PDA

Zobacz pełną wersję : POMAGAM W ŚWIĘTA



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

dandi3
08-12-2008, 09:57
Cześć. Piszę w pewnej sprawie i od razu na początku proszę o zamieszczenie tego jako ogłoszenie na górze strony – uważam, że gra jest warta świeczki. Oboje z żoną postanowiliśmy się w tym roku włączyć w akcję na rzecz pewnego ośrodka. Ośrodek ten jest nam o tyle bliski, że pracują w nim nasi bliscy znajomi a ja sam byłem tam wychowawcą przez dwa wakacyjne turnusy więc znam jego strukturę od wewnątrz. Miejsce o którym pisze to Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich.
Jest to miejsce zrzeszające dzieci z rodzin patologicznych. Patologicznych to trochę zbyt mało. Dzieci zostały zabrane z domów nie dlatego, że mama czy tato piją. Oprócz tego, że alkohol leje się wartkim nurtem, wielokrotnie są gwałcone, część z nich widziała jak tato pchnął mamę nożem podczas libacji alkoholowej, części z nich ojcowie grożą z więzienia tym , że jak wyjdą to obleją benzyną i podpalą... Te dzieciaki nie znają domu takiego jak większość z nas. W ich głowach dom to zimno, szarość i lęk. Ośrodek ,w którym się znajdują to luksusowa namiastka tego co każdy z nas ma na co dzień.
Bywam w tym ośrodku często. Często też przyglądam sie tym dzieciom. Wychowawcy mają związane ręce bo zarząd ośrodka jest niezorganizowany i ultra nieporadny. Miejsce to jest jakby dwuczłonowe – z jednej strony ośrodek sam w sobie, z drugiej szkoła i zajęcia pozalekcyjne. Dopóki dzieciaki są w szkole i na zajęciach pozalekcyjnych, wszystko jest OK. Potem zaczyna się życie w internacie gdzie opiekę pedagogiczną sprawują pielęgniarki. Sprawują to chyba zbyt wiele. One tam zwyczajnie są, z kawą, papierosem… w salach za to trwa fala – słabszych się bije, poniża, kradzieże są na porządku dziennym – Giną ubrania, bielizna, właściwie wszystko. Dzieciom brakuje podstawowych rzeczy: czapek, rękawic, ubrań. W szkole, w której mają zajęcia pozalekcyjne często jest zimno, siedzą w kurtkach bo... nie starczyło na opał a następna dostawa ma być za tydzień, dwa. Szampon czy szczoteczka do zębów jest luksusem, ekstrawagancją. Te dzieciaki nie mają niczego. NICZEGO!! Żeby załatwić im jakiekolwiek komputery do pracy i nauki, jeździłem po firmach i zbierałem stare bo w szkole nie było ani jednego, temu ośrodkowi nie trzeba pieniędzy bo ... jakoś tak się tam dziwnie plecie, że dzieciom nie starcza na kanapki na drugie śniadanie (autentycznie widziałem jak dziecko przesuwa sobie po kromce skrobniętej masłem plasterek kiełbasy żeby starczyło na dłużej i żeby dłużej pachniało). Te dzieciaki nie chcą gotówki. Chcą cukierka, chcą mieć swój ręcznik, swoją szczoteczkę, kapcie, klapki pod prysznic. Im brakuje piżamy, czystej koszulki, skarpetek.
W tym roku chcemy żeby każde dziecko a nie ma ich dużo bo około 25, dostało od Mikołaja paczkę: swoją szczoteczkę do zębów, swoja pastę, szampon, ręcznik, mydło. Jakieś słodycze, może po koszulce (może być za duża - będzie do spania bo piżamy niektórzy z nich nie mieli nigdy).
Wasze dary nie mogą być wysłane na adres ośrodka właśnie ze względu na kiepskie sterowanie. Jestem przekonany, że duża część tego co wyślecie, trafiłaby w niepowołane ręce. Będę pewny że dzieci dostały to co jest im przeznaczone tylko wtedy kiedy sami z żoną zrobimy paczki i zawieziemy je do Bacik. Tylko wtedy dzieciaki będą mogły się cieszyć namiastką normalności i domowej atmosfery w święta.
Rozumiem, że nie każdy zaufa w powodzenie tej akcji, że ciężko jest wysłać na prywatny adres coś co się kupiło dzieciakom wierząc , że realnie to do nich dotrze ale nie mam lepszego pomysłu. Wysyłanie czegokolwiek na adres ośrodka nie miałoby najmniejszego sensu z powodów o których pisze powyżej zresztą Dyrekcja ośrodka nie została poinformowana o niczym – współpracujemy tylko z wychowawcami bo to oni realnie mogą wpłynąć na jakość życia tych dzieci. Zarządowi ośrodka już dawno przestaliśmy ufać. Gdyby ktoś z Was miał chęć przyłączenia się do sprawy, proszę piszcie na prv. Tam zostaną Wam podane bliższe informacje na temat adresu do wysyłki tego co możecie ofiarować od siebie. Z góry bardzo dziękujemy w imieniu swoim i dzieciaków.

dandi3
08-12-2008, 10:21
na prv dostaje duzo pytań w sparwie uzywanych ubrań. Wezme wszystko bo dzieciom trzeba wszystkiego. Do paczek powędrują co prawda tylko nowe rzeczy: marzy mi się, żeby każdy dzieciak dostał SWÓJ ręcznik, swoja piżamę, swoje mydło, szczotke do zębów, pastę, jakieś słodycze ale uzywane ubrania, ksiązki zawiozę także w ramach prezentu kolektywnego. dzieciaki to podstawówka i gimnazjum - to tak w kwestii rozmiaru

nitubaga
08-12-2008, 10:29
Dandi bardzo fajny pomysł.... zaraz linka wklejam do siebie i do komentów i do dziennika.... :)

mam tylko prośbę napisz coś więcej...o tych dzieciakach.... no w jakim wieku one są, jakich rozmiarów np ciuchów, czapek potrzebujecie.... myślę, że i tak większość informacji będzie udzielana privami, ale choć ciut może można napisać...


:wink:

EDZIA
08-12-2008, 10:32
No własnie, może tu napiszemy w czym możemy pomóc, zeby sie nie powielać.
Pisałam juz dandi, ze mydła biorę na siebie...czyli 25 szt mydeł mu wysyłam i kilka ręczników, ile? powiem jak zrobię remanent w szafie? :D

dandi3
08-12-2008, 10:37
słuchajcie i jeszcze wazna rzecz na która zwróciła moja uwagę Wu - ida święta - poczta będzie miała opóźnienia. Ważne żeby wasze paczki wyszły jak najwczesniej jeżeli mamy zdążyc przed wigilią. Jeżeli chodzi o potrzeby wyobrażamy sobie nastolatka który nie ma nic - i wynik wpisujemy sobie w głowę. To proste.


I jeszcze jedno - patrząc na odzew na prv... jestem dumny że jestem członkiem tego forum. Edzia zaklepała mydła. kto klepie szczotki do zebów? niekoniecznie wszystkie?

dandi3
08-12-2008, 10:40
Lista potrzeb stale uaktualniana:

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC -
RĘCZNIKI -
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW -
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW -
SZAMPON -
KOSZULKI -

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

agnieszkakusi
08-12-2008, 10:45
żel pod prysznic biorę na siebie - 25 sztuk
Dandi, poproszę adres na priv

dandi3
08-12-2008, 10:49
poszło. Co jeszcze możemy zawieźć dzieciakom? Czekam na inne pomysły żeby paczki nie były tak boleśnie praktyczne...

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI -
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW -
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW -
SZAMPON -
KOSZULKI -

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

nitubaga
08-12-2008, 10:54
szczoteczki do zębów i pasty biorę ja.... :)

dandi3
08-12-2008, 10:59
Nitu, dzieki. jaka ilość? I koniecznie musimy dorzucic coś extra - jakies fajne gadżety które sprawia dzieciakom frajdę. Cos oprócz słodyczy. Kto ma pomysł?

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI -
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON -
KOSZULKI -

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

monikach
08-12-2008, 11:03
To ja biorę szampony :D

dandi3
08-12-2008, 11:07
Nieźle. Ile sztuk?

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI -
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI -

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

monikach
08-12-2008, 11:08
25 :D
Pozdrawiam!

dandi3
08-12-2008, 11:13
git. Kto ma pomysły jak ubogacić praktyczne paczki?

Stokrotka
08-12-2008, 11:25
A co z przyborami szkolnymi?

dandi3
08-12-2008, 11:30
Stokrotko świetny pomysł!! Każdy ze swoim pomysłem przekopiowuje liste plus pomysł.

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI -
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

efilo
08-12-2008, 11:56
ja dokładam mazaki

tylko pytanie czy w gimnazjum też się przydadzą?

zdążyłam zweryfikować u mam gimnazjalistów - cienkopisy zdecydowanie.
jeśli więc pomysł jest oki to poproszę o podział na małe i duże dzieci.

dandi3
08-12-2008, 11:59
Efi, wszystko się przyda, potrzebuje tylko ilości. Mazaki jak wspólny prezent czy zestaw dla każdego?

MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI -
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

efilo
08-12-2008, 12:00
zestaw dla każdego - dopisałam pytanie w poście wyżej

dandi3
08-12-2008, 12:03
Słuchajcie jeszcze jedno: część z Was pyta na prv czy można wysłac pieniązki ze względu na brak czasu. Każdą przelana na konto złotówke wydam na słodycze dla dzieciaków ( pedagogicznie to bez sensu ale te dzieci cukierka nie widziały od miesięcy więc w święta nagniemy teorię na temat zepsutych zębów) ewentualnie na rzeczy których zabraknie.

agnieszkakusi
08-12-2008, 12:06
jednak na forumowiczów można liczyć, nie? :wink: :D

dandi3
08-12-2008, 12:08
kurcze - łza mi się kręci w oku - dziewczyny z Babińca (tam gdzie akcja kręci moja zona) też dają co mają

dandi3
08-12-2008, 12:11
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE -
SŁODYCZE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

efilo
08-12-2008, 12:18
dandi
spróbuj podzielić te dzieciaki wiekowo.
maluchom kupie pisaki a 'starszakom' ciekopisy

dandi3
08-12-2008, 12:20
za 40 minut wiem wszystko - wtedy podział na wiek.

SŁUCHAJCIE CZYM UROZMAICIC TE PACZKI???????????

Stokrotka miała super pomysł z przyborami szkolnymi ale co jeszcze?

elutek
08-12-2008, 12:23
dla tych młodszych może maskotkę? taką przytulankę? :roll:

kaśka maciej
08-12-2008, 12:27
Widzę, że podział nastąpił, ale ja i tak wysyłam tak jak się umawialiśmy na priw.
Od przybytku głowa nie boli.

dandi3
08-12-2008, 12:27
zgubią albo im ukradną - to miejsce to naprawde piekło. tedzieciaki to rocznik od 95 w górę więc w dużej częsci maluchy.

A może jakies fajne dziecięce skarpetki (DZIECI CHODZĄ W SZARYCH WIELKICH SKARPECIDŁACH) albo podstawowa bielizna. ja wiem jak bardzo paradoksalnie to brzmi (zwłaszcza, że rząd organizuje akurat projekt notebook dla gimnazjalisty) ale tam serio majtki i skarpety, podkoszulki i bluzy, rękawiczki i czapki to rzeczy deficytowe.

dandi3
08-12-2008, 12:28
Widzę, że podział nastąpił, ale ja i tak wysyłam tak jak się umawialiśmy na priw.
Od przybytku głowa nie boli.

Kasia paczka juz w drodze? no no - brawo. Błaś pierwsza na prv i załatwiłas to w tak krótkim czasie - super :)

PS: własnie przyszło mi do głowy że nie widziałem tez u żadnego dziecka szalika...

mayland
08-12-2008, 12:45
To ja przyślę 50 par skarpet

dandi3
08-12-2008, 12:51
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND

RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

słodycze wywaliłem z listy ze względu na to, że kupię je za pieniązki które wpływają na konto. Mayalnd, ze skarpetkami to był świetny pomysł. Im nas więcej tym więcej pomysłów. Rozszerzamy powyższą listę o to co Waszym zdaniem dzieciakom przydałoby się na codzień i nie tylko. Gadżety też sa mile widziane.

dandi3
08-12-2008, 12:55
pamietamy że nie ma konieczności deklarowania się na 25 sztuk czegoś. Jeżeli ktos może wysłac jedna rzecz - będzie też super.

dandi3
08-12-2008, 13:16
Ok -
rocznik '95 - 12 osób
rocznik '96 - 1 osoba
rocznik '97 - 2 osoby
rocznik '98 - 1 osoba
rocznik '99 - 4 osoby

poza tym jest piątka dzieci z upośledzeniem w stopniu głębokim. Te dzieci potrzebuja najbardziej przyborów toaletowych bo jeżeli chodzi o zabawki, gadżety to nie zaczają. Dzwoniłe do kolegi który jest tam na codzień i oto jego propozycje.

kapcie w każdej ilości
halówki
kubki
łyżeczki do herbaty
po paczce herbaty (najlepiej smakowej bo dzieci uwielbiaja a nie miewaja okazji żeby pijać)
po kilogramie cukru (bo słodzą a to towar deficytowy)

Słuchajcie tylko mnie przechodzą ciary jak słyszę , że kilogram cukru i paczka herbaty może byc dla kogos najbardziej porządanym prezentem na gwiazdkę?

Dopisuje pozycje do listy

dandi3
08-12-2008, 13:19
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE -
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI -
KUBECZKI -
ŁYŻECZKI DO HERBATY -
HERBATA SMAKOWA -
SZALIKI -


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-

JaMajaD
08-12-2008, 13:22
mogłabym kupić kilka par kapci, tylko jakie rozmiary?

dandi3
08-12-2008, 13:25
DOPYTAŁEM!!!

Rozmiary to 35-37. jamaja musze wiedziec na ile par sie deklarujesz

JaMajaD
08-12-2008, 13:27
nie ukrywam że to zależy od ceny, dziś po pracy podjadę do sklepu i zobaczę, 10 par kupię napewno

braza
08-12-2008, 13:31
Kupię herbatę, różne smaki!!! Jeśli mi się uda to dorzucę bieliznę - nową, ale z tym dam znać na priva.
Podeślij mi adres!!!

Spojrzę jeszcze na kapcie, ale tego nie obiecuję, też nie ukrywam, że zależy od ceny

dandi3
08-12-2008, 13:32
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI -
KUBECZKI -
ŁYŻECZKI DO HERBATY -
HERBATA SMAKOWA -
SZALIKI -


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-[/quote]

dandi3
08-12-2008, 13:37
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI -
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ŁYŻECZKI DO HERBATY -
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI -
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-[/quote][/quote]

Dzwoniłem do Bacik po pomysły - w tle słychac było dzieci krzyczące "Mikołaju kiedy przyjdziesz?" Pobeczałem się w pracy stary osioł! :oops:

Janek
08-12-2008, 13:38
Biorę na siebie ten cukier i herbaty. Proszę tylko o informację jakie to mają być herbaty? Rozpuszczalne, czy w skarpetkach? A smaki? Malina, truskawki? Kupić różne, czy może lepiej wszystkim to samo?

dandi3
08-12-2008, 13:43
Biorę na siebie ten cukier i herbaty.

Janku, gdybys kupił herbatki rozpuszczalne byłoby git bo Braza rezerwowała już te w torebkach. Tylko czy zdołasz walnąc 25 słoików??

Cukier bez sensu jest słac paczką. Kupię za pieniążki z przelewów.

Czekam na info dot. herbaty

dandi3
08-12-2008, 13:45
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI -
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI -
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA - JANEK (do potwierdzenia)


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-[/quote][/quote]

efilo
08-12-2008, 13:46
czyli wszystkie rzeczy 'szkolne' po 20 kompletów, tak?

Bramer
08-12-2008, 13:46
Witam!
A kredki, farbki dla tych młodszych mogą być?

mayland
08-12-2008, 13:47
To może ja podpowiem coś....
:oops: Może ktoś mieszka w poblizu Ikea. Tam można kupić całkiem niedrogo kubki i łyżeczki :roll: Może kogoś ten pomysł zainspiruje :wink:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30120794
lub taki:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90132893
albo maskotki jakieś
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/categories/range/10389/10440?sorting=price

rasia
08-12-2008, 13:48
a halówki to trampki po prostu?
mogę kupić 25 par, ale tu już numery trzeba znać dokładnie, no i może inne dla dziewczynek i dla chłopców?

dandi3
08-12-2008, 13:51
czyli wszystkie rzeczy 'szkolne' po 20 kompletów, tak?

tak

dandi3
08-12-2008, 13:52
a halówki to trampki po prostu?
mogę kupić 25 par, ale tu już numery trzeba znać dokładnie, no i może inne dla dziewczynek i dla chłopców?

Tak - to takie trampki na halę
Kolega lata z kartka i spisuje numery butów. Za chwilę mamy wszystko

mayland
08-12-2008, 13:55
a halówki to trampki po prostu?
mogę kupić 25 par, ale tu już numery trzeba znać dokładnie, no i może inne dla dziewczynek i dla chłopców?
Proszę, tak mniej więcej wyglądają:
http://img.nokaut.pl/p/ee/9e/ee9e082798ab33c33a5084c119bdb0a7500x500.jpg

dandi3
08-12-2008, 13:59
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI -
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-[/quote][/quote][/quote]

efilo
08-12-2008, 14:00
czy ten podział na wiek może też mieć podział na płeć?

rasia
08-12-2008, 14:03
a halówki to trampki po prostu?
mogę kupić 25 par, ale tu już numery trzeba znać dokładnie, no i może inne dla dziewczynek i dla chłopców?
Proszę, tak mniej więcej wyglądają:
http://img.nokaut.pl/p/ee/9e/ee9e082798ab33c33a5084c119bdb0a7500x500.jpg

mayland dzięki :D

szkoda, że w tym rockmetalu mają tylko duże rozmiary :(

mayland
08-12-2008, 14:08
rasia zobacz tu inne trampki:
http://www.allegro.pl/search.php?string=trampki&order=p

mayland
08-12-2008, 14:09
Dziewczynki bardzo lubią te buty do szkoły: http://www.allegro.pl/search.php?string=czeszki&order=p

Majka
08-12-2008, 14:16
Dandi, świetnie Ci idzie akcja :P Ja w nią nie wejdę, bo mam na głowie rodzinę z piątką dzieci :roll:

Dzieci z takich ośrodków marzą o czymkolwiek co było tylko i wyłącznie ich własnością. Raczej powinno się różnić od tego co ma inny w pokoju. Może to być kawałek błyszczącego kamyka, lub patyk wystrugany w kształcie pistoleciku.
Może znajdzie się jakiś darczyńca np. breloczków. To małe, można schować w kieszeni.

rasia
08-12-2008, 14:34
jutro będę miała trampki, książeczki i filmy video, potrzebuję tylko dokładne rozmiary i podział na płeć :)

Capricorn
08-12-2008, 14:38
Poproszę nr konta na priv - może dokupicie za to kilka par kapci, kilka ręczników, cokolwiek. Słodycze też mogą być.

nitubaga
08-12-2008, 14:42
mam pytanko...

a może tam jest jakaś świetlica czy coś takiego, gdzie można by było kupić jakąś zabawkę, taką wspólną co?

elutek
08-12-2008, 14:49
dandi, mam nadzieję, że będziesz to wszystko rozdawał w stroju Mikołaja :D :wink:

mayland
08-12-2008, 14:52
Dzieci z takich ośrodków marzą o czymkolwiek co było tylko i wyłącznie ich własnością. Raczej powinno się różnić od tego co ma inny w pokoju. Może to być kawałek błyszczącego kamyka, lub patyk wystrugany w kształcie pistoleciku.
Może znajdzie się jakiś darczyńca np. breloczków. To małe, można schować w kieszeni.
Te piórniki/maskotki są niegłupie i sporo wzorów jest http://www.allegro.pl/item500131340_pluszak_maskotka_pojemnik_na_drobiaz gi.html
Dandi odrazu pisz jak coś nie trafiamy, jak coś moze byc nieprzydatne. Ja wrzucam pomysły bo niestety wiecej już nie mogę kupić :roll:

nitubaga
08-12-2008, 14:58
dandi, mam nadzieję, że będziesz to wszystko rozdawał w stroju Mikołaja :D :wink:


noooooooo inaczej nie może być.... :lol: :lol:

i myślę, że fajnie by było zobaczyć jakies foty jak to Dandi idzie z brodą po kolana i worem na plecach.... :lol:

dandi3
08-12-2008, 15:09
Ok - od początku bo nie ogarniam.

Nr dla dzieci które doistałem na prośbę rasi (dla tych którzy chcą kupic kapcie):
42 - 2
41 - 1
36 - 3
37 - 4
34 - 2
32 - 1
38 - 1
39 - 1

Nie wiem dlaczego 15 - może dlatego, że pytałem o halówki a część jest na bank niećwicząca. W każdym razie to mniej więcej tak wyglada.


Dandi, świetnie Ci idzie akcja :P Ja w nią nie wejdę, bo mam na głowie rodzinę z piątką dziec.

Majka, fajnie że jesteś i kibicujesz. dziekuję.


jutro będę miała trampki, książeczki i filmy video, potrzebuję tylko dokładne rozmiary i podział na płeć :)

Podział na płeć za chwilę - tam są tylko 4 dziewczynki ale nie wiem które to ich nr.


Poproszę nr konta na priv - może dokupicie za to kilka par kapci, kilka ręczników, cokolwiek. Słodycze też mogą być.

poszło


mam pytanko...

a może tam jest jakaś świetlica czy coś takiego, gdzie można by było kupić jakąś zabawkę, taką wspólną co?

Nie - to nie ten typ dzieci - rozwalą poza tym Majka dobrze pisze - nie chca wspólnego. Chca tylko swego ale dzieki za pomysł.


dandi, mam nadzieję, że będziesz to wszystko rozdawał w stroju Mikołaja :D :wink:

No ba... a inspiracja niech będzie Twój avatar. Po rozdaniu wkleje zdjęcia.

Rachela
08-12-2008, 15:10
Dandi proszę o numer konta na prv :) i do kiedy można wpłacać pieniądze. Szkoda, że tak późno z tą akcją wyszło bo chętnie bym coś zakupiła, albo wydziergała ;) może w przyszłym roku :)

nitubaga
08-12-2008, 15:11
Ok -
rocznik '95 - 12 osób
rocznik '96 - 1 osoba
rocznik '97 - 2 osoby
rocznik '98 - 1 osoba
rocznik '99 - 4 osoby



Dandi napisz jeszcze ile jest dziewczynek w każdym z tych przedziałów, oki..

dandi3
08-12-2008, 15:13
I jeszcze coś. Godzinę temu wyłączyłem komputer w pracy i przez ten czas dostałem 109 maili. bardzo przepraszam jeżeli to co pisze na prv wyda wam sie nieco oschłe ale nie jest prosto ogarnąc sprawę we dwójkę a każdą wiadomośc potraktowac indywidualnie. Dlatego przepraszam wszystkich za odp jednym słowem. Zwłaszcza że jest Was tyle.

Nigdy ale to nigdy nie spodziewałem się, że z akcji p.t - szczoteczki do zębów i ręczniki wyjdzie cos tak fajnego. Trudno mi ubrać w słowa to jak się cieszę i jak bardzo chce mi się w to angazowac widząc taki odzew. Powtarzam się ale... jestem przedumny będąc na tym forum.

JaMajaD
08-12-2008, 15:13
dobrze by było żebyś wiedział jakie numery dla dziewcznek bo zaraz biegnę po kapcie

nitubaga
08-12-2008, 15:16
dobrze by było żebyś wiedział jakie numery dla dziewcznek bo zaraz biegnę po kapcie

to ja w sprawie dziewczynek... jeśli poznam ich wiek lub rozmiary, to być może uda mi się zadziałać w sprawie bielizny.... :lol:

dobroszka
08-12-2008, 15:20
Jezu , moment mnie nie było i już wszystko pozajmowane???!!!

To co ja mogę????

Może tak - biorę resztę kubków , 10 szalików i dorzucam jeszcze kilka dużych rol papieru do rysowania
Ok?

dandi3
08-12-2008, 15:20
dobrze by było żebyś wiedział jakie numery dla dziewcznek bo zaraz biegnę po kapcie

kurcze naprawdę trudno mi to strzelic zwłaszcza, że część wychowawców jest na radzie pedagogicznej i nie mam kogo zapytac juz i teraz. Będę to wiedział w przeciągu pół godziny

dandi3
08-12-2008, 15:21
Jezu , moment mnie nie było i już wszystko pozajmowane???!!!

To co ja mogę????

Może tak - biorę resztę kubków , 10 szalików i dorzucam jeszcze kilka dużych rol papieru do rysowania
Ok?

Słuchajcie kto mi pomoże - każdy kto ma pomysł kopiuje listę i dopieuje to co chce dopisać. Dobroszka startuj bo ja sie nie wyrabiam

dandi3
08-12-2008, 15:23
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 DOBROSZKA
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI - DOBROSZKA 10 SZTUK - RESZTA DZIECI CZEKA
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK
KREDKI / FARBY / PĘDZLE - BRAMER 7 KOMPLETÓW - RESZTA DZICI CZEKA
PAPIER DO RYSOWANIA - DOBROSZKA


RESZTA POMYSŁÓW (proszę o wyszczególnienie)-[/quote][/quote][/quote][/quote]

dobroszka
08-12-2008, 15:26
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA (doprecyzowujemy ilość sztuk)
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK ; DOBROSZKA 15 sztuk
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI - DOBROSZKA 10 sztuk
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK
KREDKI / FARBY / PĘDZLE - BRAMER 7 KOMPLETÓW - , DOBROSZKA 18 SZTUK

Stokrotka
08-12-2008, 15:27
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA 6 szt RESZTA DZIECI WCIĄŻ CZEKA
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK ; DOBROSZKA 15 sztuk
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI - DOBROSZKA 10 sztuk
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK
KREDKI / FARBY / PĘDZLE - BRAMER 7 KOMPLETÓW - , DOBROSZKA 18 SZTUK



UWAGA - Kupiłam sześć sztuk ręczników, kto siechce dokupić - wymiary są 67 x 120 (takie zwykłę kąpielowe) - chyba dobrze, żeby zanadto rozmiarem nie odbiegały

Aha, pisałam równo z Dobroszką, więc musiałam uzupełnić swój post o jej wpis, moze zatem wytłuścić to, co dopisujemy?

braza
08-12-2008, 15:40
Kupiłam 25 opakowań herbaty smakowej: 10 malinowej, 10 truskawkowo-poziomkowej i 5 z dzikiej rózy, w każdym opakowaniu po 20 szt.
Więcej nie zdążę, ale mogę jeszcze podesłać nowiuśką białą bluzę dla dziewczynki, rozmiar tak kole 164 i biały sweter z kapturem też nowiuteńki.
Jutro wyślę paczką priorytetową.

malgos2
08-12-2008, 15:48
Gdybys mogl powiedziec, ile jest dziewczynek "w przedzialach" to moze tez moge cos ladnego dorzucic. :wink:

dandi3
08-12-2008, 15:51
Brazuśka dzięki za fajny pomysł. Bluzka pewnie zrobi furrorę - tak jak sweter. Co do podziału na płcie - tak szybko jak to będzie możliwe

andzik.78
08-12-2008, 15:53
A może imienne kubki? Widziałam takie w sklepie z imionami.. 25 szt raczej nie kupię ale kilka na pewno tylko imiona musiałbyś napisac.. to oczywiście propozycja...

dobroszka
08-12-2008, 15:58
Jako pomysł dorzucam szczotki do włosów albo grzebienie - coś takiego zdecydowanie fajnie jest mieć własnego..Było już czy nie?

andzik.78
08-12-2008, 15:58
Nie doczytałam , kubki zajete.. to ja kupię jakieś słodycze typu draże czekoladowe i batony tylko adres, adres..proszę..

dandi3
08-12-2008, 16:02
Jako pomysł dorzucam szczotki do włosów albo grzebienie - coś takiego zdecydowanie fajnie jest mieć własnego..Było już czy nie?

dla dziewczynek super - chłopcy oleją bo są ostrzyżeni maszynkami na gładko :)

andzik - adres na prv

Majka
08-12-2008, 16:13
chłopaki zawsze marzą o czapkach z daszkiem, prawdopodobnie nie mają też rękawic. Dziewczyny - apaszki, czapki, gumki do włosów, spinki

W tym wieku to są jeszcze dzieci - więc: naklejki na zeszyty, worki na kapcie, pojemniki na śniadaniówkę, krótkie spodenki na wf.

ciężka sprawa, ale warto walczyć. :P

Irma
08-12-2008, 16:34
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA 6 szt IRMA 18szt RESZTA DZIECI WCIĄŻ CZEKA
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK ; DOBROSZKA 15 sztuk
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI - DOBROSZKA 10 sztuk
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK
KREDKI / FARBY / PĘDZLE - BRAMER 7 KOMPLETÓW - , DOBROSZKA 18 SZTUK



kupiłam 18 szt, przez allegro, wysyłka od razu do Dandiego 140x70 mam nadzieję, ze ok

andzik.78
08-12-2008, 16:38
Irma a podaj adres allegro tych ręczników ,żeby było wiadomo jakie ..

dandi3
08-12-2008, 16:40
dobra mam wiek i rozmiar stóp dziewczynek

dziewczynek jak już wcześniej pisałem jest 4. każda z nich to rocznik 95 czyli maja po 13 lat. dwie z nich nosza rozmiar 37 a dwie 38, ufffffffffff, reszta to faceci

malgos2
08-12-2008, 16:42
OK, to ja dla tych 4 dziewczynek wysle kosmetyczki i moze kupie ochronne pomadki do ust (bezbarwne) na zime. Moze byc?

Irma
08-12-2008, 16:45
Irma a podaj adres allegro tych ręczników ,żeby było wiadomo jakie ..

http://allegro.pl/item493357007_reczniki_70x140_cm_6_sztuk_komplet_6 _wzorow.html
kupiłam nr1

Capricorn
08-12-2008, 16:51
puściłam właśnie przelew, przykro mi, ze nie mogę się bardziej zaangażować.

dandi3
08-12-2008, 16:53
OK, to ja dla tych 4 dziewczynek wysle kosmetyczki i moze kupie ochronne pomadki do ust (bezbarwne) na zime. Moze byc?

fajny super fajny pomysł. dziękuję.


puściłam właśnie przelew, przykro mi, ze nie mogę się bardziej zaangażować.

przelew tez sie przyda.

dzieciaki będa przeszczęśliwe

malgos2
08-12-2008, 16:54
A moge prosic adres?

nitubaga
08-12-2008, 17:01
Zatem podsumujmy... mamy

rocznik '95 - 12 osób w tym jedyne 4 dziewczynki rozm buta 37x2 oraz 38x2, pozostali to chłopcy
rocznik '96 - 1 osoba
rocznik '97 - 2 osoby
rocznik '98 - 1 osoba
rocznik '99 - 4 osoby

monia i marek
08-12-2008, 17:04
Właśnie przeczytałam wiadomość. Dandi, ja mogę zakupić maskotki - breloki dla młodszych dzieci jako gadżeciki - dodatki do paczek. Może być? Doślę też kilka innych drobiazgów. Proszę o adres do wysyłki - paczka wyjdzie w czwartek rano(priorytetem będzie szybko).

mayland
08-12-2008, 17:20
kupiłam.... przez allegro, wysyłka od razu do Dandiego
zrobiłam dokładnie tak samo :lol: :wink:

nitubaga
08-12-2008, 17:21
mam kolejne propozycje.... tym razem dla dziewczynek

http://www.allegro.pl/item502521869_jaba16_rajstopy_kryjace_roz_kwiatki_ primark_12_14.html

http://www.allegro.pl/item502521905_jaba16_rajstopy_kryjace_lila_roz_pri mark_12_14l.html

http://www.allegro.pl/item502521929_jaba16_rajstopy_kryjace_niebieskie_p rimark_12_14.html

DPS
08-12-2008, 17:26
Dandi - poproszę nr konta i adres na priva (mój bank wymaga przy przelewach internetowych). :D

Złociutka
08-12-2008, 17:30
Podsumowanie robię ja :)

I tak, po jednym dniu mamy (mniej więcej) po podsumowaniu deklaracji forumek z Babińca i forumowiczów z Muratora:

10 - zdeklarowanych paczek z różną zawartością ;)
25 mydełek
25 żeli pod prysznic
ok 30 szt ręczników
25 tubek pasty do zębów
25 szczoteczek do zębów
25 szamponów do włosów
20 piórników
25 notatników A5
25 kompletów mazaków
50 par skarpet
15 par halówek
25 kubeczków
36 łyżeczek
35 opakowań herbaty owocowej fusiastej + ok 20 opakowań herabty owocowej rozpuszczalenj + pieniądze na cukier
25 breloczków
4 kosmetyczki + pomadki ochronne dla dziewczynek

książeczki i filmy video oraz maskotki dla młodszych - ale jeszcze nie wiemy ile

bielizna dla dziewczynek (nie wiem ile)
dezodoranty dla straszych dzieci
8 zegarów z przybornikami na biurko
7 kompletów: kredki + farby + pędzle (do tego jedna forumka zdeklarowała 18 sztuk, ale nie wiem czego, farb najpewniej)
12 kopmletów pióro + długopis
10 szalików - pozostałe dzieci czekają
22 koszuki plus to co ewentualnie znajdzie share ;)
10 par kapci (w tym najprawdopodobniej wszystkie dla dziewczynek) pozostałe dzieci jeszcze czekają
duże rolki papieru do rysowania
1 biała bluzka dla dziewczynki (rozm 164 cm)
1 biały sweter z kapturem dla dziewczynki

Co jeszcze można (na podstawie pomysłów forumowiczów i wychowawców)

- szczotki i grzebienie, choć tylko dla dziewczynek
- paski
- klapki pod prysznic
- bluzki lub bluzy z długim rękawem
- bielizna (zwłaszcza dla chłopców)
- antyperspiranty
- czapki, rękawiczki- czapeczki z daszkiem dla chłopców
- i co komu do głowy przyjdzie.

Mamy też trochę zdeklarowanej odzieży uzywanej oraz wpłacone pieniązki.

Za wszystko bardzo dziękujemy. Oboje jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odzewu i zaangażowania forumowiczów.

dandi3
08-12-2008, 17:43
+ 3 MP4

Maluszek
08-12-2008, 17:45
Dandi,
mogę podesłać 2 kurtki zimowe - rozmiar 156-164 - prawie nieużywane. Jakieś ciuszki dla dziewczynek też by się znalazły :D

proszę o adres :D

dobroszka
08-12-2008, 17:46
Podsumowanie robię ja :)


[b](do tego jedna forumka zdeklarowała 18 sztuk, ale nie wiem czego, farb najpewniej)

.

Przepraszam za niedoprecyzowanie - 18 sztuk farb :oops: :oops:

Gwoździk
08-12-2008, 17:47
A ja bym dorzucił komputer stacjonarny
(używany, ale w miarę na czasie - procesor 1 Ghz, Pentium III, 256 Mb RAM, Geforce FX 5500 - najnowsze super gierki na nim nie "pójdą" ale na szczęście nie wszystkie nowości są udane :D )
.... tylko nie wiem czy to dobry pomysł.
Może znajdzie się ktoś, kto dorzuciłby do tego używany monitor a ktoś inny jakąś gierkę .... i miałyby dzieciaki zabawkę.


Dandi3 - napisz , czy to ma sens (żeby pielęgniarki na nim tylko nie grały).

mayland
08-12-2008, 17:49
Kolejne pomysły na prezenty dla chłopców:
http://allegro.pl/item500810065_koszulki_moro_kamuflaz_4_maskujace_w zory_prezent.html
http://allegro.pl/item492985601_wyprzedaz_tshirt_fruit_of_the_loom_k haki_l.html
http://www.allegro.pl/item500194630_grube_koszulki_meskie_t_shirt_100_ba welna_m.html

daggulka
08-12-2008, 17:58
ok...to ja biorę pozostałe 15 szalików ..... polecę jutro do sklepu to zobacze co jest i pewnikiem jeszcze coś dorzuce :wink:

dandi3
08-12-2008, 17:58
Dandi3 - napisz , czy to ma sens (żeby pielęgniarki na nim tylko nie grały).

ma i to jak największy - adres na prv poleciał

Maluszek
08-12-2008, 17:59
MYDŁO - EDZIA
ŻEL POD PRYSZNIC - AGNIESZKAKUSI
RĘCZNIKI - STOKROTKA 6 szt IRMA 18szt RESZTA DZIECI WCIĄŻ CZEKA
KAPCIE - JAMAJAD 10 PAR - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
PASTA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - NITUBAGA
SZAMPON - MONIKACH
KOSZULKI - KASIA256
PIÓRNIKI - DANDI3 i ZŁOCIUTKA
DŁUGOPISY - KASIA256
NOTATNIKI - KASIA256
MAZAKI - EFILO
SKARPETKI - MAYLAND
HALÓWKI - RASIA
KUBECZKI - KASIA256 10 SZTUK ; DOBROSZKA 15 sztuk
ŁYŻECZKI DO HERBATY - MARMAJA (Forum Babiniec - Cafe)
HERBATA SMAKOWA - BRAZA
SZALIKI - DOBROSZKA 10 sztuk
T-SHIRTY - KASIA256 12 SZTUK - RESZTA DZIECI WCIĄZ CZEKA
ZESTAW: PIÓRO + DŁUGOPIS W ETUI - KASIA256
HERBATA ROZPUSZCZALNA + KASA NA CUKIER - JANEK
KREDKI / FARBY / PĘDZLE - BRAMER 7 KOMPLETÓW - , DOBROSZKA 18 SZTUK
Szczotki do włosów dla dziewczynek - Maluszek
Antyperspiranty - Maluszek 12 szt.

aniawmuratorze
08-12-2008, 18:01
Gratuluję pomysłu mogę ze swojej strony zaoferować kapcie ale podjadę po nie jutro :D i dopiszę się do listy jak będę je miała :D
ale czy dojdą o to się martwię troszkę :roll:

poproszę o adres na priv dzięki :D

malgos2
08-12-2008, 18:03
Ja z malym sprostowaniem - piszecie, ze reszta dzieci czeka na reczniki, a recznikow jest 24, a dzieci chyba 20 tak?

Capricorn
08-12-2008, 18:04
dzieci jest 25.

malgos2
08-12-2008, 18:06
Zatem podsumujmy... mamy

rocznik '95 - 12 osób w tym jedyne 4 dziewczynki rozm buta 37x2 oraz 38x2, pozostali to chłopcy
rocznik '96 - 1 osoba
rocznik '97 - 2 osoby
rocznik '98 - 1 osoba
rocznik '99 - 4 osoby

12+1+2+1+4 = 20. To kogos zgubilismy w takim razie. :roll:

mayland
08-12-2008, 18:09
poza tym jest piątka dzieci z upośledzeniem w stopniu głębokim. Te dzieci potrzebuja najbardziej przyborów toaletowych bo jeżeli chodzi o zabawki, gadżety to nie zaczają.
Jakie rzeczy? Chusteczki nawilżane, pieluchy (jakie, rozmiar), kremy....co jeszcze? A może coś do ćwiczeń jak np. duże, gumowe piłki z trzymankami do turlania się na nich, lub takie małe z kolcami do przekładania w dłoniach? Czy jakieś proste zabawki jak dla małych dzieci np. włóż odpowiedni klocek w opowiednią dziurkę? A może coś gadającego, proste słownictwo do powtarzania?
Co mogloby się przydać tej piątce dzieci? :roll:

Maluszek
08-12-2008, 18:09
małoś - dandi wcześniej napisał, że oprócz tej 20 jest jeszcze pięcioro dzieci z upośledzeniem i ich nie wymieniał w rocznikach.

Złociutka
08-12-2008, 18:10
To bez znaczenia ile jest dzieci poniewaz nie ma mowy, żeby wystarczylo im po jednym ręczniku, jeżeli uda sie dać dzieciom po 2 będzie jeszcze lepiej. dzieci jest 20 + pięcioro z upośledzeniem w stopniu głębokim i znacznym. Znaczy to, że ta pątka potrzebuje zupełnie innych rzeczy niz pozostała 20.

Dzieciom upośledzonym głęboko lub znacznie nikt nie da pomadki, antyperspirantu ani kosmetyczki. jednak ręczników i mydełek potrzebują bardziej niż inne. Dlatego, jeżeli ręczników będzie więcej niż 25 w pierwszej kolejności podwójny zestaw ręcznikowy dostana uposledzone (bardziej brudzą - kupa pod siebie, rozmazana na twarzy dla przykładu)

Rachela
08-12-2008, 18:11
Miałam wpłacić pieniądze, ale pomysł z wysyłką z allegro bezpośrednio do dandiego bardziej mi się spodobał :) mogę zamówić 10 tych http://www.allegro.pl/item500195271_gruba_koszulka_meska_t_shirt_100_baw elna_l.html
koszulek, myślę że rozmiar L i M wystarczy, co? :)

Złociutka
08-12-2008, 18:12
Kolejna aktualizacja:

10 - zdeklarowanych paczek z różną zawartością ;)
25 mydełek
25 żeli pod prysznic
ok 30 szt ręczników
25 tubek pasty do zębów
25 szczoteczek do zębów
25 szamponów do włosów
20 piórników
25 notatników A5
25 kompletów mazaków
50 par skarpet
15 par halówek
25 kubeczków
36 łyżeczek
35 opakowań herbaty owocowej fusiastej + ok 20 opakowań herabty owocowej rozpuszczalenj + pieniądze na cukier
25 breloczków
4 kosmetyczki + pomadki ochronne dla dziewczynek
25 szalików
książeczki i filmy video oraz maskotki dla młodszych - ale jeszcze nie wiemy ile
12 antyperspirantów
bielizna dla dziewczynek (nie wiem ile)
dezodoranty dla straszych dzieci
8 zegarów z przybornikami na biurko
7 kompletów: kredki + farby + pędzle (plus 18 szt farb)
3 mp4
1 komputer
szczotki do włosów dla dziewczynek

12 kopmletów pióro + długopis
22 koszuki plus to co ewentualnie znajdzie share ;)
10 par kapci (w tym najprawdopodobniej wszystkie dla dziewczynek) pozostałe dzieci jeszcze czekają
duże rolki papieru do rysowania
1 biała bluzka dla dziewczynki (rozm 164 cm)
1 biały sweter z kapturem dla dziewczynki

Co jeszcze można (na podstawie pomysłów forumowiczów i wychowawców)

- szczotki i grzebienie, choć tylko dla dziewczynek
- paski
- klapki pod prysznic
- bluzki lub bluzy z długim rękawem
- bielizna (zwłaszcza dla chłopców)
- antyperspiranty
- czapki, rękawiczki- czapeczki z daszkiem dla chłopców
- i co komu do głowy przyjdzie.

Mamy też trochę zdeklarowanej odzieży uzywanej oraz wpłacone pieniązki.

Za wszystko bardzo dziękujemy. Oboje jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odzewu i zaangażowania forumowiczów.[/quote]

malgos2
08-12-2008, 18:13
Sorry, ze nie doczytalam, teraz kumam wszystko. Nie chodzi mi przeciez o to, zeby nie bylo czegos wiecej niz po jednym, tylko zeby mi sie rachunek zgadzal w sztukach osob, jesli cos mi jeszcze przyjdzie do glowy. Nie chce, zeby ktos sie czul poszkodowany. :wink:

dandi3
08-12-2008, 18:15
[quote="Rachela"myślę że rozmiar L i M wystarczy, co? :)[/quote]

Bardziej M - tam niedozywienie widac jak na dłoni - to drobne małe dzieciaczki Nawet chłopaki.

dandi3
08-12-2008, 18:17
Sorry, ze nie doczytalam, teraz kumam wszystko. Nie chodzi mi przeciez o to, zeby nie bylo czegos wiecej niz po jednym, tylko zeby mi sie rachunek zgadzal w sztukach osob

Dlatego tez nikt nie ma Ci za złe i każdy docenia twoja spostrzegawczość. Mayland, trudno powiedziec czego potrzebują dzieci uposledzone. Jeżeli chodzi o piłki - są na wyposażeniu gabinetu do rehabilitacji więc nie będzie to prezent stricte dla dzieci. Konsultowałem to z wychowawcami - uposledzone najbardziej potrzebują środków czystości i podstawowych kosmetyków które się tu już pojawiły. Nic specjalnego - mydło, szampon, szczoteczka i pasta. najwyżej dostana tego więcej.

Rachela
08-12-2008, 18:18
dobra, zamawiam w takim razie m-ki

Gwoździk
08-12-2008, 18:19
SZUKAM DAWCY.......


..... MONITORA






PS. Patrz mój powyższy post.

dandi3
08-12-2008, 18:21
SZUKAM DAWCY.......


..... MONITORA






PS. Patrz mój powyższy post.

GWOŹDZIK NA FILANTROPA FORUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

gawel
08-12-2008, 18:26
dandi3 poproszę o numer konta na priva, dziękuję Ci bardzo że umożliwiasz mi pomoc dzieciaczkom pokrzywdzonym przez los oraz przede wszystkim za to że zaangażowałeś się w niesienie pomocy biorąc główny ciężar na siebie. Przepraszam, że nie mogę się aktywniej włączyć, ale wydaje mi się, że będzie to dobre dopełnienie supernowych pomysłów rzeczowych dostarczonych przez Koleżanki i Kolegów Forumowiczów.

mayland
08-12-2008, 18:28
dandi3 jak nic dostawczakiem pojedziesz z tymi paczkami :lol:

dandi3
08-12-2008, 18:35
dandi3 poproszę o numer konta na priva, dziękuję Ci bardzo że umożliwiasz mi pomoc dzieciaczkom pokrzywdzonym przez los oraz przede wszystkim za to że zaangażowałeś się w niesienie pomocy biorąc główny ciężar na siebie.

To ja dziękuję, cholera jak ja Wam bardzo dziękuję. Żeby to wiedziec trzeba pojechac i zobaczyc te dzieciaki nie puszczające ręki, pytające czy zabiorę je do domu, jedzące wszystko w każdych ilościach bo w Bacikach chodzi o to, żeby najeśc się na zaś. Tam panuje zasada rzygaj a jedz bo jak nie zjesz to będziesz głodny. Te dzieci naprawdę zasłużyły na Wasze zaangażowanie... jak nikt inny


Przepraszam, że nie mogę się aktywniej włączyć, ale wydaje mi się, że będzie to dobre dopełnienie supernowych pomysłów rzeczowych dostarczonych przez Koleżanki i Kolegów Forumowiczów.

To co robisz to naprawdę aktywna pomoc. Dane do przelewu poszły na prv

dandi3
08-12-2008, 18:36
dandi3 jak nic dostawczakiem pojedziesz z tymi paczkami :lol:

O to mi Doniu chodziło, właśnie o to :D

daggulka
08-12-2008, 18:38
Boshe ...nie mogłabym pracować w takim miejscu - płakałabym dzień i noc, psychika by mi nie wytrzymała :cry: .
Mam jeszcze takie sportowe ciepłe opaski na głowę zapinane-regulowane na rzepy (nowe, chyba 10 sztuk albo i więcej) ...dorzucę do paczki :wink: .

mayland
08-12-2008, 18:41
A może pościel? Np. ten wzór 96 - moro dla chłopców. Dla dzieci leżących też sądzę ze sie przyda. No i kora jest praktyczna, prasować nie trzeba.
http://allegro.pl/item498813844_posciel_z_kory_kora_320_wzorow_160x2 00_najtaniej.html
lub takie dzieciece wzory ale normalny wymiar pościeli
http://allegro.pl/item492099681_sliczna_posciel_dziecieca_140_200_za mek.html
To droższe prezenty ale można kupić 1-2 komplety :roll:

JaMajaD
08-12-2008, 18:41
słuchajcie pogubiłam się, deklarowałam 10 par kapci i już kupiłam 3 pary rozmiar 34 fioletowe i rozmiar 34 i 35 czerwone - te czerwone to raczej uniwersalne dla chłopca i dziewczynki mogą by, kupię jeszcze 7 par ale widzę że ktoś już zadeklarował 10 par dla dziewczynek (a może to o mnie chodzi) i teraz nie wiem jakie kupić hmmmm..... jutro z samego rana chcę to zrobić

pomocy

dandi3
08-12-2008, 18:50
nie Maju wszystko OK - ta 10 to twoje kapcie tylko moja Złociutka źle się wyraziła. Doszła do wniosku, że wśród tych 10 par na pewno znajdą sie 4 pary kapci dziewczęcych - dlatego tak niefortunnie sformułowała zdanie. To było w kwestii czysto informacyjnej, po to, że by Ci którzy chcą dokupic pozostałe 15 brali pod uwage tylko męski wzory. Idę ją zlać. Chcesz? :)

JaMajaD
08-12-2008, 18:54
nie nie ...



to mnie uspokoiłes to dokupię te 4 dla dziewczynek i resztę dla chłopców, wychodzi na to że we fioletowych musiałby chodzić chłopiec ale to nic oddam jutro w sklepie albo wymienię na chłopięce

10 par będzie napewno

Żelka
08-12-2008, 18:57
poza tym jest piątka dzieci z upośledzeniem w stopniu głębokim. Te dzieci potrzebuja najbardziej przyborów toaletowych bo jeżeli chodzi o zabawki, gadżety to nie zaczają.
Jakie rzeczy? Chusteczki nawilżane, pieluchy (jakie, rozmiar), kremy....co jeszcze? A może coś do ćwiczeń jak np. duże, gumowe piłki z trzymankami do turlania się na nich, lub takie małe z kolcami do przekładania w dłoniach? Czy jakieś proste zabawki jak dla małych dzieci np. włóż odpowiedni klocek w opowiednią dziurkę? A może coś gadającego, proste słownictwo do powtarzania?
Co mogloby się przydać tej piątce dzieci? :roll:

Na pewno przydadzą sie, pampersy dla dorosłych - to znaczy - trzeba by podać rozmiary, bo tutaj chodzi o obwód w pasie, według tego są rozmiary.
Chusteczki nawilżające, pampers - lub innej firmy - ale chodzi o te do wytarcia dupki, rak, buzi...
Nie wiem czy dzieci sie ślinią, jesli tak, to kazda ilosc ciuchow sie przyda, zamiast spodni to często wygodniejsze sa dresy – ale nie wiem jak tutaj..,bo trzeba czesto prac i przebierac. z reszta jesli sa pieluchowane, to takze.
Podklady pod przescieradla, te nieprzemakalne.
Przescieradla z guma -wygodniej spac jak sie nie gniecie i nie sciaga.
Sliniki. Kazda ilosc (jesli dzieci sie slinia) jesli nie, to wystarcza takie duze gumowe do jedzenia..., albo tez fartuszki - takie jak kuchenne...
Jesli sa nieprzemakalne to lepiej.
Przydadza sie takze takie robocze fartuchy - czy jak to sie nazywa - takie biale jak pieliengniarki maja - dla tych dzieci to sie przyda do zajec, bo one sie na pewno duzo przy tym brudza.

Do zajec przyda sie glina, maka i sol do wyrabiania ciasta solnego, ryz do zabaw dotykowych, farbki do malowania palcami, takie co mozna tez posmakowac i sie nie zatruja...
Duze arkusze papieru do malowania paluszkami.
Do zabaw przyda sie takze kisiel - tym tez mozna malowac, macac paluszkami - chodzi o dotyk.

Rozne rodzaje materialow - szorstkie, gladkie, wasate :wink: , futrzane..., aby jak najwiecej do zabaw dotykowych, do masowania tym rak i ciala...

Kolorowe kartki do darcia i przyklejania. Jakis klej w tubce, taki co otwierasz (chowasz zakretke aby dziecko nie polknelo :wink: ) i mazesz nim jak mazakami...

Aromaty o roznych zapachach do zabaw stymulacji wechu...

Kolorowe piorka, wata do zabaw - aby cwiczyc oddech - dmuchanie...
Lizaki do cwiczenia jezyka, nutella takze...

Zabawki muzyczne - najlepiej duze - aby nie bylo malych czesci..., dzwoneczki metalowe, drewniane..., grzechotki...
Duze klocki, duze ukladanki - ale proste - typu - kwadrat do kwadratu, trojkat do trojkata...
Pileczki roznych rozmiarow, z roznych materialow, z kolcami do masazu...
Wszystkie zabawki swiecace i wydajace dzwiek - takie proste, ze naciskasz guzik i jest jakis efekt...

Dam znac jak mi sie jeszcze cos przypomni... Aha, Iskial z apteki - na odpornosc...
pieluchy i inne rzeczy kupuje sie w sklepach rehabilitacyjnych.., tam tez maja rozne rzeczy do masazu, i takie tam...
Aha, baterie bo w ciemnym mozna dzieciom pokazywac slady swiatla na scianie - za zwyczaj to lubia, takze jakies zabawki swiecace w ciemnym - aby tylko byly bespieczne, ze mozna do buzi brac, bo czesto te dzieci wszystko "smakuja"

malgos2
08-12-2008, 18:58
Gdzie jest Kamieniec Zabkowicki?

http://www.allegro.pl/item496653495_monitor_typhoon_15.html

Facet chce odbior osobisty, bo monitor to nie problem, problem to jak go bezpiecznie wyslac. :(

Żelka
08-12-2008, 19:03
Aha w aptece mozna dostac Sudokrem - bardzo dobre.., warto takze miec rywanol w tabletkach bo te dzieci czesta sie zadrapia, pogryza czasami.., aha woda utleniona, raczej bandaze niz te plastry - bo to latwo zdjac i potem zjesc albo nie daj Boze sie tym zakrztusic.. :roll:
Krem do buzi na zime - taki co wody nie zawiera... Jesli sa wozkowe dzieci, to moze jakies cieple koce na okrycie do spacerow by sie przydaly, poduszeczki pod dupke aby bylo cieplej - nawet takie co do kuchni sie kupuje na krzesla...

daggulka
08-12-2008, 19:03
Gdzie jest Kamieniec Zabkowicki?

http://www.allegro.pl/item496653495_monitor_typhoon_15.html

Facet chce odbior osobisty, bo monitor to nie problem, problem to jak go bezpiecznie wyslac. :(

W połowie drogi między Wałbrzychem a Nysą ...niestety nie moje tereny .

mayland
08-12-2008, 19:04
Prześcieradła dla dzieci leżących:
http://allegro.pl/item494259763_przescieradlo_papierowe_gladkie_50cm _x_69mb.html
http://allegro.pl/item483677605_nowosc_przescieradlo_frotte_podgumow ane.html

gawel
08-12-2008, 19:04
dandi3 poproszę o numer konta na priva, dziękuję Ci bardzo że umożliwiasz mi pomoc dzieciaczkom pokrzywdzonym przez los oraz przede wszystkim za to że zaangażowałeś się w niesienie pomocy biorąc główny ciężar na siebie.

To ja dziękuję, cholera jak ja Wam bardzo dziękuję. Żeby to wiedziec trzeba pojechac i zobaczyc te dzieciaki nie puszczające ręki, pytające czy zabiorę je do domu, jedzące wszystko w każdych ilościach bo w Bacikach chodzi o to, żeby najeśc się na zaś. Tam panuje zasada rzygaj a jedz bo jak nie zjesz to będziesz głodny. Te dzieci naprawdę zasłużyły na Wasze zaangażowanie... jak nikt inny


Przepraszam, że nie mogę się aktywniej włączyć, ale wydaje mi się, że będzie to dobre dopełnienie supernowych pomysłów rzeczowych dostarczonych przez Koleżanki i Kolegów Forumowiczów.

To co robisz to naprawdę aktywna pomoc. Dane do przelewu poszły na prv

Dzieki za namiary juz załatwione :wink: . Widzisz to własnie chodzi o to że dla mnie to proste klikam i już i teraz tobie przysparzam pracy chociaż w słusznym celu. Z tym klikaniem to też trzeba mieć zaufanie do osoby która tę pomoc swiadczy (posredniczy) a co do Ciebie to nie mam cienia wątpliwosci :wink: :D

malgos2
08-12-2008, 19:05
Gdzie jest Kamieniec Zabkowicki?

http://www.allegro.pl/item496653495_monitor_typhoon_15.html

Facet chce odbior osobisty, bo monitor to nie problem, problem to jak go bezpiecznie wyslac. :(

W połowie drogi między Wałbrzychem a Nysą ...niestety nie moje tereny .

Ale nawet jak go ktos odbierze to jak go wysle do Dandiego? Ja mysle, ze monitora to moze trzeba na miejscu szukac. Nie wiem, jak hojni sa Forumowicze wysylajacy pieniadze, ale tu jeszcze znalazlam tanie zestawy:

http://www.allegro.pl/item495265072_zestaw_1_8_ghz_z_monitorem_17_512ram u_40gb.html

Ten niestety drozszy:
http://www.allegro.pl/item493280793_001_super_zestaw_hp_2_4_1024_80_lcd_ 15cali_fv_kr.html

Rachela
08-12-2008, 19:06
Monitora nie trzeba szukać aż w ząbkowicach
http://www.allegro.pl/item495177188_monitor_crt17_lg_flatron_700b_bialys tok.html

malgos2
08-12-2008, 19:07
Monitora nie trzeba szukać aż w ząbkowicach
http://www.allegro.pl/item495177188_monitor_crt17_lg_flatron_700b_bialys tok.html

:D Wiedzialam, ze sie znajdzie!

aniawmuratorze
08-12-2008, 19:11
nie nie ...



to mnie uspokoiłes to dokupię te 4 dla dziewczynek i resztę dla chłopców, wychodzi na to że we fioletowych musiałby chodzić chłopiec ale to nic oddam jutro w sklepie albo wymienię na chłopięce

10 par będzie napewno

Maja a jakie rozmiary kupiłaś ?

malgos2
08-12-2008, 19:13
Sluchajcie, a te dziewczynki sa juz w wieku dojrzewania, skoro takie drobne i w ogole? Chodzi mi o to, czy to juz jest wiek na ... pryszcze. :roll:

dandi3
08-12-2008, 19:15
Słuchajcie Zlejka ma super fajne pomysły dla dzieciaków z uposledzeniami tylko, że większość z nich jest na wyposażeniu Ośrdoka - wszelkie piłki, pieluchy, prześcieradła, bandaże, sudocrem, rivanol. Jednak cała masa rzeczy które dzieciaki mogą potraktować indywidualnie na bank się im przyda. Zwłaszcza te, które wychowawcy mogą wykorzystać w pracy z dzieciakami - np patent ze światłem na ciemnej ścianie. Ważne, naprawdę bardzo ważne jest to, żeby te dzieci miały cos dla siebie nie dla ośrodka.

Gwoździk
08-12-2008, 19:16
Monitora nie trzeba szukać aż w ząbkowicach
http://www.allegro.pl/item495177188_monitor_crt17_lg_flatron_700b_bialys tok.html

:D Wiedzialam, ze sie znajdzie!


Jeszcze żeby jakiś sponsor się znalazł..... to połączymy ten monitor z moim komputerem (nie moim już ...tylko dzieciaków) ... i jeszcze proste głośniki trzeba byłoby kupić, bo gra bez dźwięku to kiepska gra.

dandi3
08-12-2008, 19:19
Sluchajcie, a te dziewczynki sa juz w wieku dojrzewania, skoro takie drobne i w ogole? Chodzi mi o to, czy to juz jest wiek na ... pryszcze. :roll:

tak - to ten wiek dlatego typowo dziecięce rzeczy zupełnie odpadają. To sa panny pełną gębą z rozjaśnianymi włosami a nie dziewczynki w różowych rajstokach. Chłopcy to bardziej dzieciaki ale dziewczynek nie zadowoli byle co :)

malgos2
08-12-2008, 19:21
Sluchajcie, a te dziewczynki sa juz w wieku dojrzewania, skoro takie drobne i w ogole? Chodzi mi o to, czy to juz jest wiek na ... pryszcze. :roll:

tak - to ten wiek dlatego typowo dziecięce rzeczy zupełnie odpadają. To sa panny pełną gębą z rozjaśnianymi włosami a nie dziewczynki w różowych rajstokach. Chłopcy to bardziej dzieciaki ale dziewczynek nie zadowoli byle co :)

No, ja moge tusze do rzes dorzucic, ale nie wiem, czy to pedagogiczne bedzie. :roll:

Irma
08-12-2008, 19:23
wiecie ja tak podpowiadam z mojej działki :oops:
może jakieś plakaty, ramki na zdjęcia, lampki nocne...

dandi3
08-12-2008, 19:24
No, ja moge tusze do rzes dorzucic, ale nie wiem, czy to pedagogiczne bedzie. :roll:

Możesz, w końcu to Święta ;) Ale wystarczą 2, ponieważ jedna dziewczynka uważa się za chłopaka i tusz ją co najmniej obrazi, a druga należy do grupy dzieci upośledzonych.

Rachela
08-12-2008, 19:25
Dla takich panienek to może i balsamy do ciała by się nadały takie z AA na przykład, fajnie pachną ;)

malgos2
08-12-2008, 19:29
No, ja moge tusze do rzes dorzucic, ale nie wiem, czy to pedagogiczne bedzie. :roll:

Możesz, w końcu to Święta ;) Ale wystarczą 2, ponieważ jedna dziewczynka uważa się za chłopaka i tusz ją co najmniej obrazi, a druga należy do grupy dzieci upośledzonych.

OK, to jeszcze jutro zrobie inwentaryzacje i dorzuce pare takich drobiazgow dla tych 2 dam. :wink:

mayland
08-12-2008, 19:30
Kocyki polarowe:
http://allegro.pl/item493950029_koc_narzuta_pled_przescieradlo_koldr a_super_cena.html
http://allegro.pl/item495693054_koc_koce_polarowe_super_wzory_i_kolo ry.html
Piłki rehabilitacyjne: http://allegro.pl/item492682472_pilka_rehabilitacyjna_komplet_3_szt_ z_kolcami_hit.html
http://allegro.pl/item496973790_pilka_kula_skacze_swieci_i_gra_nowos c.html
Inne
http://allegro.pl/item497892093_nowosc_swiecacy_i_grajacy_baczek_bd. html

http://allegro.pl/item499467637_plastopianka_tego_jeszcze_nie_bylo_s uper_hit.html
http://allegro.pl/item499565512_telefony_swiecace_24_zl_za_48_szt.ht ml
światło:
http://allegro.pl/item500453222_lampka_nocna_lampa_dotykowa_szafa_sy pialnia_gratis.html
http://allegro.pl/item495522564_tygrysek_lampka_nocna_dla_dziecka_wy przedaz.html
http://allegro.pl/item492213232_swiecace_gwiazdy_gwiazdki_w_ciemnosc i_40_sztuk.html

Gwoździk
08-12-2008, 19:42
wciąż SZUKAM DAWCY.......


..... MONITORA..... do jednostki centralnej










PS. Patrz mój powyższy post.


......i jeszcze małych głośników do zestawu

Nefer
08-12-2008, 19:54
Właśnie zauważyłam co tu się dzieje.
Przyznam ze wstydem, że czasu mi brakuje... :oops:
Dlatego Dandi - nie będę ściemniać, że przygotuję paczkę - poproszę numer konta na priva.
Dzięki i przepraszam.

malgos2
08-12-2008, 20:02
Dandi, ja mysle, ze jesli ktos sie nie zdecyduje zakupic tego monitora, to chyba 40 PLNow z datkow sie uzbiera, wiec... chyba to lepsze niz slodycze. :roll:

Chociaz znam taka jedna, co sie chyba dala namowic. :wink:

gawel
08-12-2008, 20:11
Dandi, ja mysle, ze jesli ktos sie nie zdecyduje zakupic tego monitora, to chyba 40 PLNow z datkow sie uzbiera, wiec... chyba to lepsze niz slodycze. :roll:

Chociaz znam taka jedna, co sie chyba dala namowic. :wink:
uzbiera sie :D :wink:

DPS
08-12-2008, 20:14
SZUKAM DAWCY.......


..... MONITORA






PS. Patrz mój powyższy post.

MAM MONITOR DO ODDANIA.

dandi3
08-12-2008, 20:16
:) ja zmusze kogokolwiek żeby mi ten monitor odebrał z Białego ale DPSia... cóż - jak go wysłac do mnie? ma ktos pomysł?

dandi3
08-12-2008, 20:18
Dandi - nie będę ściemniać, że przygotuję paczkę - poproszę numer konta na priva.
Dzięki i przepraszam.

Nefer - paszło z gwizdem. Dzięki, że ejsteś z nami :)

malgos2
08-12-2008, 20:20
:) ja zmusze kogokolwiek żeby mi ten monitor odebrał z Białego ale DPSia... cóż - jak go wysłac do mnie? ma ktos pomysł?

Obawiam sie, ze wyslanie moze byc drozsze niz kupienie. :(

DPS
08-12-2008, 20:26
Hmm... 23 grudnia będę jechała trasą od Berlina przez Wrocław, Opole, Katowice na Kraków. Czy to coś pomoże? :roll:

Gwoździk
08-12-2008, 20:31
No Depeszko,

wiedziałem, że na Ciebie można liczyć ....



... obliczam Ci więc trasę (jako Twój GPS) ....

Berlin.... Wrocław.... Opole.... Katowice .... Kraków .... Białystok ... i ....już resztę drogi Dandi3 Ci pokaże.... :D

....tylko monitorka nie zapomnij

efilo
08-12-2008, 20:32
jestem właśnie 'po zakupach'

trochę namieszam ale doszłam do wniosku że kupowanie gimnazjalistom mazaków to trochę nieteges. w związku z tym zmodyfikowałam 'zamówienie' i 'zakupiłam'

mazaki - 7 opakowań (dla młodszaków)
kolorowe długopisy żelowe - 3 opakowania
kalkulatory - 10 szt

oprócz tego 20 szt nazwijmy to przedmiotów świecących wszelkiej maści (małe latarki, lampki z klipsem, świecące długopisy, breloczki, ledowe lampki itp. - chciałam żeby nie wszyscy dostali to samo) - to żadne tam super wyposażenie - raczej gadżety - mam nadzieję że ucieszą, kosztowały grosze więc nie spodziewam się jakiejś super jakości

dodatkowo 2 klipsy na zdjecie w kształcie kwiatka
4 pary rękawiczek damskich z bukli

2 portfeliki dziecięce z kubusiem puchatkiem

3 świecące budziki w kształcie kolorowego domku

2 pamiętniki z szyfrem dla dziewcząt

4 notesiki kieszonkowe



zamówienie mogę jeszcze zmodyfikować więc jakby co proszę o opinię. oczywiście mogę kupić więcej sztuk ale wyszłam z założenia że wolę więcej różnych rzeczy niż więcej jednej

malgos2
08-12-2008, 20:37
Ale jestes pomyslowa Efilko, podziwiam Cie. :)

DPS
08-12-2008, 20:39
Do Krakowa - nie ma sprawy. Dalej - niestety nie mogę, sprawy rodzinne trzymają. Może ktoś podjedzie do Krakowa po monitor? :roll:

anjamen
08-12-2008, 20:42
Dandi naprawde bedziesz musial ciezarowke pozyczyc zeby to wszystko zabrac :wink:

malgos2
08-12-2008, 20:44
Do Krakowa - nie ma sprawy. Dalej - niestety nie mogę, sprawy rodzinne trzymają. Może ktoś podjedzie do Krakowa po monitor? :roll:

Gdyby podjechal ktos do Krakowa, to ja moge sie postarac o drugi, ale watpie, zeby sie komus chcialo. :roll: Koszt wysylki przekracza cene monitora, moze lepiej go jednak kupic? :roll:

Ramot
08-12-2008, 20:47
Witam,
może podaj na forum numer konta, na które można wpłacać kaskę na prezenty dla dzieciaków? Ja niestety nie wyrobię się z zakupami i wysyłką...
Pozdrawiam i chylę czoła

Gwoździk
08-12-2008, 20:48
Do Krakowa - nie ma sprawy. Dalej - niestety nie mogę, sprawy rodzinne trzymają. Może ktoś podjedzie do Krakowa po monitor? :roll:
A pamietasz to ????
Z "cholerycznego punktu widzenia" Mrs. WHO:
- jest zazwyczaj zdecydowana,
- uwielbia wyzwania i doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach,


no to co ? wyślesz ten monitor ?

Nefer
08-12-2008, 20:53
Dandi - nie będę ściemniać, że przygotuję paczkę - poproszę numer konta na priva.
Dzięki i przepraszam.

Nefer - paszło z gwizdem. Dzięki, że ejsteś z nami :)
Dzięki mam :)

Żelka
08-12-2008, 21:09
Przypomnialam jeszcze sobie...
Dzieki uposledzone moga lubic tez (jak moj Stefek) muzyke jakby tak miec swoje wlasne radio - magnetofon, to naucza sie same wlaczac, nawet kasete wlozyc :D
mozna tez na kasetach nagrac im jakis ulubione dzwieki, piosenki, bajki, nawet ulubionych ludzi glos... :wink:
Te z cd nie ma co kupowac bo to za delikatne dla nich, zepsuja szybko - samo radio z magnetofonem...

JeZeli o swiatelka chodzi, to moga lubic, jakies kule swietlne - takie co jak dotykasz swiatelko idzie jak blyskawyca, kule ta jak w dyskotece, rozne kolorowe lampki, zmieniajace sie kolory... Nawet moga chetnie przy tym zasypiac w nocy, patrzac jak kraza po scianach...
ale to wszystko zalezy od dziecka, bo sa tez takie co beda sie tego bas, wiec trzeba ich oswajac z tym dlugo...
Nawet te zwykle lampki choinkowe tez moga sie im podobac, albo te swiecace palmy...

Do przytulania moga byc takie myski jak dla niemowlakow - bez guzikow, oczy takie "haftowane" - nie te guziki...
Moze nawet jakies poduszeczki ciekawe kolorowe..., posciel kolorowa z kory..., lub flanely teraz na zime...
Ocieplane skarpetki - jak dzieci leza to nogi sa ciagle zimne..., bo malo ruchu maja...

Szczoteczki do zebow - te na ladowarke - dla nich nie tylko czyszcza lepiej ale i do masazu buzi w srodku sie nadaja...

Nie wiem, ja tylko mysle o tej opiece tam... :roll: Te dzieci nie umia sie pozalic, nie powiedza, ze sa glodne, ze im zimno, ze maja mokro.., ze chce im sie pic....
Jezeli nie maja wokol siebie troskliwych, wrazliwych ludzi ..., to az strach pomyslec jak ich zycie wyglada.... :roll:

DPS
08-12-2008, 21:17
Do Krakowa - nie ma sprawy. Dalej - niestety nie mogę, sprawy rodzinne trzymają. Może ktoś podjedzie do Krakowa po monitor? :roll:
A pamietasz to ????
Z "cholerycznego punktu widzenia" Mrs. WHO:
- jest zazwyczaj zdecydowana,
- uwielbia wyzwania i doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach,


no to co ? wyślesz ten monitor ?

Nie mogę. :roll:
I tak wyzwaniem będzie ta podróż do Krakowa.
Póki co zostawmy może sprawę na tym etapie, że jeśli znajdzie się ktoś, kto z Krakowa dostarczy go do Dandiego - nie ma sprawy, to będzie dla mnie przyjemność. Jeśli nie da rady - to może faktycznie lepiej będzie kupić, a ten mój jeszcze kiedyś komuś się przyda.

mayland
08-12-2008, 21:18
Tak jak pisałam wcześniej kupiłam 50 par skarpet na aukcji Allegro. Napisałam do nich na jaki to jest cel. Sprzedawca zadzwonił do mnie i zaoferował, że podzielimy zamówienie na pół i będzie to 25 skarpet i 25 par skarpeto/papci. To takie skarpety ze wzmocnionymi spodami w których można chodzic już bez kapci. Są kolorowe w paski i kosztują 5 razy drożej ale oczywiście dostaniemy je bez dopłaty :lol:
Sa jednak jeszcze ludzie życzliwi nie tylko na tym forum :lol:

Nefer
08-12-2008, 21:22
WOW super :) Brawo Maylandzik !

Złociutka
08-12-2008, 21:24
efilo super zakupy :) Mąż jest właśnie u kolegi, który w Bacikach pracuje, na konsultacjach, wię na pewno, w razie potrzeby zweryfikuje listę.

dompodsosnami Ty się nie daj podpuścić ;) Postaramy się coś zorganizować :)

mayland rewelacyjne wieści, aż buzia sama się śmieje :lol:

ramotki maż prześle Ci priva jak tylko wróci :)

kaśka maciej
08-12-2008, 21:27
Złociutka, ja też czekam na odpowiedź, :roll:
jeszcze z godzinę będę :roll:

Capricorn
08-12-2008, 21:32
TO JEST NAJBARDZIEJ BUDUJĄCY WĄTEK NA TYM FORUM.

zielony_listek
08-12-2008, 21:37
Poproszę nr konta na priv - może dokupicie za to kilka par kapci, kilka ręczników, cokolwiek. Słodycze też mogą być.

Ja podobnie.
Nie dam rady teraz nic kupowac ani wysyłać, sytuacja niezalezna ode mnie.
Ale chętnie się przyłączę finansowo (powiedzmy 200 zł) - moge zrobić przelew do dandiego, ewentualnie do kogoś komu nie sprawiłoby kłopotu dokupienie co tam trzeba.
Dajcie info na priv.

Guzmanka
08-12-2008, 21:40
Czytam i się wzruszam. Proszę o namiary (dane adresowe i/albo numer konta)na priva.

efilo
08-12-2008, 21:42
dzięki złociutka

czekam zatem na weryfikacje - poproś męża pliz

Janek
08-12-2008, 21:44
Nie zrozumiałem na początku o co chodzi z tymi 25 i 20 dziećmi. Ale już kumam. Herbatek będzie oczywiście 25, a nie 20 jak błędnie deklarowałem.

Jeżeli dostanę na priva listę imion, to mogę wysłać 50 sztuk tabliczek (breloków) z imionami. 25 sztuk z laminatu, jako wizytówki (oznaczenia) paczek, oraz 25 ze stali kwasoodpornej jako breloki (wygląda jak wojskowy nieśmiertelnik).

an-bud
08-12-2008, 22:37
wciąż SZUKAM DAWCY.......


..... MONITORA..... do jednostki centralnej










PS. Patrz mój powyższy post.


......i jeszcze małych głośników do zestawu

mamy monitor i głośniczki :lol:

wysłać głośniki to mały problem :D
ale wysłanie monitora pocztą :o :roll:
czy to sie da i czy dojdzie w całości :roll:
jutro sprawdzę na poczcie :roll:
Dandi prosimy o adres i nr konta :D
Gosia i Jurek

dobroszka
08-12-2008, 22:39
Ja własnie dotelepałam się z zakupami

18 sztuk farb , do tego 18 zestawów pędzelków , 10 szalików i 15 kubasów

Mąż jutro wyśle pakę , a ja się zaraz rozejrzę coby tu jeszcze :wink:

elutek
09-12-2008, 05:39
TO JEST NAJBARDZIEJ BUDUJĄCY WĄTEK NA TYM FORUM.
:D

dzieci to chyba zwariują ze szczęścia, a już na pewno lekki szok przeżyją :wink: :)

dandi - mówiłeś im coś, czy to będzie PRAWDZIWA NIESPODZIANKA?

dandi3
09-12-2008, 06:37
jestem właśnie 'po zakupach'

efi - jest OK - nic nie dokupuj - pakuj majdan i wysyłaj


Do Krakowa - nie ma sprawy. Dalej - niestety nie mogę, sprawy rodzinne trzymają:

dpsia - nie ma żadnego problemu - bądź z nami do końca akcji. Wystarczy, popatrz jacy forumowicze zaangazowali sie w akcję - sama góra, sami wielcy. My sobie nie poradzimy...? 8)


Dandi naprawde bedziesz musial ciezarowke pozyczyc zeby to wszystko zabrac :wink:

KTO MA CIĘŻARÓWKĘ NA ZBYCIU??? :D


może podaj na forum numer konta, na które można wpłacać kaskę na prezenty dla dzieciaków


Nie dam rady teraz nic kupowac ani wysyłać, sytuacja niezalezna ode mnie.Ale chętnie się przyłączę finansowo (powiedzmy 200 zł) - moge zrobić przelew do dandiego


Czytam i się wzruszam. Proszę o namiary (dane adresowe i/albo numer konta)na priva.

poszło na prv


TSprzedawca zadzwonił do mnie i zaoferował, że podzielimy zamówienie na pół i będzie to 25 skarpet i 25 par skarpeto/papci

super - bardzo się cieszę


TO JEST NAJBARDZIEJ BUDUJĄCY WĄTEK NA TYM FORUM.

no ba... bo zrzesza tych co potrafia budować... wszak o budowaniu gadamy :)


Jeżeli dostanę na priva listę imion, to mogę wysłać 50 sztuk tabliczek (breloków) z imionami. 25 sztuk z laminatu, jako wizytówki (oznaczenia) paczek, oraz 25 ze stali kwasoodpornej jako breloki (wygląda jak wojskowy nieśmiertelnik).

REWELACJA - WYSLĘ JAK OGARNE TO CO NAWYRABIALIŚCIE WIECZOREM :)


czy to sie da i czy dojdzie w całości :roll:
jutro sprawdzę na poczcie :roll:
Dandi prosimy o adres i nr konta :D
Gosia i Jurek

ślę w te pędy :)


dandi - mówiłeś im coś, czy to będzie PRAWDZIWA NIESPODZIANKA?

Dzieciaki wiedza, że przyjdzie Mikolaj to wszystko. Teraz sprawy bierzące bo musze przejrzec pivy.

Rozmawiałem wczoraj z mariuszem na temat tego co by tu jeszcze, co zmodyfikować. Jest coś czego nie mamy i jeżeli nikt nie zadeklaruje chęci kupienia - kupię za kasę z datków. Te dziecieki nie są nauczone szacunku do rzeczy. Więce jeżeli cos dosają, nie ma w nich takiego poczucia, że kiedys się zniszczy jeżeli nie będą dbały a nowego niestety nie ma.

Chodzi mi o kapcie. Dzieciaki wybiegają w nich na śnieg i błoto z internatu dlatego oprócz kapci, potrzebują klapek - najtańsze, zwykłe pod prysznic - łatwiej je utzrymac w czystości, trudniej zniszczyć. Fajnie będzie jeżeli dzieci do chodzenia po pokojach będą miały normalne, tradycyjne kapcie, ale tez klapki z plastiku. Ktos się pisze?

Druga sprawa. dzieciaków jest 20 razem z upośledzonymi. Nie wiem jak Mariusz z Sylwią wczoraj to liczyli... Z jednej strony mieli wczoraj radę pedagogiczną, poza tym spora tam rotacja ale sądzę, że to nie problem. Nadstan herbaty zamknie się w szafce po to, żeby kiedy dzieciaki zmęcza swoją gwiazdkową dostawę, miały też zapas wspólnej. Ręczniki i kapcie rozdzielimy sprawiedliwie, resztę też. W razie niejasności co do przydziału i ryzyka przedprogramowego zniszczenia, to co może zostać oddamy wychowawcom, żeby mieli kilka rzeczy na "czarną godzinę".

dandi3
09-12-2008, 06:53
dzieciaków jest 20 razem z upośledzonymi

właśnie weszła wiadomość: dzieciaków jest 19 - jedno jedzie dziś do szpitala psychiatrycznego bo szalało w nocy. Nie wyjdzie z oddziału do świąt.

mamy rękawiczki - 20 sztuk !!!!

Złociutka aktualizuj listę i wklejaj żebyśmy wiedzieli co mamy. Rozszerz to o gadżety efilo

Asiek i Jacuś
09-12-2008, 06:55
Dandi - rewelacyjna akcja - żałuję, że dopiero teraz się jej dopatrzyłam. Napisz proszę, czym jeszcze można się dołączyć - po wczorajszym ciężko sie tu połapać.

dandi3
09-12-2008, 06:58
Dandi - rewelacyjna akcja - żałuję, że dopiero teraz się jej dopatrzyłam. Napisz proszę, czym jeszcze można się dołączyć - po wczorajszym ciężko sie tu połapać.

Asia kup klapki basenowe - może być jedna para, dwie, ile dasz radę. Kolor jak najbardziej UNISEX, rozmiary masz podane gdzieś w wątku. dzieki

Asiek i Jacuś
09-12-2008, 07:01
Ok- biorę na pewno 5 par. Jutro dam zanć dokłądnie, co kupiłam. Poprosze tylko o adresik na priv :)

dandi3
09-12-2008, 07:06
poszło - mamy też 5 par klapek - brakuje 14...

dandi3
09-12-2008, 07:18
Rozmawiałem tez z Mariuszem na temat tego w jaki sposób odpraktycznić paczki - szczególnie dla najmłodszych chłopców bo dziewczynki dzięki tuszom i pomadkom małgoś oraz balsamom Racheli dostaną całkiem wypasione paczki. Hitem są resoraczki i lego - najmniejsze zestawy. To tak informacyjnie.

Słuchajcie - nie potrafie sie zorientować co z tym monitorem. Mam go kupic cz idzie od an-bud? Proszę o doprecyzowanie.

Gwoździk jest prośba. Jako, że mamy trzy odtwarzacze MP4 dla dzieciaków (nie wiem komu je dać - to będzie w dużej mierze zależało od opinii wychowawców), chciałbym Cie prosić żebyś w trakcie przygotowań komputera do wysyłki, wrzucił na twardy dysk troche muzyki (takiej dla 14-15 latków), jakies zdjęcia krajobrazów, miast, stolic, cokolwiek co będą mogli z kompa przerzucić na mp4. dzięki

dandi3
09-12-2008, 07:21
aha i bardzo wazna prośba:


CZY MOŻECIE DO WYSYŁANYCH PREZ WAS PACZEK WKŁADAC KARTECZKĘ Z DANYMI? MOŻE BYĆ SAM NICK Z MURATORA - TO POMOŻE MI SIĘ ZORIENTOWAĆ CZYJA PACZKA NIE DOSZŁA.

halszka.ka
09-12-2008, 07:22
dandi - podaj prosze adres ,
mam troszke ubran dla chlopcow, uzywanych,
spodnie, bluzy, kurtki, acha i podkoszulki
zdaje sie pisales ze przydadza sie
wysle we czwartek lub piatek
musze poprac....
moze dorzuce troche slodyczy, i herbat..

jakie moze ?
oczywiscie ze dorzuce :wink:

a ksiazki by sie przydaly ....?

Złociutka
09-12-2008, 07:22
Aktualizauję:

Mamy:

10 - zdeklarowanych paczek z różną zawartością ;)
25 mydełek
25 żeli pod prysznic
ok 30 szt ręczników
25 tubek pasty do zębów
25 szczoteczek do zębów
25 szamponów do włosów
20 piórników
25 notatników A5
25 par skarpet
25 par skarpeto-papci
15 par halówek
25 szalików
25 kubeczków
36 łyżeczek
35 opakowań herbaty owocowej fusiastej + ok 20 opakowań herbaty owocowej rozpuszczalnej + pieniądze na cukier
25 breloczków
4 kosmetyczki + pomadki ochronne dla dziewczynek

książeczki i filmy video oraz maskotki dla młodszych - ale jeszcze nie wiemy ile
dżinsy i kilka bluzek
czekolady i żelki
4 paski dla dziewczynek
4 pary rajstop dla dziewczynek

12 dezodorantów
37 słomek smakowych do mleka
27 par rękawiczek dziewczęcych (w tym 6 dziewczęcych, w tym 4 z bukli) + jedne grube i ciepłe
1 brązowa czapeczka z daszkiem
1 czarny T-shirt męskie M
1 srebrne balerinki 38 (nowe, bez pudełka)
2 tusze do rzęs (2 wystarczą)
7 kompletów mazaków
3 op. kolorowych długopisów żelowych
10 kalkulatorów
20 różnorakich przedmiotów świecących (małe latarki, lampki z klipsem, świecące długopisy itp.)
2 klipsy na zdjęcia w kształcie kwiatka
2 portfeliki dziecięce
3 świecące budziki
2 pamiętniki z szyfrem
4 notesiki kieszonkowe
5 par klapek
50 sztuk tabliczek (breloków) z imionami. 25 sztuk z laminatu, jako wizytówki (oznaczenia) paczek, oraz 25 ze stali kwasoodpornej jako breloki (wygląda jak wojskowy nieśmiertelnik)

bielizna dla dziewczynek (nie wiem ile)
dezodoranty dla straszych dzieci
8 zegarów z przybornikami na biurko
7 kompletów: kredki + farby + pędzle
18 kpl farb + 18 kpl pędzelków
12 kopmletów pióro + długopis
11 ciepłych opasek na głowę
22 koszuki plus to co ewentualnie znajdzie share ;)
10 par kapci (w tym wszystkie dla dziewczynek) pozostałe dzieci jeszcze czekają
duże rolki papieru do rysowania
1 biała bluzka dla dziewczynki (rozm 164 cm)
1 biały sweter z kapturem dla dziewczynki

Co jeszcze można (na podstawie pomysłów forumowiczów i wychowawców)
- paski
- klapki pod prysznic
- bluzki lub bluzy z długim rękawem
- bielizna (zwłaszcza dla chłopców)
- czapki,
- czapeczki z daszkiem dla chłopców
- jakieś klocki w typie Lego lub resoraki dla młodszych chłopców
- i co komu do głowy przyjdzie.

Mamy też trochę zdeklarowanej odzieży używanej oraz wpłacone pieniążki.

P.S. Niebieskie to te najostatniejsze rezerwacje :)
Czerwone to to co przybyło od ostatniej listy, czyli od wczorajszego wieczoru :)

JaMajaD
09-12-2008, 07:26
Słuchajcie, mam kapcie:
2 pary rozm. 35 chłopięce
1 para rozm. 34 chłopięce
2 pary rozm. 37 dziewczęce
2 pary rozm. 38 dziewczęce
3 pary rozm. 36 chłopięce

kapcie są na gumowanej podeszwie, takie na dłużej

razem 10 par, wszystkie dziewczynki załatwione, dziś pójdzie paczka

dandi3
09-12-2008, 07:26
dandi - podaj prosze adres

poszły na prv. Moga być ksiązki, używane ubrania, wszystko. Używane nie wejda co prawda w skałd paczki ale te dzieciaki potrzebują wszystkiego. dzieki

Rachela
09-12-2008, 07:33
Dandi ja wczoraj zamowilam 10 koszulek dla chlopakow z alegro maja isc do Ciebie, domowie w ten sam sposob balsamy, tylko ile mam ich zamowic, 2 sztuki? czy 4? :)

halszka.ka
09-12-2008, 07:33
OK !
adres juz dostalam,
i przejrze jeszcze zabawki i ksiazeczki .

efilo
09-12-2008, 07:35
ile jest tych młodszych chłopców?

jako że się okazało że się sześcioro dzieci zgubiło to już nie wiem kompletnie ile tych osób w jakim wieku i kto upośledzony

dandi - moglibyście zrobić takie podsumowanie? wiem że już macie 'potąd' ale ja już nie potrafię się doliczyć.

Złociutka
09-12-2008, 07:38
Zaraz postaram się ogarnąć zarówno dzieci jak i buty. Tylko niech zjem śniadanie :)

jamles
09-12-2008, 07:44
Zaraz postaram się ogarnąć zarówno dzieci jak i buty. Tylko niech zjem śniadanie :)
smacznego :D

drobny przelew :oops: wysłany

an-bud
09-12-2008, 07:44
Słuchajcie - nie potrafie sie zorientować co z tym monitorem. Mam go kupic cz idzie od an-bud? Proszę o doprecyzowanie.

najpóźniej jutro wyślemy paczkę z monitorem i głośnikami

Gosia i Jurek
an-budy :D

DPS
09-12-2008, 07:49
Dandi - czy używane ubrania można też przesłać w ciągu roku, nie tylko na święta? Muszę przejrzeć ubrania moich chłopców, pewnie sporo by się tam znalazło, ale nie wiem, czy dam radę przed świętami. Mogłabym potem paczkę wysłać. :D

dandi3
09-12-2008, 07:52
w ten sam sposob balsamy, tylko ile mam ich zamowic, 2 sztuki? czy 4? :)

zdecydowanie 2


dandi - moglibyście zrobić takie podsumowanie? wiem że już macie 'potąd' ale ja już nie potrafię się doliczyć.

nie nie, dajemy radę - już robię:

GRUPA ROCZNIK 95:

Ewelina - '95
Benita - '95
Mateusz - '96
Patryk - '95
Michał - '95
Grzesiek - '94
Grzesiek - '95
Patryk - '95
Kasia - '95

GRUPA ROCZNIK 98/99/2000:

Kamil
Przemek
Michał
Przemek
Tomek
Damian

GRUPA Z UPOŚLEDZENIEM (rocznik bez znaczenia od 92 do 2000)

Adrian
Aneta
Kasia
Sebastian

dandi3
09-12-2008, 07:54
Dandi - czy używane ubrania można też przesłać w ciągu roku, nie tylko na święta? Muszę przejrzeć ubrania moich chłopców, pewnie sporo by się tam znalazło, ale nie wiem, czy dam radę przed świętami. Mogłabym potem paczkę wysłać. :D

Jak najbardziej - dzieciaki potrzebują róznych ubrań na różne pory roku. Szybko im sie niszczą. Poza tym oprócz grupy z uposledzeniem w stopniu głębokim lub znacznym cała masa dzieci ma lekkiie i umiarkowane. Po takich dzieciakach serio trudno spodziewac się szacunku dla ciuchów - dla nich to pojęcie zupełnie abstrakcyjne.

Gwoździk
09-12-2008, 08:13
Gwoździk jest prośba. Jako, że mamy trzy odtwarzacze MP4 dla dzieciaków (nie wiem komu je dać - to będzie w dużej mierze zależało od opinii wychowawców), chciałbym Cie prosić żebyś w trakcie przygotowań komputera do wysyłki, wrzucił na twardy dysk troche muzyki (takiej dla 14-15 latków), jakies zdjęcia krajobrazów, miast, stolic, cokolwiek co będą mogli z kompa przerzucić na mp4. dzięki

Wrzucę co się da ... tylko nie wiem czego mogą słuchać 14 latkowie.......

.... a jak nadam paczkę to dam Ci znać

dandi3
09-12-2008, 08:17
tylko nie wiem czego mogą słuchać 14 latkowie

KTO Z FORUM MA DZIECI W TYM WIEKU? GONIMY POCIECHY DO ROBOTY I MP3 WRZUCAMY GWOŹDZIKOWI NA MAILA BĄDŹ PODSYŁAMY LISTĘ (i w ten sposób zapycha sie gwoździkom pocztę 8) )

daggulka
09-12-2008, 08:22
poprawić - zadeklarowałam zakup 15 szalików, do tego mam 11 ciepłych opasek na głowę , 1 parę grubych ciepłych rękawic ... jak pojade po szaliczki i będzie coś fajnego to kupię i dorzucę :wink:

Złociutka
09-12-2008, 08:32
poprawić - zadeklarowałam zakup 15 szalików, do tego mam 11 ciepłych opasek na głowę , 1 parę grubych ciepłych rękawic ... jak pojade po szaliczki i będzie coś fajnego to kupię i dorzucę :wink:

Poprawiłam. Daggulko ja pamiętałam o Twojej deklaracji, nawet miałam zapisane na kartce, nie wiem dlaczego nie wpisałam na listę :oops:

dandi3
09-12-2008, 08:37
Słuchajcie - napisałem do sprzedającego, który podarował 25 skarpeto kapci mayland - jako gratis od siebie do naszej akcji. Wydaje mi się, że takie postawy zasługują chociażby na "dziękuję" - sam zadzwonił, sam zadeklarował pomoc. Fajnie. Wydaje mi się, że ani Redakcja ani Ponury nie obrażą się ani nie wezmą tego za spam jeżeli powiem Wam kim jest ten sprzedający. Ja od dzis skarpetki kupuje tylko u niego - a co. Dobry człowiek to niech zarobi chociaż na mnie. Oto jego strona : http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=6574180

Gwoździk
09-12-2008, 08:41
tylko nie wiem czego mogą słuchać 14 latkowie

KTO Z FORUM MA DZIECI W TYM WIEKU? GONIMY POCIECHY DO ROBOTY I MP3 WRZUCAMY GWOŹDZIKOWI NA MAILA BĄDŹ PODSYŁAMY LISTĘ (i w ten sposób zapycha sie gwoździkom pocztę 8) )

Właśnie stworzyłem dodatkowe konto pocztowe... jak ktoś ma jakąś muzykę to proszę bardzo (nie mam niestety czasu aby szukać w necie muzyki... a w domu nikt nie słucha "nastoletnich" kawałków)

dandi3
09-12-2008, 08:43
Gwoździu podaj maila czy wolisz żeby to słać klikając na zakładkę pod Twoim profilem?

Złociutka
09-12-2008, 08:43
Ogarnęłam kapcie:

Potrzeba nam jeszcze kapci chłopięcych w rozmiarach:
42 - 2 pary
41 - 1 para
39 - 1 para
38 - 1 para
37 - 4 pary
32 - 1 para

Gwoździk
09-12-2008, 08:48
mail powinien być aktywny

daggulka
09-12-2008, 09:00
Złociutka - tak sobie mysle, że skoro tych dzieci jest w sumie 20 ...to niepotrzebnie kupie te 5 dodatkowych szalików, więc poprawcie tych szalików ode mnie na 10 (czyli razem bedzie tyle ile dzieci -20sztuk), a zamiast tych ponadnormowych pięciu kupię coś co akurat bedzie fajnego :wink:

dandi3
09-12-2008, 09:04
Złociutka - tak sobie mysle, że skoro tych dzieci jest w sumie 20 ...to niepotrzebnie kupie te 5 dodatkowych szalików, więc poprawcie tych szalików ode mnie na 10 (czyli razem bedzie tyle ile dzieci -20sztuk), a zamiast tych ponadnormowych pięciu kupię coś co akurat bedzie fajnego :wink:

To jest myśl... no ale przeciez nie byle kto na to wpadł... moja narzeczooooooona 8)

monikach
09-12-2008, 09:05
Ale jazda!!!!! 8) :D

Serce rośnie!!! :D
Pozdróweczki!

daggulka
09-12-2008, 09:06
Złociutka - tak sobie mysle, że skoro tych dzieci jest w sumie 20 ...to niepotrzebnie kupie te 5 dodatkowych szalików, więc poprawcie tych szalików ode mnie na 10 (czyli razem bedzie tyle ile dzieci -20sztuk), a zamiast tych ponadnormowych pięciu kupię coś co akurat bedzie fajnego :wink:

To jest myśl... no ale przeciez nie byle kto na to wpadł... moja narzeczooooooona 8)

:D :D :D
no, ba.... :lol:
w każdym razie paczuszkę wyślę dziś :D

dandi3
09-12-2008, 09:09
UWAGA

PREZENTY ZOSTANĄ ROZDANE DZIECIAKOM W CZWARTEK 19 GRUDNIA. W ŚRODĘ NASTĄPI OSTATECZNE PAKOWANIE I PODPISYWANIE PACZEK. DO TEGO CZASU CZEKAMY NA WASZE DATKI WIĘC WSZYSCY MUSIMY SIĘ SPRĘŻYĆ BP POCZTA ZAMULI PRZED SAMYMI ŚWIĘTAMI CHOCIAŻBY ZE WZGLĘDU NA ILOŚĆ PRZESYŁEK I KART ŚWIĄTECZNYCH.

monikach
09-12-2008, 09:14
Może w tym roku będzie lepiej, bo w zeszłym to jakaś masakra była!!
Przesyłki wysłane na początku grudnia dotarły zaraz po świętach :evil: :evil: ...

Żelka
09-12-2008, 09:15
Myślę tak sobie i myślę o tych dzieciach i nie mogę nie podzielić się moimi obawami.
dandi, piękna jest ta akcja, piękne jest to, ze są ludzie co chcą pomoc – mowie tutaj o ludziach tam w tym ośrodku, O Twojej żonie o Tobie... (bo forumowicze, wiadomo)

tylko, ze owszem, dzieciaki dostana paczki, ucieszą się jak nie wiem co..., ale..., pisałeś przecież, ze tam rzeczy giną na porządku dziennym, ze nie ufacie zarządowi ośrodka, ze pieniędzy nie dawać do ośrodka , bo i tak dzieci ich nie dostana.., ze dzieci są bite i poniżane... aby tu nie powtarzać wszystkiego...

Kto zagwarantuje, ze dzieciaki zatrzymają te rzeczy, ze im tego nie pokradną, nie odbiorą, ze się część lub gorzej więcej z tego nie „ulotni” jak już ośrodek będzie miał na to mógł położyć łapy...

Sytuacji jaka tam jest nie znam, ale te paczki nie rozwiążą problemu tych dzieci.
Jak pozjadają słodycze (ufając w to, ze im tego nie zabiorą) to wróci szara codzienność.
A pisałeś jak tam codzienność wygląda.

nie wiem, może są na forum jacyś prawnicy, ktoś kto zna się na temacie.., bo moim zdaniem tam trzeba cos więcej pozmieniać i trochę tym ośrodkiem potrząsnąć na poważnie...

bo albo – źle jest zarządzane i dlatego jest jak jest
albo brakuje pieniędzy, choć pewnie i jedno i drugie...

w każdym razie pomyślcie jak zmienić cos na dobre, bo ta pomoc tutaj nie rozwiąże problemu tych dzieci
Jeżeli ich życie nie zmieni się na lepsze, to te paczuszki tez na pewno nie, bo to jest jakbyś raz zabrał głodnego na obiad, ale jutro tego obiadu i tak znowu mieć nie będzie...

Czy jest jakaś nadzieja, ze możliwe są jakieś pozytywne zmiany w tym ośrodku??? może ktoś cos podpowie jak to się robi.., bo ja pojęcia nie mam.., tylko pisze to co mnie dręczy.., ale jak pomoc na prawdę nie podpowiem, bo tez tego nie wiem...
:roll: :roll: :roll:

Capricorn
09-12-2008, 09:29
Zeljka dobrze mówi.

Ośrodek - zarówno pracownicy, jak i podopieczni - dostanie z okazji tej akcji jasny, mocny i czytelny sygnał: że nie są miejscem "zapomnianym przez Boga i ludzi", że tymi dziećmi i ich losem ktoś się interesuje. Ktoś - ba, cała Polska! I rzeczywiście, trzebaby zrobić coś, zeby ten sygnał wzmocnić i regularnie powtarzać.

dandi3
09-12-2008, 09:36
Rozumiem doskonale to co masz na myśli i w przerwach między kolejnymi pomysłami i dostawami spróbuję Wam trochę o tym ośrodku poopowiadać.

Jak już pisałem ośrodek jest dwuczłonowy 1 - ZOL Baciki / 2 - SZKOŁA - Baciki. Niestety i dzieci z ZOL-u i ze Szkoły trafiają o godzinie 19:00 pod jeden dach internatu nad którym opiekę sprawuje ZOL. Problemem tego miejsca jest to, że o ile w szkole dziaciakom nic sie stac nie może, o tyle po szkole nastepuje rozczłonkowanie kolektywu - gimnazjaliści spędzają czas pod opieką pielęgniarek z ZOL-u zaś szkoła podstawowa trafia pod opiekę wychowawców z prawdziwego zdarzenia, pod którą to opieką pozostaje do godziny 19:00.

W tym czasie kiedy gimnazjum robi co chce na terenie internatu ( a więc - demoluje szafki, wyrywa krany, bije innych, uprawia szeroko rozumianą falę) dzieci podstawówkowe (niekoniecznie młodsze ponieważ wielu z nich nie zdało a kryterium nie jest wiek tylko klasa do której dziecko jest przypisane - debilne co?) uczestniczy w zajęciach kucharskich, sprawnościowych bądź też typowo edukacyjnych.

Obok dzieci, które zabrano z domów ze względu na: nierealizowanie obowiązku szkolnego, patologie, brak wydolności wychowawczej rodziców, które to dzieci są w większości spokojne, normalne, tęskniące za domem, pełno tam bandytów z którymi nic się nie robi. bandytów którym imponuje to za co siedzą ich ojcowie (nie musze dodawać, że im większa szkodliwość czynu tym większy autorytet wśród kolegów i koleżanek bandytów). To własnie oni odpowiedzialni są za falę, kradzieże i pobicia. Dyrekcję i pielęgniarki obwiniam za to, że nic z tym nie robi. Nie da się zaprowadzic tam porządku jeżeli nie podzieli się dzieci. jeżeli normalnie rozwijający się 10 latek będzie zakwaterowany w pokoju 15 latkiem który wkłada mu głowę do sedesu bo mu się nudzi.

Te dzieci nie mają się komu poskarzyć bo idąc do dyżurki pielęgniarek, słyszą WYPIERDALAJ.

To miejsce to pomyłka pod każdym względem - organizacyjnym, merytorycznym, wychowawczym. W moim mniemaniu niedopuszczalne jest żeby pilęgniarki bez żadnego przygotowania pedagogicznego sprawowały pieczę nad dziećmi w nocy. Poza tym to kobiety. Wcale im się nie dziwię, że wolą zamknąc się w nocy w dyżurce i nie reagować bo co mogą zrobić dwie kobiety w obliczu 35 nastolatków? Tam trzeba gruntownego przetrzepania tego ośrodka, wychowawców na etacie ktrzy będa sprawowac dyzury w nocy - wielkich facetów, nawet ochroniarzy, żeby młodzież nie czuła się bezkarna. Poza tym nalezy rozgraniczyć to co jest szkołą a co ZOL-em bo ta mieszanka jest przerażająca.

Piszesz, że karmiąc głodnego dziś, nie mamy wpływu na to czy będzie głodny jutro i że paczki są projektem krótkofalowym. masz rację ale... są święta a te dzieciaki nigdy nie dostały niczego porządnego, nigdy nikogo nie obchodziły, nigdy nie spróbują Nutelli ani Nimm 2 ani Milki. Co z tego, że będa się tym cieszyc tylko przez tyle czasu na ile starczy słodyczy...? To są dzieciaki skazane na rynsztok, prawdopodobnie nigdy nie dostaną już w zyciu takich paczek. I prawdopodobnie gdyby nie forumowicze Muratora i babińca, żadne z nich nie przezyłoby świąt tak jak nalezy. Czy warto ruszac pół świata dla jednej chwili radości ze słodyczy z górnej półki? Jestem głęboko przekonany, że tak.

efilo
09-12-2008, 09:40
popieram dandiego

nie mówię że nie należy zrobić nic dla tych dzieci długofalowego ale to wcale nie znaczy że zabranie ich na jedyny obiad w życiu jest bezsensu

Złociutka
09-12-2008, 09:41
Aktualizauję:

Mamy w ilości odpowiedniej do paczek, co nie znaczy, że nie można dzieciom tego dokupić :)

10 - zdeklarowanych paczek z różną zawartością ;)

50 sztuk tabliczek (breloków) z imionami. 25 sztuk z laminatu, jako wizytówki (oznaczenia) paczek, oraz 25 ze stali kwasoodpornej jako breloki (wygląda jak wojskowy nieśmiertelnik)
37 słomek smakowych do mleka
36 łyżeczek
35 opakowań herbaty owocowej fusiastej + ok 20 opakowań herbaty owocowej rozpuszczalnej + pieniądze na cukier
30 szt ręczników
27 par rękawiczek dziewczęcych (w tym 6 dziewczęcych, w tym 4 z bukli) + jedne grube i ciepłe

25 mydełek
25 żeli pod prysznic
25 tubek pasty do zębów
25 szczoteczek do zębów
25 szamponów do włosów
25 notatników A5
25 par skarpet
25 par skarpeto-papci
25 kubeczków
25 breloczków
23 koszulki plus to co ewentualnie znajdzie share ;)
20 różnorakich przedmiotów świecących (małe latarki, lampki z klipsem, świecące długopisy itp.)
20 szalików
20 piórników
7 kompletów: kredki + farby + pędzle
18 kpl farb + 18 kpl pędzelków
15 par halówek
12 dezodorantów
12 antyperspirantów
4 paski dla dziewczynek
4 pary rajstop dla dziewczynek
4 kosmetyczki + pomadki ochronne dla dziewczynek
2 tusze do rzęs

W ilościach odrobinę mniejszych:

12 kompletów pióro + długopis
11 ciepłych opasek na głowę
10 kalkulatorów
10 par kapci (w tym wszystkie dla dziewczynek) pozostałe dzieci jeszcze czekają
8 zegarów z przybornikami na biurko
7 kompletów mazaków
5 par klapek
5 bluz z długim rękawem na rozm 158
4 notesiki kieszonkowe
3 świecące budziki
3 op. kolorowych długopisów żelowych
2 klipsy na zdjęcia w kształcie kwiatka
2 portfeliki dziecięce
2 pamiętniki z szyfrem
1 brązowa czapeczka z daszkiem
1 srebrne balerinki 38 (nowe, bez pudełka)
1 biała bluzka dla dziewczynki (rozm 164 cm)
1 biały sweter z kapturem dla dziewczynki

książeczki i filmy video oraz maskotki dla młodszych - ale jeszcze nie wiemy ile
dżinsy i kilka bluzek
czekolady i żelki
bielizna dla dziewczynek (nie wiem ile)
duże rolki papieru do rysowania


Co jeszcze można (na podstawie pomysłów forumowiczów i wychowawców)

- klapki pod prysznic
- bluzki lub bluzy z długim rękawem
- bielizna (zwłaszcza dla chłopców)
- czapki,
- czapeczki z daszkiem dla chłopców
- jakieś klocki w typie Lego lub resoraki dla młodszych chłopców
- i co komu do głowy przyjdzie.

Mamy też trochę zdeklarowanej odzieży używanej oraz wpłacone pieniążki.

P.S. Niebieskie to te najostatniejsze rezerwacje :)

dandi3
09-12-2008, 09:48
może są na forum jacyś prawnicy, ktoś kto zna się na temacie.., bo moim zdaniem tam trzeba cos więcej pozmieniać i trochę tym ośrodkiem potrząsnąć na poważnie...

ostatnią rzeczą jaką chciałbym tym dzieciom zafundować przed świętami jest obława prawników i mediów na ośrodek, bo ktoś na publicznym forum piszę o tym. Umówmy się - próbujemy sprawić, żeby życie dzieciaków w tym ośrodku było bardziej znośne, podobne do naszego. Dać im narzędzia i pokazać jak się nimi posługiwać. Nie próbujemy wywaić na bruk dyrekcji, aresztować pielęgniarek. Nie próbujemy też zrzucić na ośrodek napalm, po czym wesoło zalać zgliszcza betonem i odbudować na nowo robiąc z niego krainę wiecznej szczęśliwości, w kolorach tęczy. Skupmy się na tym co ważne jest teraz. Na rozdanie paczek zaproszono dyrekcję. Wychowawcy zadzwonili i powiedzieli "przyjdźcie i zobaczcie jak powinno to funkcjonować". Zobaczymy a jeżelli nie to siła nas - nie damy krzywdzic tych dzieci, tylko to nie ten moment.

Żelka
09-12-2008, 09:57
Widze, ze zle co niektorzy zrozumieli moja post. :(
No to nic, nie szkodzi.
Dla pewnosci dodam tylko - ze ta akcja jak najbardziej ma sens - jakby mozna bylo zrobic ja co kwartal - przynajmniej - bylo by jeszcze lepiej....
Pytalam tylko dandiego czy nie da sie czegos wiecej zrobic, czy jeszcze cos jest w tej sprawie robione w sensie polepszenia warunkow zycia tych dzieci na stale - tyle tylko.

no i jezeli uznacie, ze trzeba, to usune moj post i bedzie po sprawie...
Jezeli ktos poczul sie dotkniety to przepraszam, bo nie taki mialam zamiar...

dandi3
09-12-2008, 10:07
Widze, ze zle co niektorzy zrozumieli moja post. :(
No to nic, nie szkodzi. no i jezeli uznacie, ze trzeba, to usune moj post i bedzie po sprawie...
Jezeli ktos poczul sie dotkniety to przepraszam, bo nie taki mialam zamiar...

Jestem święcie przekonany, że każdy zrozumiał Cie dobrze. Nie odebrałem Twego posta jako atak na sens tej akcji. Zastanawiasz się po prostu głośno co można zrobić dla tych dzieci in plus. Jestem dokładnie tego samego zdania co TY, tez uważam, że projekty długofalowe mają większy sens ale mimo to głęboko wierzę, że kibicujesz akcji p.t. prezenty na święta. Zresztą nikt kto nie wierzy w jej powodzenie nie dzieli się tyloma genialnymi pomysłami jakie Ty miałaś w tym wątku.

Mam nadzieję, że będziesz tu do końca i jako ktos kto ma na codzien doczynienia z upośledzeniami, będziesz nas wspierac radami.

Dziękuję raz jeszcze za Twoja obecność z nami i jako właściciel wątku nie godzę się na usuwanie posta 8) .

JaMajaD
09-12-2008, 10:12
dandi czytając Twój post wzruszyłam się jak dzieciak, cieszę się, że mogę włączyć się do takiej akcji

gawel
09-12-2008, 10:15
dandi3 zgadzam sie z Toba nie ma co wydziwiac trzeba pomóc na ile sie da i to teraz. Potem zastanowić się co dalej ewentualnie. Z resztą mam wrażenie że wiesz najlepiej co Dzieciom jest potrzebne :wink:

dandi3
09-12-2008, 10:22
Dzięki za zaufanie. Mam nadzieję, że wiem co robię. Nie spodziewam się szlochów podczas rozdawania prezentów od Mikołaja. Nie spodziewam się, że każdy strzeli po niedźwiedziu i wszyscy zgodnym chórem zaczną deklarować, że teraz już się wszystko ułoży i mama przestanie pić. Mało tego - te dzieciaki mają postawę roszczeniową. Wywodzą się z wiadomych środowisk. Nikt nie nauczył ich bycia wdzięcznym. Nie zdziwię się jeżeli ktreś o swojej paczce powie, że to jakis syf bo ręcznik, kubek i łyżeczka.

Liczę zwyczajnie na to, że dzieci za parę lat pamiętając to Boże Narodzenie zdadzą sobie sprawę ilu Mikołajów zaangażowało się w to, żeby te jedne święta wygladały naprawdę świątecznie.

jamles
09-12-2008, 10:25
Zelijko, Ty nic nie usuwaj :evil: , masz rację, że w tym jak i w dużej większości
taki ośrodków trzeba wiele zmienić, trzeba pieniędzy, trzeba ludzi z wielkim sercem do takiej pracy,
ale dandi ma rację teraz trochę radości dla tych dzieci, a po Trzech Królach,
jak się skończy okres świętowania to może dandi, albo lepsza część wychowawców,
może z wykorzystaniem mediów rozpocznie długofalowe naprawianie ośrodka

PS. a może Redakcja zrobi jakąś relację z wręczenia paczek tym dzieciom :roll:

dandi3
09-12-2008, 10:30
PS. a może Redakcja zrobi jakąś relację z wręczenia paczek tym dzieciom :roll:

Byłoby super - ja będę miał utrudnione zadanie, i będę musiał wciągnąć w to fotografa - chcę Wam pokazać jak to wyglądało ale gdyby Redakcja miała chęć dołączyć do imprezy - cóż - impreza zyskałaby na prestiżu dzięki muratorskim oficjelom 8). To jak Redakcjo? Spotykamy się 19 w czwartek?

jamles
09-12-2008, 10:34
. To jak Redakcjo? Spotykamy się 19 w czwartek?
jak nie to Ładny Dom zaprosimy :lol:

Złociutka
09-12-2008, 10:39
Myślę, że będziemy starać się pomagać tym dzieciom cały czas w miarę możliwości. Dostaliśmy tak duży odzew, że spokojnie możemy dary podzielić tak, żeby dzieci miały na zapas, nad którym pieczę będą mieli wychowawcy.

Już z koleżanką z Babińca planuję akcję na Wielkanoc ;)

Poza tym dzieci dostaną też sporo ciuszków używanych i mam nadzieję, że może uda się zorganizować dla nich jakąś zbiórkę samych ciuchów właśnie.

Może jakaś współpraca z hurtownią?

W kwestii pomocy prawnej czy organizacyjnej się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia ;)

nitubaga
09-12-2008, 10:50
hoł hoł hoł..... że tak powiem....


jestem....

właśnie przytachałam zakupy....

mam 25 tubek pasty signal - dla dorosłych jak pisałeś oraz 50 szczoteczek do zębów... na szczęście pakowane po dwie, więc dużo miejsca nie zajmuje....

no i kupiłam dla dziewczyn bieliznę 4 razy po 4 sztuki na 12-14 lat, ale sorry były tylko różowe... :lol: i jakies zielone.... zresztą sami zobaczycie .... co ja tu będę o majtach pisała... :lol: :lol: :lol: :lol:

wieczorem puszczę paczkę.... :wink:

dandi3
09-12-2008, 10:54
mam 25 tubek pasty signal - dla dorosłych jak pisałeś oraz 50 szczoteczek do zębów... na szczęście pakowane po dwie, więc dużo miejsca nie zajmuje....no i kupiłam dla dziewczyn bieliznę 4 razy po 4 sztuki na 12-14 lat,

SUPER, ZŁOCIUTKA AKTUALIZUJ!

nitubaga
09-12-2008, 11:00
:)

Guzmanka
09-12-2008, 11:06
Kupiłam 15 kompletów klocków magnetycznych po 75 elementów. Nie są to jakieś magnetic-sy, ale moje dzieciaki też się takimi "podróbkami" bawią i są na prawdę fajne. 15 -ponieważ tylu doliczyłam się "zdrowych" dzieci. Mam nadzieję, że dziewczyny też chętnie coś pobudują.
Paczka przyjdzie bezpośrednio do was.


Ach właśnie, gdyby ktoś chciał coś kupić dla młodszych chłopców to, znalazłam kilka fajnych aukcji, nie są drogie rzeczy, a fajne. Dam namiary:
tu są tzw. FLY WHEELS
http://www.allegro.pl/item499564528_fly_wheels.html


a tu rózne zestawy hot wheels po 4 sztuki w zestawie, ale z tego co widzę każdy w osobnym opakowaniu.
http://www.allegro.pl/item499646516_hot_wheels_samochody_nowe_zestaw_4.h tml
http://www.allegro.pl/item499643110_hot_wheels_samochody_nowe_zestaw_1.h tml
http://www.allegro.pl/item499647512_hot_wheels_samochody_nowe_zestaw_5.h tml
http://www.allegro.pl/item499648768_hot_wheels_samochody_nowe_zestaw_6.h tml

dandi3
09-12-2008, 11:08
Kupiłam 15 kompletów klocków magnetycznych po 75 elementów. Nie są to jakieś magnetic-sy, ale moje dzieciaki też się takimi "podróbkami" bawią i są na prawdę fajne.

bardzo fajnie. Guz a możesz pokazać te klocki? Tak żeby się nie powtórzyły na wszelki wypadek

dandi3
09-12-2008, 11:14
a słuchajcie i jeszcze jedna wazna sprawa - aktualizację listy zostawiamy Złociutkiej - lista pojawi się na każdej stronie wątku żeby co chwila nie przeklejać jej z miejsca na miejsce po to tylko, żeby zmienić jakąś jedną cyfrę bo to nam niepotrzebnie roztasiemczy wątek.

Guzmanka
09-12-2008, 11:18
bardzo fajnie. Guz a możesz pokazać te klocki? Tak żeby się nie powtórzyły na wszelki wypadek

Jasne.
Oto link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=497304935

Pozdrawiamy

nitubaga
09-12-2008, 11:21
a słuchajcie i jeszcze jedna wazna sprawa - aktualizację listy zostawiamy Złociutkiej - lista pojawi się na każdej stronie wątku żeby co chwila nie przeklejać jej z miejsca na miejsce po to tylko, żeby zmienić jakąś jedną cyfrę bo to nam niepotrzebnie roztasiemczy wątek.


oooooooo to chyba do mnie, się wyrwałam.... :oops: :lol:

już się poprawiam.... :lol: :lol:

dandi3
09-12-2008, 11:24
asne.
Oto link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=497304935

ale fajne - te patyczki łączy się z tymi kuleczkami w takie jakby atomy? Ale jazda. Naprawdę fajna zabawka

daggulka
09-12-2008, 11:34
No, ja też przytachałam zakupy ....właśnie spakowałam paczkę, mam:

-10 szalików w tonacji niebieskości (pasują i dla chłopca i dla dziewczynki)
-11 ciepłych opasek na głowę (jak wyżej , różne kolory)
-1 para ciepłych rękawiczek (raczej dla chłopca)
-10 długopisów piszących na niebiesko (z logiem zaprzyjaxnionej firmy :wink: )
-10 długopisów piszących na czarno (z logiem zaprzyjaźnionej firmy :wink: )
-24 czarne markery
-4 piekne eleganckie bransoletki dla dziewczynek
-2 zestawy klocków z których mozna zbudowac autko

jadę na pocztę :D

dandi3
09-12-2008, 11:34
własnie dostałem priva ao Asi - bierze na siebie klapki pod prysznic - 4 pary rozmiar 37 i jedną pare rozmiar 38


Złociutka chwilowo straciła w pracy sygnał z cyber przestrzeni ale jak wróci wszystko ładnie uaktualni 8)

dandi3
09-12-2008, 11:36
jadę na pocztę :D

Leć w te pędy a ja na rozdrożu, pod jaworem będę wypatrywał posłańca od Ciebie :D

dandi3
09-12-2008, 11:42
UWAGA DO OSÓB ROBIĄCYCH PRZELEWY NA KONTO: Gdybyście mogli podawać w tytule przelewu swój nick z FM, łatwiej mi będzie sie w tym wszystkim rozebrać. Na teraz mamy 1020, - . Uważam, że to genialny wynik a dodam jeszcze, że babińcówki przelewają na konto Złociutkiej datki więc ta suma która podaje to tylko od Was z Muratora 8)

gawel
09-12-2008, 12:02
UWAGA DO OSÓB ROBIĄCYCH PRZELEWY NA KONTO: Gdybyście mogli podawać w tytule przelewu swój nick z FM, łatwiej mi będzie sie w tym wszystkim rozebrać. Na teraz mamy 1020, - . Uważam, że to genialny wynik a dodam jeszcze, że babińcówki przelewają na konto Złociutkiej datki więc ta suma która podaje to tylko od Was z Muratora 8)

ja tam podałem nick :wink:

Asiek i Jacuś
09-12-2008, 12:14
Serce roście - i sama akcja i reakcje - jak to dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak Wy!!!
I to jak widać niemało! Przynajmniej ja będe mieć znacznie milsze Święta w tym roku zasiadając do nich z tą świadomością, że jednak się da coś zrobić.
Dzięki Wam ludzie (zwłaszcza Dandi i Złociutka) za to, że jesteście 8)

marjucha
09-12-2008, 12:18
UWAGA DO OSÓB ROBIĄCYCH PRZELEWY NA KONTO: Gdybyście mogli podawać w tytule przelewu swój nick z FM, łatwiej mi będzie sie w tym wszystkim rozebrać. Na teraz mamy 1020, - . Uważam, że to genialny wynik a dodam jeszcze, że babińcówki przelewają na konto Złociutkiej datki więc ta suma która podaje to tylko od Was z Muratora 8)

ja tam podałem nick :wink:
Mariusz - Marjucha :wink:

dandi3
09-12-2008, 12:21
ja tam podałem nick :wink:

Podałeś - Twój przelew już mam :)

Właśnie dzwonił Mariusz więc doprecyzowuję informacje o jakie pytacie w privach - to ważne szczególnie dla tych z Was, którzy chca kupic coś z ubrań lub buty / klapki / kapcie.

GRUPA ROCZNIK 95:

1.Ewelina - '95 - 165/37
2.Benita - '95 - 160/37
3.Mateusz - '96 - 145/37
4.Patryk - '95 - 140/35
5.Michał - '95 - 165/42
6.Grzesiek - '94 - 145/34
7.Grzesiek - '95 - 165/42
8.Patryk - '95 - 160/41
9.Kasia - '95 - 150/38

GRUPA ROCZNIK 98/99/2000:

10.Kamil - 145/37
11.Przemek - 125/32
12.Michał - 160/37
13.Przemek - 135/35
14.Tomek - 145/37
15.Damian - 130/34

GRUPA Z UPOŚLEDZENIEM (rocznik bez znaczenia od 92 do 2000)

16.Adrian - 165/41
17.Aneta - 140/35
18.Kasia - 150/37
19.Sebastian - 140/37

78mysz
09-12-2008, 13:10
Zeby Cie tylko za te przelewy kto nie zgarnął ;) Mam nadzieje, ze moj doszedł - Mariusz M. pkobp. Z poczty niestety nie mogłam wysłac, bo na mnie obrazona ze je przeszkadzam w pracy nocnej ;). Trzymam kciuki za kampanie prezentową :D

dandi3
09-12-2008, 13:15
Zeby Cie tylko za te przelewy kto nie zgarnął ;)

Że niby podatek od darowizny nie zapłacony? Bardzo proszę - można spróbować szczęścia - ja chętnie się poawanturuję z US - wtedy to dopiero będzie akcja ogólnopolska jak mordę rozjaram, a jak przegram w co szczerze wątpię, proszę mi tu na Muratorze zorganizować ściepę na pilnik, który następnie proszę umieścić w biszkopcie który dostarczy mi do ciupy Nefer. Ona już na wejściu wszystkich rozpier.doli :)



Mam nadzieje, ze moj doszedł - Mariusz M

jeszcze nie co mnie dziwi nieco bo skoro to przelew w tym samym banku to powinien już dawno być...