PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż schodów strychowych a stelaż i płyty GK



sailor_ro
10-12-2008, 10:22
Witam

aktualnie mam fachowców,którzy wykonuja mi zabudowe poddasza.
schody strychowe przewiduje 120x80,jednakze planuje te schody zamontować sam,w pozniejszym terminie.Jak zrobic to technicznie,aby bylo dobrze,to znaczy,kłada stelaz,przykreacja płyty,naokoło wyłazu robia obramowanie z profili i teraz czy powinni to zrobic na konkretny wymiar schodów,czy zostawiamy jakiś luz??
Druga sprawa to taka czy schody instalowac równo w plaszczyznie sufitu,czy je wpuscic?
pozdrawiam

staffbud
10-12-2008, 14:25
Pod wymiar, czyli taki jak schody maja miec + 2mm luzu z kazdej strony. Na schodach jest zawsze podane jaki otwor zrobic, zeby na luzie weszly. Szpare miedzy schodami a G-K uzupelnic akrylem.

To czy maja byc wpuszczone, czy na rowno, to juz kwestia gustu.

turnplayer
25-10-2009, 11:30
Witam.
Czy ktoś moze polecic fachowca z warszawy lub okolic ktory wykonuje montaz takich schodow?
Mam taki problem ze wlaz jest obecnie znacznie wiekszy niz 120x80 i trzeba go zmnijszyc, a sam nie mam pomyslu jak to zrobic.

Rom-Kon
25-10-2009, 12:15
Witam

aktualnie mam fachowców,którzy wykonuja mi zabudowe poddasza.
schody strychowe przewiduje 120x80,jednakze planuje te schody zamontować sam,w pozniejszym terminie.Jak zrobic to technicznie,aby bylo dobrze,to znaczy,kłada stelaz,przykreacja płyty,naokoło wyłazu robia obramowanie z profili i teraz czy powinni to zrobic na konkretny wymiar schodów,czy zostawiamy jakiś luz??
Druga sprawa to taka czy schody instalowac równo w plaszczyznie sufitu,czy je wpuscic?
pozdrawiam
Schody najlepiej montować razem ze sufitem. Stelaż sufitu dopasowuje się do schodów. Później nie wyjdzie to tak jak należy...

ja montuje schody zawsze tak by klapa schodów była w płaszczyźnie z płytami sufitu. ale w tym wględzie jest pełna dowolność - zalezy to od inwestora.

ziemo
25-10-2009, 13:05
chyba najlepiej tak jak mówi Rom-Kon

edde
25-10-2009, 19:17
hmm, czyżbyście nie zauważyli, że sailor_ro miał ten problem przed rokiem a jedynie turnplayer pytaniem odświeżył kotleta? :wink:

Rom-Kon
25-10-2009, 22:26
faktyczne stary temat ale może się jeszcze komuś taka informacja przyda :wink:

:lol: :lol: :lol:

ifka13
05-01-2010, 13:10
Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm

Trociu
05-01-2010, 13:38
Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm80x120 to rozmiar skrzyni. Rozłożone schodki zajmują więcej. Zajrzyj na stronę producenta - pewnie jest jakiś katalog online i tam zobaczysz wszelkie wymiary.

jamaju
05-01-2010, 13:40
Proszę o poradę: przygotowałem deski na wybicie strychu, sa poukładane i zastanawiam sie jak jest z tymi schodami- czy jak jest podany wymiar schodów 80x120 to dotyczy on również patrząc "z góry" ilości zajmowanego miejsca z drabinką? (rzut z góry przy rozłożonej drabinie)- obawiam się czy mi wystarczy miejsca- bo tam gdzie krokwie mam w rozstawie 85cm to jest korytarz a między ścianami jest 130cm, a tam gdzie jest znów
większa szerokość to znów krokwie są gęściej tzn chyba 75-65cm

Schody strychowe "120" które zamontowałem u siebie potrzebują około 160 cm aby dało się je rozłożyć - http://www.optistep.pl/p1/htmlp1/18.php

ifka13
05-01-2010, 19:47
dzieki, tego sie obawialem, musz podjechać na sklad i zobacze

witeks1968
24-07-2010, 20:14
Jestem nowy na tym forum,a też mam problem z zamontowaniem schodów strychowych.Wszystkie instrukcje mocowania pokazują mocowanie schodów w stropie betonowym,ewentualnie między belkami drewnianymi.Ja muszę zamocować takie schody w zawieszanym stropie kartonowo gipsowym.Schody będą montowane w altanie(dobudowanej),dlatego dach w tym miejscu został wycięty między kozłami i podniesiony tak aby można było na strych swobodnie wejść bez pochylania się.Problem w tym,że skrzynię schodów muszę do czegoś przymocować(podwiesić,czy co?),a z boku jest tylko regips,a do góry osb.

raf1
01-02-2013, 20:35
Muszę obniżyć schody o ok 40 cm gdyż sufit mam na takiej wysokości pytanie czy macie sprawdzone rozwiązania nie wiem czy stosować blachy czy może coś innego ?