PDA

Zobacz pełną wersję : wykończenie płyt g-k



Ichigicu
09-12-2008, 22:04
Mam pytanie, czy zamontowane płyty gipsowe na poddaszu należy przecierać gipsem po całej płaszczyźnie, czy tylko tam, gdzie łączenia, wkręty itp.

krzysiek.s
09-12-2008, 22:46
po to płyta jest gładka by z tego skorzystać, gips dajemy na wkręty i łączenia płyt ze sobą, w miejscach łączenia oprócz samego gipsu warto dać np. taśme z włókna. Teoretycznie uniemożliwi to pękanie na łączeniach, później szlifujemy do uzyskania żądanego efektu
ps. im mniej gipsu tym mniej szlifowania, jeśli za mało gipsu, to zawsze można dołożyć
pozdrawiam

popolg
09-12-2008, 23:34
jeśli ma być perfekcja to zaciągać całe płyty np.gotowa śnieżka z wiaderka jesli ma byc bardzo dobrze to ładnie poszpachlowac tylko łączenia zagruntować pozniej całe płyty gruntem lateksowym śnieżki i tez bedzie ładnie, jesli nie masz wprawy w szpachlowaniu to sobie daruj zaciąganie całych płyt dobra rada :wink:

krzysiek.s
10-12-2008, 09:00
w łazience mam "od zewnątrz"
stelaż-folia-płyta-gips(tylko łączenia i wkręty)-unigrunt-jakiś środek w rodzaju unigruntu ale spacjalny do zawilgoconych pom-farba i koniec wygląda elegancko a od 2-3 lat niż nie pęka nie pęcznieje a tym bardziej nie pleśnieje mimo tego że skos mam bezpośrednio nad wanna