PDA

Zobacz pełną wersję : zawór trójdrogowy-mieszajacy PROBLEM



lukaszzzz
10-12-2008, 20:13
Witam,
Jestem użytkownikiem systemu mieszanego grzejniki i podłogówka zasilanego kotłem gazowym rozdzielonym na dwa obiegi, z mieszaczem do podłogówki. Kilka dni temu zauważyłem że przy nastawieniu określonej temperatury na zaworze mieszającym z okolicy tegoż zaworu dobiega dźwięk brzęczenia lub dzwonienia podobny do tego jak dzwoni o rurkę miedzianą kropelka cyny z lutowania. W rurach nie ma zadnych ciał stałych bo całość rozkręciłem i przepłukałem. Dźwięk ten słychac w różnych monentach i przy nastawie różnych temperatur jak i różnych biegów pompy, nie wiem od czego to zalezy. Przy mieszaczu zarówno przy dopływie wody ciepłej jak i powrotu z podłogówki załozone sa zawory zwrotne. Być może dzwonienie to wynika z uszkodzeń któregoś z tych zaworów. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym zjawiskiem u siebie?

NJerzy
10-12-2008, 22:51
Te dźwięki powstają w zaworze, jeśli jest w położeniach pośrednich - przynajmniej u mnie nie wykryłem innego źródła.

lukaszzzz
11-12-2008, 00:48
Rozumiec, że masz na myśli zawór zwrotny który z powodu małego przepływu zaczyna "klekotać". Jest na to jakaś rada? Mieszacz raczej wykluczam bo tam jest płynna regulacja. Zastosowany u mnie mieszacz to taki jak na tej stronie tylko 3/4.

http://www.allegro.pl/item501564739_zawor_termostatycznytm50_honeywell_1 _2_30_60.html

NJerzy
11-12-2008, 06:56
Mam na myśli zawór trójdrożny, w którym woda gwiżdże - piszczy. Z tym że u mnie jest zawór trójdrożny kulowy, z siłownikiem.