PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja - 25 cm styropianu



akapap
07-12-2008, 21:15
Witam,

ściana dwuwarstwowa: u220 + styropian

jedno z zaleceń audytora energetycznego przewiduje zmianę grubości warstwy izolacyjnej z 15 cm na 25 cm - aktualnie budynek w stanie surowym otwartym

Czy ktoś z Was odważył się na taki krok? Z izolacyjnego punktu widzenia ma to sens, jednak nawet przy wysunięciu okien (nawet balkonowych) o 2-3 cm nadal zostaje około 23 cm za szybą.

Może mógłbym się ktoś wypowiedzieć z doświadczeniem ocieplania budynku 20 cm warstwą styropianu? Jak to wygląda w praktyce.



Pozdrawiam.

jacekp71
07-12-2008, 21:19
Witam,
ściana dwuwarstwowa: u220 + styropian
jedno z zaleceń audytora energetycznego przewiduje zmianę grubości warstwy izolacyjnej z 15 cm na 25 cm - aktualnie budynek w stanie surowym otwartym.

o ja pier .... :lol: :lol: :lol: :lol:

Nefer
07-12-2008, 21:37
Brat audytora ma hurtownię w pobliżu ?

sylvia1
07-12-2008, 22:00
daj 15 cm odpowiednika termoorganiki platinum plus... rany co to za firma swisspor bodajże alfa.

basia_z_lasu
07-12-2008, 22:09
Nie przejmuj się poprzednimi wpisami... Mam tylko 20 cm w projekcie i też wszyscy wydziwiają, że ponad 15 cm się nie opłaca itd. itp. Widziałam 20 cm na żywo, z oknami normalnie wstawionymi ( zlicowanymi ze ścianą) i wygląda to zupełnie normalnie, z tym że okna są dość duże. Jest dyrektywa unijna by nowe budynki miały standard pasywnych, czyli za kilka(?naście) lat wszystkie nowe domy będą miały co najmniej 30 cm ocieplenia i wtedy te 15 cm będzie tak jak teraz 5 cm... Zamiast 25 cm zwykłego styropianu możesz dać odpowiednio mniej (pewnie ok. 20 cm) lepszego, szarego.

jacekp71
07-12-2008, 22:11
daj 15 cm odpowiednika termoorganiki platinum plus... rany co to za firma swisspor bodajże alfa.

tylko po co ?

edde
07-12-2008, 22:11
http://www.allegro.pl/item487268808_styropian_swisspor_lambda_eps_032_pr omocja.html
chodzi o np. taki, pozwala zmniejszyc grubość o te kilka cm przy zachowaniu tych samych parametrów,tylko ta cena :(

jacekp71
07-12-2008, 22:18
edde, to ja wiem ;-)
mi chodzi o to, dlaczego tez para-audytorskupil sie na scianach, a nic nie wspomnial o pozostalych elementach majacych wplyw na izolacyjnosc cieplna,

mozemy sobie przykleic i 30cm platinium (o ile jest ;-)) a cieplo spyli przez dach, okna i posadzke ....

jareko
07-12-2008, 22:25
przy takiej grubości styropianu dla mnie już lekkim bezsensem jest mocowanie okien w warstwie muru - nawet wysadzenie ich tylko 2 cm niewiele poprawi w newralgicznym miejscu jakim jest styk okna muru i styro. Idziesz w rozwiązania stosowane w domach pasywnych stad i montaż okien powinien spełniać te wymagania czyli... płaszczyzna wewnętrzną okna w linii płaszczyzny zewnętrznej ściany
z tym tylko ze taki montaż tez odpowiednio kosztuje jak i wbrew pozorom trudno znaleźć montażystów potrafiących prawidłowo tak zamontować okna

Najtmara
08-12-2008, 00:38
Ciekawi mnie, jak takie zwiększenie warstwy ocieplenia ścian z 15 do 25 cm ma się do pozwolenia na budowę, bo zmieniają się wymiary zewnętrzne budynku (+ 10 cm z każdej strony).

mynia_pynia
08-12-2008, 07:11
Sprawdź odległoś do granicy jak dodasz te 25 cm styro, czy zostanie zachowana minimalna.

Teraz jakbym budowała dom to pewnie byłby pasywny, tylko nie mam pojęcia co bym zrobiła z rekuperacją, bo ja kocham czuć powiew powietrza mroźnego na plecach ;) - a taki efekt tylko przy otwartych oknach.

Mefi-Z
08-12-2008, 08:10
Witam
U mnie jest 25cm styropianu. Okna zlicowane z zewnętrzną powierzchnią ściany. Nie widzę problemu, ale to tylko moje zdanie Pozdrawiam Jacek

ZW
08-12-2008, 11:03
... płaszczyzna wewnętrzną okna w linii płaszczyzny zewnętrznej ściany
z tym tylko ze taki montaż tez odpowiednio kosztuje jak i wbrew pozorom trudno znaleźć montażystów potrafiących prawidłowo tak zamontować okna

Jareko różnie to bywa. U mnie ekipa bez dyskusji zamontowała okno wysunięte przed lico ściany i nie żądali dopłaty. Montowali na kotwach - płaskownikach i z punktu widzenia robocizny było to dla nich bez różnicy.

Czy prawidłowo to inna rzecz. Jak na razie (2 lata) jest OK.

pozdrawiam

jareko
08-12-2008, 11:15
http://images33.fotosik.pl/413/1490a0c4397db481.jpg
i to widać jak na dłoni jak ludzie nie maja pojęcia o montażu
Zamocowali na sztywno jakby to było wykonane kurde dzrwi do obory ;) a później dziwią się ze coś im się krzywi czy pęka
Śliczna ościeżnica drewniana która zbyt długo, tak zamontowana nie pociągnie - gdyby było to PVC to juz wogole wola o pomstę do nieba.
Na dodatek niski próg echhh...po kiego my się tu produkujemy i staramy się Was czegoś nauczyć?
OKNO MUSI MIEĆ LUZ by mogło się rozszerzać - i basta :) Taki patent można zrobic TYLKO na podparciu okna i tez przy tak małym wysadzeniu jak to.
Nie po to wymyślają różne patenty dot montażu, odpowiednie kotwy, podpory by później takie cuda ktoś odwalał
Ale cóż.... nic dziwnego ze dodatkowej kasy za taki montaż nie wzięli

j-j
08-12-2008, 12:03
...
i to widać jak na dłoni jak ludzie nie maja pojęcia o montażu
Zamocowali na sztywno jakby to było wykonane kurde dzrwi do obory ;) a później dziwią się ze coś im się krzywi czy pęka
Śliczna ościeżnica drewniana która zbyt długo, tak zamontowana nie pociągnie - gdyby było to PVC to juz wogole wola o pomstę do nieba.
Na dodatek niski próg echhh...po kiego my się tu produkujemy i staramy się Was czegoś nauczyć?
OKNO MUSI MIEĆ LUZ by mogło się rozszerzać - i basta :) Taki patent można zrobic TYLKO na podparciu okna i tez przy tak małym wysadzeniu jak to.
Nie po to wymyślają różne patenty dot montażu, odpowiednie kotwy, podpory by później takie cuda ktoś odwalał
Ale cóż.... nic dziwnego ze dodatkowej kasy za taki montaż nie wzięli

Jareko, no co :)(?!), to nie okno tylko drzwi zewnętrzne.
A jak to inaczej zamontować?
Okna mi wiesz jak pomonotowali i w dodatku z PCV.
Dlatego identycznie zamontowalem drzwi zewn.
Kotwy musialem dać mocne bo te drzwi są cholernie ciężkie 8 cm grubości.
Więźbę też z drewna montuje się na sztywno i to jak najszybciej aby go nie pogięło.
Z drzwiami też się spieszyłem bo w domu czekały więc bałem się że najdą wilgocią itp.
Poza tym trzeba było czyatć temat pasywnego to być wczęśniej poradził ;), a tak już "zaklajstrowane" mam.

pzdr

ZW
08-12-2008, 12:11
...
Zamocowali na sztywno jakby to było wykonane kurde dzrwi do obory ;) a później dziwią się ze coś im się krzywi czy pęka
Śliczna ościeżnica drewniana która zbyt długo, tak zamontowana nie pociągnie - gdyby było to PVC to juz wogole wola o pomstę do nieba.
...

Nie po to wymyślają różne patenty dot montażu, odpowiednie kotwy, podpory by później takie cuda ktoś odwalał
Ale cóż.... nic dziwnego ze dodatkowej kasy za taki montaż nie wzięli

Ale u mnie montowali właśnie na systemowych kotwach.

Wygladały jak kawałki płaskownika wyprofilowane na końcach i tym profilem wsuwane (nie przykręcane) w ramę okna PVC, także jakieś ruchy ramy są możliwe. Nic nie pękło do dziś i jestem zadowolony.

pozdrawiam

j-j
08-12-2008, 12:25
http://www.aluplast.com.pl/modules/download/download.php?id=1

W tej instrukcji montażu okien znalazłem coś odnośnie montażu na kątownikach hmm :roll:


pzdr