PDA

Zobacz pełną wersję : Rurki przykręcane do chudziaka???



Depi
08-12-2008, 16:43
No właśnie. Wchodze sobie do mojego domu in spe i widzę, że Panowie Hydraulicy poprzykręcali mi rozprowadzaną wodę do chudziaka.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że te wkręty właśnie przebiły mi mozolnie przeze mnie pozgrzewaną papę (no i lepik po nią też), czyli po co ja właściwie zgrzewam toto, żeby nie było żadnej dziurki, jak mi w tym potem robią dziury?

I stąd moje pytanie - czy bez łapania na te wkręty się nie da?

artureski
09-12-2008, 06:47
Hydraulikiem nie jestem, ale pierwsze słyszę, zeby przykręcać do chudziaka wodę... Niby poco ? U mnie sobie leżały rurki na chudziaku na cegiełkach dodatkowo, żeby styropian jeszcze podłożyć. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie rury od ciepłej wody trochę "pracują" jak dobrze podgrzeję bojler... Na kilku budowach widziałem rozprowadzoną wodę i nikt nie przykręcał, wszędzie rurki leżały sobie ciepło i wygodnie w styropianie.

pierwek
09-12-2008, 06:51
moi "fachowcy" też przykręcali

andre59
09-12-2008, 08:22
No właśnie. Wchodze sobie do mojego domu in spe i widzę, że Panowie Hydraulicy poprzykręcali mi rozprowadzaną wodę do chudziaka.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że te wkręty właśnie przebiły mi mozolnie przeze mnie pozgrzewaną papę (no i lepik po nią też), czyli po co ja właściwie zgrzewam toto, żeby nie było żadnej dziurki, jak mi w tym potem robią dziury?

I stąd moje pytanie - czy bez łapania na te wkręty się nie da?
Da się bez łapania. Sam sobie zrobiłem, na dokładkę na warstwie styropianu i rurki leżą jak ulał :wink:

mikolayi
09-12-2008, 08:28
żeby dołożyć do pieca 8) mój instalator też nie miał problemu z nieprzykręcaniem rurek

Depi
09-12-2008, 08:34
Tak tez na swoj chlopski rozum kombinowalem. Coz - bedzie odkrecanie i szpachlowanie dziur uszczelniaczem dekarskim...

Ech...

Dzieki!

bst
09-12-2008, 13:31
Na wszystkich duzych budowach sie przykreca rurki do chudziaka. Tyle ze robi sie to przewaznie przed izolacja p-wilgociowa, potem sie na to daje folie, kladzie styropian z wycietymi kanalami na rurki ktore te kanaly zasypuje sie piaskiem.
Jezeli polozyles juz pape to przykryj te rurki folia i juz.
Ja bym nie dramatyzowal z powodu paru dziurek, basenu nie robisz.

Jurek_Z
09-12-2008, 17:37
A czy ktoś potrafi napisać po co te rury się przykręca?
Może żeby było je trudniej ukraść przed zrobieniem wylewek?

Depi
09-12-2008, 20:53
Dziś HydroMeni stwierdzili, że to dlatego, że "rurki pracują". Ja na to, że "to będą sobie pracowali ci rurki bez tych łuchwitów". HydroMeni niezadowoleni mocno, ale dziur nie będzia.

A na bloku to se mogą i przykręcac - tam przeca ino parter jest na gruncie.

edde
09-12-2008, 21:24
gdy rurki mocno pracują to się kompensacje robi a nie przykręca na sztywno...