PDA

Zobacz pełną wersję : Piła łańcuchowa - jak często trzeba ostrzyć łańcuch ?



NOTO
11-12-2008, 15:05
JAk często zdarza się Wam ostrzyć łańcuch (na wyposażeniu 36 cm piły był łańcuch OREGON).
Wykorzystuję ją do przygotowania drewna kominkowego.
Ostrzycie sami czy w jakiś serwisach ? Jakie są tego koszty.

I muszę przyznać że fajna zabawka z tego jest :)

ila66
11-12-2008, 15:50
http://forum.muratordom.pl/pilarki-spalinowe,t144551.htm

braszyns
11-12-2008, 15:51
jak się stępi cena pilnika w sklepie 10-30 zł trzy pociągnięcia pod odpowiednim kątem i jest ostry w Praktikerze można dostać ostrzałkę elektryczną do łańcucha ale z nią trzeba uważać bo można bardzo szybko ściąc cały łańcuch kosztujeon ok 100zł

dziubek25077
11-12-2008, 15:56
Ostrzenie w STIHL-u - 6 zł.
Pozdro !!!

pablitoo
11-12-2008, 16:01
I muszę przyznać że fajna zabawka z tego jest :)

Z czego fajna zabawka ?? - z ostrzałki czy z pilarki ??

Ja sam nie ostrzę łańcucha / Husqvarna 42 / - jak się łańcuch stępi / albo jak go załatwię gwoździem w drewnie / to jadę do jakiegokolwiek seriwsu narzędzi ogrodowych i za ca 6 pln mi ostrzą .

diuk 30
11-12-2008, 16:06
TAK CZĘSTO MUSISZ OSTRZYĆ JAK CZĘSTO GO BĘDZIESZ TĘPIŁ.SPRÓBUJ SAM NAOSTRZYĆ NIE BĘDZIESZ ZALEŻNY OD SERWISU TO PROSTE JAK BUDOWA CEPA :lol:

Leszko
11-12-2008, 16:51
Jeżeli drzewo jest czyste(bez piasku) to można chwilę popracowac, jeżeli z piaskiem, to zanim zatankujesz następny zbiornik paliwa, to ze dwa trzy razy będziesz musiał przeostrzyć.
Dobrze naostrzona pilarka sama idzie w drzewo, a jeżeli przy cięciu schodzi na bok (idzie na skos) to znaczy że jest źle naostrzona.

ila66
11-12-2008, 16:54
TAK CZĘSTO MUSISZ OSTRZYĆ JAK CZĘSTO GO BĘDZIESZ TĘPIŁ.SPRÓBUJ SAM NAOSTRZYĆ NIE BĘDZIESZ ZALEŻNY OD SERWISU TO PROSTE JAK BUDOWA CEPA :lol:

dokladnie tak , najlepiej sie nauczyc i uniezaleznic od tych niszczycieli lancuchow

Leszko
11-12-2008, 16:57
TAK CZĘSTO MUSISZ OSTRZYĆ JAK CZĘSTO GO BĘDZIESZ TĘPIŁ.SPRÓBUJ SAM NAOSTRZYĆ NIE BĘDZIESZ ZALEŻNY OD SERWISU TO PROSTE JAK BUDOWA CEPA :lol:

dokladnie tak , najlepiej sie nauczyc i uniezaleznic od tych niszczycieli lancuchow

Wiadomo jeden łańcuch trzeba zniszczyć żeby się nauczyć ostrzenia, następne już pójdą lepiej

helixwroclaw2005
11-12-2008, 17:04
NOTO Polecam ostrzenie w firmie "Polmal" we Wrocławiu przy Krzywoustego 66 Ostrzenie łańcucha profesjonalne - 7zł Będziesz to zapytaj o przyczyny szybkiego tępienia łańcucha. Fachowa pomoc od ręki.
Mam z tego sklepu piłę spalinową, kosiarkę spalinową, kilka siekier.
Posty przeczytane i pozostawię je bez komentarza.
Zobacz też:
http://forum.muratordom.pl/lancuch-do-pilarki-spalinowej,t125386.htm

NOTO
12-12-2008, 08:16
NOTO Polecam ostrzenie w firmie "Polmal" we Wrocławiu przy Krzywoustego 66 Ostrzenie łańcucha profesjonalne - 7zł Będziesz to zapytaj o przyczyny szybkiego tępienia łańcucha. Fachowa pomoc od ręki.
Mam z tego sklepu piłę spalinową, kosiarkę spalinową, kilka siekier.
Posty przeczytane i pozostawię je bez komentarza.
Zobacz też:
http://forum.muratordom.pl/lancuch-do-pilarki-spalinowej,t125386.htm

Dzięki - to po drodze do pracy ....
Pilarkę mam elektryczną. Po raz kolejny jestem zadowolony z elektrycznego urządzenia - ciche i wystarczające - czerwony dąb tnie bez problemu.