PDA

Zobacz pełną wersję : jaka kanalizacja?



krha1
09-12-2008, 17:31
Witam :)
jestem w trakcie budowy Smolika, a dokładnie mam już stan surowy otwarty.
na wiosną planuję wykończeniówkę.
ale do tematu, jaką na mojej ulicy w 2010 roku ciągnąć kanalizację miejską.
i tu pytanie:
jeśli ja chciałbym rok wcześniej się wprowadzić to jaką kanalizację mam zastosować? myślę o zbiorniku z tworzywa lub metalowy.
ale... jeśli zainwestuję w tego typu kanalizację czy będę musiał się podłączyć do miejskiej jak już powstanie?
czy nie ma to znaczenia i będę mógł nadal korzystać ze swojego zbiornika???
jeśli ma ktoś na ten temat pojęcie to proszę o informację :D
a może ma ktoś już wybudowanego "smolika" ?
pozdro

KamaG
09-12-2008, 18:06
przepisy mówią, ze należy się podłączać do kanalizacji jeśli tylko istnieje taka możliwość ale nie mówi jak szybko po jej wybudowaniu należy to zrobić, chociaż niektóre przepisy miejscowe (np. plany zagospodarowania) mogą określać czas w jakim trzeba się podłączyć do wybudowanej kanalizacji,
ale, skoro teraz jej nie ma i dopiero planują budowę, to znając zrywność urzędów w takich kwestiach, to oddanie jej do użytkowania może nastąpić znacznie później niż 2010, chyba najlepiej byłoby wybudować teraz nieduże szambo, które później może robić za studzienkę, jak już podłączycie się do sieci

Alkman
09-12-2008, 18:15
Nie muszą podłączać się do kanalizacji właściciele przydomowych oczyszczalni

krha1
10-12-2008, 13:18
no tak ale niebardzo oczyszczalnia, ponieważ jest wysoko woda

aglig
10-12-2008, 13:33
Pytanie co jest w warunkach z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.
W przypadku wybudowania kanalizacji zgodnie art 5 i art 6 z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w Gminach z dnia 13.09.1996 (Dz.U. nr 132 poz.662 z dnia 20.11.1996 r.) właściciel nieruchomości jest obowiazany przyłączyc sie do istniejacej sieci kanalizacyjnej. Nie jest to wymagane jesli jest oczyszczalnia biologiczna. http://zb.eco.pl/inne/odpady/obrem4.htm