PDA

Zobacz pełną wersję : WC zabudowa - czuć stęchlizną



tata1
09-12-2008, 11:08
Witam

Zabudowałem stelaż WC, konstrukcja drewniana, cztery pionowe kantówki, do tego przykręcone dwie na sobie płyty gipsowe, obudowane płytkami. Muszla przykręcona i zasilikonowana. Przycisk, tylko przyłożony na zatrzaskach bez silikonu. Szczeliny wewnątrz przycisku, pomiędzy przyciskiem a płytą gipsową (do wewnątrz komory) nie zasylkonowane.

łazienka użytkowana dopiero dwa tygodnie

Czuć stęchlizną w środku z tych szczelin pomiędzy obudową przycisku (jak ściągnę jego zewn. część). czemu czuć stęchlizną?
1. Dlatego że woda paruje w spłuczce naturalnie i para idzie do góry zamkniętej komory pod sufit.
2. Wchodzi para z łazienki przez przycisk do zamkniętej komory
3. Cieknie na połączeniach kanalizacyjnych, lub spłuczki do wewnątrz komory (ale żadnych przecieków nie widać na wierzchu na płytkach.
4. ????????????


Spróbuję wywiercić na strychu otwory wentylacyjne przez strop do wewn. komory moźe pomoże.

rusek007
09-12-2008, 11:40
Niewątpliwie masz gdzieś przeciek. Bez rozbiórki chyba się nie obejdzie. Miałem tak samo, ale z brodzikiem.

zulus1
09-12-2008, 19:41
Ja bym stawial na zle polaczenie odplywu z muszli do kanalizacji, Widocznie gdzies opary z kanalizy sie przedostaja i zbieraja sie w zabudowie kibelka.