PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiania kąta nachylenia dachu a odbiór domu



wushu77
06-12-2008, 20:44
Witam. Mam pytanie odnośnie zmiany kąta nachylenia dachu. W planie zagospodarowania przestrzennego mam wymóg, że kąt nachylenia dachu przy budynku pomocniczym ( np. garaż ) musi wynosić 20st. Jednocześnie wymóg krycia dachu dachówką. Ponieważ garaż przylega do budynku mieszkalnego, chcemy zagospodarować przestrzeń nad nim(planowo stryszek). Majster wraz z cieślą powiedzieli, że można kąt nachylenia trochę "naciągnąć", że nikt sie czepiać nie będzie. Wiadomo, że dla dachówki lepiej robić dach z większym nachyleniem, żeby nie przeciążać więźby i nie marnować przestrzeni pod zbyt płaskim dachem. No i wyszło 27 st. :) pytanie, czy nikt się do tego nie przyczepi? Jak wygląda sprawa odbioru budowlanego?

Pawel78
06-12-2008, 21:26
Istotnym odstapieniem od zatwierdzonego projektu budowlanego, bedzie takie odstepstwo ,które spowoduje zmiane ustalonych w decyzji warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, zmianę przeznaczenia obiektu budowlanego jego usytuowania oraz zmianę warunków określonych w art.5 ustawy PB.
Wobec powyższego zmiana nachylenia dachu jest zmianą istotną.

jajmar
06-12-2008, 21:28
pytanie, czy nikt się do tego nie przyczepi?
z tym do wróżki



Jak wygląda sprawa odbioru budowlanego?

z tym do szukaczki


Jeżeli garaż przylega do domu to nie wiem czy jest osobnym budynkiem raczej nie.

wushu77
06-12-2008, 22:35
miało być nie "przy" a "w" budynku pomocniczym, jakim może być np. garaż z nadbudówką. Kąt nachylenia dachu ma wynosić 20st. Budynek ten może przylegać do domu.Boję się trochę o to bo to o 7st.za dużo. 2-3 luz, 7 może już nie być luz. Trochę żałuję, że się na to zgodziłem, nie wiedziałem że wyjdzie aż 27st.

Kris2222
07-12-2008, 06:43
chłopie nie przejmuj sie takimi sprawami , chyba ci jaj nie wytną za to :lol:

wątpie by ktoś na ten odbiór przyjechał ,
1 na 10 odbiorów końcowych odwiedza nadzór budowlany (u nas tak jest,nie wiem jak w waszych stronach)
mowa oczywiście o odbiorze całkowitym , bo zgłaszając odbiór częściowy masz ich na chacie na 200%

monia i marek
07-12-2008, 07:18
chłopie nie przejmuj sie takimi sprawami , chyba ci jaj nie wytną za to :lol:

wątpie by ktoś na ten odbiór przyjechał ,
1 na 10 odbiorów końcowych odwiedza nadzór budowlany (u nas tak jest,nie wiem jak w waszych stronach)
mowa oczywiście o odbiorze całkowitym , bo zgłaszając odbiór częściowy masz ich na chacie na 200%
Potwierdzam - u nas tez tak jest :wink:

Barbossa
07-12-2008, 07:54
jeżeli wolnostojącym nie jest, jest częscią budynku mieszkalnego, wtedy dotyczą go WZ jak domu