii i czy trzeba naprawiać(podklejać przekładki miejscowo robić itd itp..)

jarekkur
09-12-2008, 21:51
jessu alez mi wysokość..ze 2metry bedzie nie..jeszcze sie potknie i nogi połamie.. i różnica na kolorze tez bedzie..przecie to stara buczyna..jest..ale co ma walic cały pokój..przecież przeżyje z jaśniejsza plamką..jeśli będzie przecierał lekko szmatka po obrysie przy taśme nie bedzie miał "różnic na ""wysokościach"hossanna normalnie.

Tak zupełnie poważnie jak nie chcesz całego pokoju drzeć, a z tym uszkodzeniem zyc nie mozesz zrób punktowo.
Jesli zas mozesz poczekać i masz troszke pieniazków zrób na wiosne całość..

około 50zł -80zł z metra musisz liczyc odnowienie..starego parkietu zalezy od skali zniszczen..uzytej chemii i czy trzeba naprawiać(podklejać przekładki miejscowo robić itd itp..)

Dodam, ze jeżeli za bardzo by mu się odróżniał połyskiem od starego moze wełną stalową nr.1 przetrzec bardzo delikatnie, w ten sposób będzie jednolity połysk albo cos takiego. Paier nalezy okleic dokładnie przy łączeniach klepek wtedy nie bedzie widac różnic grubości-wynosza one około 15 mikronów. Świeży buk moze przeciagnac bejca teak rozcieńczoną aby wyrówna kolory drewna. Ogólnie to wszystko da się zrobic.zależy to jednak od różnych faktorów....