PDA

Zobacz pełną wersję : pełne deskowanie + membrana, czy papa??



Krychlis
09-12-2008, 09:55
Witam,

zdecydowałem się na pełne deskowanie, na którym chcę położyć membranę dachową.
czy ktoś kto robił w ten sposób może mi poradzić jaką membranę powinienem kupić (z tego co się dowiedziałem na pełne deskowanie są specjalne membrany).

a może membrana przy pełnym deskowaniu nie jest dobrym pomysłem i powinienem rozważyć krycie papą??

adam2007
09-12-2008, 10:43
Ja własnie tak zrobiłem. Dałem membrane Tyvek Pro.Membrana jest o tyle dobra ,że nie trzeba robić szczeliny wentylacyjnej. Jak na razie sprawuje się dobrze choć są miejscowe przecieki głównie w koszach jak mocno pada.Ale to już wina dekarza, na bieżąco to poprawia bo właśnie kładzie dachówkę.Zresztą tam i tak będzie blacha koszowa. Fakt ,że tych mokrych miejsc nie powinno być, ale sądzę ,że cięzko znaleźć by było dach pokryty folią czy papą i wszystko byłoby suche jak nić. :D Woda zawsze gdzieś podejdzie, a jak już będzie pokrycie docelowe to będzie sucho.Teraz pora deszczowa więc jak juz będzie pokrycie to sprawdzimy i ewentualne poprawki będzie musiał zrobić.
Generlanie membrana ta jest bardzo mocna, na pewno trudniej rozerwać niż papę na podkładzie papierowym. Obok mnie sąsiad także robi deskowanie i folie ale jakąs inną. :wink:

Krychlis
09-12-2008, 11:00
dzięki za odpowiedź;)

a możesz mi jeszcze odpowiedzieć:
1) ile płaciłeś za tę membranę?
2) jak mocowaliście membranę do desek? papiakami, zszywkami?
3) czy te miejsce, w których mocowaliście membranę jeszcze dodatkowo uszczelnialiście, np. jakąś taśmą?
4) jak łączyłeś poszczególne pasy membrany? zakład i jakaś specjalna taśma klejąca dwustronna?
5) ile trwał u Ciebie montaż samej więźby + membrana + łaty i kontrłaty??

z góry dziękuję

adam2007
09-12-2008, 11:49
dzięki za odpowiedź;)

a możesz mi jeszcze odpowiedzieć:
1) ile płaciłeś za tę membranę?

380 pln brutto za rolkę. Z tym że ja mam dach 4 spadowy o powierzchni ok.310 m2 więc wyszło mi prawie 6 rolek :cry:

2) jak mocowaliście membranę do desek? papiakami, zszywkami?

zszywkami stanleya , na to kontrłaty i łaty

3) czy te miejsce, w których mocowaliście membranę jeszcze dodatkowo uszczelnialiście, np. jakąś taśmą?

nie, choć podręczniki mówią ,że powinno się ale jakby robić wszystko z tych podręczników to wiele osób by popłynęło, a poza tym jeśli się od razu kryje docelowo to wielu dekarzy , ciesli mówi ze nie ma sensu.

4) jak łączyłeś poszczególne pasy membrany? zakład i jakaś specjalna taśma klejąca dwustronna?

Membrane łaczy się na zakład.Są tam takie linie przerywane pokazujące ile tego zakładu ma być. Taśm dwustronnych nie używaliśmy.Zszywki po prostu.Oczywiście każda warstwa folii im wyżej kalenicy kładziona to zakładem na zewnątrz aby desz zciekał po folii do rynny. :D

5) ile trwał u Ciebie montaż samej więźby + membrana + łaty i kontrłaty??

U mnie wyjątkowo długo bo początkowo pogoda nie sprzyjała (deszcze przez 2,5 tygodnia) i drobne przestoje. W sumie jakieś 2 mieś. więźba, deskowanie, folia, łacenie, jętki itd..

z góry dziękuję
No problem

robercik1974
19-10-2014, 08:17
wracajac do tematu to ile ma membrana lat trwalosci? Nasza membrana na dachu była kupiona 12 lat temu i na wiosne zwalamy dach, bo te membrany to totalnie przereklamowany szajs, bede deskował i papował dach jak 80 proc w moich okolicach inwestorow , ludziom juz sie przejadły kity na temat membran dachowych

stefan_ems
19-10-2014, 13:56
Witam,

zdecydowałem się na pełne deskowanie, na którym chcę położyć membranę dachową.
czy ktoś kto robił w ten sposób może mi poradzić jaką membranę powinienem kupić (z tego co się dowiedziałem na pełne deskowanie są specjalne membrany).

a może membrana przy pełnym deskowaniu nie jest dobrym pomysłem i powinienem rozważyć krycie papą??

Zanim papowcy "zeżrą" w tym wątku membranowców, moje skromne zdanie.
Membrany sprzed kilkunastu lat to badziewie, ale to nie znaczy, że dzisiejsze też takie są.
Niestety, te pierwsze można już negatywnie oceniać, co nie pomaga tym dzisiejszym, którym można wystawić laurkę za kilkanaście lat.
Na rynku jest dużo membran i bardzo się od siebie różnią, nie tylko jakością ale i ... ceną.
Tak to już jest, że to te stare, tanie i złe najgłośniej krzyczą.
Ja się zdecydowałem na deski dać membranę. Dlaczego?
Bo myślałem o piankowaniu poddasza. Między krokwie dam chyba jednak wełnę i nie mam zamiaru zawracać sobie głowy jakimiś szczelinami wentylacyjnymi i robić "przeciągów" tuż nad warstwą ocieplenia.
Jaką?
Nie powiem, nie chcę robić reklamy. Ewentualnie na priv.
Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem za kilkanaście a może kilkadziesiąt lat.
Nie twierdzę, że podjąłem właściwą decyzję. Zobaczymy.
Pzdr.

Adam1982
20-10-2014, 05:56
Ja wybrałem deskowanie, mimo że praktycznie wszyscy wykonawcy którzy robili mi wycenę, do zestawienia dawali membranę.
Deskowanie wziąłem dla swojego świętego spokoju, poddasze wydaję się sztywniejsze i stabilniejsze ;p i przynajmniej jak spojrzę w górę to wiem że od dachówki nie oddziela mnie folia...

285417

piotrek0m
20-10-2014, 06:20
Zdecydowałem się na deski + papę.

Przekonali mnie posiadacze kilkuletnich domów, którzy zrezygnowali z deskowania i dali membranę. Po latach mieli problemy z ptactwem i zwierzyną dostająca się pod dachówki i uszkadzającą membrany. Jeden znajomy miał większy problem - wichura zerwała mu parę dachówek. Padający deszcz zalał wełnę i ocielenie strychu. Konieczny był remont. Generalnie wszyscy twierdzili, że drugi dach by deskowali...

Wykonawca zgodził się z tym, że deskowanie jest korzystniejsze, ale na deski chciał dawać membranę... wygodniejsza do układania, rolki papy są ciężkie... kazałem kłaść papę.

285420

285421

285422

robercik1974
20-10-2014, 19:37
pewnie ze papa, bo membrane to myszy wpieprzaja tylko łomot idzie, i niech mi jakis producent tu udowodni wyzszosc smacznej dla myszy membrany a smierdzacej papy

robercik1974
20-10-2014, 19:42
a wogole to membrana u mnie była kupiona z wyzszej polki wtedy i co ? drze sie jak stare gacie i nie byla nasloneczniona nawet 4 dni. gowno totalne i tyle, jak mi jakis dekarz teraz powie o memranie kiedy bede sciagal dac na wiosne, to skuje mu morde i wygonie z podworka

robercik1974
20-10-2014, 19:47
chyba załoze bloga na złosc producentom membran i bede pokazywal dziury dotąd az mi zwroca robocizne za dach

Jan P.
20-10-2014, 21:35
Piotr. Za wysoko masz mur. Chyba,że poddasze nieużytkowe. Jan