Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Problem z developerem ,ogódki, poratujcie poradą



Jan1975
10-12-2008, 15:01
Witam,

Kochani kupiłem mieszkanie w Wilanowie w W-wie, na parterze z ogórdkiem i się zaczeło..... w momencie kiedy zaczeli kończyć ogródek, zoorientowałem się że ma on niebezpieczny uskok.... kończący się barierką taki ..rozbieg dla Małysza, ( szkoda że nie można wrzucić zdjęcia)

No i zaczałęm działać bo szkoda by dziecko rozwaliło sobie główke.
(Nie pokazwyali mi ogródka i faktycznie też nie dociskałem jak to będzie wyglądać dokłądnie, nie sądziłem, że coś takiego można wycudować..)


Zwróciiłem się z prośbą o interwencje i zapytanie do firmy Robyg, która buduje kompleks mieszkalny przy ul. Zdrowej,

CISZA, zero formalnej odpowiedzi,..

Nieformalnie mówią, że musza tak zrobić bo tak życzył sobie architekt miasta W-wy dając pozwolenie na budowę.

Próbowałem szukać odpowiedzi w innych instytucjach ( wydział architektury Wilanów, PINB, niestety bezskutecznie, wszyscy mają to gdzieś, 1 miesiąc temu zostawiłem pisma ale równie dobrze mógłbym wysłać do kancelarii premiera albo do Watykanu...

podejżewam iż sprawa przerasta typowe procedury i nie ma pani z wakatem do ...ogrodków, czyli sprawy nie ma


Zdaję sobie sprawę, że sprawa dotyczy tylko kilku rodzin na Wilanowie ale jej nie rozwiązanie grozi niebezpieczeństwem mieszkańców.

W związku z powyższym mam podstawowe pytanie do Państwa

Kto kontroluje inwestycje powstające na obszarze dzielnicy? Kogo mogę poinformaować o ww sprawie i w jaki sposób moge rozwiązać problem?

Słowo daje przrasta mnie to


Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, nie wiem jak wyglądają kwestie prawno- budowlano- architektoniczne ale w moim mniemaniu pozostawienie ogródków w obecnym stanie grozi nieszczęśliwym wypadkiem!



Dopóki trwają prace mniemam, że wciąż łatwo można przystosować ogródki tak by były funkcjonalne i uniknąć w ten sposób sytuacji w której jedni mieszkańcy mogą z nich bezpiecznie korzystać a drudzy mają pod oknem niebezpieczny uskok.
Uprzejmie proszę o pilną odpowiedź.

10-12-2008, 16:08
Witam,

Kochani kupiłem mieszkanie w Wilanowie w W-wie, na parterze z ogórdkiem i się zaczeło.....
od momentu kiedy stałes sie włascicielem, teraz Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo na własnej posesji

... szkoda by dziecko rozwaliło sobie główke ...

owszem, szkoda - ogródź ten ogródek zanim dojdzie do wypadku ...

Trociu
11-12-2008, 10:29
szkoda że nie można wrzucić zdjęciajak nie można jak można?

Trociu
11-12-2008, 10:30
A w czym jest wogóle problem?
Jest uskok to i jest barierka.
W górach też jak są uskoki to są barierki i dzieci jakoś główek sobie nie rozwalają.