PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek - skąd powietrze?



Hiv
11-12-2008, 10:55
Potrzebuję w projekcie maxymalnie odchudzić komin. Najchętniej zostawiłbym tylko dwa kanały dymowe(pieć ekogroszek i kominek) oraz przymusową wentylacje kotłowni(chyba, ze to też można zastąpić jakoś?)

Zastanawiam się tylko skąd wziac wtedy zasilanie powierzem dla kominka? Czy mozna to zrobić jakąs rurą do kotłowni i przez ścianę na zewnątrz?

ave!
11-12-2008, 11:15
a co ma do tego odchudzania rura zasilajaca w powietrze do kominka?
taki kanał powienieneś zrobić przed wylaniem "chudziaka" przekroju nie pamiętam (110 lub wiecej?) w kazdym razie jeden koniec powinien być pod planowanym kominkiem a drugi na zewnatrz zakończony siateczką , aby myszki i owady nie mogły wejść do domku. Najlepiej, aby wylot był od strony zach lub południowej . Było sporo na ten temat - poszukaj

Hiv
11-12-2008, 13:25
a co ma do tego odchudzania rura zasilajaca w powietrze do kominka?
taki kanał powienieneś zrobić przed wylaniem "chudziaka" przekroju nie pamiętam (110 lub wiecej?) w kazdym razie jeden koniec powinien być pod planowanym kominkiem a drugi na zewnatrz zakończony siateczką , aby myszki i owady nie mogły wejść do domku. Najlepiej, aby wylot był od strony zach lub południowej . Było sporo na ten temat - poszukaj


W planie mam zasilanie powietrzem z komina(jeden z przewodów).
Tak czułem, że można to zrobic inaczej ;)

Jaka rura musi byc do tego użyta(przekrój) i czy połozenie tego zasilania we wkładach kominkowych jest jakies standardowe?

majki
11-12-2008, 13:31
Ja dałem 160 mm "czerwona" pod chudziakiem, wylot koło kominka. W zależności od wkładów są z różnej strony.
Ja mam np. wylot rury z prawej strony a podejście do kominka z lewej ... połączenie będzie rurą spiro pod wkładem.

pozdrawiam, majki

Bigbeat
11-12-2008, 13:40
Bez sensu. Jeśli będziesz brał powietrze do kominka kanałem nawiewnym z dachu przez komin, to życzę sukcesów w rozpalaniu ;)

Hiv
11-12-2008, 13:41
No tak ktoś w planie zamieścił a projektantka kazała zostawić...
Ale coś mi tu śmierdziało ;)

Ogólnie wygląda to jak poniżej:
www.demografik.pl/foto/budowa/parter1.jpg
Chciałbym zostawić tylko dwa szerokie kanały dymne dla kominka i pieca na paliwo stałe(jaki muszą mieć wymiar minimalny?) i jeden mały kanał jako wentylacja kotłowni bo to podobno mus. Oprócz tego kotłownia będzie miała wywiewkę przez ścianę.

Dzięki temu komin zwężę o połowę a szerokość zostanie bez zmian ;)

Dzięki!