PDA

Zobacz pełną wersję : Biorąc kredyt jakiej wysokości najlepiej mieć oszczędności?



mychol12
07-12-2008, 07:40
Witam
Birąc kredyt jakie macie w procentach zaplecze finansowe ?
10%,20%30% kwoty kredytu ...
Tak sie zastanawiam ile trzeba miec odłozone na czarną godzine...
Wczoraj spodkalismy znajomych maja kredyt na 300 tys i zero oszczedności..na zdrowy rozum chodz 10% by sie sprzydało mieć skitrane w skarpecie ....
Proszę o odpowiedz jak to u was mniej więcej to wygląda chce barć kredyt i zastanwiam mnie włąśnie ta kwestia :)

Trociu
07-12-2008, 09:10
ja mam kredyt na 500tyś i w zasadzie nic oszczędności na teraz. Oszczędności są ale zakopane na 15-20 lat.

Teraz sytuacja jest inna - biorąc kredyt raczej musisz mieć oszczędności.

mychol12
07-12-2008, 09:30
Mam stan surowy otwarty .Niestety poza tym nie mam nic ..już nic ..
Ale interesuje mnie jak to u was wygląda ,wiadomo zabezpieczyc sie na 100% nie da ale taka "poduszka bezpieczeństwa" ile proceny ...
Pozdarwiam

gusiolek_w
07-12-2008, 13:03
Jeśli bank da Ci kredyt bez oszczędnościI(a to teraz będzie trudne), i stać Cię na spłatę rat, to nie widzę problemu.
My wprawdzie mieliśmy oszczędności ale kupowaliśmy dom w stanie SO i bank skredytował czesc zakupu i wykończenie a my musieliśmy dołożyć wszystko co mieliśmy.
Zostaliśmy z kredytem i pustym kontem. nie żałuję, mamy domek, powolutku posuwamy się do przodu i drugi raz zrobiłabym to samo.

Nefer
07-12-2008, 13:17
Raczej nie kitrałabym w skarpecie. Dobrze mieć zabezpieczenie. Nieruchomości, polisy, może akcje, obligacje...raczej tak na to patrzę.

mychol12
07-12-2008, 17:08
Jeśli bank da Ci kredyt bez oszczędnościI(a to teraz będzie trudne), i stać Cię na spłatę rat, to nie widzę problemu.
My wprawdzie mieliśmy oszczędności ale kupowaliśmy dom w stanie SO i bank skredytował czesc zakupu i wykończenie a my musieliśmy dołożyć wszystko co mieliśmy.
Zostaliśmy z kredytem i pustym kontem. nie żałuję, mamy domek, powolutku posuwamy się do przodu i drugi raz zrobiłabym to samo.

Dziękki za odpowiedz
Bank chce wkałdu własnego wiec(stan surowy i dziłkę ) mam w wysokosci pewnie koło 400-450 tyś a kredy chcę na 150 tys wiec o to sie nie martwie ..