PDA

Zobacz pełną wersję : Głupi pomysł?



iwcia43
10-12-2008, 07:22
Wypowiedzcie się proszę bo już czuję się jak kosmita. Czy położenie tzw rybiej łuski (plastikowe kwadraciki kładzione na zakład zwane też łupkiem sztucznym) w kolorze białym wokół dachu to głupi pomysł?Dekarz twierdzi że tak. Ale on się krzywi na różne pomysły. W ja chcę uzyskać efekt lekkości i potem dorobić białą podbitkę. Podpowiedzcie coś proszę

coulignon
10-12-2008, 07:41
Wypowiedzcie się proszę bo już czuję się jak kosmita. Czy położenie tzw rybiej łuski (plastikowe kwadraciki kładzione na zakład zwane też łupkiem sztucznym) w kolorze białym wokół dachu to głupi pomysł?Dekarz twierdzi że tak. Ale on się krzywi na różne pomysły. W ja chcę uzyskać efekt lekkości i potem dorobić białą podbitkę. Podpowiedzcie coś proszę

co to znaczy "wokół dachu"? Na desce okapowej? Na ziemi? przy plocie? Na rynnie?

iwcia43
10-12-2008, 07:46
Na desce okapowej. W innych miejscach takowego ustrojstwa nie widziałam

aglig
10-12-2008, 07:58
Zostaw sobie energię, czas i pieniądze na wykończeniówkę. A w przyszłości jak ci kasy zostanie i nadal będziesz miała ochote to tak zrób.

paJacek
10-12-2008, 08:18
Widziałem taki dom i nie wyglądało to najlepiej. Wszystko brudne i widać każdą pajęczynę. Nie polecam.

wiaterwiater
10-12-2008, 08:29
w kolorze białym
Może być nawet w różowym, to twój dom i nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. A pomysły nie są głupie, co najwyżej ekscentryczne.

iwcia43
10-12-2008, 08:38
Dziękuję za opinie. No właśnie na ten bród i pajęczyny powołuje się mój dekarz. A czy da się to jakoś myć? Czy to tylko takie super ekscentryczne rozwiązanie bez grama praktyczności? Wygląd bezdyskusyjny jak dla mnie.

witu102
10-12-2008, 08:52
no myć można...np karcherem ciśnieniowym...problem w tym, że skoro zalezy Ci na wyglądzie to będziesz musiałą codziennie to myć, żeby ten wygląd zachować...w innym wypdku pędzie to wyglądało gorzej niż pozostałe (brzysdsze, acz praktyczniejsze)rozwiązania...patrząc z persperktywy czasu i tego ile czasu zajmuje mi "oporządzenie"domu nieekscentrycznego, możliwie praktycznego nie dodawałbym sobie roboty:)

krzysiek.s
10-12-2008, 09:46
a jaki kolor masz podbitki?, najlepiej zrobić w tym samym

ale zgodze sie z przedmówcą skoro chcesz biały to twój wybór, ale osobiście uśmiałbym sie gdybym zobaczył coś takiego, dla mnie to porównywalne z sidingiem na elewacji, ale o gustach sie nie konwersuje :)

iwcia43
10-12-2008, 09:50
To miłe, że byś się uśmiał. Do siddingu (chyba tak się pisze
) to chyba takiemu rozwiązaniu daleko... Podbitka ma być biała. Dachu jest sporo i dlatego mój pomysł aby już nie powiększać go optycznie.

witu102
10-12-2008, 09:52
haha siding to jest kicz^2..taka moja opinia..choć taki jest tylko w PL-plastikowy, bo zarówno w niemczech jak i w USA/Kanadzie widziałem siding z drewna..wcale nie tani i wyglądający przyzwoicie...choć dla mnie tynk jest jak chodzi o dom bardziej elegancki:)
a podbitka pod kolor okien dla mnie najlepiej ciemny brąz:)

pierwek
10-12-2008, 14:55
pewnie Ci nie pomogę ale jeszcze nie widziałem ładnego domu z białą podbitką (a widziałem ich kilka)... - biały kolor chyba nie pasuje w tym miejscu..

Bigbeat
11-12-2008, 00:50
No bo nie widziałeś mojego domu;)
Ja mam białą podbitkę, białe rynny i białe pasy podrynnowe (dachówka cementowa Brass ciemnoczerwona czy też brązowa). Wygląda super - co prawda ma to niecałe 3 lata, ale specjalnie brudne się nie robi - przynajmniej nie tak, jak się początkowo obawiałem.
Nie myłem jeszcze ani razu - nie ma potrzeby, a tylko dla sportu to mi się nie chce ;)

aleksandra1
11-12-2008, 06:29
A ja widziałam bardzo ładny dom z dachem grafitowym, elewacją w kolorze błękitnym, oknami, otoczkami wokół okien i podbitką w kolorze białym. Widziałam wiele domów w różnej kolorystyce, ale ten od razu zwrócił moją uwagę.
Tobie ma się podobać. Co Cię obchodzą inni. Nie jest ładne co jest ładne tylko to co się komuś podoba.

iwcia43
11-12-2008, 07:29
Dziękuję wszystkim za opinie. Decyzja zapadła zostanie biały. Zobaczymy co będzie :P

krys1
11-12-2008, 07:31
pewnie Ci nie pomogę ale jeszcze nie widziałem ładnego domu z białą podbitką (a widziałem ich kilka)... - biały kolor chyba nie pasuje w tym miejscu..

A ja widziałam :D
http://images31.fotosik.pl/417/d1a4dca7c8841ed7med.jpg (http://www.fotosik.pl)

iwcia43
11-12-2008, 07:53
Dzięki wielkie.Też mam białe okna i podobny efekt chcę uzyskać. :D