PDA

Zobacz pełną wersję : Jak policzyć poziom podłogi?



wrk
08-12-2008, 16:19
Czy ktoś mi podpowie jak policzyć planowany poziom podłogi? Przeczytałem już sporo, ale i tak nie mogę się doliczyć...

Wg projektu mam 10cm styropianu i 5cm wylewki.

W tej chwili mam otwory (liczone od chudziaka):
- drzwi wewnętrzne - 228cm (minus 15cm) po wylewce zostałoby 213cm na drzwi 203cm - zostaje dziura 10cm
- drzwi zewnętrzne - 260cm - zostałoby 245cm na drzwi 240cm - dziura 5cm
- drzwi tarasowe - jw.

Góra otworu na okna jest na wys 260cm - 2cm na piankę - 150cm okno = 108cm - 15cm = 93cm od podłogi

Czyli robiąc podłogę wysokości 15cm mam idealne otwory na drzwi zewnętrzne i tarasowe oraz za duże otwory na drzwi wewnętrzne i za wysokie parapery.

Jeżeli zdecydowałbym się na 20cm (15cm styro + 5cm wylewka) to otwory na drzwi wewnętrzne wyniosłyby 208cm (czyli chyba idealnie) okna wyszłyby na wysokości 88cm (czyli nieźle) ale za to nie byłoby miejsca na montaż drzwi zewnętrzych i balkonowych (ale obie rzeczy i tak robi się chyba na wymiar, więc można pewnie zrobić wys. 235 zamiast 240)

Jeżeli ktoś zrozumiał moje rozterki :-) to proszę o radę... 15cm? 20cm? czy może coś pomiędzy?

jajmar
08-12-2008, 16:26
Dlaczego nie liczysz warsw wykończeniowych posadzek? Płytki /parkiet czy deska to około 2 cm czasem troszke mniej czasem wiecej. Warto to doliczyć.

Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne to nie jestem pewny czy takie na 240 zdobędziesz bez problemu to raczej na zamówienia to kosztuje. Wysoka ta dziura.
Ja bym do dobrał jakiś wrór/producenta drzwi wenętrznych doliczył coś na błąd ze 2cm i wtedy rozliczył resztę "dziur"

wrk
08-12-2008, 16:37
>Dlaczego nie liczysz warsw wykończeniowych posadzek? Płytki /parkiet czy deska to około 2 cm czasem troszke mniej czasem wiecej. Warto to doliczyć.

Racja... Chociaż będę miał płytki + panele czyli chyba bliżej 1cm... ale sprawa faktycznie do przeliczenia...

> Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne to nie jestem pewny czy takie na 240 zdobędziesz bez problemu to raczej na zamówienia to kosztuje. Wysoka ta dziura.

Tak, wiem, zdecydowanie na zamówienie. Koszt bolesny, ale chodzi o doświetlenie...

> Ja bym do dobrał jakiś wrór/producenta drzwi wenętrznych doliczył coś na błąd ze 2cm i wtedy rozliczył resztę "dziur"

No właśnie na sieci nie bardzo mogę znaleść wymiary potrzebnych "dziur" na stronach sprzedawców... na forum ktoś pisał, że otwór powinien wynosić dokładnie 208cm - czyli jeżeli się tym sugerować, to powinieniem zrobić podłogę grubości 20cm i martwić się za niskim otworem na drzwi wejściowe i tarasowe...?

langerob25
08-12-2008, 17:57
na 15 cm styropianu to wylewka 5 cm będzie chyba dość słaba.Ja bym raczej minimum 6 dał,a nawet 7 ,zwłaszcza jak ma być podłogówka

jajmar
08-12-2008, 19:44
martwić się za niskim otworem na drzwi wejściowe i
tarasowe...?

Za niskim? 2,35 to mało ?

Co do drzwi wewnętrznych to co producent to ma inne wymiary niby niewiele ale maja róznice do kilku cm.

wrk
08-12-2008, 22:37
>Za niskim? 2,35 to mało ?

Za niskim w stosunku do projektu

>Co do drzwi wewnętrznych to co producent to ma inne wymiary

Ok, doszkolę się z tematu!

Wielkie dzięki za rady!